Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
16. apr 2011

@p69majka
@aaadinka no baby tak k jedovaniu a vydobijaniu si svojho sa pridala zavislost na maminke:!) akoze stale len ja, uspavat, jest, ked je hore a nie´kde sa buchne len ja ho utisim a tak proste strasne sa na mna zavesil...mam pocit ze to je odvtedy ked som ho nechala asi pred dvomi tyzdnami som musela ist tridni posebe k lekarke tak ho strazila sesternica, musela mu dat aj jest aj ho dat spat...asi sa chuda boji ze ho zas tak necham,len najhorsie je ze ani tatino ho nedokaze uspat alebo ukludnit...no a musim vam povedat ze okrem stolicky nam vysla aj trojka!! hned vedla stolicky🙂)) takze najprv 4 mesiace nic a teraz dva naraz🙂))

miska246
16. apr 2011

@karmelka77 Ved ja si myslim, ze ked ma sopliky, tak preto aj kasle v noci. Boze mna uz fakt porazi. Doktorka nam povedala iba tolko, ze atb netreba, ze je to len nejaka virusova infekcia. Ale keby aspon v noci nekaslala...

karmelka77
16. apr 2011

@miska246 ak by si mala pristup k tomu trifedu,skus...ak nie dufam ze to coskoro prejde:(( viem ako sa citis, ja som uz vtedy tiez bola zufala...drzte sa

miska246
16. apr 2011

@karmelka77 A ten Trifed je na lekarsky predpis? Boze mne je az do placu ☹ ☹ ☹

karmelka77
17. apr 2011

@miska246 asi ano bohuzial:(( ja len ci nemas moznost sito bud vypytat od lekarky alebo niekde zohnat...nebud nestastna bude to dobre uz to nemoze dlho trvat ked sa tri tyzdne trapite...alebo chod lekarke a vydup si bud vyter z nosa alebo nech vas posle na orl...

p69majka
17. apr 2011

@miska246 to máš teda zvláštnu lekárku, keď vás nechá toľko trápiť. nevymeníš ju? Trifed exp. je na predpis, Filipko ho mal teraz, keď bol chorý. držte sa! 🙂

fraufrt
17. apr 2011

@aaadinka dakujeme, oslavili sme prima na viac krat, pred obedom my traja (mama, tata, babo) , popoludni najblizsia rodina a v piatok ostatni. Takze mala mala darceky a podnety davkovane postupne. Najviac sa tesila kociku a ja mojej vydarenej torte ( recept od p69majka). 😝 mnam.

miska246
18. apr 2011

Ahojte maminy, tak dnes sme boli u dr. a mame prve antibiotika ☹ ☹ ☹ Vo stvrtok mame prist na kontrolu, tak sa ideme domka liecit. Moj anjelik, dufam, ze uz jej to zaberie. Vcera v noci kaslala nonstop od 9 do 12. Moje chorucke babetinko 😔 😔 😔

karmelka77
18. apr 2011

@miska246 a co jej ´je nakoniec? Lekarka konecne pochopila ze nemoze tak dlho soplit??🙂))

aaadinka
18. apr 2011

@maya30 tak co ta po nich?Mna vobec nezaujmaju ostatni.Ja este stale dojcim a kopu ludi sa mi do toho stara,ze naco este dojcim.Mne to napriklad vyhovuje....Rob si ako uznas za vhodne a sprav najlepsie pre svojho syna 🙂

aaadinka
18. apr 2011

@miska246 joj my sme presli asi vsetkym 🙂)))vsetky morske soli,co boli na trhu,pamykoin,nasivin , ortrivin,olynth a neviem co vsetko este uz si to moc nepamatam,ale musim povedat, ze dobre jej zaberalo materske mlieko,to mi radili na pohotovosti.Zabralo to,ale soplika uplne nezbavilo.Ale sinupret jej vlastne dobre zaberal 🙂som si spomenula.To bolo na take zadne hlieny,co sa nedali vytiahnut,sinupret stekutil sople,spustili sa a lahko sa odsavali,po dvoch dnoch po nich nebolo ani chyru ani slychu 🙂)))mozno by vam zaberali 🙂

miska246
18. apr 2011

@karmelka77 Vies co, ani mi nepovedala, co jej je, len tolko, ze ked ju pocuvala, tak uz pocula na prieduskach piskoty a vrzgoty. Tolko som sa tym ATB branila a teraz toto... No nevadi, len nech jej pomozu... a vy ste uz mali ATB? 😝

miska246
18. apr 2011

@aaadinka Sopliky mame stale len ako priehladnu vodicku a jej tecu stale, no uvidime teraz 😝

karmelka77
19. apr 2011

@miska246 my sme sa im zatial ubranili...vzdy sme to nejak zvladli s kvapkami a sirupami..aj ked mi sme mali sopliky iba 2 x a ani raz sme nekaslali, ale pri druhych boli aj 4 dni telploty. Mne pri tych druhych soplikoch lekarka povedala ze ak mu to neustupi po tom sirupe Trifed, ze mu bude musiet dat atb...aj ked mu v podstate nic nebolo, len soplil priehladne, nemal ani hrdlo zapalane a dychanie mal ciste...vtedy som sa nahnevala...ze kludne tomohla byt alergia, alebo aspon vyter z nosu mu mala zobrat...tak som zmenila lekarku, uvidim ci tato bude lepsia...

aaangella
19. apr 2011

@miska246 ahoj aj moja mala dnes akurat dobrala prve ATB mala Amoxiklav a vy ? len ja som od nej hrozne ochorela a sadlo mi to na usi takze aj ja mam ATB

miska246
19. apr 2011

@aaangella Ahoj, my mame Klacid. Moja uz totalne vsetky lieky vypluva, tak som pytala nejaky sladky sirup a tento je chutovo mnam mnam 😝 😝 😝 My sa liecime druhy den a uz je to oooooooooooovela lepsie 😉 Najprv som bola nestastna, ale ked vidim ako jej super pomahaju, som spokojna. Lepsie, akoby sa mala trapit. Dnes cez den spinkala Timka prvy krat bez toho hrozneho dusiveho kaslu 🙂 Davam aj probiotika a vo stvrtok nas caka kontrola. A vam je co? Nasa len kasle v noci, obcas cez den a ma soplik. NAstastie sme bez teploty. Ale dr. povedala, ze jej to uz aj pocuje na hrudnicku ked dycha. To je asi tym pocasim, strasne teplotne vykyvy a potom nase anjeliky chorlaveju... Prajeme Vam skore uzdravenie

miska246
19. apr 2011

@karmelka77 A tvoja predosla dr. sa nehnevala, ze odchadzate? Ja som nastastie s tou nasou maximalne spokojna. 😉

aaangella
19. apr 2011

@miska246 moja mala najprv teplotu 38,3 dva dni a tak podvecer a ja ze zuby ale nedalo mi to isla som doktorke lebo dost bola uplakana a mala zapalene hrdlo a tiez uz daco pocula na hrudniku na 4 den sa spustil hrozny kasel noc bola hrozna a potom aj sopel teraz mi uz vykaslava hlieny a len raz za cas a doktorka povedala ze to je dobre ze uz jej nemusi dat dalsie lieky a probiotika davam Biogaju a aj ja som bojovala aby zjedla ATB to bolo placu aj Vam skore uzdravenie

karmelka77
19. apr 2011

@miska246 no to neviem ci sa hnevala, ale prechadzam v ramci jedneho sukromneho centra k inej lekarke a papiere mi vybavuju oni, takze ja sa s tou nasou starou doktorkou ani nestretnem a navyse idem aj na inu ulicu v ramci BA, takze ani v stredisku kde sme chodili ju uz nestretnem🙂)) ale hovorila som uz s novou osobne aj som povedala dovody, pokecali sme si a bola mila...tak dufam ze bude aj dobra...ja som chcela od tej povodnej odist uz pri prvej filipkovej chorobe ale vtedy som si povedala ze este pockam na dalsiu chorobu ako bude riesit a podla toho uvidim, tak ma ta druha len utvrdila v rozhodnuti...to osm rada ze vam to tak rychlo prechadza,ved konecne🙂) atb su dolezite ked uz to inak nejde...ja som za to aby sa davali akoze nie detom, ale mna ked nieco chyti ja ich potrebujem, lebo mam astmu a tazko sa vyhrabam z chorob bez atb...🙂))

aaadinka
19. apr 2011

@miska246 priehladne sopliky su dobre,to mi vraveli vsetky doktorky,ked sme behali po vysetreniach.Cire sopliky znamenuju , ze pracuje detska imunita,aj teplota do 38,5 je dobra....Tak snad to tak bude aj u vas 🙂

miska246
20. apr 2011

@aaadinka Presne toto iste povedala dr. aj mne, ze je to ok. No uz nam to ustupuje, tak som rada. 😉

miska246
20. apr 2011

@karmelka77 Ja som presne taka ista, chvalabobu som chora raz do roka, ale ked ma to chyti, bez ATB sa nevyhrabem z toho... Raz som dokonca skoncila v nemocnici, dychala som z posledneho. Tiez mam astmu, ale nic mi nie je, len ked som chora, nevladzem dychat...

maya30
21. apr 2011

baby tak my sme sa za posledne 2 mesiace zmensili ! 😀 Sestricka v poradni prisla na to ze nas minule musela zle odmerat lebo teraz sme mali 82cm - o 1 cm menej ako namerala minule 😕 😀 No a vazime 11kg.

Chcem sa spytat ci uz nejak riesite u chlapcekov predkozku, my stahujeme kazdy den pri kupani ale teraz nam vravela ze to nema pretiahnute vobec a ze to mame skusat silnejsie, nevadi aj ked trochu zakrvaca, lebo inak musime k urologovi a ten sa s tym serinkat nebude....

karmelka77
22. apr 2011

@maya30 no pekne🙂) ze zmensili🙂) a tych 11 kg??🙂)) sestricka zle videla🙂) ja predkozku neriesim zatial nam nikto nic nehovoril a spolieham sa na geny🙂))

My dnes teplotujeme:(( ta nestastna stolicka nam dava zabrat, som sa tesila ze je vonku, ale hovbi hovbi...boli vonku iba tie cipiky 4, ale ten stred nie,tak najprv sa nam stalo predvcerom ze pocas obeda sa mu zacala valit krv z ust, bolo to odtial kde rastie stolicka a dnes teploty od rana...chuda ale lutujeeee sa ako typicky chlap...som zvedava aká bude noc,teraz mal 37,3 tak som mu nic nedala a uvidim kedy sa bude budit potom mudam nurofen...kolko to trva kym vyleze cela?? A ako dlho moze mat teploty?

aaadinka
22. apr 2011

@miska246 tak to je super,nech mate pekne sviatky 🙂

miska246
23. apr 2011

Vsetkym maminam prajeme s Timuskou pozehnanu Velku noc😉 😉 😉 @aaadinka Dakujeme, aj vam prajeme krasne Velkonocne sviatky 😉

ivka1603
23. apr 2011

Ahojte kočky....aj ja sa pripájam so želaním krásnych veľkonočných sviatkov, veselú šibačku a veľa šibačov, vody aj vodky 😀

karmelka77
23. apr 2011

Takze nasa velka noc je v kybli:(( teploty nemame so zubov ale asi mame kiahne:(( musimepockat ci sa krpec viac vysype, ale zatial by to zevraj mohli byt kiahne...nechapem kde sme to mohli chytit...takze ak to je ono mam postarane o program najblizsie dva tyzdne...

miska246
24. apr 2011

@karmelka77 Boze chudatko, prajem vela sil... Budete ich obidvaja potrebovat 😉 😉 😉

karmelka77
24. apr 2011

@miska246 dakujem🙂) je to otrasne dnes som musela vypadnut na chvilu z domu k sesterke na kavu, lebo uz ma depka chytala...tri dni smeuz iba na mlieku, skoro nepije, zaujimave je ze pije iba ked ma teplotu nad 38...veceru prudom vytyckoval chudak...vyrazky nam pribudaju ale horsie je ze na telicku menej a v ustach viac...no som zvedava co nas este caka...:(( jedine cim sa utesujem ze to bude mat aspon za sebou a nebudem to musiet riesit v skolke nebodaj v skole...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre