Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

miska246
24. apr 2011

@karmelka77 Ked sa mu dostavaju do ustociek je to nebezpecne, kamoskin chlapcek takto skoncil v nemocnici na infuzkach, lebo to doslo do takeho stadia, ze nechcel ani len pit. Boze ja by som sa asi zblaznila. A boli ste u lekarky? Mate to uz potvrdene? Treba davat malemu fenistil. kvapky, zmiernuju svrbenie, sprchovanie vlaznou vodou, no a samozrejme natierat tekutym pudrom... Taky malicky a nechytili ste to v detskom centre? Sa mi zda, ze si kedysi pisala, ze ste boli. Inkubacna doba je okolo troch tyzdnov... A strava sa odporuca taka lahsia. Nam lekarka ponukala aj ockovanie, ale ja som to odmietla. Takze caka to urcite aj nas... 😉

karmelka77
24. apr 2011

@miska246 no to s tymi ustami som sa dnes dozvedela ze musime davat pozor aby sa mu to tam moc nerozmnozilo, lebo mu to navre...tlacime donho co sa da...je iba mliecko, na vynimku dnes na obed zjedol polievku...fenistil davame to nam kazali, kupali sme ho dnes aj v hypermangane a natierat sa to uz praveze nemoze...nevyzera zeby ho to svrbelo, to je mozno vyhoda toho ze to ma tak skoro keby bol starsi uz sa skrabe...boli sme vcera na pohotovosti tam este nevedeli presne lebo to boli iba fliaciky ale dnes uz tam ma aj pluzgieriky takze by to mali byt kniahne, ideme hned v utorok k doktorke, keby nieco dovtedy este mame ist ist na pohotovost ale uz na infekcne...no uvidime, nieco je, aj pije...ked nechce pit davame mu trochu striekackou, ale teraz vecer vypil dost, aj ked dost aj vyvratil, ale este tesne pred spanim sme donho dostali aj repikovy caj aj nejaku 120ml. mlieka..a aj cikal uz viac, tak dufam ze to nejak vsetko rozbehame...ja mam nocnu moru z nemocnic od porodu nerada by som tam skoncila...no kde to chytil uz nezistime, boli sme pred dvomi tyzdnami v tej detskej kaviarni, boli sme plavat, tam chodi tiez vela deti a aj v parku...takze to uz nikto nezisti odkial to je, lebo s kamoskami co som bola ani jedno dieta nema kniahne...

miska246
24. apr 2011

@karmelka77 sranda a preco sa to nema natierat? moji synovci mali kiahne pred dvoma rokmi a kazali im natierat a teraz uz nie? Boze, raz ano, raz nie, to je horor... A ty si potom vyber. Na jednej strane to mas fajn, aspon to budete mat za sebou a na druhej strane to nie je fajn, taky malicky... Budem na Vas mysliet, nech to prejde cim skor. 😉

karmelka77
24. apr 2011

@miska246 ze koli tomu lebo ked to zaschne lahsie sa to odlupne a budu jazvy...toto nam doktorka zakazala...kamoska ma dve deti v rozpati 10 rokov a smiala sa ze pri prvej ju nemohla dva tyzdne vobec kupat a pri druhej musela 3 x denne🙂) aj nam kazali tri krat denne robit kupele v hypermangane, ale zatial sme to spravili len raz, lebo ma stale teploty...dakujem za podporu🙂)

miska246
24. apr 2011

@karmelka77 Este som nasla jeden pripravok Tanno Hermal Lotio, su nan dobre recenzie na liecbu kiahni, skus pozriet 😉

karmelka77
24. apr 2011

@miska246 no pozeram to je to zaujimave, len nam to este nemokva, tak v utorok uvidim co povie doktorka na to...🙂)

aaadinka
25. apr 2011

@karmelka77 drzime palce pri liecbe....Chuda drobucke....ale vraj take malinke deti to lepsie znasaju ako neskor vacsie deti,snad to bude aj vas pripad....

aaadinka
25. apr 2011

pekne sviatky babule 🙂)))

karmelka77
25. apr 2011

@aaadinka dakujem, dnes uz to bolo ovelalepsie, uz aj teploty klesli cez den smeiba raz pouzili nurofen, vyrazky nepribudli iba praskli, ale nastastie mu to nemokva, len ta pusina, tam toho ma..:(( zajtra ideme k doktorke tak uvidime co povie, ale dnes sme boli uz vonku taky bol stastny...neda sa byt stale vnutri ved uz bol z toho mimo, nase nestastne pohlady mu nedodali...dufam ze najhorsie mame za sebou a ak sa to bude lepsit uz mozme si gratulovat aky priebeh to malo...ale vystre ma ked mi zajtra povie doktorka ze to je len nejaka alergia na nieco...ked uz radsej nech su to tie kiahne, aspon to budeme mat za sebou🙂) len dufam ze som to nechytiĺa ja:((

luka03
26. apr 2011

Ahojte! ak my sme mali vcera oslavu a dopadlo to super! 🙂 Akurat nam vecer nevedela zaspat, neviem ci bola taka rozkokosena alebo co, ale nevadi 😉
Tak este raz dodatocne gratulujeme vsetkym aprilovcatam ktore uz rocik maju a aj tym ktore to este caka v najblizsich par dnoch 🙂
Ako ste sviatkovali? U nas sa cela Velka noc niesla v duchu KAmilkinych narodenin, takze sibacka aj vsetko to okolo bolo v uzadi 🙂
@karmelka77 Drzime palce nech sa drobec cim skor vylieci a nech mu zase pekne chuti papat! Ale zase ber to z tej lepsej stranky, budete to mat uz za sebou 🙂 Nechceli by ste prist na navstevu ku nam? 😉 Nech si to odbijeme 😀 Inak ja som ockovanie proti kiahnam tiez odmietla. A ty si kiahne este nemala?

lenocka84
26. apr 2011

@karmelka77 ahojky, mate kiahne???? mozeme sa prist nakazit? 😉 aka by som bola stastna keby ich teraz uz odbil 🙂

karmelka77
26. apr 2011

@luka03
@lenocka84 baby idem zachvili k lekarke ci su to kiahne naozaj alebo nieco ine...ak ano, ste vitane, aspon sa tu nezblaznim, lebo som doma zavreta uz od piatku...:(( len mam strach ci to naozaj su kiahne, lekarka ma teraz po telefone trochu zmiatla...uvidim dam vediet🙂)

lenocka84
26. apr 2011

@karmelka77 urcite daj vediet, ja by som fakt prisla, skusit ci sa nakazi 🙂

aaadinka
26. apr 2011

@karmelka77 tak nech to uz mate za sebou.Ja malu tiez nedam zaockovat.Ja som si tym presla ako mala,len by som to tiez uz rada mala za sebou....

karmelka77
26. apr 2011

Takze baby kiahne su to neni, teda p. doktorky mali z toho dost (boli sme ajna koznom) ale kiahne sa s najvacsou pravdepodobnostou vylucili, sila ze to nevedia posudit...ale zato sme to schytali paradne - v ustach mame slintavku, tie vyrazky na tele su nejakeho virusoveho povodu ale nevie sa akeho a do toho vsetkeho sa krpec vyhadzal pravdepodobne z panadolovych cipkov!!! takze ako sa hovori na posraneho aj hajzel padne!! Skoro nas poslali do nemocnice, koli jedeniu a pitiu, lebo nechce krpec papat velmi a ani pit...takze hend ako prestane uplne prijimat tekutiny a stravu mame ist na infuzky, tak robim co sa da aby som donho nieco dostala, uz teraz bol hotovy z lekarov...

karmelka77
26. apr 2011

@aaadinka mne dnes inak lekarka praveze odporucila dat ho zaockovat, koli tomu ze som to ja nemala...ale ze mam si ist dat zistit z krvy protilatky...ale zeby som ho mala dat zaockovat ked chcem druhe dieta...tak neviem, doteraz som bola presvedcena ze nie, ale po tomto co teraz mame neviem, musim porozmyslat...

luka03
26. apr 2011

@karmelka77 Juuuj, tak to ma mrzi ☹ Ale neboj nic, drobec sa z toho dostane raz-dva! Len nech mu je uz lepsie... Neboj sa aj papat zacne, ja sa mu zase ani nedivim, ze mu teraz nechuti. A nechcem malovat certa na stenu, ale aj keby ste sa nahodou dostali do nemocnice, tak aspon tam donho dostanu nejaku tekutinu a hlavne zistia co mu je ked to nevedia zistit takto ☹ A dali vam aj nejake lieky alebo nieco? Ci co mate teraz robit?
Urcite to rychlo prejde a Filipko bude mat zas o nieco silnejsi imunitny system! 😉
Inak nechapem co maju kiahne spolocne s tym, ze chces mat druhe dieta?

karmelka77
26. apr 2011

@luka03 ja som to blbo napisala🙂) tu ide o to ze keby ze otehotniem a filipko dostane kiahne aby som ich od neho nechytila kedze som ich nemala.🙂 tak to bolo myslene,lebo to je zakon schvalnosti...neviem ci by v nemocnici zistili co mu je, ked to dnes nevedeli 2 lekarky a vlastne ani v sobotu na pohotovosti...🙂) dostali sme vselico taku modru vodicku na vytieranie ust, to je asi najdolezitejsie...aby ho to prestalo boliet, inak vitamin B, aerius, fenistil, nejaku mast na tie vyrazky, ale je to len dezinfekcna aby sa mu tam nezaniesla infekcia ked nevedia co to je...:((

luka03
26. apr 2011

@karmelka77 Jaaaaaj, jasne, chapem 😀 No inak to je pravda, nahoda je blbec ☹
Tak sa rychlo dajte do poriadku, drzime palce!!!

aaadinka
26. apr 2011

@karmelka77 fuuuuha , tak to vam teda vazne drzime palce....Kiahne by boli asi lepsie,mali by ste to za sebou....Niekde som citala , sa mi dokonca zda , ze na modrom koniku,ze ked chyti kiahne tehotna zena,ze to nema ziaden vplyv na plod,ale sama to vyskusane nemam...Inak my by sme chceli tiez skoro druhe babo,ale pevne verim,ze nasu malu nebude treba zaockovat....Nech si cibri ten imunitny system.Aj tak uz zazila toho pekne vela od narodenia...drzim vam palce,nech to maly zvladne doma...

karmelka77
27. apr 2011

takze ideme do nemocnice baby, drzte nam palce ked si nas tam nechaju nech sme za dva dni doma:(( porazi ma z toho ale nemozem sa na to uz pozerat a ta bezmocnost a zufalstvo to sa neda...nechce jest pit, normalne si lahne na zem akoby chcel spat...lekarka mi povedala ze ho potom pretestuje ci to nahodou aj kiahne neboli s tym spojene, tak uvidime...chudatko moje male...

luka03
27. apr 2011

@karmelka77 Drzte sa! Myslime na vas! Neboj, zvladnete to!!!

miska246
27. apr 2011

@karmelka77 Moje chudatko, prajem Vam skore uzdravenie a nech ste cim skor domka. 😉

maya30
27. apr 2011

@karmelka77 Boze, teraz citam aki ste chori, tak nech ste len co najskor doma 😔

aaadinka
27. apr 2011

@karmelka77 joj drzim vam palce,viem, co prezivate,ja som mala s malou tiez podobne trapenie,ale my sme aspon vedeli z coho....☹drzte sa.....

aaangella
28. apr 2011

@karmelka77 ahoj ja som tu dlho nebola tapila nas skoro 3 tyzdne choroba drzim palce nech ste cim skor domka a zdravy

karmelka77
29. apr 2011

Dakujem baby za podporu, dnes nas pustili...🙂) bolo to hrozne vidiet filipka ako strasne place, ked mu dali infuzku taky nepritomny pohlad co mal, no des...nasadili mu lieky, stacila jedna infuzka a potom zacal trochu papat a sem tam pit...tak sme sa dohodli s primarkou ze ideme domov a snad to rozbehneme doma, lebo tam len ked zbadal sestricku vo dverach uz chytal hysaky...no vytrpel si riadne...uz bol agresivny aj na mna...normalne ma bil niekedy...ale na druhej strane sa nevedel odo mna odlepit...takze snad mame najhorsie za sebou, ale caka nas este tazka cesta aj doma, lebo musi zacat normalne papat a pit...mame lieky aj na doma este na dva dni, tak dufam ze mu to uz prejde, ale toto fakt neprajem nikomu, radsej keby mal tie kiahne...:((

aaangella
1. máj 2011

@karmelka77 ahoj a co mu teda je povedali ti vobec ? to je super ze ste domka ja si to neviem predstavit ja by som asi stale plakala s malou ☹

karmelka77
1. máj 2011

@aaangella aj ja som plakala neboj a on sa na mne smial🙂) no povedali ze tym ze mu islo viac zubov naraz (dve stolicky a jedna trojka zatial co vidim) tak sa mu oslabila imunita a dostal herpes (jemu v stredu minuly tyzden zacalo krvacat z pusinky a myslela som ze to stolicka ako sa prerezava ale to bol vlastne zaciatok), no a ten herpes sa mu tak strasne rozniesol v pusinke ze vzniklo toto, mal to aj v hrdle...asi tou krvou sa mu to prenieslo...potom to uz mal vsade aj dasienka mu krvacali...ze sa to stava niekedy...:((

karmelka77
1. máj 2011

@aaangella este som zabudla tie vyrazky co ma na tele, co sme mysleli ze kiahne nevedia vobec z coho ma...ale uz sa pomaly hoja, na prijme nam povedali ze si ich tam mohol rozniest z pusinky ale neviem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre