Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
29. sep 2011

@karmelka77 asi tak 😀

ivka1603
30. sep 2011

@karmelka77 Ahoj...ja dávam Rastíkovi Imunoglukan od minulého roka od novembra (od 8-mich mesiacov) a nebýva chorý (žiadna angína, chrípka a pod.), len slabé prechladnutie, teda soplík a kašeľ....za 5-7 dní je po "chorobe" 😉 Teraz som mu znova po lete nasadila Im. už koncom augusta a dobre som urobila, lebo bol nachladnutý a len veľmi slabý priebeh....nám zaberá sirup na 100%, som s ním spokojná....Len ho treba brať dlhodobo aspoň 3 mesiace v kuse - bez prestávok.....

karmelka77
30. sep 2011

@ivka1603 ano to mam v plane ze 3 mesiace mu to budem davat, ale skoda ze sa da nieco chytit aj tak, lebo my sme neboli nejak vazne chori, vzdy su to len sopliky a z nich kasel, ale velmi zle to preziva...tak som myslela ze aj tomu sa vyhneme:((( ale tak snad...v tomto pocasi je to hrozne, rano zima, potom teplo, potom sa zas ochladi, davam mu aspon vesticku cez den aj ked by bolo iba na dlhy rukav...ked vidim ine deti na ihrisko v kratasoch a trickach s kratkym rukavom, nechapem tych rodicov...ale ja uz som radsej opatrna...a na mna sa to tiez hrozne zacalo lepit, este som nedobrala atb z aginy a uz zas trochu soplim...aj ked asi je to alergia, ale aj tak...takze dobre vediet ze imunoglukan zabera🙂)) dik

miska246
2. okt 2011

Ahojte, tak nas posledne dva dni trapia zubky tak ako este nikdy... Timejka nechce nic papat, ledva do nej natlacim mliecko... Dnes to bolo dokonca tak neunosne, ze sme museli ist kupit Nurofen. Nastastie zabral... A to mame von uz styri stolicky, ja neviem ci sa jej tlacia dalsie, alebo su to ocne... Ustocka neotvori ani za nic... Ach jaj... A mali sme taky pekny vikend v plane a vsetko to padlo... ☹ ☹ ☹

karmelka77
3. okt 2011

Ahojte baby,musim sa aj ja postazovat, zajtra sme mali ist konecne na ockovanie a maly sa mi rano zobudil so soplikmy...mna uz z toho porazi...tak sme boli u lekarky...:((( zatial iba soplik tak dufam ze pri tom ostaneme a nebude mu to nejak branit v noci v spanku...on zacal chrcat uz vcera vecer ale prespal, a rano uz to tieklo...chuda moje male, ja neviem ci uz s nim nemam nikam chodit alebo ako tomu zabranit...takze ockovanie sa odklada, ale p. doktorka nam to nejak spravila aby sme si ho uz nemuseli platit🙂)
@miska246 tie ocne su svine, sposobuju veeelmi vela problemov...tak sa drzte nech skoro vylezu...

aaangella
4. okt 2011

@karmelka77 ahoj aj my soplime uz 8 den ale len sopel a myslim ze je to zo zubu ide nam spodny ocak a dava nam zabrat 😝

karmelka77
4. okt 2011

@aaangella no my len druhy ale asi vdaka imunoglukanu to ma celkom dobry priebeh niekedy ani neviem ze ma soplik, akurat v noci je to trochu horsie...no u nas to zubom pripisovat nikdy nemozem bohuzial🙂)) alekeby konecne vyliezli 5 tky by som bola rada🙂)) tak snad aj u vas vylezu🙂)

aaadinka
5. okt 2011

Tak my sme z chaty naspat,zivi a zdravi...Mala nesoplila,zato sa odopla sama z kocika a zletela na zem.Stihla si dat ruky pred seba,tak to schytala len trochu licna kost.Uz nas ale zase trapia zubky,takze odmieta papat a tato noc bola teda hrozna.Urcite sme zobudili celu bytovku☹

miska246
5. okt 2011

Ahojte, neviem ci sa to tu uz nahodou nerozoberalo, ale aj tak... Odkedy planujete vase zlaticka zacat oducat od plienky? Som volala vcera so svojou sestrou a ta ma zvozila, ze je najvyssi cas zacat... Ja som vobec na to nemyslela... 😝 😝 😝

aaangella
5. okt 2011

@miska246 ahoj my davame plienku na noc a cez den je bez nej iba ked idem dakam na dlhsie tak dam inac u nas to funguje na slovicko ciky a sup a je vycikana 😎

miska246
5. okt 2011

@aaangella Vauuuu, super a ako sa Ti to podarilo?

maya30
5. okt 2011

@aaangella no teda aki ste sikovni 🙂

@miska246 my nie sme so serblikom kamarati ☹ Alexko vie ze sa ma donho cikat ale odmieta si nan sadnut...tak priebezne skusame, ale zatial neuspesne...

aaangella
6. okt 2011

@miska246 nam sa to uz podarilo v lete na dovolenke bola mesiac bez plienky stale hola vsak sme mali stale 38 stupnov tak a ked sa vycikala tak sme stale tlieskali a hovorili ciky ale zaklad je taky ze ked ides do toho nemozes uz dat plienku len na noc sice 10 krat prezlecies ale nedaj ju ani ked niekam pojdes vela ludi my to takto vysvetlovalo a u nas to fungovalo

miska246
6. okt 2011

@aaangella Tak to sa Vam super podarilo, tak dnes som skusala rano bez plienky a skoncilo to tak, ze sme sa 4 krat prezliekali 😝 , z toho sa mi 2 krat vycikala na podlahu, raz sa jej podarilo vycikat na stol a jeden raz mi ukazala na ciku, tak som ju posadila rychlo na nocnik a trosku si tam curkla... 🙂 🙂 🙂

karmelka77
6. okt 2011

@miska246 niektori to robia aj tak ze sa na tyzden zavru s detmi doma, asi ked bude blbe pocasie by to bolo dobre a tiez bez plienky a donekonecna vysvetluju🙂)) ja sa chystam to tiez riesit, len my nevieme este kyvat hlavou ano nie, tak sa mi zda ze bunky na cikanie este nedozreli...🙂)) vies ako to myslim...🙂)) ved uvidim do tych 2 rokov ked sa podari odplienkovat tak je to super sikovne dieta🙂)) alebo veeeelmi trpezliva mamina🙂)) takze v podstate mame este trosku casu🙂)) u nas je to tak ze filipko si vobec ale vobec nechce sadnut na serbel a na zachode chyta zachvaty placu...

annika11
6. okt 2011

🙂 ahojte baby, čo riešite .-D ? idem si to tu prelistovať spätne 😀

noooooo 🙂 my cikáme do záchodíka 🙂 akosi omrzel nočník, ktorý máme tuším asi od 9teho mesiaca 🙂 tak sme kúpili redukciu na dosku a cikáme do wc 🙂 v škôlke pravidelne s detičkami a doma, ked si spomenieme 🙂 ale nosí ešte plienku stále, hoci je občas suchá, ais to už príde každú chvíľku to pýtanie....ja som sa rozhodla, že to nechám tak pozvoľna na ňu, nech sa pýta. Vlete som ju občas nechávala bez plienky, ale ako som začala s ňou chodiť do práce, už sa to nedalo. Naučila sa pekne hovoriť pišať 🙂 aj kakať. Kakanie vystihneme väčšinou, ak nie je v zápale hry, lebo vtedy sa zabudne pýtať 🙂 a to pišanie si myslím, že je na dobrej ceste....ked ju posadím na záchodík, pišká zakaždým a už na nej vidím, že chápe, že má potlačiť a , že ovláda to cikanie, je úmyselné, ale sa ešte nepýta 🙂 napriek tomu si myslím, že sme na dobrej ceste

annika11
6. okt 2011

@karmelka77 no ako? už je zaočkovaný filipko? 😅 🙂

karmelka77
6. okt 2011

@annika11 ale kdeze, kedze sme v pondelok chytili zas sopliky tak som nedovolila, prinutila som lekarku aby mu spravila ster z nosa...dnes boli vysledky a negativne tak mi povedala ze buduci tyzden ho bude ockovat. Musim ho objednat, ale chcem tak koncom tyzdna..tak snad vydrzime...ale musim ti povedat imunoglukan je asi fakt zazrak, dnes este trosku soplil, ale aj tak na nase pomery je za 4 dni v podstate pokoj a nespali sme iba prvu noc ked ho to chytilo...🙂)) nechcem sa tesit predcasne, ale snad to zabera, takze berieme dalej🙂) zvysili sme aj prisun cebionu🙂) kazala nam aj doktorka tak dufam ze zvysok roka minimalne nam uz nic nebude🙂))

annika11
6. okt 2011

@karmelka77 aj ja si ten imugluk. pochvaľujem, ale len tak potichúčky, aby som to neuriekla, my sme sa tiež za pár dní zbavili soplíkov, tak mám pocit, že na nádchu to zaberá takmer 100%, uvidíme, čo bude ked sa pridruží niečo vážnejšie, ale dúfam, že nie

aaadinka
9. okt 2011

joj baby ste ma namotali,aj ja idem oducat teda od plienky....Mame doma sice dva nocniky ale zatial nemali uspech.Co si myslite o tom nocniku,co vyzera ako zachod od Fisher pricu?

karmelka77
10. okt 2011

@aaadinka ja som ho chcela tiez kupit, ale nakoniec som si to rozmyslela lebo mne filipko nesadne na nocnik ani omylom a ked som mu ho minule stihla podstrcit ked akurat cikal tak som trochu zachytila a pri vysvetlovani co to je zacal strkat ruku do toho🙂)) tak si viem predstavit ze keby sme mali tento hraci namiesto sedenia na nom by chodil a nalieval donho vodu z flasky alebo pohara aby hral🙂)) nakoniec sme kupili taky co ma rucky a taku gulicku medzi nimi ktora sa otaca, ze nech ma zabavku, ale aj s tym chodi tak ze ho tlaci pred sebou a hovori drrn, drrn...🙂)) nedavno som sa bavila s jednou maminou ktorej maly tiez nechcel sediet na nocniku ze ako ho prinutili a hovorila ze asi tyzden ho nutili tak ze mu az nohy podlamovali aby sedel a ze nakoniec sedel🙂)) tak uvidim, musim mat na to naladu🙂)) ale drzim palce myslim ze u dievcatiek je to jednoduchsie🙂))

miska246
10. okt 2011

Ahojte, tak ja sa Vam idem trosku pochvalit. Nasa Timejka uspesne cika do nocnika uz piaty den. Najprv sa nam par krat pocikala a potom uz to islo same. Ked jej treba cikat, uteka za mnou a ukazuje mi na ciku. Som si myslela, ze to pojde tazsie, no super. Normalne som na moju bambulku hrda. Plienocku mame iba na obed, ked sa ide spinkat a na noc. Nedavam jej plienku, ani ked ideme von, dala som na Tvoju radu aaangella. 🙂 🙂 🙂

almita
10. okt 2011

Ahojte dievcence,prosim Vas je tu este niekto,kto nema zaockovane dietatko.My sme stale chori,tak sa bojim,ze to nestihame do toho 18-tehomesiaca.Aky je potom postup?Dakujemza odpoved.

karmelka77
11. okt 2011

@almita my sme na tom tak, 18 mesiacov sme mali v sobotu a este nie sme tiez koli chorobam:((( sme objednany na utorok buduci na ockovanie...musis sa dohodnut s doktorkou, oni maju moznost to nejak spravit aby poistovna nerobila problemy...ja som tam isla den pred planovanim ockovanim minuly tyzden ked mi maly zas zacal soplit aby ho videla ze si nevymyslam a dohodli sme sa...🙂))

aaadinka
11. okt 2011

@miska246 sikulka,nasa mala ked je bez plienky tak uspesne cika do nohaviciek🙂)))teda ale zatial bola vlastne len 2 dni bez plienky....Mne mala uz snad 3 mesiace ukazuje , ze cika a kaka,ale povie mi to az ked sa to deje,nestihnem ju dat na nocnik....Dnes som sa na to vykaslala a behala s plienkou,od zajtra to skusim znova.Ked to vyslo vam,,musi aj nam 😀DDD...

aaadinka
11. okt 2011

baby v Deichmane maju super zimne botky,nepremokave s klimou,nemali by prepustat ani vodu ani chlad a zaroven by sa nemala nozicka v nich potti....Stoja od 17 € vyssie,ale zvacsa su tam po dvacke....Kopa kociek na okoli si ich kupilo aj nam sa dostali do usi,tak uz ich mame doma a dnes sme ich testovali v mlacke a vydrzali 🙂))

miska246
11. okt 2011

@aaadinka Drzim palce a urcite napis ako sa Vam dari 😉 😉 😉

aaadinka
12. okt 2011

@miska246 zatial sme sa raz uspesne pocikali 😀DDD,ale drzi,nechce cikat ,ked nema plienku ani do nohaviciek,caka na plienku , ale ked bola uz 4 hodiny bez nej,tak sa pocikala....Nocnik len obisla....

denisaaa23
13. okt 2011

Ahojte, mohla by som sa k vam pridat? Moja Dominika sa narodila v marci 2010... Rada sa podelim o skusenosti a vsetko co k tomu patri 🙂

karmelka77
13. okt 2011

@denisaaa23 ahoj, my sme sice aprilovy, ale kludne mozes🙂)) vitaj🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre