Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaangella
23. feb 2012

@karmelka77 ten sinecod je na zastavenie kaslu v noci alebo pred operaciami to nam dala Dr koli tomu ze vobec nespala a zabera naozaj v noci nekasle ale zato rano sa to spusti.Urobila som tu cibilu dnes ale s medom nie je alergicka tak radsej takto som zvedava ci to nieco pomoze

miska246
23. feb 2012

My ked sme chore a v noci dusime, davame na noc fenistil kvapky, alebo sirup Aerius. Skore uzdravenie, my sme tiez boli nedavno chore a liecili sme sa pomaly dva tyzdne... ☹ ☹ ☹

aaangella
24. feb 2012

@miska246 dakujem uz som od vcera zacala davat cibulovy sirup 😒

miska246
24. feb 2012

@aaangella Ja ho mam tiez doteraz v chladnicke, nam taketo babickovske recepty bohuzial nezaberaju...

kamoni
29. feb 2012

Chcem sa opytat ci ste prihlasili dietatko tento rok do skolky alebo az buduci rok.

lenocka84
29. feb 2012

@kamoni ahoj, ja sa chystam poslat prihlasku, aby bol v poradiii 😉

kamoni
29. feb 2012

mne povedala riaditelka ze mam az buduci rok lebo terazju aj tak v septembri nezoberu lebo maju vela deti a este nema 3 ..tak neviem asi kazda skolka to ma inak.Len sabojim zemi ju nabuduci rok nikde nezoberu v Bratislave.

lenocka84
29. feb 2012

@kamoni ja ho nechcem davat od septembra, ale prihlaska aby bola v poradi, potom je vacsia sanca ze ho vezmu na dalsi rok 😉 mne to vysvetlovala svokra, je ucitelka v skolke, a tak sa to bezne robi.

kamoni
29. feb 2012

@lenocka84 a davas si prihlasku len do jednej skolky

lenocka84
29. feb 2012

@kamoni chystam sa do 2, pre istotu

karmelka77
29. feb 2012

@kamoni no v BA je to asi inak - mam znamu na inspekcii skolok a ona hovorila ze sa neoplati a ani sa nema davat dopredu lebo to musia pisomne aj tak zamietnut koli veku, ze az na jar buduci rok a ze deti aj tak aprilove beru az potom od septembra🙂)

miska246
29. feb 2012

@kamoni Tak ja som uz prihlasku podala, len som si neni este celkom ista, ci nastupime od septembra, neviem sa stale rozhodnut...

kamoni
1. mar 2012

@karmelka77 aj mne povedali v skolke ze to nema vyznam lebo maju plno a nema este 3 roky ale v druhej skolke je vraj poradovnik tak tam asimusim dat uz prihlasku...som zvedava kde a mi zoberu malu kedze su skolky preplnene

kamoni
1. mar 2012

@karmelka77 aj mne povedali v skolke ze to nema vyznam lebo maju plno a nema este 3 roky ale v druhej skolke je vraj poradovnik tak tam asimusim dat uz prihlasku...som zvedava kde a mi zoberu malu kedze su skolky preplnene ☹

karmelka77
1. mar 2012

@kamoni asi je to individulane a zavisi od skolky, vyber si skolky kam by si malu dala a chod sa tam informovat a budes vediet, to bude najlepsie...ja to nejak neriesim, dufam ze sa dostaneme kam chceme, vsak v mieste bydliska snad maju deti prednost🙂))

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77
@kamoni
@miska246
ahojte moja chodi uz do jasliciek a urcite od 3 rokoch ju tam necham teda v sukromnej kolektyv 5 deti a som sa rozhodla preto lebo hrozne vela ludi co poznam tak dali do normalnej statnej a dieta non stop doma chore suseda od septembra do decembra mali 5 krat ATB tiez uz dala do sukromnej tak ja tomuto radsej predidem a necham ju v tej co chodi neviem ako by sa im pacilo v robote ked budem non stop doma 😒 a myslim si ze je to dost pravdepodobne lebo ludia musia chodit do prace a tym padom daju soplave dieta do skolky stava sa to bezne a potom ta choroba len koluje ☹ takze statna skolka urcite u nas nie

karmelka77
5. mar 2012

@aaangella tak ked mate financie platit sukromnu skolku aj po 3 rokoch tak ok. ale mala ti bude musiet ist aj do statnej skolky pred nastupom do skoly a to co dovtedy nechyti moze zacat potom...nie je to riesenie akoze definitivne..raz sa dostane do vacsieho kolektivu...ten vacsi kolektiv v nizsom veku je dobry prave na budovanie imunity podla mna a vies ked niekto nema moznost platit sukromnu skolku mu nic ine neostava, a co sa roboty tyka - kazdy zamestnavatel ktory zoberie zenu s malym dietatom musi s tym ratat a ak sa mu to nepaci tak musis zmenit pracu...bohuzial, iba jeden rodic moze robit karieru pri detoch..🙂))

lenocka84
5. mar 2012

@aaangella no neviem ci dobre robis co robis. radsej nech buduje imunitu uz teraz ako v 5. rokoch ked bude musite ist do statnej skolky, kvoli predskolskemu veku. a 5 deti je maly kolektiv, a ten je potrebny aby sa ucila nove veci. takze docasne je to super riesit, ale nie dlhodobo.

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77
@lenocka84
Ja ju tam chcem nechat do 4 rokov a potom dam na dva do statnej a my slim ze robim dobre lebo aby 3 rocne dieta bolo non stop chore cim starsia tym to lepsie zmakne tak v 4 nastupi uz normalne do skolky vsak uvidime ako sa bude darit 4 roky ma v aprili a do septembra to bude skoro 4 a pol to sa uz daju lepsie preskakat choroby
Karmelka ja som len zvedava ktory zamestnavatel ti bude akceptovat byt stale doma ako nechcem hovorit ze budes ale vacsia pravdepodobnost je ze ano a myslim ze takto mozes striedat roboty az az 😒 a hlave v Bratislave lebo najst si dobru pracu je problem a ked ju mam tak si ju chcem udrzat 😲

lenocka84
5. mar 2012

@aaangella ani sukromna skolka ti nezaruci ze bude zdrava, aby to nebolo este horsie. ze by si nakoniec cele 3 roky nebola s nou stale doma!

aaangella
5. mar 2012

@lenocka84 myslim si ze nie lebo mala mi tam chodi uz par mesiacov a zatial si len pochvalujem ale co neni moze byt ale snad ostaneme spokojny nadalej

lenocka84
5. mar 2012

@aaangella a stale rovnake deti? co ak sa tam vymenia? hm?

aaangella
5. mar 2012

@lenocka84 urcite zatial su rovnake a tu nejde o to ci sa vymenia tu ide o to ze pri 5 detoch ustriehne ci je tam dajake chore ale pri 25 nie

lenocka84
5. mar 2012

@aaangella to je len o ucitelke a charaktere rodica, a hlavne kym dieta nema teploty ma byt v kolektive, aby sa ta imunita budovala.
ale ved staci pvoedat ze tebe to vyhovuje, a ked si sa len chcela pochvalit, uz o tom vieme 😀 😀 😀 😀 😀

karmelka77
5. mar 2012

@aaangella ziadny zamestnavatel to neakcpetuje to je jasne, ale ked ma dieta problemy zdravotne tak jednoducho musis zabudnut na robotu a uprednostnit dieta! O tom hovorim a nie o tom ze ti to nejaky musi akceptovat...nemam rada reci typu ako si napisala ze ja urcite budem viac doma ako v robote, nikdy nehovor nikdy kym to nepreskaces a hlavne kym nevies ako na tom tvoja mala bude neskor..vyssi vek neznamena ze choroby zvladnu lepsie, ak si zdravotnik tak by si to mohla vediet...akoze boze chran aby sa ti to stalo to urcite nechcem, ale mam skusenosti ze ked si clovek mysli ze je za vodou vtedy sa to zosype..a ako hovorim karieru pri detoch moze robit len jeden, takze ak bude filipko chorlavy aj doma ostanem a nebude ma trapit nejaka robota...mam odrobene uz celkom dost a ked bude vacsi bude cas aj na robotu ak by nieco...

aaangella
5. mar 2012

@lenocka84 takze ty das dieta so soplom alebo kaslom do skolky?? pre boha dufam ze nase nebudu spolu lebo to je aky charakter nakazit ostatne a to si od koho pocula ze kym nema teplotu na myt v kolektive?? to by ma zaujimalo

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77 ja som to nemyslela tak ze ty budes len som napisala ze je vacsia pravdepodobnost koli tomu ze tvoj bude v kolektive medzi 25 detmi tam neustriehnu chore a tym padom nakazi ostatne ako ked je maly kolektiv

karmelka77
5. mar 2012

@aaangella pozri mozme si to potom porovnat, lebo ako tak citam tak my pojdeme do skolky o rok skor ako vy co nie je tak vela...🙂)) a ja budem vedy pravdepodobne aj tak doma, takze keby nieco robotu riesim nemusim🙂) my sme si uz preskakali dost co sa chorob tyka za posledny rok, liecime sa uz na imunologii a vieme v com je problema zatial nam liecba zabera tak dufam ze svoju dan sme si uz vybrali🙂)) a samozrejme nie navzdy..

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77 drzim palceky my sa zase liecime vies co som ti spominala to kakanie dostali sme na to uz lieky uz sa inak nedalo 😒

karmelka77
5. mar 2012

@aaangella a co Vam dali Duphalac?? Len treba hladat pricinu preco ju upchava a nie len lieky brat na to..boli ste na testoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre