Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

domika9
2. nov 2009

klongova tak asi čo lekar iny nazor ale ja som sa stale stretla s tym že do brušnej riasy , stehien alebo ruk aj hematologička mi to povedala takto aj moj gynekolog aj kamaratka zdravotna sestra že takto v nemocnici pichaju aj som o tom dosť čítala ale ako vravím čo lekar iny nazor 😉

cicimon
2. nov 2009

caute,
tak ako som zistila, tak morfo + 3D na GYN five je 73e...celkom dost,...a ako mi tetka vravela, morfo sa bez 3D robit neda, resp neda sa robit jedno tam a jedno niekde inde..

v EUROMEDIXe je 3D za 50e a nevedeli mi povedat, ci tam mozem ist na morfo, ak nie som ich pacientka...

vy idete aj na 3D? a viete niekto o lepsich cenach?

zuzub
2. nov 2009

ahojte 🙂 sorry, že vám vstupujem do debaty, ale chcem sa spýtať kočiek čo si pýcháte, tvoria sa vám niekedy také hrčky? ja si pichám momentálne fraxiparine 0,4 a v poslednej dobe sa mi začali robiť také hrčky 😒 a ešte sa chcem spýtať ked si pichám do brucha tak musím len v okolí pupka?

domika9
2. nov 2009

fuha cicimon tak to teda dosť drahe je u vas u nas robí jeden lekar a stojí u neho 50eur a ak si jeho pacientka tak platíš menej
a u mojho sa platí čo tam jedna baba volalaa pytala sa tak jej povedali že 10 eur ale maš iba fotky - bez cd
ja sa chystam ale až pred vianocami aby bolo babo dobre vidieť

domika9
2. nov 2009

zuzub nie ja picham dalej od pupka pri pupku ma to velmi bolelo (pozri moj album ked mam modriny tak tam si picham ) a hrčku mam aj ja na jednej strane taku väčšiu a na druhej menšiu ale neboj ono sa to časom vstrebe

zuzub
2. nov 2009

dik domik lebo mne sa tie hrčky zozačiatku nerobili preto ma to vyplašili či je to ok 😉

domika9
2. nov 2009

ani mne sa nerobili bruško ale začalo rasť a aj prepichnuť kožu je viac bolestivejšie ako pred tym

dejna3
2. nov 2009

ahojte,
babulky mňa od včera už tak intenzívne kopká malé 😉 , sa vytešujeme s drahým, aj jeho už koplo lebo sa dosť dlho hmýrilo 😵 doteraz to boli len také ojedinelé kopančeky..
inak máme "predĺžený víkend", drahý si vzal dnes dovču, tak sa veeeeľmi teším, lebo posledné týždne bol v práci aj soboty a nedele 😝

kiwinka
2. nov 2009

jeej dejna, to je uzasnee!! aj ja uz by som chcela 🙂 🙂 🙂 musi to byt velmi milé a krasne,,vies ze tam je maly cloviecik , ktory sa hybe a vrtí juuj 🙂

cici ako myslis ze morfo sa neda robit bez 3D?? sak morfo je klasickiy UTZ len s apri nom zameraju a skumaju vacsie detajli,,ale to s 3D nema nic spolcone...
morfo je predsa bezna prehliadka tehuliek za ktoru neplatis,,, a 3D je nepovinna, a platena prehliadka babetka..
ja to viem takto. 😅

civavava
autor
2. nov 2009

dejna, juuj aj ja chcem uz citit nasho drobceka 😵

a kiwinka ma pravdu, morfo s 3D nema nic spolocne, mne budu robit morfo na klasickom 2D doppleri 16.11. a 3D si dam spravit az v decembri v BA...

podla mna chcu zarobit zase prachy na tehulkach 😠 lebo asi niekde robia morfo SPOLU z 3D, aby mohli kasirovat...

adasik
2. nov 2009

Babulky ja viem tiež tak, že sa robí morfo spolu s 3D, ale ked sa mýlim, tak radšej 🤐 ked potrebuju na morfo zmerať všetko, pozriet napr.priechodnost črievok, srdiečko, tak neviem, co obyč.sono to ukaže...predsa trojrozmerne je trojrozmerne...

lenka7984
2. nov 2009

Ahojte
ja sem píšem len sporadicky ale čítam Vás každy deň.
Mne sa už dva razi zdalo že cítim pohyby bolo to take jemnučke take ako "šteklenie"
čo myslite mohli to byť pohyby? 🙂

civavava
autor
2. nov 2009

aprilovky, ktore nie ste este v tabulke a chcete byt, tam alebo mate neuplne udaje, poslite, nech doplnim 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

lubkamik
2. nov 2009

Ja idem teraz vo stvrtok na 4D v BA na Strecniansku - vraj je tam vlemi mila pani doktorka tak som zvedava. Stoji to 50 eur takze asi tolko co 3D...
Baby a jete citrusy? Teda niekde pisu ze sa mozu, niekto mi hovori ze nie - uz som z toho cvok 😀 Straaasne mi chutia mandarinky 😖

dejna3
2. nov 2009

je to fakt veľmi milé, teraz si už naplno uvedomujem, že v brušku rastie malý človiečik 😵
ja jedávam mandarinky, strašne mi chutia a zjem ich fakt veľa.... myslím, že viac sú citrusy nevhodné pri dojčení... čo sa týka tehotenstva, vyhýbam sa akurát plesňovým syrom a hubám... 😉

domika9
2. nov 2009

lubkamik ja fičím na pomarančovom džuse takom fajnom kyslom a celkovo kysle mi chutí segedínsky som spravila taky až niektorym krutilo usta ale pre mna bol fffaaaaajjjnnnyyyyy a v pohode si davam do čaju citron vobec sa tomu nevyhybam - takže ja si myslím že to nieje až taky pruser ak si doteraz nemala nejaku alergicku reakciu tak myslím že sa im nemusíš vyhybať ine je to ked budeš kojiť -si myslím 😀

lubkamik
2. nov 2009

to ste ma upokojili 🙂 🙂 Mne tiez najviac chuti vsetko kysle a multivitaminove dzusy a pomarance s mandarinkami - no hruuuza 😵

klongova
2. nov 2009

-----aj ja už cítim jemné pohyby a veľmi sa z toho teším. Cítim ich hlavne v okolí rebier a niekedy mám pocit, že ma bábo riadne koplo priamu do rebier. Samozrejme nie je to také silné, len jemne nepríjemné. No nech kope aspoň viem že je tam.
.....čo sa týka toho pichania spýtam sa dokiho či si môžem aspoň každý druhý tretí deň pichať do brucha, alebo stehien lebo mám už dopichané ruky. Veď si myslím že celkovo doktori majú vedieť či je to dobré pichať do brucha alebo nie. Nie je možné aby jeden povedal že do brucha a stehien - rázne nie a druhý nemal s tým žiadny problém. Domika - a koľko si už picháš mne doki predpísal 40 ks clexane no dúfam že to už bude v pohode a nebudem si ich viac musieť pichať.
..... baby a dostali ste už balíček u svojho gynekológa ja ešte nie tak dúfam že keď pôjdem najbližšie tak dostanem. Mala by to dostať každá tehotná. Jeden na svojej gyn ambulancií a jeden po pôrode. Nie je v ňom bohvie čo no aspoň niečo na čítanie myslím že nejaké staršie časopisy MAMA A JA a podobné veci.

adasik
2. nov 2009

ja som zasa zavisla na ananasovom dzuse...nikdy predtým som ananasový nepila, no co už 😀 v tehu sa citrusy mozu, len ako dejna3 hovorí-pri dojčení sa nemaju, kvoli alergii.

dejna3
2. nov 2009

ja som dostala kufrík minule na poradni - v 15tt... ale pri prvom tehotenstve u toho istého dokiho, to bolo až koncom, takmer pred pôrodom... som si pozrela ten obsah a fakt mi už bolo veľa vecí vtedy na nič 😒 ... ale to mali asi nejaké obdobie výpadok, lebo väčšinou ich doki dáva na začiatku II. trimestra 😉

dejna3
2. nov 2009

sú v ňom časopisy, letáky, vzroky.. napr. prací prášok, aviváž, ja tam mám napr. aj dudlík a krém proti striám v tehu alebo kávovinový nápoj (caro) 😉

cheerlady
2. nov 2009

babule ja som tiez este nedostala ziadny balicek a u toho mojho vlastne uz ani nedostanem,kedze idem k druhemu lekarovi 😒 este k tym pohybom - v stredu vecer sa mi zdalo,ze som citila taky normalny kopancek no ale odvtedy sa to nezopakovalo, citim len sem-tam take ako keby sa mi tam nieco pohlo,no ja neviem,myslite,ze mozem povedat dr.,ked sa bude pytat,ze prve pohyby citim od tej stredy? 😕 a ako casto citite tie pohyby?lebo ja som napr.aj 2dni nic necitila-teda mozno som si to neuvedomila 😒

domika9
2. nov 2009

klongova ja si picham od uplneho zistenia že som tehotna čiže od 5tt a budem si ich pichať cele tehotenstvo a cele šestonedelie a podla odberov aj dlhšie 😅

domika9
2. nov 2009

no a ten kufrík som nedostala ešte ani ja už minule som mala taku cukaturu že sa opytam sestričky kedy ich zvyknu davať lebo som videla že ich tam maju naskladane ale potom som si povedala že niekedy inokedy sa opytam 🙂

tarinka333
2. nov 2009

Klongova, ja mam uz balicky dva 🙂 Jeden od mojho gyn. a druhy som dostala na skriningovom ultrazvuku 🙂
Ja ete pohyby necitim. hm... ale nezufam, ete ma malicke dost casu a ak je po mamicke, tak urcite stale spinka 😀

civavava
autor
2. nov 2009

lubka, aj ja jem nehorazne vela citrusov - mandarinky, citrony, grepy...a je to uplne v pohode, len ked budeme kojit, vtedy to bude treba obmedzit 🙂

tu sa kufriky nedavaju 😖

lubkamik
2. nov 2009

Ani ja som kufrik nedostala 😠
A ani som nepocula ze sa rozdavaju, hehe

lubkamik
2. nov 2009

inac uz viete kde budete rodit? Ci este nerozmyslate?
Dnes mam dako vela otazok 😀

cheerlady
2. nov 2009

lubkamik ja budem v ruzinove 🙂

civavava
autor
2. nov 2009

ja budem rodit tu v Luxemburgu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre