Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
12. nov 2009

luci ten sa paci aj mne! 🙂

lucinka1104
12. nov 2009

ktorý sa vam páči viac ten tmavošedý alebo tento atlantic http://www.babytrend.sk/espiro-kocik-atlantic-2...

vejula
12. nov 2009

No mne sa lubi ten Baby smile viac. Ale aj tak kočík by som nekupovala cez net. Potrebujem si ho vyskúšať jak sa ovláda jak peruje a tak. som asi ešte stará škola 😅

cicimon
12. nov 2009

luci - to je 2 kombinacia? ten prvy sa mi vidi lepsi

martina05
13. nov 2009

Ahojte všetkým dobré ránko ...... 🙂 🙂 🙂 🙂
Takže dnes už len vydržať do 15.30 a hurááá víkend ......

Inak pekne som si vás dočítala a za monitor dychu hlasujem všetkými desiatimi... Seus ono to funguje na systéme monitorovania zmeny váhy dieťaťa pri nádychu, tzn. ak sa mu zastaví dych /napr. pri syndróme náhleho úmrtia/ monitor spUstí alarm... Určite monitor nenahradí Babysitter, ten je o niečom inom . Kamoške sa spustil asi 2 x a mi si ho tiež radšej kúpime. Bodaj by ho ani jedna z nás nepotrebovala... Inak skúsenejší ma upozornili, že potrebné zistiť citlivosť monitoru s ohľadom na matrac v postieľke. Menej citlivé monitory nefungujú vraj spoľahlivo cez kvalitnejšie matrace /napr. Materasso s kokosovými vláknami/... Toľko som o tom počula...

My chceme aj odber pupočníkovej krvi ... Chystám sa volať do Ceptry, nech mi presne vyvsvetlia postup ...

Zajtra ideme pozerať kočíky ... už sa neviem dočkať ...

stanusa
13. nov 2009

dobre ranko,
lucinka davam hlas pre kocik baby smile, inac mne sa lubi ten vinovy s kruhmi
martina a neprehanaj to v praci 🙂

tarinka333
13. nov 2009

Ahojte kocky,
mam na Vas prosbu.
Viete mi prosim vysvetlit, ake existuju kociky a v akom prevedeni sa daju kupit? Ja o tom totiz viem len tolko, ze existuje k nim aj nejake vajicko, ktore sa potom da vlozit do auta, dalej nanoznik, ked sa z kociarika robi sportova verzia - to potom znamena kombinovany kocik? co je este sucastou alebo ako to funguje? Dakujem.
PS: Nie som si ista, ale dnes mi asi 10 minut triaslo bruskom.. vo vnutri, akoby ma chytil nejaky svalovy tik, ale islo to z bruska 🙂 Zeby sa nasmu malickemu alebo malickej ckalo ???

lubkamik
13. nov 2009

Dobre rano 🙂
Tarinka, existuje bud hlboky kocik (ma velku hlboku vanicku - ako kedysi tie klasicke), potom sportovy a potom kombinovany. Kombinovany sa vacsinou sklada z vajicka (mozes pouzit na nosenie babatka a ako autosedacku na prve mesiace), z hlbokej vanicky a zo sportovej casti. Kazda cast je samostatna a ked babo vyrastie mozes ju vymenit 😉 Otazka je len najst kocik ktory bude mat vsetky 3 casti vyhovujuce 😵 😵
Ja hladam s velkou vanickou a sportovou castou ktora sa da uplne polohovat - a to teraz nema vela kocikov. Neviem preco ale teraz dost vyrabaju sportovu cast kde sa neda polohovat zvlast chrbatik a zvlast nohy - cize sa neda dat no roviny, iba sklopit cele (ako vajicko) ☹ A to mi vadi...
A este sa pozeraj na vahu kocika - je rozdiel 9 kg a 15 kg - hlavne ked ho musis vyniest schodami a tak 😉

tarinka333
13. nov 2009

lubkamik, dakujem velmi pekne za ozrejmenie... hm, kupit kocik je tusim tazsie ako kupit auto normalne 😝

lubkamik
13. nov 2009

no to je - mozno je jednoduchsie kupit zvlast hlboky a zvlast sportovy...Lebo ja mam na ten sportovy velke naroky kedze maly bude musiet v nom byt od 7 mesiacov co bude zima a musi sa mu tam vpratat aj fusak 😠

lubkamik
13. nov 2009

Napriklad tento kocik:
http://www.babytrend.sk/firstwheels-kombinovany...

ma peknu velku vanicku (dlzka 80 cm) - sice je polozena trosku nizko podla mna cize sa musis k babu zhybat, ale sportova cast je nanic - ked sa kuknes na spodok stranky - vidis polohovanie sportovej casti a da sa sklopit iba cela - cize babo tam neni rovno ale lezi v sede 😖

lubkamik
13. nov 2009

Celko dobry je vraj tento kocik:

http://www.babytrend.sk/icoo-kombinovany-kocik-...

velka vanicka, dobra sportova cast ale zas celkova vaha kocika s vanickou je 20.5 kg 😠 😠

Tak neviem ci existuje kocik ktory splna vsetky parametre 😀

stanusa
13. nov 2009

moje naroky na kocik: musi sa zmestit do vytahu a nasho auta, kombinovany - 3 casti- vanicka, sportova cast a vajicko, vaha okolo 10 kg, v sportovej casti sa da nastavit opieka noh a chrbta, bezpecnostna brzda kolies, predne kolieska mensie pre lahku manipulaciu, nejake tie doplnky ako pumpa, nakupny kosik, cena okolo 400 eur...este do januara porozmyslam
uz len najst ten pravy
😝

lubkamik
13. nov 2009

Ved to je ten problem najst ten pravy 😝

stanusa
13. nov 2009

najlepsie si je vyskusat v predajni ako sadne do ruk ako sa s nim manipuluje, je to lepsie ako len pozerat na nete..nakoniec si aj tak budeme musiet vybrat 😀

lubkamik
13. nov 2009

Ja som si uz vsetky vyskusala lebo moja kamoska ma obchod s kocikami 😀 😀 Uz mozem aj predavat, hehe

stanusa
13. nov 2009

my sme boli pozriet v dvoch mensich, tie typy co som hladala tam nemali...jediny model Chicco aj mm sa pacil, ale to nie je vyber ked maju len jeden taky 😒

civavava
autor
13. nov 2009

dobre rano kocky,

ako sa mate dnes? Ja zacinam 20tt a ziadne pohyby este 😠 😠

uz sa fakt neviem dockat pondelka na morfo, lebo tieto 3 tyzdne cakania na UTZ boli najdlhsie asi v mojom zivote....

no ale aspon ze sa blizi vikend, je tu aj manzelik do utorka vecera, zajtra ideme vyplatit detsku izbicku, tak sa tesime 🙂

no a kocik - ja som rada ze sme nasli ten nas NAJ, stanusa, splna vsetky Tvoje predstavy, akurat ze bol o 150 EUR drahsi /ale v akcii/ 🙂)

cheerie, to forum som aj ja citala, nemam slov na tu zensku...je to sila 😖 😒 😠

pekny dnik a co mate dnes poradnu, drziim palceee

lucinka1104
13. nov 2009

Díky rozhodli sme sa pre ten, prvý som kupovala v obchodea nebola som spokojna takže to e asi jedno aked som bola teraz pozerať tak v obchode pod 350 euro nemali žiaden aja talko penazí nemám....
dufam, že babo vydrží ten pobyt v nemocnici mi pomohol

roxi
13. nov 2009

ahojte baby,
vidím, že vo veľkom riešite kočíky, aspoň s tým problém nemám, lebo mám ešte po dcérke, ale pravdu povediac, prvý som mala kombináciu a boli to zbytočné vyhodené peniaze, mohla som rovno kúpiť hlboký, do druhého sa už oplatí investovať, športový máme PP Plico 3 a aj keď sa mi zo začiatku nepozdával, lebo mi pripadal od nova taký akoby rozheganý, som s ním spokojná, je ľahký, dobre a ľahko sa skladá, v aute nezaberá moc miesta, dal sa polohovať až úplne do ľahu a aj nožičky mal polohovateľné, akurát, že ten prvý máme tmavomodrý takže to je ok, ale ten PP mám červený, no hádam to chalan prežije, že bude v červenej buggyne a neovplyvní to jeho orientáciu 😀

kika29
13. nov 2009

ahojte ja som v čera tiež bola pozrieť kočíky ale u nás je len obchod s polskými kočíkmi: titi a dajaký flex či flexit neviem ani presne. sú sí ce pekné ale neviem si vybrať. Mužík chce ísť pozrieť do Košíc do nejakého väčšieho obchodu a hlavne kvalitnejšie. Uvidíme či si tam vyberieme niečo. Pozerali sme aj na internete ale aj my si chceme vyskúšať osobne aký je 😀 nechcem aby sme potom hundrali. Kamoška kúpila kočík značky CAM a je celkom pekný ale ja chcem štvorkolesový.

lubkamik
13. nov 2009

Civavka, na tom Jane kociku sa da prehodit sportova cast aj smerom ku tebe? Ci iba opacne?

roxi
13. nov 2009

no mne sa tei trojkolky tiež nezdajú moc stabilné, možno to chce len prax 😉 , ale keď som niekedy tlačila trojkolku, že sme boli vonku s kamoškami a naši drobci si vymenili kočíky tak som mala pocit, že malú vyklopím

roxi
13. nov 2009

a malá mi včera 1x použila predprítomný čas a dokonca v správnom kontexte, no je to šikulka som rada 🙂

roxi
13. nov 2009

sorry - predchádzajúci príspevok som sem hodila omylom, mal byť v téme júlovčiat 😉 , to je tak, keď píšem naraz do dvoch tém 😅

lubkamik
13. nov 2009

Mne sa tiez nezda trojkolka stabilna - tiez chodim teraz s kamoskou kocikovat a ked idem z obrubnika dole mam pocit ze to chuda male vysypem 😀

roxi
13. nov 2009

lubka - to máš pravdu, najhoršie to bolo práve pri vychádzaní a schádzaní z obrubníka, aj keď PP v tomto tiež nie je úplna výhra, tam mi troška vadí, že ho musíš nakopnúť, ale myslím, že úplne dokonalý kočík neexistuje, každý ma niečo, ja som sa ich tiež napozerala a nahľadala, ten prvý som chcela s veľkou vaničkou, preklápacou rúčkou, dobre odpružené, nafukovacie kolesá a pod. a zbytočne, fakt sme ho využívali minimálne,

martina05
13. nov 2009

Veď to vybrať ten pravý ... Ja som bola zo začiatku hotová z BuGaboo Cameleon /na ten je teraz akcia v Pre deti - stojí 780E/ - potom som presedlala na Gesslein Future /na F6 je akcia vo For baby - vajíčko - autosedačka v hodnote tuším 166E zdarma/ a teraz zvažujem ten Civavkin Jané Slalom pro Sport 2009 a Gesslein - zajtra to všetko popozeráme, vyskúšame, pošoférujeme... Chystám sa do Babylandu, Pred deti a For Baby ...

Lubkamik súhlasím s tebou, že tá športová časť by mala byť dobrá - veľká, kvôli tomu fusaku - V tomto si kamoška strááášne chválila ten Gesslein a naozaj keď sme boli v zime na dovolenke a porovnala som dieťa v Gessleine a Jané nomad, manévrovanie s kočíkom a pod - vyhrával ten Gesslein... Preto som zvedavá na tú trojkolku Jané. Páči sa mi je vanička, farby, to že je ľahký ....

tantama
13. nov 2009

Ahojte babulky
my sme nečakane kúpili kočík teda nie ja ale mm bol v nejakom obchod po ceste s týždňovky a doniesol prekvapko... a fakt sa trafil celkom do mojej predstavy nafotím a dám do albumu.. nie je to žiadna značka ale poslúži... a hlavne potešííí... Ale trápi ma že meno ktoré sme pre malú vybrali sa skoro nikomu nepáči... teda okrem mňa, mm a mojej mami inak nikomu..... som z toho smutná ☹ ☹ ☹

roxi
13. nov 2009

a neviem vybrať meno pre chalana, ak máte nejaký link na zoznam mien, ktoré nie sú v kalednári, prosím hoďte to tu, lebo inak bude naše dieťa bez mena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre