Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
16. dec 2009

citala som si na tehotenstvo academy diskusiu na porodnicu kramare a som rada, ze tam vsetky pisu pozitivne a nadsene...este pozrem tu na konikovi ci neexistuje aj tu taka tema

zuzana1971
16. dec 2009

dakujem za tipy 🙂

no mne dudy nenarastli ani o milimeter 😝 , ja som nejaka divna tehotna, ziadne dudy, ziadne brucho 😲

kamilakd
16. dec 2009

zuzka ale ale ved aby ta to nezaskocilo mne sa dudy zvacsili o 2cisla chi a tiez mam dve take suprove podprdky nevystuzene z C&A asi za 120sk 1ks...a potom kupim jednu kojenecku ale ja urco asi az po porode a vBB mali v tescu kojenecke tak kukni v BA

blondy12
16. dec 2009

zuzi tak daj uz konecne fotecku toho tvojho nebruska... 😀

ja tiez zatial neplanujem kupovat podprsenku na kojenie..ako hovorite tie vlozky asi ano keby tieklo mlieko ale vylozene taku podprsenku nie..a neviem ci vobec nevystuzenu..mam taku co sa rozopina v predu..a to len stisnem a je, resp. ani nemusim..len stiahnem nizsie.. 😝

vejula
16. dec 2009

čAFTE kočky nom kukám ste tu toho popísali. Ja som dnes dorábala prácu a už som ju dlaa tlačiť. Tak dúfam že bude dobrá a že mi ju uznaju inak sa asi rozplačem 😢

Inač včera som písala môjmu dokimu maila že akosi slabučko cítim pohyby že či mám ísť k nemu, dnes ráno som mu volala a on že nech radšej dojdem že malého skontroluje... A drobec bool chvalabohu v pohode. Už sa aj rozhýbal ked vedel že ho budeme sledovať, potom som ja vyzerala ako histerka, ale bála som sa či je všeto v poriadku... Dúfam že už sa bude hýbať každý den a silno nech mi nerobí takéto šoky 😖

vejula
16. dec 2009

Inak čivavka všetko najlepšie ku narodkám a gratulujem ku pohybom Renuška. To bol určite najkrajší darček čo si dostala 😵

blondy12
16. dec 2009

veji tak to mas dobreho doktora ked je taky ochotny...

ja teda neviem mojho som navstivila iba na povinne prehliadky t.j.2x zatial a teraz v pondelok pojdem na 3x..opytala som sa ho hned na zaciatku ci mam brat nejake vitaminy kedze moj jul bol fakt strasny co do mnozstva alkoholu...2svadby a narodeniny...no a este dotaz ci nahodou motem obcas vziat paralen..lebo neviem viem mat dost silne bolesti hlavy ale to skor z krcnej chrbtice mozno je to aj migrena ale nemala som tak neviem ... 😝

az raz som mu hovorila o tom ze ma 3dni fakt bolelo brucho velmi az som bola zelena ale nesla som k nemu lebo som bola v prahe a jeho otazka krvacali ste?a ja nie..tak je to potom v poriadku..takze vysledok?ak by som krvacala to by som zistila aj ja ze nieco nie je ok... 😅

ale zas nie je nejaky zly..ked ma svoj den povie mi este aj presne postup co mi robi ked robi preventivnu prhliadku... 😀 ....len treba nejakeho prekladaca pre laikov k nemu..

kamilakd
16. dec 2009

vejulcek to ze mas obavu a mimi je normalne,ked budes mat druhe mimi budes skusenejsia,a tak co ved od toho su tam ked treba kuknu a radsej tam pojdes zbytocne ako by si mala prist neskoro a co,nech su v pozore

vejula
16. dec 2009

No kočky je fakt že mám úžasného lekára... Veľmi je ochotný a žiadny mrzutec.... A presne ako si povedala Kami, radšej tam pôjdem aj zbytočne akoby som si niekedy mala vyčítať že som niečo zanedbala... A mala som strach fakt že ked bol tak tíško.... Inač som včera zjedla jeden koláč volá sa opitý izidor a je tam aj rum tak možno bol trošičku omámený... Sestrička mi hovorila že jej suseda vypila pivo ked bola tehu a maličké potom tri dni vkuse spionkalo a ani sa nepohlo 😅 Asi ho opila...

No a blondy to je fakt že niektorý doktori vyzeraju akoby sa im ani nechcelo. Ja chodím na prehliadky každý mesiac, ma prekvapilo že ty si bola ešte len dva krát.

zuzuj
16. dec 2009

dakujem baby za podporu, urcite napisem staznost, len ta krava nema tu voec veducich ale niekde v Prahe a neviem ako mam zohnat kontakt, lebo aj stranka mothercare.cz vlastne nie je vobec ich stranka...a nikde ziadny kontakt na nejaku osobu. No ale za postup ktory ta zenska urobila..cize ze to neposlala nikde ale ona sa k tomu vyjadrila urcite poslem ziadost na presetrenie na obchodnu inspekciu.....ked doupratujem, dopeciem, donakupujem...tak 26 na Stefana to vidim 😀 Tieto rifle maju dobry strih praveze su mi dobre aj na stehnach aj na zadku aj na bokoch...len pod bruskom niesu elasticke , akoze maju taku elasticku handru 😀 ale este pod tym je riflovina a ta nie je elast, ako napr. mendzestraky alebo este jedny rifle co mam...

Inak ja som uz bola nutena kupit si podprdu, lebo sa mi moje uz aj tak velke zvacsili o cislo..ale tu matersku bysom si najradsej kupila az po porode, lebo este neviem ako ja straasne budem vyzerat...Normalne mam z toho paniku...

Kamoska vravela co ma mansie prsia, ze nie je ani materska potrebna, ze sa jej jednoduchsie jedna strana podprdi nadvihne a koji ako to stale odopinat a zapinat a popritom drzat dieta... 😉

kamilakd
16. dec 2009

jeee opiteho izidora milujem...je to moj kolacik 😀 😀 😀 no vidis tak ty si malinke vlasne opila 😀 ale je nieco natom ja som i dala v sobotu troska cerveneho vinka a cuskalo,ale zato nedela bola dovidenia dopocutia vystrajalo ze uz som nevedela co so sebou

blondy tak k zajtrajsej skuske drzim palceky sak maly nech nasepkava tolko krat to pocul 😀

blondy12
16. dec 2009

kami dakujem..no to moje male pri tych mojich testoch je radsej ticho..ani sa nepohne..aj vcera ked som bola od 5tej do polnoci s nervami na konci tak bolo kludnucke a az ked som si lahla total unavena a uz mi bolo jedno ci napisem dnesny test alebo nie..tak zacalo kopkat..a rano som sa prebrala s pocitom ze sa mi nejako zvacsilo brusko oproti vcerajsku...jedine ze nasava info 😝 ....

no veji vlastne som bola v 11tt a potom az v 18tt a teraz pojdem v 23tt...ale mi robil stale UTZ..sice v 18tt iba preto lebo som uz citila pohyby a to sa mu nezdalo no ale co uz..asi bude aktivne...

kamilakd
16. dec 2009

berete tu dake umele veci ako calibrum mami atd? blondy ty si otehotnela tak nejak v auguste nie???ja som mala jul dost husty 😅 same grilovacky party atd a ked som nedostala 16 augusta mrchu som si vravela hmmm asi??,no a 20som sla kupit test a sup dve carky ma hned napadli veci

blondy12
16. dec 2009

no ja praveze tak nejak koniec jula zaciatkom augusta som otehotnela...neviem a som zvedava lebo podla cinskej tabulky keby v juli tak dievcatko.. 🙂 a ked august tak chlapcek..budem lubit aj jedno aj druhe ale radsej dievcatko by som 🙂 ..nejaka som naockovana na to dievcatko ako mi kazdy hovori aj mam takehi tusaka..

ja som kami brala iba do toho 12tt tie femibion a teraz akurat cetebe na tu imunitu..kvoli tej chripke tak aspon nieco..ale nic inac neberiem..ja som si robila tehu test asi den po tom co mi meskala mrcha a ta druha ciarka bola hned a silna ze az..takze to som musela byt akoby skor oplodnena ked uz tak silno ukazalo nie?

zuzana1971
16. dec 2009

babule citala som si tu na konikovi teraz cely cas o kramaroch, chcela som si precitat len take vseobecne tipy co do porodnice, ako to tam vyzera, co treba, atd, no a tam baby aj o porodoch pisali 😲 aj horrory 😲 aj vselico 😲 normlane som hotova, ze ja asi ten porod nezvladnem 😔 , teda bojim sa o maleho ci sa mu neomota snura okolo krku a take blbosti 😔 bo aj take tam pisali smutne veci 😔
neviem co je horsie, citat na nete infosky, aby sa clovek co to dozvedel, alebo radsej necitat, aby sa nevystrasil

potrebujem teraz pauzu od netu 😝

kamilakd
16. dec 2009

blondy ako ze skor mne to vychadza podla prchy cca 1-4august lebo ked som mala test dve ciarky lekar mi nepotvrdil este bo nic nevidel robili mi len sono po bruchu ale povedal ze by videl bodku a nist ale ked som bola 1.9.tak vnutorne sono bolo vidno fazulku a tam mi do papirou napisali ze 5tt,a vtedy som zacala krvacat a dostala som hrozny strach

kamilakd
16. dec 2009

zuzka klud necitaj nic tu si s nami konikuj 🙂 neboooj vsetko dobre dopadne,strach je vraj normalny ale nepripustaj si to budeme sa tesit to je hlavne

moni
16. dec 2009

blondy, s tym testom je to individualne, ja som robila den pred mrchou a ta druha ciarka vyletela skor ako kontrolna 😀 a nasa mala sa zadarila na 14. den cyklu.
na vitaminoch som furt, zacala som par mesiacov pred otehotnenim a stale ich beriem. mam velmi bohatu stravu ale v minulosti mi ani to nestacilo, takze sa pekne krmime 🙂
veji, opiteho izidora som si objednala u mm na vianocce kedze je to moj oblubeny kolacik. tak uvidime ci aj nasa mala bude mat vypalene 😀

zuzi, ja som bola taka vyklepana ked som mala ist na HSG zakrok pri ktorom sa zistuje priechodnost vajcovodov. po vsetkyc htych hororovych zazitokoch co som si precitala na nete som mala veru malu dusicku a bola som vystresovana ako nikdy. a prito mto nic nebolo, este ma sestricka sfukla, ze to mam za to ze tolko citam. takze mas pravdu, menej citat 🙂

cicimon
16. dec 2009

zuzi - aj ja idem dat zajtra plombovat zub, tiez nerv....tesim sa....ale rozhodne to stoji za to, ta vlozka...

dnes sme boli na trhoch, -5C...vymrznute, ale dobre bolo

grekyna23
16. dec 2009

zuzi neboj, pred porodom ma asi kazda zena prirodzeny respekt, to je normalne ze je tam aj kusok strachu, ako to dopadne, ale neboj , zvladneme to, vsak kolko zien to uz zvladlo, a my zeny sme predsa silne, vydrzime toho dost
ja asi ani nad EPI neuvazujem, zevraj to spomaluje porod a aj tak bolesti nastupia potom, tak to skusime pekne prirodzene 😵

blondy12
16. dec 2009

kami no tak to je divne 😕 lebo ja som bola u doktora koncom augusta a uz mi potvrdil normalne cez brucho tehotenstvo ze aj srdiecko bilo a hovoril tak 6tt-7tt...tak neviem potom..musela som skor mat..a 16.9 som mala dostat MS..a 18.7 som mala poslendu..no tak to fakt neviem ako sa to pocita alebo berie..

moni a ty si uz raz bola tehotna?a si potratila?ze tak pises ze v minulosti nestacilo?

ja porod necham na to ako pojde..mozeme si mi planovat ze si dame EPI alebo nedame..niektore nestihnu ani..a niektore budu prosit o to lebo to bude zdlhave..kazda je ina...tak ja si tu poziadavku dam a vyuzijem podla potreby...

zuzi aj ja sa bojim toho ze co ked ta pupocna snura a tak..ale ja neviem uz sa odrodilo tolko deticiek..ze ti doktori snad vedia co robit a podla mna s tou snurou pupocnou uz musia mat nejake podozrenie nie???neviem naozaj

kamilakd
16. dec 2009

no blondy ani ja neviem a 14.9 mam v knizke ze 8+2 a crl 16,2 😕

blondy12
16. dec 2009

vy tam mate toho nejak vela popisane 😕

ja mam iba vysledky z krvi co sa brali hned na zaciatku..na tie choroby a potom az zo sona z 11tt..z 8.10 az ...nejake BPD 16cm-10/5W ci co a NT 1,4 a prim.mn.plod.vody..a co ma pozrel minule tak nic nepisal a este nemam teda vysledky z tripple a to mi zapise asi teraz..

moni
16. dec 2009

nie blondy, nebola som tehu. nam sa dlho nedarilo takze sme pobehali milion vysetreni, a tam mi odporucili zacat jest prenatalne vitaminy. to vlastne zacalo ked sme sem prisli, vela ludi sa musi dopovat multivitaminmi, lebo aj ked sa akokolvek snazis jest pestru stravu, nestaci to. u mna sa to prejavovalo anemiou, bolestami hlavy,...

porodu sa ja teda vobec nebojim, asi sa to neskor zmeni, ale beriem to tak ze jednoducho bez toho o nejde, tak s tym nic nenarobim. epi budem chciet, ale ak to ma ohrozit babo tak vydrzim bez toho. vsetko necham na lekarov 🙂

blondy12
16. dec 2009

aha moni no ale tak to vyslo... 😝

inac ako pozeram na brucho tak trosku uz vidim tu ciaru co ste tu spominali..ona sa strati potom?? 😀

kamilakd
16. dec 2009

moni krasne brusko 🙂 posli civavke do brusiek

blondy jasne to sa potom strati ta ciarka na brusku 🙂

moni
16. dec 2009

chvalabohu vyslo na prvykrat pri nizkej uspesnosti, pan doktor v centre nas pochvalil 😎

kami, ja som bola 14.9. na sono (prve som mala 4.9.) a bola som 7tt+5dni, posledna MS bola 22.7., dalsia mala prist 19.8. ale uz neprisla 😵

ta ciara by mala zmiznut, ja ju stale nemam tak neviem od coho to zavisi. niekde som citala ze je to pigment, niekde zase ze sa rozostupuju brusne svaly. kazdopadne, brusko rastie a robi si miesto 🙂

kamilakd
16. dec 2009

mame skoro podobne prvy den poslednej 16.7 a 19.8 ta uz nedosla 🙂 takze som nemohla otehotniet toho 11.7....teda myslim ked aj mrcha dosla...sme sa snazili o babo 5rokov a neuspesne potom prisli napady ze kasleme na to a zacali sme si davat pozor,a 2.9 som mala nastupit do novej prace 😅 a zostala som v tom dost neplanovane a nebudem klamat dost ma to zaskocilo tu pracu som chcela a bojovala som o nu a ked som mala podpisat papiere som musela s pravdou von ze som tehotna a ze asi pojdem hned na rizikove takze by to nebolo fer,som si poplakala a dost som bola zmatena...

blondy12
16. dec 2009

no tak kami potom u mna to bude skor niekedy koncom jula ze som otehotnela co mi aj viac vychadza..sice doktor v tom 11tt mi dal TP aj na 1.5 ale hovoril ze to babo je tak velke cely cas v rozmadzi o 1tt...takze neviem no..

vsak kami si urobila dobre ono aj tak podla mna ak by si podpisala tak mas tu 3mesacnu vypov.lehotu a to ti zamestnavatel moze dat vypoved bez udania dovodu...mozno ze by si to obhajil aj v pripade ze by si bola tehotna..

no vidis ono ked najmenej cakas tak to pride...urcite vam bude robit radost malicky ...a co meno?nech ho uz aj nejako volame?hm?

cicimon
16. dec 2009

ked uz ste pri tej MS, ja som mala poslednu 13.7. 🙂

inac, prave riesim dilemu, na aky tehu kurz sa prihlasit....tie lacnejsie sa uz akosi obsadili...

kamila...vy na co chodite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre