Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
29. dec 2009

jejda baby,ja si musim potom pozriet nejaky ten zoznam,co vsetko na zaciatok treba,sak ja len po oblecku zatial kukam 😅 ale zavinovacku kupim len jednu a potom sa uvidi,tak ako civi 😉

vejula
29. dec 2009

čivavka ja tiež budem mať na začiatok len tu jednu zavinovačku a potom podla potreby by som kupila dalšiu. čivavka a potom ked budu foto tak ich tu nahadž nech poobdivujeme brušeno 🙂

cheer non a pofoť teda aj ty nech pokukáme... Inač čo som pozerala tu tvoju fotku a niekto tu písal že dievčatko ma genitálie ako kávove zrnko tak to tvoje má aj tak trošku ako kávove zrnko.... Aspon sa mi tak zdá... Ale neviem... Však uvidíš o tri týždne, to je už tu ani nevidieť.

cheerlady
29. dec 2009

veji ved presne-mne sa to tiez zda ako kavove zrnko,tak ja teraz fakt neviem 😲 no co uz,musim len cakat 🙄 jaaaj,nemam rada taketo zmatky,uz som chcela byt na istom 🙂

martina05
29. dec 2009

http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=92

POzrite čo som našla, nie je to dobré ???

vejula
29. dec 2009

jj cheer, no chápem že už by si rada vedela, ale však už to dlho nepotrvá snad budeš na istom 😉

mati no vyzerá to prakticky... Ja budem mať niečo také od známych, teda neviem či presne takéto ale na ten princíp.

cheerlady
29. dec 2009

mati ja som neni moc zastanca takychto nosicov,male babo mi v tom pride take poskrucane a vacsie sa mi zda,ze sa z toho moze lahko vysmyknut,skor sa mi paci ta klokanka,kde da nozky do tych dier a ma podoprety chrbatik 🙂

martina05
29. dec 2009

No ja zvažujem buď ten nosič čo som dala hore alebo toto ... myslím, že niekomu v albume som to už videla ale teraz neviem rýchlo komu....
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

Z tejto stránky si toho chcem objednávať viac - aj tie látkové plienky ...

cheerlady
29. dec 2009

tak toto druhe sa mi zda ovela bezpecnejsie 😉

vejula
29. dec 2009

No ja neviem čo je lepšie asi si nechám poradiť... Ale v tej šatke mi to príde celkom taká prirodzená poloha ako v maternici. No neviem. Nechám si potom poradiť aj od deckej lekárky že čo je lepšie. Zatial nejdem kupovať ani jedno. A uvídím že čo mi to ponukala ta moja známa po svojej dcérky, bo som to tiež ešte nevidela.

silvia7
29. dec 2009

k tomu magnéziu - mne dr. predpísala šumivé, lebo mávam svalové kŕče v lýtku.. ale pred tehu som brala tabletky magnezia, lebo mi tŕpli ruky aj nohy a aj prsty napríklad, keď som sa malovala, to bolo normálne hrozné.. tak neviem, že prečo mi dala šumivé tablety magnézia.. divné s tými doktormi a praktikami..

tá manduca sa páči aj mne veľmi, len dosť veeľa stojí.. 😨 a mati budeš používať len látkové plienky alebo aj jednorázové?

silvia7
29. dec 2009

cheer - inak ten album pre mimi som ja kupovala kamoške a zohnala som ho v takom papiernictvo-hračkárstve.. mali to spojené v dúbravke v saratku.. 😉

martina05
29. dec 2009

Silvi...ja by som chcela tie plienky kombinovať... na návštevy a dlhé cesty jednorázovky....Dúfam, že zoženiem nejaké eko plienky aj v jednorázovej verzii. Videla som V Dmke - tak dúfam, že nám sadnú a budú dobré ...

moni
29. dec 2009

ahoj dievcata, tiez mam jednu otazku k magneziu...nebyvate z toho unavene, otapene?
tu sa predpisuje len vo vynimocnych pripadoch, tak len zistujem preco je to na slovensku take oblubene 🙂

silvia7
29. dec 2009

Mati - ahaa, no o tom som ešte neuvažovala, že kombinovať to a aj s eko plienkami.. ale asi som moc pohodlná, aby som prala plienky.. no človek nikdy nevie 😉

Moni - ja neviem, ja mám nízky tlak a to dosť a aj napriek tomu mi ho dr. predpísala, takže ja som taká oťapená viac menej stále 😅 hlavne pokiaľ som doma, tak len hnijem.. tak netuším, že aké nežiaduce účinky to má..

cheerlady
29. dec 2009

silvi a aky mavas tlak? ja vrchny okolo 105,110 a spodny 60,ale minule som mala uz aj 53 😝

silvia7
29. dec 2009

no naposledy som mala 101 na 47 - to bolo ráno pred ôsmou hodinou.. sestrička nechápala.. a predtým poobede mi merali na kontrole to bolo 124 na 55 .. vždy som mávala nízky tlak.. a vôbec neviem, že čo s tým robiť.. občas pijem kofolu, ale teraz mi nerobí dobre, je mi tak ťažko z nej..

vejula
29. dec 2009

kočky ja som mával vždy nízky tlak tak 100 na 60 a minule jak som bola kvlki tým pohybom tak som mala nejakých 140 na 80... Tak to som nechápala 😒

silvia7
29. dec 2009

veji no pekne ti poskočil 😝

vejula
29. dec 2009

no tiež som sa divila, ale tak bola som tak trošku aj vyplašená kvôli tým pohybom resp. že som ich necítila tak asi aj preto som ho mala vyšší, no ale aj tak mi to prišiel príliš veľký skok.

silvia7
29. dec 2009

no skok to je riadny.. sranda, že dr. nič nepovedia.. veď to nie je celkom normálne taká zmena.. a u mňa až taký nizky tlak.. a človek nevie 😒

hlady ma chytajú baby.. už neviem, čo by som si dala..

vejula
29. dec 2009

no to je pravda. Vôbec môj tlak neriešia, hmmm. Snad to bábatku nemôže uškodiť. Ale je pravda, že mi teraz chutia také výraznejšie chute, čiže si aj viacej solim, to tiež asi prispelo ku tomu tlaku.

No silvy však su vianoce tak papaj čo ti hrdlo ráči 😀

martina05
29. dec 2009

Veji, keď si spomenula tie pohyby... viete čo ma napadlo..Ja som bola 23.12. v totálnom strese, nevedela som čo robiť, či ísť na pohotovosť alebo čo... POhyby cítim teraz už viac menej pravidelne každý deň a v ten deň a noc nič ... no bála som sa či je všetko ok.... Jedna lekárka, ktorej som volala mi tvrdila, že je možné, že necítiš bábo preto, lebo v tomto období rýchlo rastie a maternica sa občas nestíha priebežne rozťahovať ... no a vtedy sa môže stať, že bábo je deň -dva trošku stlačené a nemôže voľne kopať, podobne ako je tomu v posledné týždne tehotenstva.... No neviem, nakoniec to prešlo a na štedrý deň si to Bambuľka vynahradila, že aj MM povedal, že to s tými kopmi nejako preháňa....

martina05
29. dec 2009

Ja som si práve dala bielu Activiu s hrozienkami ....

A čo sa týka tlaku ja mávam stabilne 120/60 .......

moni
29. dec 2009

to bolo tym stresom veji, preto to si neriesia. na buducej poradni to budem hadam v poriadku 🙂

aj na mna uz ide hlad, a este aspon hodinu musim vydrzat do obeda 🙄

martina05
29. dec 2009

Silvi7, pozerala som tvoj album - Vám najskôr povedali, že čakáte babu a potom to zenili na chalana alebo to bol len tvoj pocit, že to bude baba ??? Len tak pre info 😉 😉

vejula
29. dec 2009

no mati ja som vtedy dva dnii poriadne necítila, hrozne som sa zlakla... A moni asi máš pravdu s tým tlakom že to mohlo byť tým.
A to som nevedela že ked bábo rýchlo rastie tak sa môže vyskytnuť taká absencia pohybov... Ale dobre vedieť.

Inač ja teraz vyhrýzam tie máčané piškóty so želé, mnam.

silvia7
29. dec 2009

hehe, no mne svokra "veštila" z ruky prstienkom.. a vyšla baba.. a veštila aj jej dcére, ona je tiež tehu dva mesiace po mne a tiež jej vyšlo dievčatko a na ultr. chalan, no tak som bola v tom, že budeme mať babu.. a neodolala som nejakým vecičkám 🙂)) a na ultrazvuku mi dr. povedala, že to bude chalošš.. ale tak ďalší ultr. mi ide robiť 14.1., že pozrie mimi, či je všetko oka, tak možno .. no ja už fakt neviem, čomu veriť, ako tak čítam, že toľkým babám zle povedali dr. 😀
a svokra mi hovorila, že preto nám vyšli baby, lebo dieťa je prvé dva mesiace v maternici pohlavým dievča ???? či čo to že v telke to minule dávali, tak neviem, čo ona pozerala, ale som sa tak pobavila...

silvia7
29. dec 2009

veeeejula nerob chute... ja by som stále len sladké tlačila do hlavy.. včera večer som puding s piškotkami a jahodami robila, dnes asi koláč taký rýchly.... tss.. 😀

martina05
29. dec 2009

No baby, tak ja už letím z práce domov, zajtra nám držte palce, nech sa to 3D čko na druhý pokus vydarí .... 😉 😉 Ideme ráno o 8 hod. potom dám vedieť ako sme dopadli ....

vejula
29. dec 2009

mati držím prsty 😉

Silvi tak pekne, ale aspon vieš že v tom niesi sama, ale ja to musím kombinovať, sladké a masko 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre