Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

malalady
8. jan 2010

fúúúúúúúúúúúha vy už všetko chystáte.. no aj ja by som sa mala pomaly do toho pustit.. 😠 len sa mi nejak neste ach.. si to stále odkladám,že mám čas čas.. ale už sa to kráti.. tak by som sa mala k tomu dokopat 😅

blondy12
8. jan 2010

pocujte dievcata a neviete nahodou nic o tom ze ako to je s tym priplatkom pri narodeni dietata?tych 600e?lebo kazdy sa ma pyta a to ho nezrusili?tak ale ja som o nicom nepocula...

malalady
8. jan 2010

blondy nezrušili to,ale neviem kolko to je presne ja som pri Tobkovi dostala v tedy 15tisíc teraz kolko to je neviem..

blondy12
8. jan 2010

malady je to az 678,49e..plus ten prispevok este tak necelych 1000e..to by ma nastvali keby zrusili lebo ja nemam narok ani na matersku budem mat nizsiu aj rodicovsku tak aspon toto by mohli nechat..aspon nech to trosku pomoze hoci to poslu az niekedy o 3mesiace po narodeni...

grekyna23
8. jan 2010

joj dievacata, ja som dnes pomalicky zacala upratovat skrinu, mame velku vstavanu na celu stenu 4,20 m, 5 dverova, a nemam v nej ani 1 policku volnu 😅 . no musim urobit miesto na veci pre babatko
a pre seba do porodnice nemam kupene este nic, ani drogeriu ani nocne kosele, ja inac nemam rada nocne kosele, tak uvidim ako si na ne zvyknem a ake vlastne zozeniem 😉

adasik
8. jan 2010

baby a ako to je teda s tým prispevkom pri narodeni? Pisete tu 2 sumy-nejaky priplatok pri narodeni dietata 678euro a prispevok necelých 1000 euro...a aky je postup, aby to rodicia dostali? Po nahlaseni dietatka na matrike?

kocky z BA+stanus- tie plienky su HYBLER TEXTIL a obchod je enikibeniky-www.enikibeniky.sk

vejula
8. jan 2010

čavte kočky, tak ja som mala dnes akúsi burlivu noc.... Také sny, že som tehotná chlastala - poldeci za poldecom a zobudila som sa ale zas do sna a pýtam sa maminy či som ozaj chlastala a ona že áno... Tak som plakala, že aká som krava.... Tak asi hladnému sa len o kukurici sníva 😀

Inač čo sa týka twej pupočníkovej krvi, tak môj doki má ku tomu zrejme pozitívny postoj, len sa má vždy spýta či som sa už rozhodla a ja že ešte nieeee. Mno a ked som sa pýtala či si to kočky dávaju robiť tak povedal že áno. Hmmm tak ja neviem, ale príde mi to drahé a ak sa to nemá využiť tak zbytočné... Ale náhodou sa stane niečo pri čom by mu to pomohlo a potom si to zas budem vyčítať. Ja fááákt neviem ☹

Inač z toho cukru mi zatial nevolali tak snád je všetko OK... A inač ja mám taký pocit, že tu dietu prikazuju len kočkám, ktorým rovia odber aj pred vypitím tej gebuziny. Lebo mne brali iba jeden odber a to dve hodky po vypití. Tak možno to aj od toho závisí.

adasik
8. jan 2010
dejna3
8. jan 2010

ahojte,
konečne sme sa aj my dočkali riadnej snehovej nádielky a chystáme sa s malou na prvý krát sánky 😉
k tomu odberu pupočníkovej krvi: súhlasím s tým, čo tu už bolo napísané..., keď som čakal sofi, tiež som si zisťovala infošky okolo toho, viac som sa zaujímala o možnosť darovania do verejného registra (no u m§a to vôbec neprichádzalo do úvahy, keďže som užívala viackrát počas tehu atb)... a tiež ma veľmi zarazil fakt - že keď chcete krv darovať, tak sú tam až priveľmi prísne podmienky na zdravotný stav rodičky, kdežto, keď chcete uskladniť krv pre vlastné dieťa - tam sú akože povolené negatívne vplyvy? 😲 😲 😲

kamilakd
8. jan 2010

roxi mozes sem supnut co treba kupit v lekarni???

ja na zimne sportove overaly lyziarske veci atd ani termopradlo neperiem spolu v normalnom prasku a uz vobec nie v avivazi,roxi ma pravdu stratia vrstvu savosti a nasiakavosti a treba prat len na 30tke,to som poucena

malalady
8. jan 2010

blondy ja som na tom tak isto.. len na tej nižšej rodičovskej 😠 ale nemalli by to prečo zrušit.. a či už špekulujú okolo toho? 😕 😨

kamilakd
8. jan 2010

dejni presne tak ale ked niekto chce tak nech vyskusa dejni ako sa volaju tie vlozky?

vejulcek matky si davaju odobrat tu krvicku ale ja som realista,alezas ked si vezmes ze ta to uklidni ze si nieco preto urobila a mas na to tak to vyuzi...budes mat kludny spanok

ja na to mam ale neuvazujem nad tym mna to nepresvedcilo a nikde nie je zarucene ze ak to budem potrebovat tak ci to bude vhodne na diagnozu...

dejna3
8. jan 2010

babule príspevok + príplatok pri narodení (cca 25 tisíc Sk) nie je zrušený, ani sa zatiaľ neplánuje 😉 vypláca sa pri dožití 28 dní dieťaťa, a patrí rodičom pri narodení 1, 2., a 3. dieťatka

vejula
8. jan 2010

nom kočky a inač rodičovský príspevok pokial nemáš nárok na materskú sa začne dostávať tiež tých 6 týždnov pred pôrodom či ako to je????

kamilakd
8. jan 2010

a tn priúlatok si mozete narokovat az po mesiaci zivota dietata to vam daju tlacivko ktore od lekarky zanesiete na socialku

dejna3
8. jan 2010

kami - volajú sa SAMU 😉

dejna3
8. jan 2010

to tlačivo vám dajú na ÚPSVaR, spolu s talčivami na prídavok na dieťa.... talčivo treba dať potvrdiť u vášho gynekológa - že ste sa pravidelne zúčastňovali poradní a u pediatra - že sa dieťa dožilo 28 dní

vejula
8. jan 2010

no kami ked my práveže vôbec nemáme peniaze na vyše ☹ ale vieš aj tak ti to vrta hlavou... Teda spon mne. Joooj asi sa ešte skúsim poradiť s maminou že čo by ona urobila, to je taký môj hlavný radca 😵

kamilakd
8. jan 2010

vejul skus sa poradit,hlavne aby si bola kludna

dejna3
8. jan 2010

no ideme sa my poobliekať, kým sa nám sneh nerozpustí 😀 😀 pá, zatiaľ

kamilakd
8. jan 2010

idem asi nieco popracovat,a asi zbehnem do obchodu

kats
8. jan 2010

dejna spravne napisala ze je to dohromady 25 tisic... z toho 20 tis az po dozitych 28 dnoch... trosku morbidne... 😉

odlozenie krvicky... tiez sme si nedali ani nedame.. ale teraz dohliadnem na to aby mi ju odobrali na darovanie! 😠 lebo pri matuskovi, som chcela darovat ale ziadnemu lekarovi sa nechcelo - ze to je vela vysetreni atd 😠

dejna ked sa ti narodi druhe mimi a prides o Rodicovsky prispevok, mozes si poziadat o prispevok na starostlivost o dieta na Sofiu do jej 3 rokov 😉 dnes som sa to dozvedela na urade ked som bola vybavit ten zvyseny RP 😉

kats
8. jan 2010

dejna - este doplnim ... ide o daky vyrovnavaci prispevok .... no musim to vygooglit 😅

seuska
8. jan 2010

Ahojte babulky. Tak my sme ochoreli... vcera som bola u dokyho radsej, lebo to nechcem v tehu podcenovat a su aj vselijake virozy tak berieme antibiotika... nastatsie teplotu nemam, ale aj tak som dnes doma a potim sa... ☹

Ja by som uz tiez vsetko najradsej poprala, ale este dokupim nejake veci a tak v polke februara sa chystam to poprat pomaly ozehlit a poodkladat...

Ja som sa tiez snazila ziskat info o tom odbere pupocnikovej krvy a vyslo mi ze si to nedame, vacsinou je to nutne v pripade ak mate na to geneticke predpoklady, ak mal niekto v rodine leukemiu, rakovinu a tak... u nas ani u mm nastastie tieto geny nemame, tak sme sa zhodli ze to je pre nas zbytocne, ale kamoska si to dala, lebo jej bracho zomrel na leukemiu...

Blondy ak pojdes na ten cukor tak ti mozem odporucit diabetologicku ambulanciu v HE, vobec ta nenechaju hladnu a nebudes musiet pit ani tu gebudzinu sladku. Rano prides na lacno, zoberu ti kvapku krvy, potom pojdes do bufetu zjes 2 rozky, 2 syry a vypijes caj so 4 cukrami a 2 x opakujes po hodine odber krvy a hned ti da lekarka aj vysledky pre gynca...

blondy12
8. jan 2010

no seus ja uz som sice bola v SV ale nie je problem podla mna ist este raz sa opytat do HE..a to sa treba objednavat?lebo tam do SV neobjednava len prides a sa zapises...

seuska
8. jan 2010

blondy ja som tam volala a sestricka ma objednala hned na druhy den. Ja som sa velmi potesila ze nemusim byt hladna pol dna a nemusim pit tu sladku vodu iba caj...

blondy12
8. jan 2010

no seus len u mna bude ten problem ze to odporucanie uz nemam kedze som sa na to bola pytat v sv jedine zas ku doktorovi aby mi dal do he..

seuska
8. jan 2010

no blondy jedine nove odporucanie... no sak kludne chod aj do sniny, ved sa to da prezit, snad nam neumrete od hladu 😉

myly
8. jan 2010

ahojte baby, ako sa mate? 🙂

vejula
8. jan 2010

ahoj myly... No ty si tu asi nebola veeeľmi dlho, lebo si ani nepamatám .... Kukám že čakáš dievčatko, a meno už vybraté máš, či ešte ee???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre