Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

silvia7
8. jan 2010

a ešte sa s vami podelím o môj sen.. 🙂 síííce som v ňom nechlastala poldeci za poldecim 😀 ale tiež bol veselý..
zrazu bol večer a ja som mala malého už doma (doniesla som si ho od švagrovej 😝 ) okúpali sme ho s mamkou a potom som zistila, že niiiiič nemám - žiadne plienky, ani krémik na riťku ani púder ani nič..tak som volala drahému, nech ide rýchlo kúpiť plienky do tesca, ale samozrejme doniesol veeľké, potom som malého nemala ani čím prikryť.. tak len dekou čo som zobrala psovi!! a bez akéhokoľvek krmenia.. no a potom som sa zobudila našťastie.. a drahý sa mi smial, že čo to za sny mám.. a ako ho aj v nich preháňam 😎

blondy12
8. jan 2010

tami drzime palce aby to dobre dopadlo s malou princeznickou...

moni ja tiez neviem kolko male meria..doktor mi ani neukazuje pri UTZ malu..iba vsetko prezrie..akurat viem, ze mala 800gr v 23tt lebo to zapisal do tehu knizky a povedal ze je vsetko ok..tak ja som sa potom ani nic viac nepytala...ale urcite keby nebolo tak by som to potom riesila...mojmu akurat sa tie nohy zdali prilis dlhe..

tami dnes sa za vas pomodlime s Oliviou...nech vam to vsetko dobre dopadne uz je to aj na Gretke ..ale ked uz doteraz vydrzala neboj zabojuje..

vejula
8. jan 2010

tantamka neboj, niekedy tí lekári zvláštne vravia. Mojej susede tak vraveli že má malé bábo, že asi prietoky a stále ju strašili aj ju myslím dali do nemocky. A Maličký sa narodil v 38 tt a mal 3,3 kg... Takže fakt nechápem čo ju strašili, ked má v 38 tt 3,3 kg, to je podla mna až až.... Ale budem ti držať palce a poprosím aj do nebíčka, nech je to dobre. Neboj.

silvi gratulujem ku kočíku 😉

čivavka tebe gratulujem ku výročiu. My sme sa s mm tiež vzali po 2 rokoch chodenia 🙂

zuzka, joj, aby ti vyšiel nejaký ten notebook, si ani neviem predstaviť, že by si tu nebola, ako by si nám chýbala ☹

moni mne maličkého merali len na tom genetickom ultrazvuku, ale to nie dlžku ale skôr také ako hlavičku mozog stehennú kosť a také veci...

vejula
8. jan 2010

silvi, no vidím, že nie som sama čo má takéto sny, ako dobre, ked sa z nich zobudíme, žeee?

silvia7
8. jan 2010

veji - no ani nehovor, taká som sa zobudila, že jejda, čo ak sa dačo stane a ja fakt nemám takéto veci ešte.. iba oblečko a postielku s matracom 😝 prooste sila.. ale tak o pití sa mi ešte nesnívalo 😀

malalady
8. jan 2010

tantama.. ja som mala pri Tobíkovy tiež zlé prietoky.. takže viem čo teraz prežívaš.. a držím palce aby to bolo oki!!!

moni
8. jan 2010

silvi, mlady bude frajer v takom kociku 😎
ja nemam ani to, postielka je este neposkladana, matrac nemam vobec 😅 zopar handriciek uz mam, ale stale sa nejako neviem rozkyvat 🙂 buduci tyzden idem pracovne mimo, tak ked sa vratim hadam budem mat viac casu.

ja mam tiez divne sny, ani nie tak o babatku ale vseobecne, take nejake smutne 😒
ale veji, dnes v noci som tiez popijala...flasku cerveneho som vypila a cudovala som sa ako sa mi kruti hlava 😀
ze by abstak? 😀 😀 😀

zuzana1971
8. jan 2010

babule, ked sme uz pri tych snoch, mne sa minule snivalo, ze som maleho prebalila a zachvilu na to sa pokakal ale tak, ze vsade to bolo 😀

napisala som mail do 2 centier a opisala svoju situaciu, no a z jedneho mi do 5 min hned odpisali, ze poskytuju bezplatne pravne poradenstvo a ze si mozem dohodnut termin, len sa treba trepat do petrzalky, tak som tu tetu poprosila, ze ked nebude sneh a nebude sa smykat....oni neposkytuju pravne zastupenie na sude, atd, ale aj IBA poradenstvo sa mi zide....tesim sa tomu 😵 nch sa veci konecne pohnu k lepsiemu 😝

silvi aha tu citam, ze si tu aukciu kocik vyhrala, tak gratulujem 🙂

silvia7
8. jan 2010

ďakujem baby 🙂
a zuzi čo ešte chceš o tom kočíku vedieť?? (čo som ten mail im písala) nech to dopíšem.. pýtam sa na váhu a ešte?? 🙂

zuzana1971
8. jan 2010

silvi, len vahu, dik 🙂

sasurin
8. jan 2010

ahoj babule, konečne som vás dočítala až ma oči bolia 😕

preberáte tu pranie vecičiek no ja som dnes už niečo poprala, nech mám pokoj lebo od pondelka idem do práce až o konca februára a to keď ráno odídem tak večer prídem ,lebo aj deťom začnú opäť tréningy a to ich majú každý deň a ja im robím taxikára 😎 l

dnes nám došla postieľka a ešte nejaké vecičky tak mm to nedalo a hneď ju aj poskladal 😀

juli - a boli sme aj objednať kočiar príde začiatkom februára 😵

tami - držím palce aby malá podrástla a nech je ok

silvi - blahoželám k výhre - kočiariku 🙂

vejula
8. jan 2010

jeej silvi, mno pekučký je 🙂

moni, to už vážne asi nejaké abstinenčné príznaky. Ako ja som sa nzvykla opíjať ale ked už tak to stálo za to... Proste tak raz do mesiaca som sa potrebovala odreagovať a uvolniť a tak si vypiť, že som mala všetko v paži, a svet bol uplne super. A chýba mi to trochu. Ale tak čo by som pre maličkého nevydržala. Inač na alkohol môžem zabudnuť zrejme aj počas kojenia čo???? Ach jo, už by som sa tak rada trošku sundala 😀

silvia7
8. jan 2010

veji - no my sme sa akurát včera stretli s kamoškou, čo sme sa spolu prvýkrát opili ako pubišky.. a ona tiež že daaaj si červený strik ale nechcela som.. alle povedala som, že v septembri na narodky si určite dám dačo, aj ked kojiť budem asi ešte vtedy, no tak som zvedavá..
hej počas kojenia by sme tiež piť nemali.. a tiež dávať pozor na jedlá, čo spôsobujú alergické reakcie.. vraj čokoláda, orechy, jahody, mandarinky a ja neviem čo ešte.. aspoň tak som počula od kamošky, čo má miminko... 😠

marika1902
8. jan 2010

Ahojte tehulky, ja viem straaasne dlho som sa neozvala takze polovicu z vas nepoznam ale tesim sa s vami na nase male mimca.
Ja som momentalne chora mam zapal priedusiek dr. mi predpisala antobiotika lebo som mala zle vysledky krvi ale dufam ze vsetko bude nakoniec ok.

Minuli tyzden sme boli s mm na 4d sone tak pripojim nove foto aj ked mame drobca len z profilu lubo sa nechcel otocit ale aj tak sa na tie foto neviem vynadivat

tamtam dufam ze vsetko dopadne dobre a malinka porastie ako z vody.

vejula
8. jan 2010

jooj silvi, nemôžem na to myslieť lebo dostávam slinu 😀 😀 😀 A to vieš jeden strik by mi len chute narobil. To je ani telu ani duši 😀

Ahoj Marika, mno dlho si sa tu neukázala.. Držím prsty nech sa rýchlo vyliečiš... A chytro pridaj fotečky nech kukneme drobca 😉

zuzana1971
8. jan 2010

sasurin mas nadherneho kocurika v albume 😵
ten moj sa momentalne boji, lebo zas vrtaju ako besni 😠

silvia7
8. jan 2010

marika - ja som síce nemala zápal priedušiek, ale tiež som brala antibiotika - ochorela som pred vianocami a až do silvestra som ich brala.. mala som horúčky a zapálené mandle, ledva som dýchala, ale povedali mi, že to len horné cesty dýchacie mám chytené.. no tak tiež dúfam, že tie ATB neuškodili... sa vylieč čoskoro 🙂

marika1902
8. jan 2010

vejula fotky uz su v albume tak mozes kuknut

silvi7 mna tiez ukludnuju ze su to len lahke antibiotika len tri tabletky tak dufam ze vsetko bude ok a v utorok mam ist zase na krv ci budu vysledky ok tak hadam budu

veve23
8. jan 2010

mne moj dr. povedal ze si mam davat pred spanim male pivo 10 koli ladvinam, nedavam ale povedal ze to neublizi a takisto aj strik, ja mam skorej raz za cas chut si zapalit tak tvrdo odolavam , ale neni to tak csto tak sa v pohode da

vejula
8. jan 2010

jeej marika, ale hanblivec to je... ako si tváričku zakrýva 🙂

marika1902
8. jan 2010

veve ja si sem tam dam aj na silvestra som si dala poharik sampanskeho sice ja nie som velky pijak ale vraj sem tam neuskodi tak niekedy po obede si dam trosku piva na pretravenie podla mna dva deci vinka vobec neuskodi alebo maly strik

vejula
8. jan 2010

veve, no to tie zlozvyky 😅 Ale nie že by som nemohla bez alkoholu vydržať, to v pohode... Ja niesom žiaden alkoholik, to skôr mi chýba tá zábava, ktorá pri tom bola.

marika1902
8. jan 2010

no vejula veru je sme tam boli asi 40min a snazili sme sa aby sa nam otocil a on nic som sa prechadzala drepy robila a on nic tvrdohlavec vidno ze to bude baran hehe

moni
8. jan 2010

joj vyliecte sa kocky! marika, ked su len 3 tabletky, nemusi to znamenat ze su lahke. kamilakd by ti lepsie poradila ako farmaceut, ale mne sa zda ze take tablety maju postupne uvolnovanie a zatazuju pecen. ale netreba sa plasit, ved lekar predpisal, tak vie co robi. lepsie to preliecit ako sa trapit s chorobou 🙂

ja si obcas dam pohar vinka alebo piva a veru citim to poriadne, nejako som vysla z cviku 😀
na tie obmedzenia pocas kojenia sa netesim, dufam ze mala nebude velmi citliva, lebo mam rada exoticke kuchyne. uvidime, ako bude reagovat 🙂

vejula
8. jan 2010

marika joj jo už teraz sa prejavuju tie barančie povahy 😀

Moni mno ja tiež dúfam že krpec bude odolný, ale tak uvidíme, ked už som do teraz vydržala s tým odriekaním tak to snád ešte vydržím... Ale npr. mi bude chýbať segedín, mnam... Alebo bôčik s kapustou a knedlou 😅 Tak si to teraz užívam aj ked... Dnes ma TAK PáLI ZáHA žE NA BôčI ANI pomyslieť nemôžem.

veve23
8. jan 2010

aj ja si myslim ze tie 3 tab. nemusia byt slabe, ja som bravala tiez pred tehu take 3 tab. a volali sme ich managerske, lebo sa davali raz za 24 hod /3 dni a bola si fit. Ale tiez si myslim ako moni ze dr. vie co robi. Ja ked som bola na pohotovosti mi dali infuzku ktora mi nezabrala, lebo mali strach aby neublizila, potom zavoali na gyndu a supli mi mezokain, algifen az ma zamrazilo a hned som bola fit, dr. povedala ze v najhorsom sa musi. Aj na magne 6 je pisane ze nevhodne pre tehu a mne to davaju, ako aj buscopan. Podla mna len netreba si ordinovat doma, ale treba sa vzdy poradit s dr.

alicc
8. jan 2010

ahojte ,
konečne som sa dostala k PC, dcéra tu má na prázdninách sesternicu a okupujú to tu práve vtedy, ked ja mám trochu volno. len teraz večerajú tak som chytro využila príležitosť. včera som bola na vyšetrenie cuklu - na tú sladkú vodu, všetko je našťastie ok ale to vyšetrenie - hnus. ledva som prišla domov, takú som mala slabosť, celú ma oblial pot až som dostala triašku, len som si rýchlo musela sadnúť. normálne by som bola odpadla 😝.
potom som bola ešte v poradni a doktorka počúvala malej stdiečko a nielen sme ho počuli ale tá malá potvorka sa tak hýbala, že sa mi posúvalo celé brucho, tak sme sa aj s doktorkou pobavili, že mám také životaschopné dieťatko 😉

moni
8. jan 2010

veji, no ved prave ja neviem ako to zvladnem. mne chuti vsetko, a vela 😀 casto chodime do thajskej restiky a to je vacsinou velmi pikantne. mozno je uz chuda zvyknuta 😅
ja planujem skusit opatrne po troske vsetko, tak uvidime 😵

tak veru, treba doverovat lekarom, nic ine neostava 🙂

marika1902
8. jan 2010

no baby su to presne tri tabletky na 24hod. Zacinam mat trochu strach aby bol drobec ok. Neviem ci by som nemala zavolat gynekologovi ze ci je to v poriadku mozno on vie viac ako vseobecny lekar alebo ma aspon skusenosti ja neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre