Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
9. jan 2010

blondy, presne aj ja. budem musiet odsavat a davat z flasky, teda ak budem mat dost mliecka 😔 takto mi bude moct pomoct aj manzel a nakrmit ju. vela dievcat tu tak funguje 🙂
ale radsej na to moc nemyslim, lebo je zbytocne teraz spekulovat ako to bude.

minius
9. jan 2010

vejulka dakujem 😉

zuzi ja som sa tiez raz tak strasne zlakla a bezala som k doktorovi, on popocuval malicke a vsetko bolo v poriadku on mi povedal ze iba ak by som necitila pohyby vobec tak si mam robit starosti, vraj tie pohyby zalezia aj podla toho ako je babo otocene, ci sme v strese a tak.
Ja niekedy citim maleho hodne a niekedy malicko ale ked je tam nejaky pohyb tak si teraz starosti nerobim, to mu tiez urcite nepomoze. 😉
Joj ale ja mam rada ked sa riadne hybe a viem ze on teraz kope po cokoladke alebo gumovych cukrikoch tak mu doprajem 😀 😀 😀

My uz mame flasky kupene ale odsavacku este nie. Skusene maminy pouzivali ste odsavacku alebo ste to robili rucne, neviem ci to nebudu zbytocne vyhodene peniazky ak to bude lahko aj rucne. 😕

zuzana1971
9. jan 2010

no stymi pohybmi to ani mne nie je jasne...uz sa mi 2x stalo, ze som necitila pohyby 2 dni, hovorila som to na minulej poradni, lekarka na to A teraz citite? ja ze ano...tak ona, ze dobre a to bolo cele, nelamala si s tym hlavu...
ja mam dni ze vla a dni ze skoro nic a neviem od coho to zavisi

ale mna trapi este jedna vec, ked pozeram tie vase bruska tak som dnes normalne dostala velku depku, ze mne vobec nerastie a ci je maly ok, a zachvilu rodim a co zo mna vyjde, ked brucho nikde, ja nechapem kde je poskladany 😝 v utorok idem do poradnetak prinutim lekarku nech mi skontroluj eprietoky a velkost maleho, lebo uz sa mi to fakt nezda 😝 , na jednej strane dobre ze nepotrebujem tehu oblecenie, mozem sa zohynat, obuvat, holit, nechty na nohach strihat...ale bojim sa o maleho, a to vraj diabeticky maju velke deti 😝 no tak to som zvedava kde sa to VELKE dieta skryva 😝

zuzuj
9. jan 2010

cicimon: nie nie je na vysavac...je taka manualna...kuk vyssie to pisem o takej nadobke.
Inak je to fuska porovnavat to je fakt, ja som sa zatial dostala ciastocne ku kocikom a postielkam...a ostatne este nemam preluskane 😀 😀 ale uz len tak odhadom...ze ked zbadas vecisku napr. dupačky za 400 sk tak vies ze to je prehnane...tak to myslim... 😉

dejna3
9. jan 2010

blondy, ani ja neviem ako budem na tom s mliekom 😕
pri malej som mala, síce som musela odsávať, ale bola som chorá a úplne zo dňa na deň som po 2 mesiacoch mlieko stratila... a bolo mi to veľmi ľúto 😒
ale, ak ti môžem poradiť, určite hneď zo začiatku UM neskúšaj, radšej sa snaž čo najlepšie rozbehnúť laktáciu... UM si nechaj až ako poslednú alternatívu

blondy12
9. jan 2010

zuzuj presne to som mala ja..ja som fakt mala pocit ze 3 dni pomaly malu ani necitim ale to som mala ist na dalsi den na UTZ k doktorovi po vyse mesiaci a potom odkedy som bola sa rozkopala ako diva...ale neviem ja som bola taka vystresovana ...mala som aj skusky a este aj ine problemy do toho..tak mozno aj preto ..ale tiez som zacinala mat starosti ze ci je vsetko ok...ale nastastie bolo..a mala na UTZ salela a uz som aj ja citila pohyb ked sa ma doktor opytal... 😀 ..ja si myslim ze si mozno dava nejaku pauzu.. 😝 vies tiez len vyvadzat nemoze..hlavne je ze ju citis ..ako tu niekto pisal ze ine dni moze spat ovela dlhsie..este len teraz mam pocit si vytvaraju nejaky svoj rezim ...

blondy12
9. jan 2010

no dejni ale asi kedy uz mas mlieko?vraj je to individualne a niekedy aj 2 tyzdne to trva?priznam sa ze neviem len mam pocit ze som to mozno citala niekde...tak v podstate skoro do konca maja budem mat moznost zistit ci budem mat dost a budem moct urobit zasoby alebo nebudem mat..moja mama nemala ani pri mne ani pri braskovi mlieko iba trosku par dni a cau..tak uvidim ako na tom budem ja

dejna3
9. jan 2010

na mliečko určite odsávačku 😉 asi ani nepoznám nikoho, kto by to dnes robil ručne 😉 ja som ju kúpila, ale až keď som vedela, že ju budem istotne potrebovať

minius
9. jan 2010

zuzi netrap sa, babo ma urcite dost miestecka v tebe a nie kazde babo je velike. Moja kamoska je teraz v 30 tt a ona ma riadne velike brusko a to este narastie a tiez ju to trapi uz teraz sa jej vsetko zle robi. Ale doktor jej povedal ze ona ma vela vody a tym je brusko obrovske.
Tak si nerob starosti to by ti urcite uz povedali a nepustili by ta minuly tyzden domov keby tam bol nejaky problem s malickym 😉
Inak s tym susenim si to vyriesila vyborne 😀

dejna3
9. jan 2010

blondy, väčšinou sa mliečko rozbieha po pár dňoch, ale sú prípady, keď to trvá aj celé 600-nedelie... ale keď dáš UM 6-týždňovému bábu, tak by ešte nemal byť ten problém, že ho bude odmietať, to už asi až neskôr 😉

zuzuj
9. jan 2010

minius, zuzana: tak to som rada, ze ste na tom podobne...co sa tyka pohybov...ste ma trosku ukludnili 😀 sa tesim
Inak Zuzi ja ti to tvoje brusko zase zavidim, mne zacalo rast uz tak, ze od oktobra mam tehu gate...prsia cislo E, tiez porastli a nemozem poriadne sediet a tak sa mi roztiahlo to brucho ze mam tu diastazu...co neni moc sranda... ak sa babatko primerane vyvija...to vidis aj sama na ultrazvuku to ukazuje..takze lekar ta ani nemoze osaliť...aj BABA co som za nu na zastup na matersku v robote, som ju videla asi 3 tyzdne pred porodom vyzerala ako ja v 4 mesiaci 😀 ...Mas asi mega super svaly brusne.. 😀

minius
9. jan 2010

dejni no tak to urcite budem investovat a aku mas ty odsavacku manulnu alebo elektricku? Este ze tu mame uz maminy aspon nam laickam podavate informacie 😅

blondy12
9. jan 2010

no moja kamoska zas mala odsavacku na mlieko ale vraj ju tak strasne boleli prsia pri odsavani ze to robila rucne..tak neviem ci to robila zle..ale ze nakoniec jej prisla zbytocna..ja budem mat odsavacku od tety..tak to neriesim ale skor by som si skusila zohnat od znamych ci nepozicaju a keby si potrebovala tak potom by som kupila..vies aby to nebola zbytocna kupa..

moni
9. jan 2010

zuzi, presne tak, velkost bruska a velkost babatka spolu nesuvisia. maxik je asi natlaceny dozadu a vegeti si tam. ved mas este 3 mesiace pred sebou, mozno vyskoci aj dopredu. poznam kocku ktora do porodnice prisla v normalnych nohaviciach, take male brusko mala 🙂

nasa mala kope o 106, dnes je nejaka kludnejsia, asi sa otocila zadkom a chce mat pokoj lebo citim na brusku taku tvrdu hrcu 🙂

dejni, a treba hned po porode zacat pit tie cajiky na podporu kojenia, alebo este skor? pomoze to aby sa mliecko rozbehlo?

zuzuj
9. jan 2010

blondy: no tak presne to mam posledne 3 dni, ze ju ledva citim...na ultrazvuk idem az 22.1. tak to snad vydrzim, ak to bude pokracovat tak radsej skocim na kontrolu kdesi 🙂
Inak sa s Vami lucim,...strasne ma picha na pravo na rebrach ako tu sedim ( to tie moje Ečka tlačia na hrudnik ) 😅 Tak zuzana aspon vidis o ake problemusi si odlahčená 😀
Pekny večer..zajtra nakuknem 🙂

blondy12
9. jan 2010

zuzka prosim ta a ake mas ty brusko?ja som ho este nevidela a kde je ten link na tie bruska co robila civava?

dejna3
9. jan 2010

mini, mám medelu - manuálnu... je veľmi dobrá... elektrické sú síce pohodlnejšie, no tie sú vhodné, najmä ak máš veľmi veľa mliečka... pre také maminy je vynikajúca, lebo je rýchlejšia a pohodlnejšia...
ale s kámoškami zhodli, že tie manuálne vytiahnu asi trošku viac mliečka 😉

minius
9. jan 2010

no tak ja teraz neviem s tou odsavackou. Asi skusim pozriet nejaku lacnejsiu na internete ale nechcem po niekom koho nepoznam. Vari najdem nejku vo vypredaji 😖

Zuzuj a inak sa ako citis?

michalag
9. jan 2010

Ahojtee 🙂 🙂 🙂 ,

zuzana1971
9. jan 2010

zuzuj ja som si doteraz myslela, ze nemam ziadne brusne svaly 😀

s tou odsavackou ani ja netusim ci kupit ci nie a ci rucnu alebo elektricku...ale hovorim si, ze ako to robili volakedy ked odsavacky neexistovali?

dejna3
9. jan 2010

moni, tak to ti neveim povedať, asi až po pôrode... ja som mala mliečko už na tretí deň a tie čaje som nepila, takže to fakt neviem posúdiť, aký to má účinok

zuzana1971
9. jan 2010

blondy neviem kde je civavkin link na bruska, no ja som este furt neodfotila, lebo nemam co 😝 kazdy den sa 100x obzeram v zrkadle a nic, az mi je do placu 😝

michalag
9. jan 2010

zuzi, podla mna pri odsavani rucne musis mat prax, ja som to skusala kym som mala odsavacku na reklamacii a prsia ma boleli a mala som obcas aj modriny 😅

blondy12
9. jan 2010

inac zuzi ja ked som bola naposledy na poradni tak som sa pytala doktora ci nemam nejake male brucho...v 23tt..vsak kuk teraz do mojho albumiku ake mam...a on na mna ze nie u kazdej je to ine..a ze u mna "vyssej" 165cm to neviem odkial vzal ze vyssej to praveze nemusi byt take velke brusko...ale moje rastie tak do sirky...ze nie dopredu a preto tak nevycnieva ale si z toho nic nerobim ked povedal dr. ze dobre tak dobre...

inac to mi kamoska povedala ze ja som jej potvrdila jej pochybnosti o tom ako mozu dievcata niektore tajit tehotenstvo a tajne porodit a dat na adopciu... 😀 ..lebo vlastne ja som takto akoby tajila na skole..pretoze nechodila som ku kazdemu a nehovorila som tehotna ale ani vela ucitelov si to este teraz nevsimlo ze som..

minius
9. jan 2010

ahoj miska 😉

zuzka no ved to, budeme "zmykat" tie nase prsicka rucne ked bude treba 😀.

A aky caj je dobry na podpru mliecka, ja som pocula iba o ciernom pive 😕 😵

blondy12
9. jan 2010

minius to cierne pivo sa mi viac paci ako caje nejake 😀 ...nie som zastancom cajov nepijem ani teraz ..jedine som vedela s rumikom si dat 😝 ..teraz si nedavam radsej ziaden..

dejna3
9. jan 2010

na podporu mlieka sú rôzne čaje, oni sa často aj volajú nejak tak - na podporu dojčenia a pod. 😉 ja radšej ostanem pri vinei 🙂

moni
9. jan 2010

minius, neviem presne ako sa vola ten caj, to mam len z toho co nejake dievcata spominali tu na fore. asi si ho necham poslat z domu, lebo neviem ci tu cosi najdem. a su aj nejake homeo kvapky.
v mojom okoli sa maminkam spustilo mlieko najneskor na 3 den, tak dufam ze aj my budeme na to podobne.

inak k tym odsavackam, su aj take prenosne, ale to si ozaj neviem predstavit, nasadit si to, zastrcit za pas, pracovat a odsavat popritom 😒 sice, ja si ani odsavanie neviem predstavit 😅

minius
9. jan 2010

to som nevedela o vineei a to bielu alebo cervenu?

Blondy joj keby to tak bolo biele vinko 😝 😀, cierne pifko nemusim 😖 ale keby nebolo mliecka co by som pre toho maleho nespravila 😀

michalag
9. jan 2010

viem ze okrem cajov su dobre aj homeopatika http://www.lekynainternetu.cz/p/ricinus-communi... - tusim tie zelene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre