Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

michalag
9. jan 2010

ja urcite zkombinujem tie homeo 5CH (zelene) s cajikom, tusim ten nemusis pit stale staci tak 2x denne a dobre su aj rascove polievky ... ja vineu moc nemusim 😝

minius
9. jan 2010

cici my sa chystame krstit ale este sme si nerozmysleli presne koho budeme mat ako krsnych rodicov.
Asi brasku lebo kamarati pridu a odidu a ja chcem niekoho stabilneho 🙂

michalag
9. jan 2010

blondy 😀
a kedy vam zacalo vytekat kolostrum? mne este nic nevyteka, ale myslim ze to nemusi kazdej

cicimon
9. jan 2010

mini - u nas je krstny viacmenej jasny.len o krstnu chcem popytat kolegynu a ak by povedala nie, tak to uz potom neviem koho.. tak aj preto neviem, kolko dopredu to pytat

minius
9. jan 2010

miska vraj ta rasca je dobra aj ked ma babo problemy so zaludkom, vraj sa z toho dobre vyprdkaju 😀

michalag
9. jan 2010

cici, my sa nechystame, ani prvy nie ani my s drahym tak ani toto nebude

kamilakd
9. jan 2010

dejni ja tu sestricku poprosim urcite ved od toho su predsa aj tam nie nech nam povedia akospravne kojit,skoda ze som sa v TO po nej neobzerala nasla som ju na nete ale zdalo sa mi to drahe z CZ za postovne

o tej vinei som to pocula aj ja a baby to riedili vodou aby nebola taka sladka

michalag
9. jan 2010

mini, ano dobry na prdiky a bolesti bruska su fenikel a rasca 😉

minius
9. jan 2010

miska ja toho nemam vela, sem tam iba najdem take zlte zaschnute na bradavkach.

cicmon my sa chystame pytat az ked sa malicke narodi ved krstit ho budeme az po mesiaci alebo dvoch.

dejna3
9. jan 2010

babenky, klídek, to že vám teraz nevyteká kolostrum, vôbec neznamená, že nebudete mať mliečko 😉
my sme krstili takmer 3-mesačnú

vejula
9. jan 2010

ahoooj kami 🙂 ako? čo si denska porábala?

No my malého určite krstiť chceme... Ale krsných neviem, ked to je také, že ten krst je symbol niečoho duchovného, nechcem za krsného človeka, len tak hocikoho, ale už niekoho kto by sa aj za maličké občas pomodlil keby bolo treba a tak... Moja sesterka by sa hodila, len neviem či je to vhodné ked bude chlapček a bude mať krsnú a nie krsného, bo sesterka ešte nieje vydatá. Fakt ešte neviem ako to budem riešiť

juliap
9. jan 2010

ahojte, tak som sa dostala trochu k pocitacu aj ja, inac ho dnes okupuje mm.

k tomu vytekaniu olostra, moze byt a nemusi este v priebehu tehotenstva, niektorym mamickam vytecie trochu az ked idu kojit, neodporuca sa ale pocas tehotenstva ho ani vytlacat, ani nejako experimentovat s prikladanim tepleho alebo studeneho jk prsnikom.

kojenie maloktorej nemocnici vam sestricka prilozi babatko, aj ked ste prvorodicka, niektore sesrticky totiz automaticky predpokladaju, ze ked ste sa stali matkou, tak to musite vediet. aj cas, kedy sa mliecko dostavi, je rozny, ja som pri 1 mala po cca 15 hodinach po porode a pri 2 uz po 8 hodinach. ak mlecko po porode citite v prsnikoch, niektory odporucaju teple prilozit na prsnik, ale iny zasa umyt vlaznou vodou, co je viac pravdepodobnejsie, pretoze pri teplej vode sa svaly a cievy v prsnikoch roztiahnu, teda zablokuju mliecne kanaliky, ale pri vlaznej vode sa prave svalstvo a cievy stiahnu a tym umoznia lepsi prietok, nie ale ladova voda. u nas v nemocke daju aj kvapky, ked mate naliate prsia a mliecko nechce von, ale len ked mamicka o tom vie, ze existuju a pyta si ich.

minius
9. jan 2010

vejulka ja som tiez bola sama krsna mama mojej malej netery a ked sa raz s druhou polkou vezmeme tak bude krstny on a mala ho uz aj vola krstny 😀

cicimon
9. jan 2010

vejula - ono by to mal byt aj krstny aj krstna....ja mam lem so zenskou problem 🙂 a tiez neviem, ci krstit pred tou bratovou svadbou v juni ci po 🙂)

vejula
9. jan 2010

inač miška nedávno bola mamina s bráškom u doktorky lebo bol riadne zaplynený a povedala že mu dala rascu a lerkárka na to že sa to nemá, že to sa hovorilo ale nieje pravda že to pomáha... A predpísalala mu nejaké kvapky, vraj aj pre kojencov proti nadúvaniu, tak kuknem ako sa to volá a potom napíšem.

Inač mne kolostrum z prs tiež nevyteká ešte...

kamilakd
9. jan 2010

mne vyteka kolostrum uz asi dva tyzdne ale nie je to kazdy den napr cez vianoce vela som mala mokre tricko bez podprdy potom bol klud a o nejaky cas zas a minule som mala dost na nocnej kosielke,ked som sa pytala ze je to normalne a nic to neznamena mozno sa tie nase dudy uz cvicia na kojenie 😕

krstit by sme chceli ale krstnych nemame vybratych a inak moje krsna malo6mesiacov ked sme ho krstili a vtedy este bracho so svagrovou ani zobraty neboli viete ake halo robil farar?este ze tam teraz uz nesluzi

cicimon
9. jan 2010

mne este nic nevyteka...ale snad v spravny cas aj to bude

juliap
9. jan 2010

k tym cajikom, v lekarni vam urcite poradia vhodne cajiky uz od narodenia, ja som kupovala hip caje, to su tia akoby v tube, su rozdelene aj podla veku dietatka a nemali sme problemy, no a tiez ked ma dietatko riedsiu stolicu, tak normalny tmavy cajik, ale nie silny a najprv bez cukru, od 3 mesiaca uz s troskou cukru. rascovy som nedavala, na to som sa pytala hned, lebo u nas tiez prababka stale hovorila ze len urob raskovy cajik, aby dobre prdkalo,ale ja som vedela, ze mne napriklad nie je po rascovom dobre, ze ma picha v bruchu jak keby mi spendliky bodali, tak som sa na to pytala hned po narodeni v nemocke hlavnej z novorodeneckeho.

dejna3
9. jan 2010

sofinka má krstných švagrovcov, oni ešte tiež nie sú zobratí... a bolo to v pohode... ani my sme vtedy ešte neboli 😀 😀 😀 ono to záleží od farára

kamilakd
9. jan 2010

vejulcek dnes nic mimoriadne som si fajin pospala potom so urobila obed napapali sme sa a isla kuknut polovicku na turnaj....a troska om sa vytocila mna uz nebavia tie temy ze co budete mat a uz viete? a kedy to vlastne?a to oblapavanie.,dnes som razne dala najavo ze nech mi nehladkaju brusko 😒

bola som v tescu na nakup a pako mi nedal prednost tak sme sa skoro pobozkali 😅 bolo to LTT len tak tak

michalag
9. jan 2010

veji, no neviem u nas rasca pekne pomahala a aj fenikel, ale kazdy organizmus je iny ... nasa dr. mi praveze odporucila rascove polievky a feniklovy caj ... ale co lekar to iny nazor

minius
9. jan 2010

kamilka veru mozno sa uz pripravuju 😀 ja toho nemam az tak vela 😉
Prajem vam a babatkam dobru nocku 😔

kamilakd
9. jan 2010

dejni presne zalezi od farara...ten nas bol taky cudny najskor vrtal ze preco ja a partner sme neni zobraty a on esste k tomu rozvedeny bracho to tiez nemal na poriadku...ze akym ideme prikladom a moj tato na to povedal a teraz ako o co tu ide o krst alebo kazanie a bolo farar pokrstil ale komentare si neodpustil

kamilakd
9. jan 2010

a treba kupit njaky cajik dopredu pre mimi a pre nas?

mizulienka
9. jan 2010

ahojte, asi je to s tou rascou individualne, moj maly mal strasne koliky, ktore trvali asi az do 5 mesiaca 😠 vkuse plakal, masirovali sme brusko, davali cajiky, vsetko mozne skusali...ale ja som potom zistila, ze malemu ten rascovy caj robi zle, tak isto ako mne...ako pise juliap, ta rasca ako keby ma este viac nafukla ☹

juliap - ten cukor by som asi 3 mesacnemu babetku nedavala, podla mna je to zbytocne a hlavne nie velmi zdrave dat tak skoro cukor 😉 nic v zlom 🙂

michalag
9. jan 2010

kamilka, pokial budes kojit tak si myslim ze pre mimi nepotrebujes vobec ziadny cajik 😉 , v mliecku ma vsetko, prve predne mlieko je od smadu a zadne mlieko od hladu

kamilakd
9. jan 2010

miska a ako to je zo stravou pri kojeni je nejaka literatura?inak este k tomu kojeniu ja sa budem snazit kojit aj vonku moja kamoska ta kojila len doma velmi sa hambila tak vzdy letela domov...ja som tiez hamblivka ale mamina mi kupila tie velke plienkove osucky aby mi nevidelo prso supnem cez plece a bude

vejula
9. jan 2010

no kami nás farár je dosť prísny, aj ked bolo nejaké dievča na omši v minisukni tak mal komentáre a tak... Ale za to klobuk dole. Behom 10tich rokov postavil kostol centrum volného čassu pre decká a cirkevnu škôlku a školu a stále pristavuje školu, napriek tomu že všetci okolo maju stále nejaké pindy. Inač bol aj v správach ten farár bača 😀 😀 😀 pretože pri kostole má dve ovečky a ludia zas mali plnu hubu že im to tAM SMRDí A HOVADINY, KU tomu bývame kusok odtial a nič nesmrdí a tí psíčkari čo nechaju veliké psy kakať doprostred chodníka a ani si to nepozbieraju to nikomu nevadí, ale dve ovečky na fare... Ale on si vybavil nejaký doklad ako bača tak je bača farár 😀 On je taký akčný, a vkuse ho vidím v monterkách na stavbe a maká aj napriek tomu že mám s krížami veľké problémy už bol aj v nemocke kvôli tomu, čo mu hrozil vozík pomaly...

No ináč moja sesterka ešte nemá ano nejakú vážnu známosť tak neviem . A myslíte že môžem dať sesterku a krsného niekoho iného, napr. bráška???? To by bolo asi divné. Ale ja mám krsných brata a sestru mojej maminy a išlo to, tak neviem...

michalag asi máš pravdu... Tato dokina povedala mame že rasca ešte viac zaplynuje, ale mne sa to tiež nezdá lebo po rasci sa práveže poprdkáva jedna radosť 😀

michalag
9. jan 2010

kami, tusim niekde je zoznam co by sa nemalo pocas kojenia, alebo len velmmi opatrne .... ja som pri Samkovi chodila vzdy domov, tiez som hamblivka a ked som robilapo 2,5 mesiaci kojenia Nutrilon tak tiez, ale ... aj teraz budem mne to vadi ked kazdy obkukava .... s tym nic nespravim ... keby to bolo bezne a ludia by to nebrali ako nieco zle tak v pohode, ale tu na SK ...

cicimon
9. jan 2010

kamila - toto je celkom zaujimave http://www.starostlivostodieta.sk/dojcenie.html

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre