Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
15. jan 2010

ahoj a drzte sa! 😵 😵 😵

zuzuj
15. jan 2010

hello zuzka: tak to je super , ze je vsetko v poriadku...drzim palce, si ma potesila tym cisarskym...lebo ja uz jeden mam ( myslim na tom mieste rez) lebo mi operovali vajecniky a veru na druhy den som nebehala...a sprchovanie a potom 3 mesiace nic nedvihat..no netesim sa...
Baby ja som doteraz odpratavala stromcek, ako som ho niesla von tak ma zacalo pobolievat na pravoboku, bol trosku tazky...tak som si dosla oddychnut na net 😀 podlaha vyzera ako v ihlicnatom lese...a to neviem najst lopatku...
nanika: co sa tyka plienok...ved jasne ze za normalnych okolnosti sa daju lepsie zohnat plienky myslim cenu...aj do Rakuska ( ale to mas zase + benzin a cas a musis si to naplanovat) , a cez net na tej stranke najlacnejsieplienky som kukala ze tam 3 baliky vyjdu 39 a cosi + 3 eur postovne a su to baliky po 98 ks. Teraz v Tescu vyjdu 3 baliky 37 a cosi a su 108 ksove..
Tak myslim ze tentokrat sa to oplati...
Ja inak tiez planujem potom kupovat tie Tesco, kamosky pochvaluju tie zelene a modre...len na zaciatok 1 mesiac som chcela mat take jemne, peknucke...ved treba si to uzit , pre mna je to nove ako pre prvorodicku... 🙂

adasik
15. jan 2010

ahoj Kocky,

civi- uz budem asi x-ta...aj ja som pribrala 8,5 kg a podla mna je to v poho...niekedy doktori prehanaju, hlavne ked maju blbu naladu....

aj ja som pocula, ze babylove plienky sa vyrovnaju pamperskam, tak ich asi vyskusam...a pojdem pozriet aj do toho tesca- kuknut ceny, sak ked sa da, tak usetriiime...

kami- uz ti je lepsie?

zuzka- drzim-e vam palce, nech vas z nemocky cim skor prepustia 😉

silvia7
15. jan 2010

ahojte 🙂
jeeej Zuzi, tak je dobre, že ste ok, vidíš Maxík pekne rastie a ty si sa bála, že aký bude, keď máš malé bruško 😉

civi - no k tej váhe - všeobecne to nie je veľa kg hore, ale asi kvôli tomu cukru vysokému ti to aj povedal.. neviem, ale tak ty si spomínala, že on je super lekár, tak snáď vie, čo ti hovorí a čo robí 😉 a zase človek sa aj tak zariadi podľa seba.. koľko ľudí (nehovorím o tehulkách) sa márne pokúša chudnúť.. a telo si to zariadi podľa seba..

k plienkam - ja som tiež počula od veeeeľa rodičov, že tesco plienky nemajú chybu.. ide len o to, či sadnú mimi, treba vyskúšať a určite si nemyslím, že treba dať toľko peňazí za v podstate odpadový materiál... kedže všetky vieme, čo v nich skončí a kde skončia tie plienky.. ale popravde k látkovým sa neodhodlávam, fakt sme to preberali doma a zhodli sme sa, že predsalen budem rada, že som rada a nemusím plienky oškrabávať, vyvárať a všetko to s tým spojené.. 😔

jaaaj a k váhe.. šak ono to pôjde dolu tie kilá... a keď nie samo od seba, tak na tom potom popracujeme, keď budeme chcieť byť štíhle ako lane 🙂

lubkamik
15. jan 2010

Vejulka dakujem 😀 Doma mi nejde dobre internet - v robote to bolo lepsie 😠
Civi ja by som tie kila vobec neriesila - ja som uz pribrala 14 kg!! 😖 A to sa neprejedam... Nastastie sa mi zatial ziadne strie neurobili - poctivo sa natieram 😀 😀 Myslim ze 20-ka urcite padne v mojom pripade 😒

malalady
15. jan 2010

Ahojte ako sa mate? 🙂

alicc
15. jan 2010

ahojte babulky,
vidím, že sa rozprávate o kilách, ja som doteraz pribrala 6 kilov 🙂 😀 , tak dúfam, ze do porodu to moc neporastie

minius
15. jan 2010

lubka tak vitaj naspat, akurat som vcera na teba myslela ci si v poriadku 🙂 a manzela mas tiez stale na PNke ci uz sama domka kralujes?

Civi no tak nech vam tie 3 tt rychlo ubehnu a nech sa ti ta hladina cukru znizi.
No ja som noc pred testom zjedla pol skatule cokoladovej bonboniery, asi 3 mandarinky a dve jablka tak to ten moj cukor asi aj tie parametre prerazi 😕. Mandarinky sa nemaju koli cukur? Ja som si myslela ze su pre nas dobre.
A ohladom tej vahy ja by som si tiez nejako starosti nerobila, tiez si myslim ze to nie je privela.

alicc
15. jan 2010

baby vy už máte všetko nakúpené?
ja ešte nie a mám z toho stres 😝 , ešte nemám ani sedačku, ani vaničku, ani stoličku na krmenie, takže poctivo obehávam obchody. veci pre seba do porodky už mám, pre bábo ešte nemám kupenú nijakú kozmetiku, akú kupujete vy?, ja som v DM kupila teraz pod stromček malej Weledu telové mlieko a majú takú aj kojeneckú kozmetiu, je síce drahšia ale to mliečko je výborné, malá ma velmi súchú pokožku ale po natretí ju má ako samet, tak neviem, neviete niečo poradiť?

minius
15. jan 2010

alicc ja sa snazim kupit nieco uzitocne ale ked vobec neviem co nam bude treba a netreba tak mam pokupenych hlavne kopec somarin. Ale najhlavnejsi kocik a postielka je uz na ceste.
So stolickou na krmenie my este pockame a kupime az ked bude treba, my mame malo miesta v bytiku tak cim menej veci tym lepsie.

A s tou kozmetikou pre mimino ja tiez neviem, asi Johnsons ale moja kamoska poradila vraj na nove mimina sa aj tak nema pouzivat takmer ziadna kozmetika a ona vraj iba pouzivala olivovy olej zo zaciatku a krem na rytku a to bolo vsetko.

A pre tvoju malu si tiez neskusala olivovy olej?

kaktusik007
15. jan 2010

alicc.. stolicku na krmenie??? sak to budes potrebovat az o niekolko mesiacov!!!! 😀

inak, kozmetika... kamosky, lekarka, a aj teta v lekarni sa svorne zhodli na jednej znacke: olivovy olej z lekarne, plus ako prevencia rybacia mast nech je domka na zadocek...... a obycajne detske mydielko, ale to pouzivat vraj len kazde druhe kupanie..... tak... som sa tak zariadila a olejcek mam kupeny 🙂

ale nad weledou som tiez uvazovala.... a keby som sa nebola opytala, tak kupim tu 🙂

minius
15. jan 2010

bozenku ja sa fakt ospravedlnujem za moju gramatiku tie i/y mi uz fakt nejdu, musim zacat citat nejake knizky po Slovensky 😖

minius
15. jan 2010

kaktusik my sme asi telepaticky 😀

malalady
15. jan 2010

babulky kto mate na starost tú tabulku? ja tam vobec ani neni som ach ☹ 😅

minius
15. jan 2010

malady napis udaje civavke do IP a ona ta tam prida. Myslis na tie Aprilovky 10?

malalady
15. jan 2010

minius jj tú tabulku 🙂

minius
15. jan 2010

😉

malalady
15. jan 2010

minius už som napísala 🙂 ako? vecičky už máš pokúpene?? 🙂 😀 😵 😵

vejula
15. jan 2010

lubka, ja som pribrala tiež 13 kg 😅 Ale priznávam, že jem dosť vela, takže je to zrejme moja prevelká vina 😀
Inač dneska som si paplakala, som akási precitlivelá, mám stále z niečoho strach a dnes to tak prepuklo ked som varila a mm začal umývať riady vedla panvice, kde som mala masko. Som sa rozpalakala, že mi do toho jedla určite naprskal tu penu od jary a také chobotiny. Ale to je tá moja choroba. A jedla som to so slzami v očiach, čo som sa bála... Niekedy obdivujem mm že odomna ešte neutiekol, ale tak má vyštudovanú psychológiu, tak má aspon jeden exemplár psychopata doma 😅

minius
15. jan 2010

malady kopec somarin. Ale plienky, kremiky a olejcek a ja fakt neviem co nam este treba.... Panika nastane asi v marci 😀
A ty uz asi vacsinu veciciek mas po malickom vsak? Ides dokupit este nieco ruzove? 🙂

Vejulka z toho si nic nerob, my to teraz mame dovolene! 😉
Este ze mas takeho dobreho mm 😀 a co si s nami este uziju po porode ked sa vsetky tie hormony z nas pomaly zacnu vyparovat 😵 ale je to skuska vztahu 😀

zuzuj
15. jan 2010

cafte baby prave som sem zasla, ze ake plienky latkove idete kupovat...myslim tie stvorcove, lebo viem ze kvalitne su tie poppolini a Kikko ale tiez neviem kde ich maju a tie kikko som videla tiez rozne druhy...normalne sa mi to nechce studovat...som uz zo studovania unavena.. 😝 A hlavne sa mi to nechce objednavat cez net..neviete kde maju v BA kvalitne stvorcove? co mozem aj ohmatat...
Inak kozmetiku+ potreby na začiatok pre babo ( čo som kupovala vcera po radach od kamosky cerstvej mamicky...)
a teda zoznam 20 eur:
- 60% liek na pupcek,
- potom taky kremik hypoalergenny Klorane bebe na suchu kožu ževraj super ( ale niektore babatka nepotrebuju nic), zalezi od pokozky
-ortopedicke nohavičky dva č.1 a jedny č.2
-štvorce gazove na utieranie tvaričky a čistenie ( zatial 10ks, balene po 2 ks-čiže 20ks) su lepšie lebo otvorite len tie 2 ks a teda sterilnejšie ako veľke balenie
-vatove tyčinky pre babatka - maju taky iny tvar tie vaticky, zabrania aby ste vosli hlboko do ucha alebo nošteka
- a mydlo BUPI s lanolinom ( to som este nekupila) ale dostat v drogiškach

To mydlo BUPI a teda mydla s lanolinom odporučala lekarka a nemydliť každy deň tak ob deň a ešte menej a najma zadok, nohy a ruky...ostatne stači vodou..
A lekarka jej udajne neodporučala olivovy olej lebo ževraj pokožka ťažšie dycha...
Takže ja už len to mydlo s lanolinom a sme vybaveny...ešte potrebujem pre seba do porodnice...včera som si robila normalne zoznam...zajtra ideme kuknut aj kociky...

silvia7
15. jan 2010

baby, náhodou nemávate niektorá svalové kŕče?? ja v lýtkach a to šumivé magnézium, čo mi na to predpísala dr. mi vôbec nepomáha, aspoň taký pocit mám.. v noci v spánku, idem si dať nohu cez paplon a kŕč ma chytí, ale taký nechutný, že ledva pohnem nohou.. fakt neviem už čo robiť ☹

zuzuj
15. jan 2010

silvia: skus to magne B6, ja som tiez sem tam dostala krc, ale som to len skusala rozvicit, nemala som casto tak som si nic nedavala...ale to magne B6 mi predpisal lekar este v I trimestri ked som mala zase silne krce v bruchu...ze vraj je to na to, šumivy nezabera tak..

vejula
15. jan 2010

ďakujem mini, no asi si ešte užiju, vraj po pôrode je to s tými hormonmi najhoršie..
silvi ja krče nemávam, mávala som asi dva roky do zadu a tiež som začala užívať horčík, ked ti nezaberá, tak fakt neviem 😕

malalady
15. jan 2010

minius že váhaš 😀 jasné,že idem zajtra sa idem vybláznit xixi 😀

kats
15. jan 2010

silvi ja som mavala krce v lytkach minule tehu, spavala som s nohami vylozenymi na velkom vankusi a cvicila som lytka - take to napinanie na spickach - nasla som ich v knizke o tehotenstve 😅

zuzi pekny zonam si dala 😉 suhlasim so vsetkym 🙂 my sme pouzivali olivovy olej - tiez nam lekarka vravela ze niektore deti prave olej vysusuje, ale ked matusovi vyhovoval tak mame mastit dalej 😀 a obcas mydlo bupy s lanolinom 😀 ved su to male ciste babatka co sa nemaju kde zaspinit 😉 len ritusku umyt 😀

priberanie - cakala som minulych plus 18(co este moze byt 😅 ), ale zatial asi behanie okolo matusa prospieva 😀 takze mam plus 4 kg 🙂 uz som mala navyse 6 ale dako mi to kleslo 😅

minius
15. jan 2010

silvia skus si to rozcivcit vraj tieto krce su normalne v 3 trimestri. ☹ Co si to pre tie nase krasne malicke zazraky nepretrpime? 😀

Baby kolko mate placht do postielky, ja vobec neviem kolko nam bude treba, idete kupovat aj tie pogumovane? A ak tak tak kolko 😕

kats
15. jan 2010

my sme doteraz mali 4 plachty, jedna z toho bola zospodu pogumovana, pouzili sme ju len par krat - strasne sa na nej potil a teda sa mu aj zle spalo 🙂 malokedy sa stalo ze by sa precikal, ak nahodou tak sme chytili matrac a otocili ho naopak 😀 to skor ked bol chory a povracal sa 3x za sebou 😝 to uz bolo teraz ked je velky 😉 teraz sme dokupili dalsie dve 😉 aj pre noveho skriatka 😀

zuzuj
15. jan 2010

kats: dik, ale ja som uplne blba bola z toho, este ze uz nejaky mamicky poznam a poradia.. 🙂
a ty pouzivas štvorcove plienky? kde si kupovala, a ake su...lebo ja som zatial videla len take polopriesvitne drsne...napr. v Tescu a take nechcem...chcem take ako kedysi sme my mali...
minius: ja co som si kupovala tu sadu do postielky tak tam bola taka plachta obyc biela, a 2 som si dokupila take natahovacie a dole pogumovane ale udajne by mali byt vzdusne...teda ze sa dieta nespoti...tak uvidime...

minius
15. jan 2010

no tak este zo par dokupime a pre istotu aj dve tie pogumovane 🙂, dakujem kats.

malady to si ta viem predstavit 😀 😀 😀
Ja si uz napisem zoznam co mne a babu treba a idem na nakup a nekupim uz fakt nic co nebude na liste 😠
ale ked uvidim nejka bodynka alebo dupajdy tak zas sa mi bude zdat ze je to ta najpotrebnejsia vec na svete 😵

A co robkate cez vikend?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre