Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
23. jan 2010

roxi, tak to je veru nabity tyzden! hlavne aby dobre dopadli vysledky u lekara. no a hadam ta skola vyjde!

kika, no mala ma svoju hlavu 🙂 ja ti teda vobec neporadim, ked nezabrali ani prosby ani vyhrazky...to je sradna ako si taky maly cloviecik vydobija svoj nazor. no ale verim ze hranie je zaujimavejsie ako spanie 😵

kamilakd
23. jan 2010

roxi mas krasnu dcerku...ako si rodila normalne alebo epina

roxi
23. jan 2010

dnes ma poriadne bolí hlava, tak sa lúčim baby, idem nasledovať svoju malú do ríše snov 😉
takže dobrú nôcku všetkým

kika29
23. jan 2010

s bruškom mám teraz aj ja také pocity. pobolieva má okolo pupka skôr tak pichá, akoby ma ťahali boky a troška pobolieva podbrušku a sem tam mám pocit že tvrdne. Ale drobček kopká jedna radosť alebo sa naťahuje a tlačí robí mi pukle 😀

kika29
23. jan 2010

moni no moja malá je riadny tvrdohlavec dakedy nechápem po kom to má ale jej otec je taký dvrdohlavec 😝 dúfam že toto druhé bude iné lebo ma šlahne.

baby a ako často chodíte do poradne ešte tak raz za mesiac? ja zatial tak raz za mesiac.

moni
23. jan 2010

kika, no my sme s manzelom obidvaja tvrdohlavi takze ani necakam ze by nase dieta nebolo 😀

tu sa chodi do 28tt raz mesacne, 28-36tt kazde dve tyzdne, a po 36tt kazdy tyzden. neviem aky system je doma, alebo ci zas kazdy lekar podla seba 😕

michalag
23. jan 2010

kika, co viem tak u mojho dokiho sa chodi do 36tt raz na mesiac a od 36tt raz za tyzden, ale kazdy dr to ma inak

kika29
23. jan 2010

no moni tak potom povieš ked si tu budeme ešte písať a tvoje dieťatko bude vo veku medzi 3-4 roky že aké je. moja bude mať v marci 4 a že teraz je to obdobie vzdorovania a trucovania no ide ma už poraziť. skúša pokial môže zájsť. 😒

michalag
23. jan 2010

kika, uplne s tebou suhlasim, aj nas je presne taky isty a ak chodi mala este do skolky tak z tade urcite pochyta tiez vela vsak?

kika29
23. jan 2010

michalag ani sa nepýtaj. ona bola taká zlatučká a dobrá kým nechodila do škôlky a potom asi po 2 mesiacoch čo to s ňou začalo byť no horor. už aj hrešenie sme preskákali a to papulovanie a odvrávanie a ked ona má posledné slovo no des. minule som aj plakala že čo som to za matku že mi decko takto skáče po hlave.

kika29
23. jan 2010

ona je ináč zlatučká a milá vie byť ale ked jej rajbne v tej malej hlave tak ma vie priviesť do zúfalstva.

michalag
23. jan 2010

kika, presne aj nas maly bol taky dobrucky ale teraz mi papuluje, ked mu nieco nedovolim tak sa zduje a za kazdu cenu musi mat posledne slovo 😠 ... dufam ze toto obdobie rychlo prejde a bude opat dobrucky lebo ma asi svihne ... tiez sa pytam ci ho vychovavame dobre, ale zase ja nie som zastanca bitky, racsej budem cely den kricat akoby som mu mala dat po zadku ale kolkokrat to uz vzdam a necham ho a ked sa ukludni tak pride a je ako vymeneny

michalag
23. jan 2010

a neviem ako tvoja, ale moj malokedy spi aj v skolke tak potom je doslova protivny a vtedy som uz aj ja hotova 😒

kika29
23. jan 2010

ona spí v škôlke. ja ju tiež nebijem skôr kričím ale nepomáha to. ked kričím tak ma stíska a hovorý mi že jej je lúto že kričím na ňu a ona už bude dobrá a že som jej jediná maminka na celom svete a proste ma takto citovo vydiera.

kika29
23. jan 2010

ja potom zmeknem a stískam ju lebo mi príde lúto ju. raz dokonca ked telefonovala so starkou tak jej povedala že si ide pobaliť veci a ide ku nej lebo rodičia na ňu kričia tak som sa tak velmi rozplakala že ešte je malá a už chce ujsť od nás. tak mi to velmi zle padlo. muž ma začal ukludňovať že čo budem robiť ked bude mať 16 a bude sa v tedy vyhrážať. no proste ja ju velmi lúbim málokedy odomňa dostane to už ma musí velmi ale velmi nahnevať a toto som nečakala že taká malá niečo také povie.

kika29
23. jan 2010

no a potom som mala výčitky že som asi niekde zlýhala a som zlá mama 😢 som zlá mama?

adasik
24. jan 2010

Ahoj babenky...
davnejsie som tu nebola, ale precitala som si vas....
zuzka-super, ze uz mate svoj bytik, gratulujem a nech sa vam dobre byva 😉
blondy-taktiez gratulujem ku skuskam 🙂

Baby-nemate obcas take dost velke krce v podbrusku? Mna to tak chyti raz za 2-3tyzdne, potom lezim a po cca.hodinke ma to uplne prejde...mam pocit akoby to boli nejake cvicne kontrakcie, ci co...ale nestupnuje sa to,len to boli tak isto...zajtra mam poradnu, asi by som to mala povedat gyndosovi...

kika-a nema mala take obdobie vzdoru? Pripustas si to ako kazda normalna mama, ktora ma rada svoje dieta, ale na druhej strane ma mm pravdu...pockaj ked bude mat 14 a viac a potom nastanu vymeny nazorov...pamatam si u nas to bolo tiez vesele... 😎 😖

stanusa
24. jan 2010

dobre ranko,
vychova deticiek nas niektore este len caka, deti su rozne tak som zvedava aky bude ten nas. ale kym narastie, tak si ho poriadne uzijeme, lebo babatka su predsa len najzlatsie 😀

kika vyzera, ze mala sa nestrati je dost vynaliezava, treba to brat aj z tejto stranky 😉
ja som tiez v puberte s mamou nevychadzala, ale teraz by som ju nedala za nic...prosto prezili sme to a pochopila som...
lehatko mame aj my, len sa neda uplne sklopit. mam ho v albume , je z 2. ruky s hudobnou hrazdickou. pisu, ze je od 0 m. testovali sme ho na malom Tomim a pacilo sa mu, dokonca aj zaspinkal 😀

krce mam - zacnu ako na ms, ale trvaju kratko a nie su take silne, mala by si to spomenut dokimu

malalady
24. jan 2010

ahojte baby.. rozmýšlali ste už o tom odbere pupočníkovej krvi? 😅

grekyna23
24. jan 2010

ahojte,
no nikto nehovori, ze vychova deti je lahka, treba mat trpezlivost a trvat si na svojom ...Ono je pravda, ze v skolke mozu deti pochytat nejake maniere od "inak" vychovanych deti a potom to doma skusaju, Ale treba to prekonat a toho obdobia vzdoru sa obavam aj ja. a urcite niktora nie ste a nebudeme zlou mamou, vsak tie nase deticky tak velmi lubime 😉

baby, neviem ktora to spominala, ale aj mna bolieva panva, akoby ma uz z dola roztahovalo. a tiez niekedy ked dlhsie lezim a potom vstanem, tak musim nejakych par krokov urobit taka prikrcena a az potom sa vystriem.
aj chrbat ma hrozne bolieva.
a tie prevalovacky a opieracky baba na brucho citim aj ja, normalne nieco robim a zrazu taky kopec na bruchu, niekedy mam az strach, ci je to v poriadku
a niekedy ked mm mojka a prihovara sa brusku, tak sa babo o par chvil zaprie na tu stranu

aktakk, a ta sportova pri Bexe sa ti zda mala ci velka? ci aka?

aktakk
24. jan 2010

Greky....no prave proti tomu Danny Sport je este mala...Ja totiz nemam v umysle vystriedat x kocikov, prave preto pozeram taky, kde je najvacsia sportova cast. To Ta samozrejme nechcem odhovarat, chcela by som oba kociky vidiet nazivo, nech viem porovnat. Ty si videla BEXU len na nete, alebo aj v skutocnosti???

Inak kocky, je tu niektora z Vas "slobodna mamicka?" Myslim tak, ze nie ste s zobratí. POtrebovala by som poradit, na aky urad treba ist pytat papier na to, aby otec dietata sa "priznal k dietatu" a mohli by sme mu dat priezvisko po nom. Neviete nahodou?

grekyna23
24. jan 2010

malalady, uz sme to tu rozoberali asi 2-3 krat.niektore si idu dat odobrat, lebo co ked by to nahodou pomohlo, ine nie, lebo nie su peniazky, alebo to povazuju iba za zdieranie a ine ju chcu odovzdat do toho verejneho registra.
ono, ked ju chces darovat, tak robia vela testov, ze ci to bude vyhovujuce a tak, ale ked to chces pre seba, tak nerobia ziadne testy a odoberu ti ju, a to ich asi nezaujima, ze ci je vsetko dobre alebo nie.
ale bodaj by ju nikto nemusel nikdy potrebovat....

cicimon
24. jan 2010

aktakk - podla mna treba ist na matriku
napr ohladom petrzky http://www.petrzalka.sk/matricny-urad.phtml?id5...

blondy12
24. jan 2010

aktakk no musis ist podla na mna na matriku...a tam im povedat ze sa chcete dohodnut na mene dietata ako priezvisko aj to ze tvoj MM je otec dietata....nikam inam by som ja aspon nesla..a oni by ta urcite poslali...

grekyna23
24. jan 2010

aktak, prave teraz som na teme Bexa tu na mk citala prispevok jednej babenky a ona do sportaku posadila skoro 3 rocne dieta, a ze mu nebol ani maly ani uzky, a ina baba tam posadila aj 3,5 rocne dieta. a to si aj tak myslim, ze 3 rocne dieta uz nebudeme vyvazat v kocikoch. a mozno ked bude babo vacsie a budeme ho este kocikovat, tak aj tak kupime nejaky lahky golfac. 😉

kamilakd
24. jan 2010

aktak a ani sa neplanujete zobrat???no ak ti vsak mam poradit ja by som meno po otcovi nedala ved v rodnom liste bude uvedeny ako otec dietata...a este ked sa nahodou rozides a najdes si druheho tak mimi bude mat stale jeho meno pred tym si poziadaj aby ti otecko podpisal zmenu mena dietata lebo ked sa rozides nemusi ti potom tu zmenu podpisat.stalo sa to kamoske...a druha uz ma suhlas ze bez jeho suhlasu moze zmenit priezvisko...mysli aj na zadne dvierka!!!nic nie je ruzove 😅

kamilakd
24. jan 2010

robi sa to na matrike cestnym prehlasenim a tam ti daju papiere a vysvetlia postup

minius
24. jan 2010

dobre ranko,

kami aj mna tak pobolieva okolo pupku a je to take akoby ihlicky niekot okolo pichal ale mne aj sem tam s tym tvrdne aj brusko a vraj to byvaju tie falosne kontrakcie. Ale ja si myslim ze to sa len pupcek roztahuje ak ti brusko netvrdne.
A uz ti je lepsie?

To lehatko mame uz aj my a ma tri polohy. Ja planujem ze maly v tom nebude aj tak cely den, len ked budem musiet nieco porobit tak ho do toho supnem zapnem vybracne a nech sa tam premasiruje 😀

Kami a ta tvoja mala to je riadny oriesok, oni hned od malicka vedia ako s nami hybat 😠, tie deturence su coraz sikovnejsie v tomto emocionalnom vydierani alebo my zaciname byt take ovplyvnovatelnejsie.

blondy12
24. jan 2010

jaj dievcata vsak tym detom doprajte musia si vsetkym prejst...akokeby sme my boli ine 😀 ......takisto sme boli ako medik aj trucovali aj nadavali na rodicov...

no sranda pridala som si foto brucha do albumiku a som zistila ze mala sa tlaci na pravu stranu..vsak kuk a je to normalne vidiet z boku z lavej strany mi to brucho pomaly nie je vidiet a z opacnej je aj zagulatene... 😀 😀 😀

minius
24. jan 2010

blondy veru sa mi zda ze z pravej strany to tvoje brusko vyzera vacsie 😀 Asi tam ritkou talci 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre