Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzuj
26. jan 2010

hej sobik je fajny 😀 kamilka...ja nemam tie drziaky ale tu ONDU normal a kupila som ten stojan, lebo mi nemame vanu...stojan ( pisem vyssie) som kupila cez bazar za 12 eur, a ONDU dnes v obchode predeti...maju tam na nu celkom dobru cenu 670 lebo v brendone stoji 800 a dokonca som ju videl aj drahsiu... 😕
Mne to vyslo tak, ze sa ta Onda oplati, lebo ked si kupim normal vanicku a k tomu to lehatko pre mimino tak to vyjde minimalne na 500 skor na 600 takze to uz sa tato oplatila kupit...tam je to super napebno to lehatko a potom na sedenie...potom nabuduce leto uz kupime nejaku velku na zahradu nech sa člapka...spolu s havom🙂 teda každy bude mať svoj bazenik... ( moj chlpač sa čvachce v takom mini pieskovisko pre deti) 😀

roxi
26. jan 2010

ahojte, vy ste tu zas písali o dušu, dnes to vzdávam, nemám šancu vás dočítať,
poobede som bola na prietoky na Kramároch, doki ku ktorému som bola objednaná tam zaúčal nejakú kolegyňu, tak kvôli nej to robil veľmi pomaly a všetko vysvetľoval, už urobil aj dôkladné sono, tak som rada, aspoň všetko čekli a nebola to len taká rýchlovka, vraj všekto vyzerá byť ok, vraj mám už ukončený 32 tt 😕 , keď to takto budú posúvať tak rodiť nebudem začiatkom apríla ako pôvodne, ale nakoniec začiatkom marca 😅 , ale nie, hádam aspoň ten koniec marca zostane a malý sa vraj konečne otočil, takže už je dole hlavičkou a váži vraj 1957 g - čo sa mi zdá dosť, už by mohol priberať len pomalinky, lebo inak ho asi nevytlačím 😖

zuzana1971
26. jan 2010

kamilka ty paradnica a kde si bola v takych krasnych satkach?

kamilakd
26. jan 2010

veve lebo ja si ich uz nemam kam obliect tie s maslou cervenou som mala na gala programe a tie cierne som mala pred vianocami na vecierku...

zuzuj
26. jan 2010

baby mne začalo prvykrat trvdnuť nejako brucho, neviem ale mam ho ako kameň, najma tam nad pupkom, taky silny vnutorny tlak...kedy sa to riši toto tvrdnutie,neviete? lebo viem, ze niektore aj v nemocnici kvoli tomu ležia... 😨 ako to mate vy?
Idem ja asi na chvilu poležať...

kamilakd
26. jan 2010

zuzka 😀 dik no ja sa rada paradim ale teraz si pripadam taka nesexi nepritazliva...aj ked sa poobliekam 😅 no neviem

zuzana1971
26. jan 2010

roxi tak to je valibuk 🙂

babule uz som s araz pystala nevideli ste niekde predavat taku prebalovaciu dosku co sa primontuje na komodu, alebo skrinku, len dosku, bez molitana (ale NIE je to prebalovacia molitanova podlozka spevnena doskou na postielku)

uz som skusala googlit pod prebalovacia doska, nadstavec na prebalovaciu komodu a nist 😝

moni
26. jan 2010

fuu roxi, tak to je ozaj valibuk 😵 som zvedava ci pojde skor alebo tak ako ma. hlavne ze je vsetko pozreli a je to v poriadku 😵

ja obleciem skoro vsetko, ale nie je to velmi pohodlne. napriklad tricka som nosila uplne vypasovane, takze teraz to vyzera smiesne, lebo vpredu sa mi vytahuju hore 😀 nakupila som handry za par supov vo vypredaji, a hned je to lepsie 😵 bundu som sice zapla, ale vyzerala som ako kozmonaut v skafandri, takze aj ked som sa dusovala ze nekupim, musela som. ale nevadi, taka je pekna 🙂 no a preventivne som si kupila tenisky bez paty aby som sa nemusela zohybat. no uplne leniva som 😀

zuzana1971
26. jan 2010

oprava - to pystala malo byt pytala 😀
pisem vzdy poleziacky, tak to aj tak vzdy vyzera 😀

kamilka no ja si nesexi, nepritazliva pripadam cely zivot 😝

silvia7
26. jan 2010

kami - no fakt krásne šaty oboje, skús ešte napísať aj babám v nejakých témach, čo majú termín v auguste alebo tak.. - si vytipuj 😀

baby - ja zase mám v albume pofotené tie vecičky, keď sme mysleli, že to bude slečna a tiež to tu predávam na bazare, sú fajne, ako nové, kebyže chcete, tak Vám dám lepšiu cenu.. mne je to zbytočné - bledoružové a tie gaťuše na traky sú parádne na leto 🙂)

roxi - no to je faakt riadny chlap 😉 inak naozaj nerozumiem, ako nám to celé posúvajú... pritom tvrdia, že sa to nemá.. to ako s tými gluk. testami - každý ho robí inak.. 🙄

kamilakd
26. jan 2010

zuzuj ja hladam ten drziak a to co som nasla tak vanicka je velmi malinka...

zuzana1971
26. jan 2010

idem umyt zachod a potom riady...ja si to upratovanie, zehlenie a ostatne domace prace delim na etapy 😀 kazdy den nieco, tak 4-6 veci...dnes este tieto 2 😝
sa mi nexce, ale musim, iny to za mna neurobi, no ale to je nic, niektore tu zvladate este aj manzelov, deti, skolu, pracu...klobuk dole

dobru noc potom

silvia7
26. jan 2010

zuzi ty myslíš také bočnice drevené, že aby si mala zábranu, keď ho položíš na komodu, nech nepadne? alebo čo?? asi som nechápavá.. 😠

civavava
autor
26. jan 2010

dobry vecer babulky,

tak som trocha uradovala a upravila tabulku, seuska, gratulujem k dalsej princeznicke 😵

juuj baby ja sa veru tesim, ze uz viem termin, inak u mna to ani nie je ze zmeneny termin, ak by som rodila vaginalne, tak by ostal 9.april, len doki mi vravel, ze planovany CS sa robi vzdy od ukonceneho 38tt...a ja 26.3. prave zacinam 39tt, takze pohodka.

no a kedze ja som taka ze mam rada veci naplanovane a pripravene 😝 , tak sa tesim, ze viem na com som 🙂)uz len vsetko oprat a ozehlit a mam klud. dnes padla dalsia pracka aj kos zehlenia, ale uz pomaly konciiiim 😅

zuzanka, cukor mi bude opat merat az 9.2., 😉

fiiha roxi ,aky valibuk je maly 😉

roxi
26. jan 2010

a čo sa týka nohavíc, tak sa už zmestím len do jedných tehu riflí, ale to už vydržím, pribrala som už 12 kg, a teda je to fakt, že malý váži nejak veľa, ale vraj ej to v norme, len si neviem predstaviť koľko bude mať za ďalšie 2 mesiace, lebo ja mám dosť úzky rozmer panvy a už pri malej uvažovali, či ju vytlačím a to mala pri pôrode 3620 g, síce panva sa troška roztiahla, ale dúfam, že malý nebude mať viac ako ona, teraz ľutujem, že som si nepísala koľko mala v takomto týždni tehotenstva, aspoň by osm vedela koľko asi bábo ešte môže pribrať, ale veď hádam ma nenechajú trápiť a ak bude veľký tak radšej urobia cisársky, aj keď ja vy som radšej prirodzene

kamilakd
26. jan 2010

silvika dobry napad len neviem co by tam tie augustovky strcili 😀

civi to mas fajin ze uz to vies ja mam tiez rada planovane veci...ja neznasam prekvapenia.

zuzka dobru nocku idem aj ja bo bol narocny den

moni
26. jan 2010

civi, aj tu sa robi CS po 38tt, asi vedia ze ku koncu maju toho mamicky dost 😝

zuzi, viem aku dosku myslis, ale neviem ako sa to povie po slovensky 😅

vejula
26. jan 2010

No kočky ja som sa čosi poučila, konečne... A ospršila...

A čivi hodila som tam aktuálne bruško tuto je link https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...... Myslím že ešte trochu podrástlo od minula tak nech máš brušká aktuálne 🙂

Inač Kami aj ja si pripadám momentálne brutal nesexi 😒 Ale muž mi tvrdí že som krásna, tak neviem či sa mu fakt páčim alebo ma chce len utešiť 😅

veve23
26. jan 2010

no baby ci sexi sme alebo nie, ja si pripadam jak tulen, stehna mam jak hroch, strasne....tiez ma polovicka ukludnuje ze v pohode, ale.....asi ma nechce vytocit 🙂

vejula
26. jan 2010

veve, ja mám zas plecia ruky chrbát jak korytnačka... A že sexi, no neviem 😒

cheerlady
26. jan 2010

ahojte babule,tak ja mam po sone-vsetko ok,maly sa mrvil o dusu,mam potvrdeneho chlapceka 🙂 a este doktor srandoval,ze sak muzske vajka som uz videla a ked porodim,tak ich uvidim zase len v mensom vydani 😀 😀 😀 len jasne,ze som sa zabudla spytat na hmotnost krpca 😠 a inak co mi minule bral vyter,tak vraj to boli kvasinky,tak teraz mi spravil zase kontrolny a v pondelok na poradni uvidim,ci som sa toho zbavila 😝 ale ja si myslim,ze asi nie,lebo som este neminula celu tubu toho kremu,len 3/4-ku 😅
a objednala som si tu sadu do postielky od kristiny11 - 11dielnu za 62eur 😉

silvia7
26. jan 2010

ja už mám tiež riadne stehná - ste aj o tej celulitide písali, tak mám pocit, že je to hrooooozne teda.. na brušku mám také dve - tri "prasklinky" že fakt potrhaná koža okolo pupka - to aj tak pálilo a bolelo, tak tipujem, že vtedy sa mi to spravilo, ale inak nemám.. ale viete čo Vám poooviem?? že aj napriek tomu práve tlačím piškóty namočené v teplom kakavku 😅 čiže absolútne mi je jedno momentálne niečo také.. to potom si budem asi vyčítať a nadávať, že preeečo som samé hovadiny jedla.. 😝 čo už..

baby - budem mať zavinovačku do autosedačky za 11ečiek - od baby na babybazare, na fotkách vyzerá super ako nová, tak som zvedavá.. a dnes mi kamoška dala takú krabicu plnú oblečka pre malého - bodyniek je tam neurekom, spací vak, nohavice a tričká, taký "ovečkový" overal či čo.. no peknučké sú tie veci, na podaktorých je vidno, že sú nosené a aj fliačiky, ale tak na to, že doma sa zašpiní to stačí, si myslím.. 😝

cheerlady
26. jan 2010

ozaj a zajtra pojdeme asi s mm kupit postielku aj s matracom-sme sa rozhodli,ze tu este po mne nechame u nasich,ked tam s drobcom prideme,nech ma kde spinkat 😉 konecne sa to zacina rozbiehat,lebo doteraz som mala len par kuskov oblecka 😅

silvia7
26. jan 2010

kami - a taaak šak aj im narastie to bruško a šaty využijú určiite 😀
jaaaj aj Vám tak silno ten koník mrzne?? normálne už sa mi nechce ani čakať, kým sa načíta dačo.. nemôžem ani prezerať inzeráty ani čítať príspevky.. trvá mu to riadne..
zajtra idem cvičiť, tak sa teším, dnes som sadla doma na moju fit loptu a neeviem či tak vyfučala 😀 alebo som taká ťažká - ale asi ju musím dofúkať, nech nesedím tak nízko pri zemi 😝

cheer - no hej si sa rozbehla 😉 a super, že ste ok.. nášmu malému bolo tiež na sone riadne vidieť vajka - som kukala, že aké veľké .. ale to asi na tom sone vyzerá všetko také väčšie.. lebo pochybujem, že malý má aj hlavu takú veľkú ako vyzerala byť 😅

cheerlady
26. jan 2010

silvi na tom sone to urcite neni tak velke ako v skutocnosti-ved u mojho dr.je ta obrazovka kam on pozera taka strasne mini a ma to napojene na normalnu telku,aby to pacientky mohli vidiet a tam je to zase v inej velkosti-podla uhlopriecky. no inak ja som tiez videla hlavne vajka,ten pipik bol oproti nim taky mini 😅

kika29
26. jan 2010

teraz som čítala že už sa môže bábo otočiť dole hlavičkou. myslíte že moje už je ked cítim pohyby v podbrušku pod pupkom? lebo nejako pomenej cítim pohyby a len v podbrušku mám mrvenie.

tvrdne aj ne bruško ale po chvíli prejde.

dejna3
26. jan 2010

u prvorodičiek sa bábo otáča okolo toho 30tt, u druho a viac rodičiek, to môže byť pokojne aj neskôr 😉 ja už mám drobčeka tiež dolu hlavou, aj som to cítila - podľa pohybov v iných miestach 😀
síce zriedkavo, ale ale sú aj také prípady, kedy sa dieťatko otočilo doslova pár hodín pred pôrodom

inak, keď som bola so sofi v pôrodke, bola som na izbe s kočkou, ktorá prirodzene porodila KP... mala naplánovanú sekciu, ale začala skôr rodiť (bola druhorodička) a malinká už bola zrejme v pôrodných cestách... pôrod mala vraj "učebnicový", veľmi rýchly, dokonca! ako druhorodička - podľa jej vyjadrenia - aj ľahší, ako prvý klasický 😉
malinká mala niečo s nožičkami, nič vážne - po pár mesiacoch sa to dalo úplne do normálu, vraj to býva celkom bežné u detí KP - hovorila vtedy pediatrička..

vejula
26. jan 2010

No ja momentlne neviem ako je drobec otočený, ale buduci týžden mi snád povie...

Inač zas som mala akési divné stavy, ako slabosť a také mravčanie na hrudi a zuboch... A zas asi hodku potom ako som bola tak dlhšie v sprche, že som si aj vlasy umývala a tak všetko...Asi zas mi blbol tlak, lebo ked ma vytočil mm tak to mravčanie prestalo, asi mi tým zvýšil tlak a bolo mi lepšie... Niekedy je aj mm užitočný 😀 ked vytočí...

blondy12
26. jan 2010

jaj dievcata ja neviem ci uz je moje mala dole hlavickou ale citim tesne pri lavom vajecnku teraz pohyby.......ale mam pocit ze podla fotky ako mam v albume tak je priecne..lebo mi vycnieva iba jedna strana a na druhej prave citim pohyb akoby nozicka ze sa zapiera..

jaj ale mne je zle...mi prislo tak nevolno pred chvilou...moze to byt z toho ze cely den sedim?ucim sa tak najlepsie mi je teraz pri stole...a pomaly nikam nechodim sice som dnes bola ..ale zas som sa nepremahala...ale uz par dni mam pocit ze mi tvrdne brucho..najprv som myslela ze sa asi mala roztahuje..ale teraz ja neviem mam taky pocit ze ho mam ako kamen a nafuknute akoby, mala sice kope....

jaj nech to prejde..este musi moja Oli vydrzat tak 3dni .....potom ma pravo sa rozculovat....

vejula
26. jan 2010

blondy no neviem čím to je ale ja sa tiež dnes necítim moc dobre a tiež mi začalo sem tam bruško tvrdnuť.... Asi to už je normálne, vraj sem-tam môže... Inač tiež sa učím, konečne som sa ku tomu dokopala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre