Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
28. jan 2010

idem ja asi zehlit takzatial tehulky este pridem kuknut co ste popismenkovali

cicimon
28. jan 2010

uz tlacim oranzoovy grep, mnam

majca424
28. jan 2010

mňaaam, greeep 😀 Asi si idem dať 😀 Ale práve som dojedla jablku s cukrom, tak fajne 😀 😀 😀

cheerlady
28. jan 2010

caute babule,tak ja som doma zo skusky a spravila som,tak sa vytesujem,lebo uz mam zo zimneho semestra vsetky hotove! 😀 a to som este rano bola presvedcena o tom,ze na nu nepojdem,ale nakoniec som isla-chvalabohu 😅 inak som sa tam tak rozculila! tak skuska trvala 2hodiny,uz som bola hladna,smadna,oci ma boleli z tych neoniek,do toho este furt tukat do kalulacky,no proste grogy a potom sme isli k profakovi pre vysledky do kabinetu.no a tam cakala aj taka skupinka bab-vraj nase spoluziacky,ale v zivote som ich nevidela ani na jednej prednaske,no a tie tam zacali frflat,ze nech sa nepredbiehame,ze oni tam boli skor-a pritom sme tam prisli vsetci naraz! 😠 a vrchol drzosti bol,ked som isla ja donutra-co uz som tam aj tak dlho stala,nikde nic na sadnutie,no a oni si tam zacali otvarat hubu,ze hen,dalsia,co sa predbieha! 😠 do mna sto certov,keby som uz nemala otvorene dvere a nepocul ma profak,tak by som jej asi aj jednu uvalila,p... sprosta!!! 😠 😠 😠 😠 a to sa este moje kamosky cudovali co som sa tam nestrcila skor,sak vidia kravy,ze mam brusko.

minka pozdravuj princeznicku a nech este chvilu vydrzi,ved potom si vas uzije dost-aj na nervy jej pojdete neskor 😀

juuuuj,chudatko mirka,myslim na nu,ja som ju citala aj ked cakala dvojicky.. 😔

kika29
28. jan 2010

no ja som už dožehlila výbavičku koneečne. ostáva mi ešte plienky a perinka. pomáli si chystam veci aj do pôrodnice už som si ich dala bokom čo som si pripravila. ešte papuče hygienické veci župan a podobne.

baby čo mislíte bude mi stačiť
8 košielok najmenšie číslo 56
10 dupačiek
2 bodíky s dlhym rukávom
2 čiapočky
2rukavičky
4 páry ponožtičky
4 gumy gate
1 reklík
1 pletený svetrík
2 perinky staršie ešte po mne
1 perinka nová po malej
1 zavinovačka
podbradníky
plienky okolo 50ks
toto mám pre novorodenca najmenšie číslo. Mám potom už väčšie čísla kopu oblečka ja len či mi na začiatok bude tolko stačiť na ten prvý mesiac. Neviem sa rozhodnúť či mám ešte niečo dokúpiť také malé číslo.

cicimon
28. jan 2010

kika - podla mna bude stacit, nam na cviceniach hovorila, ze z 56tky vela netreba, ze radsej viac 62, ze aj ked bude vacsie tak sa zohnu rukavy a bude to ok

cheerlady
28. jan 2010

ozaj baby,dnes moja mamina kupila sama od seba pre maleho prvu vecicku-bodynko s takym smiesnym napisom po anglicky,len uz si ho nepamatam 😀

kiwinka
28. jan 2010

je 🙂 ej 🙂 cheeri tak gratulujem k uspesnemu ukonceniu zimneho semestra!teraz sa uz mozes sustredit len na synčeka !

😉 kika myslim, ze mas toho az az.. ja tolko veci nemam ani hadam,,uvidime co bude nutne ked uz bude Kajka s nami a podla toho jej dokupime.. HM... 😀

veve23
28. jan 2010

kika...tazko povedat, ja nemam paru, ale myslim ze staci, mozno aj vela, to skorej vedia kocky co uz maju deticky, ale tiez si myslim jak cici, ze potom uz vacsie, vsak dorastie 🙂 , no aako vidim, ty mas doma uz babulu, tak zaspominaj kolko ona potrebovala 🙂
cheer....no dobry zaciatok, babka sa cini 😀

moni
28. jan 2010

cheer, gratulacia ku skuske! ako vidiet na tvojich spoluziackach, sprostost kvitne v kazdom veku, takej treba len priat aby sa jej to pekne vsetko vratilo aj s urokami 😠
ja som kupila take bodynka ze my mom's a superhero a my dad's a superhero 😀 tak uvidime kolkokrat ich oblecieme.

kika, no vy ste pripraveni! 😵 viem ze to tu niekto spominal, ale zabudla som co je reklik 😅

kika29
28. jan 2010

moni reklík je niečo ako svetrík pletený aspoň ja to mám pletené a je to na šnúročky ako košielky a mám k tomu aj čiapočku.

cheerlady
28. jan 2010

dakujem,konecne sa mozem tesit na drobca naplno 😵 uz som zvedava,kedy ma vypise dr.na MD a potom u mna zacnu uz ozajstne pripravy,kedze ako vidim za vami stale zaostavam 😅

kika29
28. jan 2010

ja mám vela oblečka po malej ale niečo už mám dosť spraté tak som to potriedila a ostálo mi tolko tak preto som sa pýtala. a veru že si nepamätám či to bolo dosť ale asi hej ked toho viac nemám. Od vtedy už bude pomáli 4 roky čo som sa takto chystala 😀 . Začínam mať predpôrodnú depku čo raz častejšie premýšľam o pôrode 😝 Dnes ma akosi trocha viac pobolievalo bruško ale to už zrejme bude teraz častejšie predsa sa už pripravuje telo na deň D 😀
Ale ešte nemám ani len potuchy aký kočík kúpime. Ozaj a ako ponesiete detičky z pôrodnice domov? Ved ked som ja išla s malou tak mi ju zabalili do perinky a fusaku asom si ju držala na rukách a teraz vymysleli tie autosedačky a v tom si neviem predstaviť týždňové bábo a v apríli to mu čo oblečiete overal?

moni
28. jan 2010

ahaa kika, no vedela som ze cosi pletene 😅
ked tak nad tym rozmyslam, ja mam dost vela bodyniek ale nemam k tomu spodok alebo dupacky. a nejaku deku asi, keby naaahodou nebolo horuco na skapanie. no mala by som zoznam spravit konecne 😕

kika29
28. jan 2010

ja mám aj také polodupky aj celé dupky. No baby idem si ja ľahnúť bo mužík čaká v posteli asi dačo chce 😀 len škoda že nie sexík 😀 . No zajtra vás počítam . Dobrú noc a gratulujem všetkým čo máte po skúškach.

vejula a ako sa má tá mamička je jej už lepšie vieš niečo o nej? Pozdrav ju aj od nás.

martina05
29. jan 2010

Ahojte.. dobré ránko .... Kika podľa mňa si 56tkami vybavená až nad mieru, určite stačí ... Nemám síce detičky ale všetci mi tvrdili, že 56tka stačí len málinko. Ja mám naozaj len 2 body, 1 nohavice, polodupky, overal, body s kr. rukávom pod mikinu, mikinu, no a svetríky a podobne mám v 62ke ... Keď vidím tvoju výbavu, normálne mám strach či mi tá moja stačí ...

alicc
29. jan 2010

dobré ránko a pekný den všetkým,

ja som tiež premýšlala o tom ako prenesiem bábo domov z porodnice ale asi musí byť v sedačke (tú už mám v tom nie je problém), takže neviem ako si mám nachystať veci, ved v zlamičke ho tam dať nemôžem. videla som také zlamičky do autosedačky, čo majú naspodu taký otvor na bezpečnostný pás, ale zdá sa mi to zbytočné na ten jeden dvakrát, čo to použijem. tiež mám z toho hokej. ako to budete riešiť ostatné? ked som mala malú tak autosedačky povinné neboli , tak teraz neviem.

petulka777
29. jan 2010

Dobre ranko babule,prosim Vas,ktora beriete aktiferin compositum(zelezo)?Chcem sa spytat,ci ste sa po nom nevyhadzali?mne sa na tvari a krku vyhadzali take drobulinke cervene vyrazky a neviem,ci to mam z toho,inak je mi to aj tazke na zaludok,vcera som az vracala,no a o stolici ani nepisem...V utorok idem na poradnu,tak snad s tym nieco primar urobi...

petulka777
29. jan 2010

alicc ja dam maleho do autosedacky(vajicka),pozapinam a zakrijem dekou,ved od nemocky dom to mame asi 8 min

matenka
29. jan 2010

kika to máš toho teda riadne, mne po malej toľko vecí neostalo 😉
malú si ponesieme z nemocnice vo vajíčku, máme v ňom novorodeneckú vložku a je to v pohode, aj prvú sme tak viezli, a máme doma teplú zavinovačku do vajíčka, tak tú použijeme, aj teplo jej v tom bude
aktiferin som brala aj ja, ale nevyhádzala som sa po ňom nikdy 😒
koľko ste pribrali orientačne doteraz? ja 3 kilá, nie je to málo?

petulka777
29. jan 2010

Matenka,no ja mam uz 10 kg hore,co na to Tvoj doktor?inak myslim,ze by to nemal byt problem,mala by si byt happy 🙂 ja si radsej davam pozor,nechcem pribrat viac,nez 14kg

alicc
29. jan 2010

aj ja budem ten "transport" malej riešiť asi teplým oblečkom a dekou a samozrejme sedačkou-vajíčkom.
co sa týka priberania, ja som pribrala 7 kg doteraz, no dúfam, že to už velmi hore nepojde,lebo potom to bude horšie dávať dolu ako sa poznám ☹

veve23
29. jan 2010

dobre rano sa praje......
ja som pribrala niak 12 kg, ale uz mesiac stojim na tej istej vahe, no a domov pojdem asi vo vajci, aj ked ja by som chcela v perinke.....ale bezpecnost je na prvom mieste, bola tu taka debatka, tak som sa uistila ze to vajko bude asi naj...

jankako
29. jan 2010

dobre ránčo...peti,prečítaj si príbalovy leták..alebo povedz v utorok na poradni..Inak,vieš že idem aj ja v utorok že?Sa stretneme..tešim sa!Ja ho užívam ale nemam našťastie žiadne problemy..
No veru Peťka,my si musime dať riadne pozor na váhu,lebo bude zle...By nám dal primár..Ja stojim zatial na tých 8kg.V nemocke som schudla ale mám naspäť to kilo...doma žeriem..
Baby ešte sa chcem spýtať,sú aj Vaše mimi take aktivne cely deň a niekedy aj v noci???Moja je stále hore.Nie je to nič zle,že je taka besna nie?

kika29
29. jan 2010

martinka neboj keby som si to mala kupovať teraz možno tolko nekúpim to mám ešte po malej vecičky.

no ja nemá vajíčko autosedačku ja mám tu troška väčšiu autosedačku neviem či bude dobrá

minka21
29. jan 2010

babule ja som si nasla konecne izbicku pre to moje male dievcatko,len to mam z modrej strechy z albumu jednej kocky,a netusim kde by som ju zohnala,mam ju aj v albume,tak keby nahodou ste niektora mala cas a vedela ze kde take zozeniem tak mi napiste aj IP prosim,

cheer ahoj,🙂 no malinka uz to hadam pochopila,kazdy jej dohovara,🙂

jankako moja mala ma take pravidelne intervaly,take tri hodinky spinka a potom sa da natahovat a vyskakuje z bruska,je to krasne.ale stale hore ju nemam,

ja som za tie tri tyzdne co som tu nepribrala ani gram,ale malinka ano,tak to je hlavne,mne tu vobec nechuti,aj ked mi nosia z domu,vzdy to len trosku oprplem,a potom papam len fakt ked uz mi je zle od hladu,ale to asi ta psychika,ale dokopy aj s vianocami sme pribrali 8kg,a myslim ze to staci,ja priberat moc nepotrebujem lebo ma je dost 😀

petulka777
29. jan 2010

Ajoj Jani 🙂 jasne,viem,ze ides v utorok,sa stretneme,sa tesim 😉 ja som v nemocke po tych odvodnovacich tabletkach schudla skoro 3 kg,ale ved to je len voda,ako som doma,tak mi nechuti moc papat,to mam urcite po tom aktiferrine,aj to tam pisu v letaku,ale o vyrazkach nie 😒 Moj maly sa tiez stale hybe a kope,myslim,ze to je len dobre,ked su taki besni 😀

petulka777
29. jan 2010

Jani ozaj,Matka by uz mala mat v utorok po porode,tak ak bude ok,tak ju pojdeme pozriet,ok?

stacynka
29. jan 2010

ahojte babulky,
riesite tu oblecko z porodky,
ja chcem dat malemu body potom take ti dupky aj s rukami a kupila som taky overalik nie uplne zimny ale taky dekovinkovy, keby bolo ozaj zima este deku, ale sak koncom aprila uz moze byt aj teplo...
veci mam strasne vela po malom, takze vybava dobra...este aj zdedene take starsie na doma ...
kika myslim ze dost tooho mas

kika29
29. jan 2010

petulka kto je Matka či Maťka? a prečo už bude rodiť už má termín?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre