Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
9. feb 2010

no ja na to video radsej ani klikat nejdem, stacilo mi co som citala a rozum sa mi zastavuje 😠
je tu aj tema kde to baby rozoberaju, povodne som myslela ze to je lietanie s babatkami a nie lietanie babatiek 🙄

carrie, a nesekli sa pri termine porodu? teda, vies kedy si otehotnela? lebo tvoja "malicka" je ozaj kus baby 😵

seuska
9. feb 2010

ty kokso ja som si kukla to video, sak to je aky brutal, chudatka malicke.... ☹ Nechapem jak sa na toto moze jedna matka pozerat ked to robia jej miminku! By som im ruky lamala takymto sarlatankam! Mi to pripomenulo jedno video co davali minuly rok dakedy v spravach, jak v Rusku zas chytia miminko a hole ho ponoria v -20 stupnovych teplotach do vody, drzia ho za nohu a takto asi 3 x, vraj otuzovanie!

veve23
9. feb 2010

no tak to je chore....myslim ze komentar to nepotrebuje

kamilakd
9. feb 2010

seuska ved toto cviko je z ruska daka porodnicka tam namaca hlavy do studenej vody...drblina...no ruky by im mali polamat

kamilakd
9. feb 2010

a ak sa mame jasit s detmi tak sa maju pri tom smiat a nie plakat,moj nazor a druha vec sak sa im mozu aj klbiky vytiahnut

evil15
9. feb 2010

kam to len ten svet speje 😠 sa mi normálne rozum zastavuje to nie su matky ale hyeny (dufam,že som to dobre napísala)

moni nepozeraj to radšej je to hnus

no baby moje bábo má okolo 1200 a doki povedal že je to celkom dosť ale že v pohode tak neviem uvidíme aký valibuk, alebo valibučka sa nám narí mm mal 4100 pri narodení tak sa mám asi načo tešiť 😀 😝 😀

moni
9. feb 2010

evil, a vy este neviete kto v tebe byva? ta potvora mala sa nechce ukazat, alebo chcete mat prekvapko.

mm mal tiez dobre cez 4kg a velku hlavu tak snad bude mala po mne 😅 aj ked tu sisku ma veru vacsiu nez zvysok telicka 😅

evil15
9. feb 2010

no náš drobec robí drahoty už od zažiatku nechce sa ukázať ani za svet 😠 a my chceme vedieť čo rastie vo mne tak snád budúcy týždeň sa nám to podarí ideme do poradne 😉

seuska
9. feb 2010

moni 😀 😀 ze sisku 😀 😀 chudak mm, tiez ma z teba radost z tych srandiciek.... Ja som mala 2100g, ale narodena som bola v siedmom mesiaci ma pichli este do inkubatora... a divajte dnes 172 cm a postava ala Bud Spencer 😀 😀

dejna3
9. feb 2010

ahojte 😉

som sa sem až teraz dostala, malá je v postieľke, ale nejak sa nezdá, žeby zaspala 😠 dnes sme vylihovali v posteli do poludnia 😅 ja som v noci nemohla zaspať do pol štvrtej 😝 😠 😔
mali sme návštevu, bola tu kámoška, čaká mimi - tak sa veeeľmi teším s ňou 🙂
idem robiť guláš, len nemá kto ísť kúpiť pečivo, tak to budem musieť ešte nejak poriešiť 😅

kami, ty pekne ležkaj a šetri sa, aby ti tlak nestúpal...

ja som to video ani nekukala 😝 stačia mi tie zábery... podľa mňa sú choré maminky, chorí sú aj tí čo ten kurz organizujú a chorý je aj štát, ktorý tento kurz nezakáže 😖

u nás sa kontrola prietokov robí v 36tt

moni
9. feb 2010

seuska, no kamarat sa tiez narodil v 7mesiaci, a dnes ma skoro dva metre a 90kg 😀
hlavne nech su babatka zdrave, jedno ci male-velke-tucne-chude 😵

dejni, pecivo ani nespominaj, to je jedna z veci ktora mi naozaj chyba...uz sa musim dokopat a skusit upiect rozky doma 🙂

evil, no tak sa nad vami zlutuje a ukaze 😵

domika9
9. feb 2010

doktor povedal že vaha je super dokonca mi podla merani presunul termin o viac ako týžden skor
a mm mal vahu 4,7kg ked sa narodil a chlapci su vraj väčšinou vahovo cca ako otec tak sa teším snad to bude do 4kg

blondy12
9. feb 2010

caute dievcata ako?jaj uz mame internet aj doma ale lietam sem a tam...same vybavovacky..zajtra na policiu...no sobas sme prezili v pohode 😀 😝 ........mala kope stale...je dobrucka ..ja este nic nemam poprate ..ale uz zacnem ...stale len same behacky...neviem co ste preberali ake temy tak snad uz sa k tomu oddnes sa uz dostanem do toho.. 😀

kamilakd
9. feb 2010

Blondy ahoj pani aka bola svadbicka???

zuvinka102
9. feb 2010

Ahojte babulky no tak som vas konecne docitala ale vobec neviem co som chcela komu napisat ako som dnes znicena.. no u dr to bolo super cukor mam v pohodke.. malinky jasne, ze mal stikutku az dvakrat, ved preco sa neukazat aky sme sikovny.. a k tej masazi hrazdy tak tak to moc neodporucal povedal, ze on to mamockam robi by vysetreni ale aj tak sa musia prvorodicky vecsinou nastrihnut... a, ze aj ked ma casto sikutku tak to nevadi.. a potom plno inych veci sme prebrali..

moni
9. feb 2010

mlada pani blondy! 😵 dufam ze sa ti nestikutalo ked si mala povedat ANO, tolko sme ta tu spominali 😅

domi, to posuvanie terminu podla mna nema zmysel. najpresnejsie je v 12tt. teraz ku koncu uz babatka rastu podla genetiky. no ved uvidime kedy sa maly vypyta na svet 😵

kamilakd
9. feb 2010

zuvi tak to je dobre ze je vsetko ok....a ta masaz hradze no veru veru ako citam ma to + aj - 😅 tak asi masirovat nebudeme

veve23
9. feb 2010

moni..dejna..ja mam vzdy pre istotu predpecene pecivo a chleba v mrazaku, ked treba len upeciem a je to 🙂
no to ked bude babo po tatovi 😒 , tak a roztrhne, vsak on ma 110 kg.......som si mala najst niakeho pidimuzika 😀 😀 😀 😀 😀
blondy ..ako sa citis ako pani.............no tie papierovacky ti nezavidim

moni
9. feb 2010

veve, ty musis byt ako palculienka pri manzelovi 😵
mne sa tiez pacia chlapi ako hora, ale usiel sa mi taky 180cosi cm...ale kvoli tomu ho nevymenim 😀
tu je vsetko pecivo sladke na moj vkus 😝 konecne sme nasli ako-tak jedly chlebik. ale co by som ja dala za obycajny rozok s maslom, mnaaaam!

zuvi, super ste dopadli 😵

civavava
autor
9. feb 2010

ahojte babule,

tak som doma z porodnice...dossier vyplneny, uz mam aj termin na stretko s anesteziologom na 10.3. 😲
je to taky cudny pocit, byt v porodnici kde sa o chvilu narodi nase mimi....juuj uz aby to bolo 😵 videla som tam mamicky ako mali navstevy a pri nich malilinke babatenka...az mi slzy vyhrkli....

22.2. ma caka este turne po celej nemocke, kde nam budu ukazovat izby, porodne saly, normalne ze 2hodinova exkurzia.. 😉 bude tu prave aj mm, tak ideme spolu 😵

domika, my sme mali dnes 1750g 😵 😵

kami, tak si davaj pozor, nesol, bublinkam sa vyhybaj a verim, ze budes OK! nech to neskonci ako preeklampsia
🤐 🤐

na sem hlasia zajtra 10cm snehu, tak su zase v pohotovosti, my sme tu ako u Moni, ze zimy tu nebyvaju, tato zima je pre nich rekordna za 60 rokov..inak tu sneh byva ze 1 cm 1x do roka a po pol hodke sa roztopi..zimne gumy sa nepouzivaju, ved naco... a teraz ze 10 cm na nich ide, oh la la 😀 😀

blondyyy, vitaj, mlada pani 😵 tesime sa na svad.foteckyyyy 🙂

moni, nemas doma tu domacu pekranicku? zeby si si upiekla domaci chlebik a pecivko, co by ti pripominalo SK?

😉

moni
9. feb 2010

civi, nemam pekarnicku, uz som tolkokrat spekulovala ze kupime, lenze dalsiu rarohu do nasej mini kuchyne nezmestime. okrem toho, tu je jeden druh muky, a ta nie je moc dobra na chlebik 😖
ja vzdy tieto potravinove deficity dobieham doma na slovensku 😀
uz si zase o krocik blizsie k renkovi 😵 snad to rychlo ubehne, a nebudu sa tie posledne tyzdne vliect. ja uz sa tiez neviem dockat, ale stale musim toho vela stihnut takze radsej nech sa mala moc neponahla 🙂
my ideme na exkurziu nemocnice 27.2. a velmi sa tesim, ci je to ozaj take ako maju zavesene na strankach.

civavava
autor
9. feb 2010

moni, aj ja som zvedava. vstupna hala aj WCka na mna dojem urobili, vsetko vyblyskane a ciste, na WC som si dokonca aj sadla na dosku co NIKDY mimo domu nerobievam, ale tutok bolo vsetko cistucke, vonave...a videla som kusok z jedalne a kaviarne, aj to bolo super...tak uz len tie izby nech vyzeraju, ako na nete 🙂)

ale najma nech je tam ludsky a starostlivy personal, to ostatne je len prijemny bonus... 😉

dejna3
9. feb 2010

blondy - vitaj mladá pani 😵
drobulianka spala "až" 20 minút 😠 takže som nestihla ani mäso pokrájať 😝 ale zatiaľ čučí v postieľke a kuká rozprávky, tak idem rýdhlo ešte zemiaky postrúhať, lebo to by mi ich furt kradla a nedal by pokoj 😅

civi, si ma vystrašila s tou plodovkou ☹ som zvedavá, ako my dopadneme... na cukor chcem ísť budúci týždeň, lebo mamina ide na maródku, kvôli tlaku, tak mi postráži a poradňu mám až 22.2. ...

veve, ja si väčšinou robím zásoby do mrazáku, ale teraz všetko došlo 😒

ale práve došile mm 😵 hurá, tak ho pošlem 🙂

kamilakd
9. feb 2010

civka tak to je super ti budeme tichunko zavidiet ze budes v cistom a vonavom no u nas sa ja neodvazim sadnut veru..a na lyziara mi to uz nejde 😀

moni
9. feb 2010

ozaj kami, kedy budes mat fotky?

kamilakd
9. feb 2010

Moni mali byt uz zajtra ale povedala som ze ma cas lebo aj tak ich nema kto vyzdvihnut takze buduci tyzden

veve23
9. feb 2010

no tak tom mas Kami pavdu ze babam co su vonku mozme len ticho zavidiet, ale oni nemaju nase rozky 😝

moni
9. feb 2010

kami, super 😵
ja musim mm dokopat aby sme mali aj nejake spolocne fotky.

moni
9. feb 2010

veve 😀
presne tak, a keby len rozky!

zuzkabar1983
9. feb 2010

Ahojte babulky, tak som opat tu .... bola u mna mamina, lebo som jej nakazala, nech mi pride zobrat zavinovacky a hniezdo a nech to operie v jej pracke, lebo ma novu a tam ma ten program rucne pranie, lebo u svokrovcov taky program nemame, tak som sa bala, aby som to nedodzubala ... a v rukach sa mi to prat nechce 😝

Poviem vam .... to video je uuuplna hroza !!!

Carrie, my mame asi babtka rovnakej velkosti, lebo nas maly mal tiez 1800 g ked som bola 30+4 tt (aspon tak to ukazovalo podla tabuliek)

Domika a ako vravela Moni .... ohladom toho posuvania terminu, presne to iste mi povedala aj moja doktorka, ze najpresnejsie to je v 12 tt, ze potom je to hlavne o genetike .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre