Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
11. feb 2010

babule vy ste sa všetky tak to hromadne rozhodli epidural alebo spinal??? ja som pri prvom nemala nič a ani pri druhom sa nechystám..... tak dúfam že to neoľutujem 😅

veve23
11. feb 2010

Kami...pekny odborny vyklad, len ked si predstavim ako mi to tam pichnuuuuuuuu

evil15
11. feb 2010

Kami neviem čo to je ale už ma to nebaví teraz sme prišli od dokiho a ani jemu sa to nepáči čo sa deje somnou robil mi UTZ a aj ozvy a pozrel ma a zistil že ma zase navštívila mykoza tak mi dal štuplíky 😉 no zajtra ma čaká gastroentrologické vyšetrenie tak uvidíme či nám niečo ukáže a potom zase dokimu vo štvrtok na vyšetrenie v 30tt a mimochodom doteraz som mala prísnu dietu a teraz mám mať ešte prísnejšiu tak ja fakt neviem čo budem jesť ☹ asi fakt len tú varenú ryžu so zeleninou a vy mi tu vypisujete aké super papaničko varíte aj ja chéééééééém babulky také papať 😠 😠 😠 a ja som pribrala až neuveritelných 2,5kg 😀 😀 😀

no a už mám aj detskú doktorku tak už by som mala mať všetko myslím!?!?!?!

stanusa
11. feb 2010

tantama u mna nehrozi epidural, spinal asi tiez nebude
kami ja sa tiez niekedy pobavim, aj na sebe ale aspon je sranda...
evil tak sa drzte, ale brusko mas pekne 😉

stanusa
11. feb 2010

majte sa 🙂

evil15
11. feb 2010

Dakujem snád bude všetko dobré a k tej epi a spinálu ja teda ani za nič vidím ihlu a už ma chytá panika neznášam ich takže ja si to pekne vychutnám na 100% so všetkým čo k tomu patrí 😖 alebo 😀

seuska
11. feb 2010

Stani tu je velmi malo antesteziologov ktory pichaju EPI, jeden je vraj najlepsi tak toho si chcem vybavit, len viem ze napriklad sa kamoske (nie u nas, ale v NR) stalo, ze mala dohodnuteho anesteziologa, ale bol ochotny prist iba pocas pracovnej dobe. Pokial by to bol akutny stav v noci, ze by som musela ist na cisarak a teda mat spinal, tak urcite ma nejaky pohotovost u nas, ale pokial chcem konkretneho anesteziologa "len" na EPI tak to nemam zistene ci bude ochotny prist v nedelu napr-...mozno bude vyzadovat "obalku" neviem.

Blondy tak na UA ideme na 99% v nedelu.... ako to vyzera s tym vasim kocikom? Ja sa modlim aby mali presne ten co mam vybraty a za tu cenu, beriem aj fotak tak pofotim ake budu mat aj ceny obkukam a mam ti teda zobrat od predajcu to tel. c?

minka21
11. feb 2010

ahojky,tak som bola na sone,vraj mame stredne tazky oligohydramnion,sa necudujem ked od pondelka stale tecieme a vobec to nechce prestat,uz nevladzem sa stale prezliekat a prebalovat,mam na zadku tri vlozky obrovske a niekedy to tak ci tak vytecie:( ale prietoky mame v poriadku,tak hlavne ze malinkej je dobre

fleury
11. feb 2010

seuska
mrkni mi prosim ta co teraz stoja na UA plienky-pampers a huggies

evil15
11. feb 2010

minka držím palčeky aby ste vydržali a bolo všetko v pohode, hlavné je že malinká je zdravučká a v poriadku, eboj všetko bude dobré 😉

fleury
11. feb 2010

minka
no hlavne, ze mala je ok! ja poznam babu, ktora prelezala cele tehu, lebo sa otvarala a nakoniec jej museli porod vyvolavat skoro 2 tyzdne po termine, no u teba to uz nehrozi "vdaka" tej vode

seuska
11. feb 2010

Minka drzim vam veeelmi palce s malinkou....

fleury toto mam uz napisane ze aj plienky a prasok tam porovnam a kupim, tak ti potom napisem ze kolko vychadzaju... chystate sa aj vy nebodaj na UA ?

fleury
11. feb 2010

seuska
no ja urcite nie, musim lezat, ale poverila by som uz niekoho, ja len manazujem z postele 🙂) okukavam madarsko, polsko a ua, my to mame narovnako vsade

alicc
11. feb 2010

ahojte,
zaliala som si kávičku a idem si vás prečítať

minka21
11. feb 2010

inak citam ze sa tu zasa varilo,,mnaam ja mam taku chut na pizzu uz dlho,len kym by mi ju tu priniesli tak by bola studena a to by som si len pokazila chut:( mi tu mame taku super vahu co ukazuje o 4kila menej 😀 na tej sa strasne rada vazim,vzdy si skocim najskor na tu,ze joj ake pekne cislo a potom na tu hroznu co ukazuje pravdu mam od zaciatku 8kil hore,a to mi stoji uz cely mesiac co som tu nepriberam takze juchuchu,bude menej chudnutia potom,len sa chvalim 😀

fleu ty tiez ked cely den lezis tak jedina zachrana net,sak? mne by tu bez neho preskocilo 😅

dik moc za drzanie palcov🙂 ale moc to neprehanajte,vcera ste sa stazovali ze vam trpnu a opuchaju ci co to tu bolo🙂

alicc
11. feb 2010

baby niektoré tu píšetek že chodíte do sauny, ja som tiež bola cca v 20-22 tt ale mohla by som aj teraz? ideme na tu lyžovačku a je tam aj niekolko saun, tak by som mohla?

civavava
autor
11. feb 2010

ahoj babule, som vas docitala,

cici, fotecku bruska som stiahla , hned ju dam do albumu 🙂

ja chodim plavat, ale do sauny nie, neznasam teplo v saune, vzdy mi tam doslo zle, fuuj..s mojim nizkym tlakom nic moc...

co sa tyka priberania, ja som pribrala zatial 9 kg... 😲

vitaj oli medzi aprilovkami.... 😉

tu davaju EPI automaticky ako u Moni, a ked si ju nezelas, tak ju nedaju...za pritomnost partnera ani za EPI sa nic neplati.... 😲
ja idem na sekciu a budem mat spinalnu anesteziu....10.3. mam stretnutie s anesteziologom, kde to budeme cele riesit 😉

OK, idem sa ucit, vecer mame testy z luxemburciny, precitam si vas opat poobede 🙂 pa pa

kika29
11. feb 2010

minka a ty si v nemocnici či doma? Tak to už len vydržte obe.

Ráno mi volala kamoška že jej známa v čera porodila lebo sa otvárala už od skorého mesiaca a mala velkú cukrovku. Bola velmi vodnatá a napuchnúta. Malý aj ona sú v poriadku a má 3kg a 49cm chlapček takže je celkom v peknej váhe. Ako hovoria že ked má žena cukrovku že aj bábo je velké no tak nie vždy je to tak. Ale porodila skôr. Prvý termín mala až okolo 20.2. ale nechceli ju už dalej trápiť a aj tak mala silné bolesti.

fleury
11. feb 2010

minka
ved si objednaj pizzu, nech ti ju zabalia do extra alobalu 🙂))
inak mas pravdu, nemat net tak sa asi zblaznim, uz takto lezim od novembra. Len knihy, net, telka dookola. A skrabkanie hafana 🙂) Chudak vecer manzel ked dojde, furt mam potrebu vykompenzovat si cely den nicnerobenia komunikaciou s nim do neskorych hodin 😀

evil15
11. feb 2010

babulky idem si ja došiť to moje slávne hniezdo do postielky nech to už mám a potom možno ešte ušijem podušku ak sa mi bude chcieť ...

dávajte na seba pozor a hlavne relaxujete s velým 😀 prajem pekný den všetkým papa 😵

minka21
11. feb 2010

kikus uz mesiac a tyzden lezim v nem.no to je krasne mat take male buclate babatko,chcela by som mat taku buchticku,len vytlacit to je problem🙂 ale tie 3kg by mi teda stacili a spokojna,sak on to dozenie 😵

minka21
11. feb 2010

fleu a ako to zvlada domacnost a tak? varenie pranie zehlenie?

gajana1
11. feb 2010

ahojte tak konečne som aj ja pridala foto do albumu ale len tak narychlo ofotene 😉

civavava mohla by si aj moju fotku stiahnuť? diky

seuska
11. feb 2010

minka no sak nech ti niekto z rodiny donesie pizzku... ja keby som bola v nemocke tak by som to strasne zenuzivala co sa tyka jedla 😀 😉

fleury ja som tiez taka ze som pobehala aj PL a vsade daco nakupila 🙂 na tu UA sa mi moc nechce, lebo neviem kolko zas budeme na hranici cakat, ale kvoli tomu kociku sa mi to oplati urcite. MM hovoril, ze ak bude velk rad na UA tak pojdem za colnikom ukazem velky bruch ze som tehotna nech nas pusti a dam mu nejake to euro do vracka 😎 Raz sme skysli na UA hranici 8 hodin tak to by som asi ozaj uz teraz neprezila...

Ja som pribrala asi najviac 17 kg, sice som vysoka ze to neni az tak vidno ale aj tak je to dost!!!

Civi to mate super ze davaju EPI automaticky, tu mam pocit ze musim o nu doslova prosit, lebo nie kazdy lekar je za porod s EPI.

fleury
11. feb 2010

minka no vsetko za mna teraz robi manzel a pomaha mu moja mamina, ale fakt najviac si odmaka on. Teda az na zehlenie, to som ho vlastne ani nevidela este nikdy zehlit, ked tak rozmyslam 😀 Sama sa mu divim, ze nefrfle, je fakt strasne zlaty, aj do nemocky za mnou chodil 2x denne, nosil mi kazdy den teple jedlo..no boji sa o nas 🙂) A ty ako s domacnostou si poriesila?

minka21
11. feb 2010

seus ked mne aj chcu doniest,len ja vobec neviem co,tu pizzu,malokeeedy viem co by som zjedla,nechuti mi,vacsinou len suche,a sladkosti,varene netusim,no nasi byvaju dost daleko a pol hodina v takejto zime tak ta pizza by fakt nevydrzala tepla,a to uz potom nie je ono

minka21
11. feb 2010

mi byvame este u nasich,lebo ideme stavat,takze zatial vydrzime aj u nasich,aspon nie je domacnost len na mne,a moja maminka sa zasa stara a chodieva aj ku svojim rodicom,takze on to zvlada dobre🙂

fleury
11. feb 2010

gajana krasne brusko 🙂

seuska a to idete autom? my sme sli vlani dialkovym spojom a do 1-2 hodiek nas pustili. Ale tie caviky s colnikmi su fakt hrozne, som sa citila jak dilerka ci zlodejka nejaka, ked nam kukali do tasiek. Colnik sa ma pytal ci mame cigarety, a ja ze nie a on ci sme nenormalni, ze sme nenakupili 😀 Jaj kde su casy spred roka, ked sa hromadne chodilo do Miskolca, clovek nakupil kvalitne veci a za polovicu menej ako u nas 🙂)
Aky kocik chcete kupit?

alicc
11. feb 2010

a zase sa bavíme o jedle, to je taká vdacná tema. ja dnes varím slané palacinky so šunkou a syrom a ktomu varené zemiačky s maslom a petrželkou. to na želanie dcéry, ta je strašný labužník. ked ideme niekm na dovolenku prvé čo sa opýta, či sú tam švédske stoly 😀 😀 😀

fleury
11. feb 2010

inak ja som pribrala 5 a pol kila zatial, sa aj divim, kedze pohyb nemam ziadny, len lezim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre