Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
11. feb 2010

dakujeeem baby,,zle som to pomenovala ten urad, dakujeeeem 🙂 !
je to cele komplikovaneeeee

silvi, ja som pisala mejla Jandovej,, na 26 februara mi dala termin na konzultaciu aj s MM mam dojst kedze chce byt pri porode...
1hod. 45 min. ze to trva,bude rozpravat a my sa mozme pytat co chceme... zaplatim 16eur a som vybavena xixi.
takze, ja na cvicenie nepojdem,,, ja len tu konzultaciu,,to mi staci...

nika12
11. feb 2010

seuska mna vysiel ten monitor dychu v Uk na 70 Libier....skus pozriet anglicky ebay...

lienkad
11. feb 2010

Diki kočky asi teda budem čakať na ten den D a kupovať iba neutral .....

civavava
autor
11. feb 2010

lienka, uz si v tabulke 😉

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

ja som na nemeckom ebay-i nasla angelcare za 88 EUR 😲

moni
11. feb 2010

monva, aaaau, udriet kostrc dobre boli 😖 tiez debil ten sofer 😠

civi, mnaaam babovka....tu som neskusala bo nemam formu.

civavava
autor
11. feb 2010

moni, ja som tiez len dnes kupila, specialnu neadhezivnu 🙂), nech ta premiera stoji za to 🙂)

😝

moni
11. feb 2010

civi, tak to uz hej 😵 isto si pochutite!

aktakk
11. feb 2010

No tak uz Ti to vysvetlili Kiwi 😉 . Ja som to pisala v skratke. Presne tak, socialka vyplaca iba ten prvy polrok matersku. A to je vsetko.

Inak na zdravotnu poistovnu musite aj babatko prihlasit do 60 dni.

Stanusa. Ja som vcera bola odovzdat papier o nastupe na matersku, je to len jeden list popisany z oboch stran.

civavava
autor
11. feb 2010

juuj moni, len aby si mala pravdu, a neslo vsetko do kosa 😲 😝

aktakk
11. feb 2010

Moni- hej hej, my mame prekvapenie. Sama som prekvapena, ze som to vydrzala 😀

moni
11. feb 2010

civi, no aj to sa moze stat 😕 ale dufam ze sa vsetko podari, a prides na chut peceniu 😵
manzelovi si povedala co chystas ci bude prekvapko?

lubkamik
11. feb 2010

Ahojte,
tak ja mam za sebou behacky po uradoch - bola som aj na tom Urade prace a zobrala si vsetky formulare nech nemusi potom mm behat 😀 Inac su aj tu - staci si ich stiahnut:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

Potom som si bola na socialke pre formular na prispievanie do druheho piliera - treba to tusim nahlasit do 45 dni od nastupu na MD a dalsie tlacivo doniest po narodeni maleho.
Tiez som bola na zivnostenskom urade pozastavit zivnost lebo inac vam nedaju davky 😠 😠
este chcem skocit na miestny urad po tlacivo na prispevok od mestskej casti 😀 A ostatne uz asi necham na mm 😅

moni
11. feb 2010

lubi, uz aj bookmarkujem ten link 🙂
este keby sa tak socialka unuvala dat na stranku ziadost o materske a hned by som mala pokoj 😠

adasik
11. feb 2010

Ahojte babule
toto je 1 link-už som ho sem davala a je tu vsetko polopatisticky vysvetlene, co treba vybavit pred a po porode

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...

Babule, je možne, že z tehu mozem mat dost zvysene pecenove testy? Miesto 0,6 mam az 2,45-hruuuza...a vsetko ma nejak svrbi...vas nie?

aktakk
11. feb 2010

No Lubi, esteze si ten II. pilier spomenula. By ma to nenapadlo...aj ked to mam napisane.

blondy12
11. feb 2010

jaj dievcata ja este nemam nic nakupene ani pre seba do nemocnice..ale ked ani neviem presne co...a najradsej by som bola keby mi to niekto kupil a doniesol resp.keby sa mi podarilo vsetko v jednom obchode 😝 ....

dnes som varila pomaly doteraz..ale aj babka nam uvarila lebo stale chcela ze nam urobi tak som ju nechala a myslela som ze nebudem nic dnes varit ale nakoniec jej ostalo maso tak som este urobila len zapecene zemiaky s tym maskom a s lecom...a este som mala naviac nakrajane zemiaky tak som ich uvarila..kazdy den nieco...

inac som dnes dostala chut urobit nejaky kolac...ale nakoniec som si to rozmyslela..mozno zajtra sa do toho pustim ale uvidim...ked uz mam k tomu kupenu aj cokoladu a v podstate vsetky ostatne prisady mam tiez...len ja som uz nepiekla kolac ani nepamatam tak neviem teda ako mi vyjde...

MM pozera spravy a ja tu este surfujem ale dnes od 8ej ide ordinacia tak sa vytesujem..konecne.. 😀 ...ale este asi popritom pozehlim..dostala som novu zehlicku tak vyskusam..uz tu 2tyzdne sa snazim urobit miesto pre veci pre MM aj pre seba a aby to vypadalo ako tak normalne a nie tak preplnene...

a co cez vikend ??budete oslavovat valentina? ja si necham od MM navarit vecer a dame si snad vinko...myslim ze aj on sa bude tesit ... 😝

cicimon
11. feb 2010

kiwi - uz ti dosiel papier ze ti uznavaju matersku? ked uz ides nahlasovat II. pilier?

cicimon
11. feb 2010

inac...mne dosla sms z kojenecke-obleceni, ze zajtra mi dojde zasielka, tesim sa 🙂 len som planovala ist na plavaren, tak neviem, ci sa mi kvoli cakaniu na kuriera podari..,

aktakk
11. feb 2010

A ten papier je potrebny predtym ako sa tam nahlasim? Co ak uz potom nebudem moct?

moni
11. feb 2010

blondy, ako keby si o mne hovorila 😅 nastastie ja nepotrebujem tolko veci do porodnice ako vy, ale aj tak mi chyba kopu veci pre malu 😔 bud nabehnem do jedneho obchodu a kupim tam, alebo vsetko pojde cez internet. ja nemam nervy na tych ludi 😝

valentina my moc neoslavujeme, manzel mi vyvara kazdy vikend, a v restikach to bude o hubu 🙄 takze zatial ziadne plany

cicimon
11. feb 2010

aktakk - co ja viem,, tak ten papier ti pride neviem kolko dni, co ta zamestnavatel zahlasi do SP,alebo ty sama...a do 30 dni odkedy ti ten papier dojde domov, sa treba prihlasit do II.piliera. Neviem, kolko ma SP na rozhodnutie o materskej, ale moze sa stat, ze to pride az tak neskoro, ze sa rovno odnesie cast A aj B

minius
11. feb 2010

no my tiez Valentina vzdavame tento rok aj tak viem ze ma moja druha polka lubi, mame dokaz v brusku 😀

a mna tiez to vypekanie akosi chytilo ale zatial som kupila iba babovkonicu minuly vikend ale este sme nepiekli tak vari kupime niekde slovensku muku a podari sa 😅

juliap
11. feb 2010

ahojte tehulky, tak my mame dnes za sebou tiez poradnu, mimi je v poriadku, len mi stale tlaci hlavickou na krcek, tak dalej mam nariadeny kludovy rezim, vela lezat, tak dr pozerala aj na tp a ze to bude urcite skor, ale ze sa mam snazit vydrzat do toho 16.4., tak uvidime, lebo to su este 2 mesiace. o 2 tyzdne idem na interne a na sono a prietoky do nemocky, tak som zvedava, co mi povedia, ci nam potvrdia toho princa ... 😀
no s vytere mam stale toho streptokoka hnusaka, tak mam aj tabletky aj cipky, ze je to previt ktory moze tiez spustit predcasny porod ... tak ma ide porazit, lebo neviem odkial som ho nabrala a preco sa ma drzi.

moni
11. feb 2010

julia, no snad vydrzite cim najdlhsie. ten streptokokus je svinstvo, na to treba atb tazkeho kalibru. tu davaju infuziu mame, a aj drobcovi 😔

minius, jo jo slovenska muka veru niekedy chyba pri peceni 🙄

sasurin
11. feb 2010

ahoj dievčatá, dlho som tu nebola akosi nestíham ,dnes som bola v poradni, všetko je ok, dr. povedala že je to chlapček takže to bude LEO a má už 1883g, a TP podľa dnešného utv je 2.4. čo je o týždeň skôr ako podľa menzesu. Už mi vypísala aj materskú do práce takže už len 2 týždne a oddychujem 🙂

juliap
11. feb 2010

ahoj sasurinka, uz som si myslela, ci nie si v nemocke, lebo si sa odmlcala co si sa oliala tym olejom, super ze je vsetko v poriadku

moni aj ja som si citala, ze ked vychadza stale ten streptokok pozitivny, tak napichuju cca 3 hodiny pred porodom infuzku z atb, ale ked u mna idu porody rychlo, tak neviem ci budu stihat nieco napichnut

moni
11. feb 2010

julia 😅 stastna to zena!
kamoske len fukli do ruky recept a liecil sa iba ona sama. asi v kazdej nemocnici je iny postup.

sasurin, tak leo je teda kus chlapa!

sasurin
11. feb 2010

ahoj juli, nie rana sa pekne zahojila a skoro nič nevidno po tom popálení, ale ešte chodím do práce a na net sa dostanem večer doma a nie vždy sa mi chce zapínať PC, držím palce nech ten streptokok od vás odíde aby ste boli ok pri porode

sasurin
11. feb 2010

moni - nestraš ja nechcem veľmi veľké bábo aby som ho vládala vytlačiť, vraj váha na 32tt je v norme tak dúfam že konečná hmotnosť bude tak do 3300 - 3500 g 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre