Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
12. feb 2010

jankako ja som bola v Hc na 3d a bola som aj u aladina je to hneď oproti dr ktorý robí 3D...

jankako
12. feb 2010

fleury dnes som začala 34tt..hento zle počíta...
No lenže vieš,ja sa len trošku posťažujem a už som aj v nemocke,preventivne...keby len na nejake tri dni,tak je to v poho,alebo na týž..horšie že by ma tam chcel nechať skoro do terminu.Ja fakt ešte nemam nič pre mimi.. 😢 ja sa spýtam na to najskor sestričky..A vlastne uvidim čo bude hovoriť ked ma pozrie,či je to ok..

aktakk
12. feb 2010

Jankako- dakujem 🙂 . Ja som uz pisala, ze sa mi zda riadne velke to moje brusko, mam pocit, ze mi zacala zrazu vystupovat dopredu. No a moj najvacsi strach je, ze bude babatko velke po tatovi. On mal okolo 4,3 kg ked sa narodil. Ach joooj a aj jeho 3surodenci. To by bol porod uplna "paradicka"

V tom Aladine som bola zrovna predvcerom. Je tam dost velky vyber, co sa tyka kocikov vie aj povedat co a ako ale mam pocit, ze vela veci dopredava...Napriklad ked som sa pytala na Jane Slalom, tak povedal, ze to ma uz posledne kusy atd...mas vybraty nejaky kocik alebo nieco podobne?? Ja som si tam vsimla Quinny Speedy a uz premyslam nad nim. Ja mam uz viac ako 5kocarov vybratych, sisi mi z toho.

jankako
12. feb 2010

dik stanus.dobra cena je naňom..
Ja som si našla v tom Alladine vela veci čo potrebujem,tak ma zaujima či to tam naozaj maju..alebo je lepšie si to obj.cez net..potrebujem monitor,vaničku+stojan,odsávačku soplikv,hniezdo........
Aj ja mám vybratých asi 5ks kočiarov,už len naživo vidieť..
Mne sa ale asi páči tento naj... http://kocarky.heureka.cz/baby-active-jet-picas...
Poznáte,neviete aky je?

seuska
12. feb 2010

Ahojte kocky. Tak som si poplakala pri prispevku o Biance... Strasne to je. ☹ ☹

Ja som si tiez myslela ze to tvrdnutie brucha je to co mavam vecer ale asi to bude len to nafuknutie, lebo ziadne stahy necitim, len mam brucho jak kamen... ale uz asi tyzden mam obcas take mierne bolesti jak pri mrche. to budu asi tí poslickovia...trva to chvilku a je to asi tak 2-3 x za den... v utorok idem na poradnu tak poviem dokinovi nech sa na to kukne a vyjadri...

Civavka som myslela ze opises ako mm reagoval na tvoje prve kucharske umenie 😀 babovecka vyzerala skvele, som ti chcela poslat recept na moju cez IP, ale nestihla som, kym som sa spamatala, tak ta tvoja uz bola v trube 🙂

fleury
12. feb 2010

jankako juj, byt v tvojom tyzdni tak by mi uz ta nemocka tak nevadila, mne to hrozi uz za dva tyzdne na poradni, ze ma supnu. A to som si ista, ze ma uz do porodu nepustia domov. Ale snad dr este ukecam aspon na tyzden nech ma necha doma, musim ist este ku kadernicke, lebo mala sa ma zlakne az ma uvidi 😀 Tak si aspon davaj magnezium, ked ti zacne tvrdnut brusko, aj viackrat denne, to ti nemoze uskodit. Neviem ake intenzivne to tvrdnutie mas, ale neboj sa to povedat dr. No a ze nemas nic pre mimi? Pozri na mna, ja uz lezim od novembra a veci musia kupovat ini, tiez ma to mrzi, ze si nemozem sama v obchodoch povyberat, co by sa mi pacilo, ale najdolezitejsie je zdravie babatka, vsetko ostatne sa da riesit aj neskor 🙂
Vsetko bude ok, hlavu hore a mysli pozitivne, malinka to citi ak sa stresujes 😉

fleury
12. feb 2010

seuska no je to fakt velmi smutne, ze sa taketo veci stavaju .. take nespravodlive ☹

jankako
12. feb 2010

Musim teda dbať na užívanie toho Mg aspon tri krat denne..Fleury,ale teraz neležiš,nie?Ja som bola už 5 krat v nemocke.V januari 2 krat...Ja to už chcem dobojovať doma..Fakt ma stresuje len to,že nemam nič pripravene,inak by mi to bolo jedno že som tam..Dá sa to tam prežiť..Ale uvidim čo povie ked ma vyšetri..Aj tak,ked mi pozrie členky,že už začali troštičku puchnuť,tak je jasne že idem ležať...Poznám ho natolko...Ale čo narobim.Len nech je mala ok a všetko dobre dopadne..

fleury
12. feb 2010

janka lezim furt, len teraz som doma, ale postel mam podlozenu ako v nemocnici podkladaju, nohy musim mat vyvysene. Mojimi prechadzkami su len navstevy doktorov, ktorych mam teda pozehnane. Dufam, ze malinka bude aspon po narodeni kludna a spinkat v noci, ked si ju takto odlezim skoro cele tehu 🙂

moni
12. feb 2010

ahojte, ja sa len pozdravim a bezim do prace 😠 mame dovoleny neskory prichod tak to vyuzivam 😀 ani sa tam nemienim dlho zdrzat, len pokecat s kolegami 😅 no hanba mi 🤐

rodicom malej biancy vela sil, veru som si aj ja poplakala 😢

chvalabohu nase babatka su uz dost silne na to aby to zvladi aj keby sa ponahlali, ale radsej nech su v bruskach az do terminu 😔

fleury
12. feb 2010

moni tak cest praci! 🙂))

aktakk
12. feb 2010

Kocky, veru vam nezavidim to lezanie a klud....Je to urcite na nervy. Ja som pri prvom tehotenstve musela takto, ale len dva tyzdne lezat (nakoniec som potratila) ale to bolo na uplnom zaciatku tehu, takze s tym sa tak ci tak nedalo nic robit, bola to geneticka chyba.... Ale uz ste tak ci tak viacmenej za vodou, keby ste aj nedajboze skor porodili, tak hlavu hore 😉

Moni- ja som tiez chodila neskor do prace....hadam sa nepretrhnem. Ale teraz pri konci som zasa chodila skor, lebo aj tak som nemohla spavat.

fleury
12. feb 2010

aktakk mna desi len ta predstava, ze nebudem mat ziadnu kondicku na porod a po porode okolo malej, ved som uplne ako mrtvolka, ked idem len na odber krvi, tak ledva z tej postele dojdem k dr a mam krize v keli, chodim ako rocne dieta pomaly, no bude to zaujimave 🙂)

aktakk
12. feb 2010

No fleury to Ti verim...lebo cim viac clovek "odpociva" tym je slabsi....Ale ja verim, ze babatko Ta vzpruzi. 🙂

fleury
12. feb 2010

a vy co cakate? pozeram, ze si uz tiez v peknom tyzdni, ci chcete prekvapko? 😉

civavava
autor
12. feb 2010

aktakk, brusinko mas krasne, uz je v albume 😉

seus, no prisli sme zo stanice v noci o 3ej 😲 a on z chodby ze co to tu tak pekne voni, ja ze sak nic.. 😀 tak siel do kuchyne a tam to bolo nachystane a hovori ze TO KTO PIEKOL 😝 a ja ze sak ja 🙂)
a on ze FIIIIHA 🙂) tak chytil noz, odkrojil si kus, a po chvilke ticha a prezuvania vravi ...wow to je dobreeee, sikovna je moja civava (tak ma vola 🙂)

no a dnes je z nej uz len kusocek....jak chodi do kuchyne a ukrajuje si 😀 😝

seus, kludne mi psoli do IP tvoj recept, toto bolo z netu stiahnute, ty mas mozno lepsi 🙂

jankako, drzim palceky, nech je vsetko OK a do nemocky ides uz len rodit malinku 😵

aktakk
12. feb 2010

Fleury- my nevieme, bude prekvapko ale myslim ze to bude chlapcek. Nie, ze by som si pripadala krajsia...To keby nemusim radsej ani do zrkadla nepozeram 😀

Civi- dikicko 😉 .
A ty vobec nepecievas? Ked bol taky prekvapeny???

fleury
12. feb 2010

aktakk hehe, tak na mna to dievcatko podla tychto povier sedi, lebo taku zlu plet na tvari som este nemala 😀 Ale hned mi endokrinologicka odhalila aj komu zato vdacim..nizkemu hemoglobinu 🙂)

no babovku by som si dala aj ja, mnam taku fajnu aj s orieskami 🙂)

civavava
autor
12. feb 2010

aktakk, uplne prvykrat v zivote som piekla 😲 varit varim bez problemov, ale na pecenie som sa nejak necitila..vzdy som vravievala, ze az budem mat deti, budem piect 🙂)
a prispelo k tomu aj to, ze mam od Vianoc novy kuch. robot 😀 😀

vejula
12. feb 2010

ahojte kočky... Tak čítala som vás už ráno ale akosi celý den nemám síl moc písať. Smrť malej Bianci ma velmi zarazila... Ked všetko išlo tak dobre, myslela som že maličká je z najhoršieho vonku, ked tak pekne priberala. A včera písala Mirka na našu temu-prvý krát tehotné že maličká ma krvácanie do mozgu, a dnes na junovkach toto 😢
neviem si predstaviť čo by som robila na Mirkinom mieste, asi by som bola nahnevaná na celý svet 😔

civavava
autor
12. feb 2010

juj malinky ma kope ako divy 😵 😵

a strasne ma pali zaha, to je uz menej prijemne 😖

dejna3
12. feb 2010

baby, ja som úplne nas.ratá 😠 v spráavch vraveli, že k 28.2. naša nemocka ukončí činnosť 😲 😲 😲 😠 😠 😠 vraj ju nezavrú, len ak bude mať nejaký nový investor licenciu... som si tak pochvaľovala našu pôrodku a teraz neviem, kam pôjdem rodiť 😢 ☹ 🙄

moni
12. feb 2010

fleury, cest veru 😀

tak vam poviem to bola cesta, ja mat nejaku strelnu zbran v aute tak to ide do radu 😠
cesta z domu do prace, co je 11 mil, trvala 75 minut. a to su cesty odpratane! akurat ze niektore pruhy su od tolkeho snehu blokovane. no ale ti ludia co stvarali 😠

civi, tak taka pochvala od manzela dobre padne 😵

civavava
autor
12. feb 2010

moni, ale aspon sa ti nic nestalo a v poho si dosla..ja som minule isla 14km 3,5 hodiny, som myslela, ze ma drbne 😒 😠

dejni a kde budes teraz rodit?? uz je 100% iste, ze ju idu rusit??? 😲 😲

moni
12. feb 2010

dejni, hmm, pokial to znamena len zmenu vedenia tak by ste mali byt v pohode, nie? snad nezatvoria vsetky oddelenia.
handlovsku porodnicu si velmi pochvaluju, teda co viem od svokry.

civi, no my chodime s manzelom spolu takze ja som mala infarktove stavy ako spolujazdec 😀 fuj tak som skaredo rozpravala ze som si zakryvala brusko aby ma mala nepocula 😀

dejna3
12. feb 2010

uff, tak surfujem, hľadám ešte nejaké infošky... je ešte nejaká nádej, že sa to snáď vyrieši... zdá sa, že aj predseda VÚC-ky má záujem, aby sa nezrušili (TO a LV)... tak uvidím... no jedine by som mohla ísť do partizánskeho, ale to je aj tak celé na figu, keďže ani auto nemáme, navyše som zvyknutá na našich dr. a na naše "nadštandardné" podmienky...

moni, a ty takto v piatok sa terpeš do práce? 😕 veď si mala predĺžený víkend / týždeň potiahnúť 😀

dejna3
12. feb 2010

samosprávny kraj im vypovedal nájomné zmluvy 😒

dejna3
12. feb 2010

moni - hehe, kámoška má dcéru - rovesníčku sofi - a už vraj pochytila slová a hovorí "do iti"... 😀 to už si musím sakra dávať teda pozor 😅

moni
12. feb 2010

dejni, no ved ti somari nakoniec otvorili 😠
vies, ja som oficialne federalny/vladny zamestnanec takze uz si nemohli dovolit nechat nas tolko doma. povolili o 2 hod neskorsi prichod, alebo si ludia mozu brat dovolenku (na ktoru ja nemam narok 😀 )
ale nemienim tu byt dlho, pomotam sa, ukazem sa sefovi a hajde dom 😅
v pondelok je sviatok, takze predlzeny vikend bude 😵

kamilakd
12. feb 2010

ahojte bambulky 🙂

moni a poriadne si si schovavala brusko myslis ze mala nepocula? mozno spala 😀

danka no moj synovec zacal ze "pici pici" lebo svagrova si sem tam zamrmle ale nie nahlas dava si pozor bo ten krpec vsetko opakuje...

porodnica v TO no ziadna slava len som zvedava ako sa tam tolke mamicky pomestime mame prerobenu porodnicu ale kapacitne dost vytazena lebo polka mamiciek z TO tu rodi 😠 ako nic proti ale to nase zdravotnictvo je fakt uzastne...asi budeme uz rodievat doma s porodnymi babami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre