Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
17. mar 2010

no u nas je tak, ze nemusis nahlasit hned pri porode, ale az ked pride sestricka "matrikarka", ona da len take lajstro, kde su vypisane udaje o rodicoch a meno dietatka si mozte dopisat, popripade ak ste uviedli pri narodeni a chcete dat ine, tak skrtnut a zapisat ine, no ale nemusi tam byt napisane ziadne a ide s tym mm na matriku na MU a tam uz musi nahlasit meno ... sak sa stalo kamoske, ze ona nahlasila meno pri porode, nejako jej ho tam nezapisali, mm prisiel po lajstro a ked ich prepustali z nemocky zistila, ze nahlasil uplne ine, ale sranda bola v tom, ze mu to este 100x pripominala, ze ake meno aj mu ho napisala na papierik, ale nie na to lajstro, no a on kym dosiel na matriku, tak zabudol aj to meno aj kde dal ten papierik, tak dal 1 meno co mu napadlo ... boli potom menit ... no a druhy znami zase bol prec, ked zena rodila, tak len napisal prehlasenie ze suhlasi so zapisanim dietata do matriky, pred porodom sa dohodli, ze dievca bude anicka, no a ked sa vratil, tak stale anicka toto, anicka tamto a mala mala uz 1 mesiac a zena mu hovori, ze co ty stale s tou anickou, sak ona je aneta ... 😀

dejna3
17. mar 2010

ludka, to je super, že je taká možnosť doplácať si 😉 sobre, že to ešte nezrušili, lebo už boli aj také plány 😖

môj drahý až teraz cez víkend oficiálne akceptoval výber mena, lebo sme sa tiež celé tehu vadili 😠

jankako
17. mar 2010

fleury som zvedava ako dopadne tvoja poradňa..ja sa bojim a aj hanbim povedať o tých aritmiách..vždy ked ma to zastihne si poviem,že ja mu to teraz už poviem a nikdy nenaberiem odvahu.mala som to povedať ked som tak vela krat ležala.. 😖
držím všetkym palčoky čo maju poradne..ja mám v piatok..

fleury
17. mar 2010

😀 mila prihoda
U nas sa vraj dopredu nahlasuje aj muzske aj zenske meno pre kazdy pripad. By ma teda porazilo, keby sa mm rozhodol a na matrike nahlasil ine meno 😀

janka som zvedava aj ja, co so mnou urobia. Kazdopadne uz viem, ze sa tam zase vysedim, lebo moj doki ma rano operacku uz naplanovanu 😝 A ty sa nehanbi!! Aj maly detail moze byt dolezity, a nie vsetko co sa zda banalne je aj banalne

juliap
17. mar 2010

dejni u nas ide o to ze sme sa praveze nehadali predty, ja som mala od zaciatku vybrate meno, mm nehovoril nic, pacilo sa aj dievcatam aj rodine, no a pred mesiacom prisiel, ze by sme uz mali vybrat meno, tak som ostala trochu ze paf ... no a potom napisal ze zoznam s menami a ze sa bude skrtat, samozrejme moje 3 vyskrtol a ostali jeho, ktore sa mne vobec nepacia a na tie, co to, co som mala ja od zaciatku, tak zacal nadavat a on take nechce ... tak mi proste stacilo ... ja si ho budem volat drobcek a svistik aj dalej a on nech si ho vola trebars aj markus aurelius ak chce

jankako
17. mar 2010

ja viem fleury,ale mala som to radšej vtedy povedať...

juliap
17. mar 2010

janka, ale ak si mala aritmie, treba to povedat, ja som pri emke nepovedala, ze mam problem s tlakom, ze mi z nicoho nic vyskoci z mojho nizkeho na vysoky a spat a pri porode som im skoro odpadla, lebo mi zacal kolisat jak divy ... a som potom dostala krik od toho dr, ze preco som nepovedala, ze mam s tlakom problem, tak teraz mam pre istotu v tehotenskom zapisane vsetko ...

fleury
17. mar 2010

janka nikdy nie je neskoro!!! 😉

marika1902
17. mar 2010

Minka Vaneska je velmi krasna: Je uzasne ako sa jej dari a ze ste obe v poriadku. Drzim palceky nech ste co najskor doma 😀

jankako
17. mar 2010

ale ja nechcem isť teraz pred koncom tehul donemocky.určite mi bude chcieť dať spraviť vyšetrenia..

dejna3
17. mar 2010

juli, no u nás to bol problém od začiatku... ešte keď sme začali spolu chodiť, bavili sme sa o tom, ako sa budú volať naše deti... a nevedeli sme sa zhodnúť... ale vtedy som to neriešila... až keď som čakala sofi, tak chúďatenko meno sme jej tiež po dlhých "peripetíách" vybrali 2tt pred narodením (vybral mm a ja som o 2-3 dni súhlasila)... chlapčenské sme vtedy mali nachystané 😀 no a teraz to bolo úplne to isté, to chlapčenské, sme už nechceli, tak sme sa nanovo dohadovali na D a Ch mene 😝
a na poslednú chvíľu - s menším kompromisom ustúpil on mne 😉 a zdá sa, že už je aj celkom spokojný 🙂

dejna3
17. mar 2010

ja už mám povysávané, bublinka može znovu smelo rozhadzoavať trúsiť kekse po celom byte 😝 😀

lucinka1104
17. mar 2010

vaneska je nadherná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marika1902
17. mar 2010

Jankako lepsie je byt pod dohladom ako by sa malo stat nieco tebe alebo malej. Ja by som na tvojom mieste neriskovala uz predsa nejde len o teba.

civavava
autor
17. mar 2010

tak brokolicka sa uz zapeka v trube, pridala som tam aj sparglu a rokfort, posypala struhanym ementalom a zaliala smotanou, som zvedava ake to bude 🙂

ninuska, ja som pribrala 10kg a snad to uz viac nebude 😉
aj ked som sa posledne 2tt uz rozsupla, uz je to denne aj cokolada, aj ine sladkosti.... 😝

minka, vaneska je taka krasnucka, ako pekne pribrala uz 😵 😵

od zuzky podla mna dnes spravu nedostaneme, lebo mi pisala vcera , ze mobil bude mat zamknuty v kufri aspon 1 den, asi kym sa bude moct postavit z postele... 😉
slubila, ze da vediet co a ako hned ako to bude mozne.... 😉

dejni a ake mate meno?

janka, podla mna to dokimu urcite spomen...so srdieckom nie su zarty... 😔 moja mamina trpi na arytmiu a je to hnus..aj ocinovi vkladali kardiostimulator na jesen, kv.arytmii.... ☹

michalag
17. mar 2010

Ahojte 🙂

este stale ziadne nove spravy o Zuzke a Maxikovi 😕

moni dakujeme 🙂

ja som uplne KO a dnes som ani nevarila len som malemu dala trochu z pernika co som vcera piekla a dala ho spinkat, medzitym mi stihol vygrckat ATB a tak som musela vsetko prat ... dnes nam teda ide 😝 😒 ☹ ale poobede nam spravim spagety o ktore je zhon od pondelka

marika1902
17. mar 2010

Baby stava sa Vam ze ked sa drobec hybe tak vam tlaci na niake nervy a strielaju vam nohy? Neviem ako to inak pomenovat

lucinka1104
17. mar 2010

ano marika teda mne nie ,ale stáva sa to ku koncu tehu je to normálne ja mam skôr tlaky dole na ......

civavava
autor
17. mar 2010

marika, ano stava sa mi to...teraz uz skoro denne 😲

denisa1111
17. mar 2010

Ahojte babulky,citam citam a vy len varite a ja tu na tej nemocnicnej strave blee.drzkam palce Zuzke aj nam vsetkym pomaly sa to rozrasta...uz sa neviem dockat,ked budem mat potom,ale este by som bola rada domka aspon tyzden,bo mi uz z toho prepina☹

civavava
autor
17. mar 2010

deniska a kedy pojdes uz domov? 😲

kaktusik007
17. mar 2010

jankako - ako sorry, ale... nepovedat doktorom o tom, ze mas arytmiu, len preto, ze nechces aby ti spravil vysetrenie a aby si ta nechal v nemocnici????? si ty dievca normalne???? to im chces pri porode exnut????????? ako sorry ze som tak priama, ale ak nemas v poriadku srdce a vies o tom tak im to rozhodne povedz, treba ti spravit vysetrenia a az na ich zaklade sa rozhodnut, ci ta vobec daju rodit prirodzene.... sak toto preboha nie je ziadna sranda..... a tie tvoje argumenty, ze nechces do nemocnice..... ty kokso.... co mas desat rokov?????????????????????????????? 😠 😠 😠

fleury
17. mar 2010

veru veru arytmia nie je sranda. A lezat max. tie 2 tyzdne-keby ta aj nechali uz tam-je najmenej co mozes pre seba a malu este urobit..co maju povedat baby, ktore prelezia v nemocnici skoro cele tehu 😉

lucinka1104
17. mar 2010

ahoj deni a nemôžu ťa pustiť ?

fleury
17. mar 2010

civi pozeram, ze si prihodila novu foto-rez kolaca..a vies, ze by som si teraz k cajiku dala? Predpokladam, ze vam uz neostalo nic 😅

denisa1111
17. mar 2010

Tak to by som aj ja velmi rada uz isto vedela,vsetko zavisi od piatkovej prehliadky a hlavne stavu krcka.potom prietoky,sono,zaznam a hadam konecne domaaa,sranda je ,ze tu v nem. beru krv kazde 3 dni,ze je to treba,a normalne len 2 krat za cele tehu...

fleury
17. mar 2010

denisa tak nech ti to dopadne oki v piatok, nech si este doma kusok!!
Mne krv brali hadam 100x za tehu 😀 A zajtra zas ma to caka, ja nemam poradnu bez odberu 😝

jankako
17. mar 2010

lenže ked obvodáčka mi povedala že to je v poho,že to je psychicke..na vyšetreni som nebola.aj ked ekg mala hned vedla v miestnosti neunúvala sa ma napojiť a nedala ani zápis do karty..ale že ak chcem dá mi liečiky na hlavičku..tak teraz sa hanbim povedať o tom doktorovi,ked ona zhodnotila že je to ok..
no tak uvidim či bude mať primár v piatok dostatok času,aby som mu to mohla povedať,lebo bude mať naponáhlo,ide na kongres,tak príde len naskok..

sasikas
17. mar 2010

ahojte aprilovky...no som to tu trochen zanedbavala....🙂a ja ze kolko casu budem mat na MD, ale zatial akosi nic nestiham....uz druhy tyzden sa neviem doprat a dozehlit a stale dookola...ale hadam to konca tyzdna to uz zmaknem.... 😉
vidim ze sa to tu neako rozrodilo....vsetkym novopecenym maminkam a babenkam hlavne vela zdravicka... 🙂
minka- malinka je kraaasna....drzim palce nech ste cim skor domka....
jankako- urcite to povedz dr....sak to neni sranda....radsej nech ta dokladne vysetria ako by sa malo nieco zanedbat....

marika1902
17. mar 2010

Jankako mala si sa spytat tvojej dr. ci tie lieciky na hlavicku nechce ona. Nechapem ako mozu niektori dr. takto zlahcovat a pritom ta ani nevysetria. No je to pekna krava nehnevaj sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre