Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzuj
18. apr 2010

ahojte babeny....tak ja som asi vynimka...mna nikto takymito otazkami nezatazuje....aj ked nechapem, ved nevedia kedy mate termin??? moj vedia tak neriesia resp. este ked niekoho stretnem tak sa pyta kedy mam termin a ked poviem ze tak o 10 dni tak to konci...
ale zato, teraz som bola mimo BA na skoleni a tam viacero zenusiek oci prevracalo...co tam z bruchom robim...akoby nevedeli, ze je to povinne stretnutie pred skuskou....a ze soferujem a pod. to som si vypocula 🙂 normalne ked som isla na druhy den...tak som sa musela psychicky pripravit...lebo samozrejme nechapali ,,naco som tam este na druhy den dosla" ked som sa predtym den zapisala do prezencky.....a ja naopak aj do prace by som chodila...vsetko lepsie ako doma sediet ako cakanka...
Je fakt ze sa mi uz strasne zle chodí..3G gravitácia...ale šoferuje sa mi uplne super... 🙂
Inak aj ked som si povedala, ze uz od 19 mozem porodit zatial este krpanu neprehovaram...ako uz aj teraz by som porodila, ale este beriem vklady a ako na just MM je odnes brutal chory...takze krpana musí pockat...aj ked ja neviem ako to vydrzim...prave ma inak didžinu v bruchu a zda sa mi že ma mierne MS bolesti...tak veru neviem co to to tu je 😀 😀

juliap - velmi dobre si sa rozhodla...ja by som ale isla rovno..ani nevolala...
Lucke: gratulujem a tesime ze dalsie zdrave babatko....
stacy: aj mna taketo stavy chytaju ked si na veve a ostatne spomeniem...ale napr. takto ked mam v bruchu rošambo som pokojna...horšie ked je ticho...to by som sa hned obliekala a do nemocky ma to nutka utekat...ale asi je fakt dolezite stale verit pozitivne a ja verim, ze vsetky svoje babatka do 2 tt drzime
moni: inak ja neviem , mne to pise ze normalny datum je 29.4 a +- 2tt u mna znamena aj 13.5 takze ja budem mozno tesnotka...ale dufam ze ma tolko prenasat nenechaju.... 😅
a tiez suhlasim, ze je divne, ze u nas kazdy tie rady ohladom stravy pri kojeni dodrzuje a co ja mam kamosky tak kazde druhe mimi malo koliky alebo reflux...no tak potom tiez rozmyslam naco sa tyranizovat...ale ja zase budem rada potrebuje pekne kilecka zhodit...
ja som sa nejak rozpisala... 😀

zuzuj
18. apr 2010

teda moni : myslela som ta tesnotka k dnu matiek... 🙂

kikarv
18. apr 2010

sanyk nevyzerá že ju bolí bruško. ona len papá a spinká potom je trocha hore vyvaľuje očká a zase zaspí. plače len ked je pocikaná alebo hľadá didku to vypúli pusinku a hlava lieta zo strany na stranu 🙂 . tiež mám dakedy pocit že sa mi nestíha tvoriť mliečko lebo ona veľa ťahá. mám techniku jedno kojenie jeden prsník druhé druhý ale dakedy sama neviem ktorý je na rade 🙂 som vyžmýkaná ako citron a len jem a veľa pijem len aby bolo mlieko. cikať ciká najradšej má ked ju prebalujem a len čo dám čistú plienku tak sa vyciká. stolicu síce nemala ale zato prdí jak starý chlap 😀 vetry má.
dnes sme skúsili dať aj cumlík ale neúspešne ale s bradavkou sa mi rada hrá 😠 a cumel vyplúva.

kikarv
18. apr 2010

kamilakd presne viem čo ťa tak rozčúlilo. ja som mala presne to isté a už som nedvíhala mobil ani len mojej mame lebo ona tiež aj 2-3x volala že ako mi je a či nerodím a sme sa len kôli tomu pohádali lebo som toho vypytovania sa mala už dosť.

moni ja som nemala čo stopovať moji poslíčkovia boli raz a dosť 😀 ale som rada že je to už zamnou.
tak nech to už máš aj ty za sebou a drobčeka pri sebe 😉

kikarv
18. apr 2010

baby dobrú noc vám prajem 😉
moni zajtra dúfam že bude správička a ty mamička 😀 aj kami tak isto 😀

cheerlady
18. apr 2010

civi davam ho po kojeni,ale len ked nevie zaspinkat,takze viac sa snazim nedavat ako davat,snad mu to neuskodi 😒

moni
18. apr 2010

kika, no pochybujem ze zo mna cosi dnes vylezie 😀 boli sme sa prejst, ale akurat ma len krize rozboleli tak sa tu tulenim na lopte 😅
zuzuj, no pokial si mala pravidelny cyklus, alebo vies kedy sa vam zadarilo tak ten TP+2tyzdne su nerealne. ale veru nech sa manzel pekne vylieci, nepotrebujessa po porode starat o dvoch panacikov.

mackopuf
18. apr 2010

moni,ja som sa zarazila,ked si okolo 18-tej hodiny pisala,ze sa pojdete POOBEDE prejst 😕 A potom mi doslo,ze si v USA 😀 😀 😀
Kolko je teraz tam hodin?

moni
18. apr 2010

mackopuf, tu je o 6 menej 😀 cize stvrt na osem vecer...ty nemozes spat? 😕

mackopuf
18. apr 2010

no ja som bezne takto hore..lenze tu na slovensku uz vsetci spia a z vacsiny apriloviek sa uz stali maminy,tak maju co dospavat 🙂 ...ale ja si zasa vyspavam aj do desiatej :D

moni
18. apr 2010

mackopuf, no veru odkedy sa zacalo rodit, keca sa tu pomenej. kazda maminka sa mojka s babatkom, a ked sa da tak spia.
vanesska ti vydrzi tiez tak dlho spinkat?

mackopuf
18. apr 2010

uz teraz ani nie 😒 Ale odmalicka som sa ju snazila naucit na rezim,ktory vyhovuje mne 😎 . Ja som neni typ mamicky,ze ked sa dieta budiev ao siestej rano,tak ze hned vstane a "v plnej poľnej" je pripravena na cely den 😀 . Vanesska mala tendenciu vstavat skorej,ale aj ked bola este v perinke,tak som ju rano nakojila a dala som si ju k sebe a este sme spali spolu 🙂 . A ona vedela ze sa este nic nedeje,tak jej nic ine nezostavalo len spat 😀 😀 😀 . A teraz sa rano aj hodinu-dve hra sama,pokial sa nezobudim(sama si vytiahne pribinacek z chladnicky,napapa sa 😎 ). Jednoducho som ju to naucila,ze nech ma nebudi 😀 😀 😀 .

moni
18. apr 2010

mackopuf, no tak to je vzorne dieta! 🙂 tak snad aj maly zbojnik bude aky dobrucky 😵

mackopuf
18. apr 2010

no vanesska je skor zivsie dieta 😎 to co mi dovoli sa rano vyspat,tak mi "vrati" pocas dna..je naozaj dost ukecana a niekedy az "premudrela" co ma niekedy privadza do sialenstva 😅 ..najme v tomto kinderkovskom stave 😀 😀 😀 ..no dufam,ze tu energiu bude davat do pomoci s malym (nosenim plienok,vyhadzovanim plienok do kosa a pod. 😎 ). A vy uz mate vybrate meno pre malu? ak si to uz pisala tak neviem,lebo som tu len kratko a nemam sancu docitat tych tisic stran 😀 😀 😀

michalag
19. apr 2010

Ahojte 🙂

ja mam dnes poradnu tak uvidime co nam doki povie 🙂

stacynka
19. apr 2010

ahojte baby, dobre ranko prajem
timko dnes od siestej hore, hned chytil nervicky ze chce ist dole, tak ma to vytocilo ale skludom americana som mu povedalla ze takto to nejde, skusa kam az moze zajst, keby mi to normalne povedal ale on hned hysak, to si takto zacal vynucovat vsetko, tak bude sranda ked babulo dojde
misi drzim palce na poradni, ja mam az zajtra, a nebolo by od veci keby mi povedali ze mozte tu ostat uz ste otvorena ideme na to 😉 🙂 ze jaka som naivna 😅 uz tri vecery mavam poslov jak slak aj pravidelnych a potom zmiznu, tak uvidime, ci sa nieco pohlo

michalag
19. apr 2010

stacy, to by nebolo zle vsak 🙂

ja chodim ku svojmu k dokimu a az ked pojdem rodit pojdem do nemocky tak dufam ze dnes mi nepovie "vy rodite" lebo tasku budem mat na inom sidlisku

michalag
19. apr 2010

podla mna aj drobci citia ze uz nebudu sami a preto zacinaju viac skusat .... ten nas je v poslednom case dost urazlivy ale to ma asi zo skolky

malalady
19. apr 2010

miška 🙂 no to by si už mohla 😀 😀 😀 😀 xixi..

alicc
19. apr 2010

ahojte kočky,
konečne som sem zavítala.
nejako nestíham.
cez víkend tu bola pomaly celá rodina, takže sa ani dvere nezatvorili 😝 .

cez deň nestíham PC a večer som rada ked o osmej - deviatej zalahnem spolu s malou. Spáva zatial dobre za noc sme 2 krát hore, prespí 4 hodiny, takže sa nesťažujem. papá dobre, mliečko ťahá ako o život 😀 .

Alicka má svoju sestričku strašne rada, zatial sa nijaké žiarlivostné scény neobjavili, aj ked nemám tolko času na nu ako predtým a sem tam veru aj zvýšim hlas, ked všetko nejde podla mojich predstáv, ale snažíme sa všetci.je to taký menší kolotoč, upratať, navariť, poprať, požehliť, poobede sa učiť s malou ale velmi mi pomáha mama takže sa to dá 😉 .

dnes ideme na sono na klbiky, tak uvidíme, či je všetko ok. trochu mám aj obavy lebo aj ja aj Alicka sme museli byť balené naširoko ☹

kamilakd
19. apr 2010

ahojte babulky...drzim palce na poradnach...ja mam az zajtra 😅 baby co ste uz porodili ked ste mali poslicko aj deturence v brusku sa viac vrteli?ja to moje citim celkom dost a bolia ma slabiny a citim take cudne napatie tam dole na susku,ale krize ma nebolia 😅

kika neviem neviem ci dnes s monikou bude den D 😀 ako citam ty mas doma anjelika,daj recept nech vieme ako na krpcov 😀

druhorodicky drzim palce nech vas drobci neskusaju a nevytacaju 😉

daducha
19. apr 2010

pre cinocku :

ja do tejto temy sice nepatrim , my uz mame 15 mesiacov, no tiez mame Timonka, tak som sa potesila ze este niekto na Slovensku ma toto meno. Vsak je krasne ? 😀 😀 😀 😀 😀 .
Samozrejme srdecne blahozelam a zelam Timonkovi krasny zivot 🙂 .
Dada a Timonko z Kosic.

susanita555
19. apr 2010

dobre ranko kocky 😎 ako ste sa vyspali? ja celkom fajn 🙂
kamilka aj ja mam zajtra poradnu tak uvidime co bude lebo moj doky ide vo strvrtok na nejaky seminar do bojnic a pride az v sobotu tak neviem on by ma uz najradšej odrodil ale moja mamula nesuhlasi povedala ze toto svojmu vnukovi neurobí 😀

ninuska8
19. apr 2010

ahojte, tak aj ja som este Kinderko🙂 vcera som bola na ctg, tak celkom dobre dopadlo, ale uz chodim do nemocky zbalena, zajtra idem na dalsie,

Kamilkad tiez citim take tlaky v slabinach pri chodzi ale inak nic, malej sa tiez nechce dajak hybat...tak hadam ma dost miesta...

ja to uz vidim na maj

zuzuj
19. apr 2010

cafte baby...mna dnes vsetko nejak boli, najprv som vyfasovala krc do lytka taky, ze som az skrikla....strasna bolest a teraz mam pocit ze tam mam stale akoby stiahnutu krču..a to je 4 hodky potom...
A trpnu mi boky ked na nich lezim aj krize a chrbat bolia...som jak hypochonder uz....
baby tie tlaky na slabinach mam od januara, ale ja tam mam 2 jazvy ktore ma mi roztahuju....ja to mam take ze na jednej nohe nemozem ani stat..takze nebojte to sa len vsecko roztahuje...ja som vtedy aj v nemocke bola kvoli tomu,,,

teraz pozeram MALALADY tu bola....ako sa mas? a citis? casto na teba myslim aj s veve...je ti troska lepsie???

cifroska
19. apr 2010

Ahojte babule a mamicky.Ja sa uz ledva gulam uz by som to chcela mat za sebou. 😒

Michalag aj ten nas je dost urazlivy.A stale len snami ani svokre nechce chodit a to tam chodil kazdy den.Asi sa boji aby sme ho neodstrkovali.vidi zmeny co sa chystaju. 😒

cheerlady
19. apr 2010

alicc my pojdeme na sono klbikov v 4.tyzdnoch,ale ja maleho uz teraz balim na siroko-to by som nemala? 😕

cheerlady
19. apr 2010

baby kde kupim postolky??? mam jedny,co som dostala,ale zdaju sa mi male.

sanyk
19. apr 2010

cheer ja mam kupene troje a su mi zbytocne povedali mi ze sa uz postolky nepouzivaju a aj na klbikoch mi to povedal lekar ze netreba tiez som sa cudovala bo pred siestimi rokmi sa este pouzivali no vsetci mi to povedali v nemocnici ix krat som sa na to pytala ani v nemocke nebalili deti nasiroko iba do pampersky

cheerlady
19. apr 2010

sanyk ani ja som v nemocnici nebalila na siroko,ale pri odchode mi tak maleho zabalili-ako aj vseky babatka,co prepustali,tak som to tak pochopila 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre