Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lucinka1104
23. sep 2009

ahojte baby a čo je vlastne so zuzkou ? 😕 ja o ničom neviem prečo sem už nechodí? Je ona a babo ok či som zase uplne mimo 😒

už sa vamto teda nam všetkým kráti čoskoro sme všetky v 4 mesiaci tým čo už sú gratulujem najhoršie majú za sebou a vitam nové tehulky

kiwinka
23. sep 2009

seuska,, ze to skumaju z DNA matky,,hladaju v DNA matky chromozomy X je defcatko a Y je chlapcek...take daco... je to dost krkolomny postup,,, v skratke je to nejak takako som uviedla. tvrdila, ze je tam 100percentna pravdivost, ze DNA neklame.a vysledky su dost rychlo,uz za par hodin doslova 🙂

tantamka no asi som t ozakrykla,,teraz som vysla z toalety 🙂 po 4 dnoch 2 bobky juchuuuuuuuu 🙂
musim sa poobzerat po cipkoch 🙂

fida
23. sep 2009

pekny den vsetkym tehulkam prajem. ja som sa vratila z poradne, vsetko je v poriadku babo rastie, bolo super vidiet ako hybe nozickami a rucickami. normalne sa natahovalo ako keby sa prave zobudilo 😎
kedze obcas spinim tak musim papat duphaston este dalsie 2 tyzdne, a este mi dal take tablety, ktore si mam vkladat kazdy vecer pred spanim dnu...
ale som velmi rada je ze vsetko ako ma byt.
inac baby tie tripple testy sa robia az v 16tt, nikdy nie skor to mi dnes povedal moj doki.

zuzi drzim palecky aby ta co najskor pustili z nemocnice a aby bolo vsetko ako ma byt.
kiwi som strasne zvedava co ti vyjde, ja by som radsej D, ale manzel chce CH - klasika chlapi 😝

tantama
23. sep 2009

luci zuzka mala problémy s vedením podniku tak nemá doma net a ako to vyzerá tak krvácala a je v nemocnici ale zatial sú obaja vraj ok....

fida to kedy bude robiť tripple testy dosť zavisí od lekára a okolností mne ich bude robiť v 13... má na to dôvod... môžu sa robiť od 9 týždňa...... 😀

aktakk
23. sep 2009

Kiwi...ja som sa pre zmenu mala cca 2tyzdne dozadu asi nejaku brusnu virozu, som sa vyka.... z podoby. Okrem toho som aj zvracala, tak som bola na pohotovosti, kde si ma nechali na dve noci. Odvtedy nie, ze by som trpela zapchou, skor chodim tak na zachod skoro kazdy den, ze vyjde nieco, ale mam pocit, akoby som bola stale plna. Takze tiez to nie je bohvie co. Kiwi, my by sme mali teoreticky v sobotu alebo nedelu zacat 4.mesiac podla poslednej MS. Vsak?
Inak ja cim dlhsie sedim v tej praci, tak mam pocit ze rastiem a rastiem. Rano pridem do prace vcelku "stihla" a odchadzam ako keby vo mne stihol narast melon. Ani dychaz uz nevladzem.
Fida, super ze je vsetko v poriadku!!! A kolko ste merali?

tarinka333
23. sep 2009

Ahojte kocky,
k tej zapche... sem tam mi z toho nie je dobre, ale nastastie kazdy den aspon raz mam uspech 🙂
Odporucam na zapchu lanove semiacka. Kamaratku strasne upchavalo, dala si kazde rano za hrst a samo sa to upravilo... A treba pit vela vody... aby to vo Vas "netrvrdlo" 🙂
lucinka, v 4. mesiaci nie je z nas asi nikto. Treti mesiac a prvy trimester konci vlastne az niekedy v 13tt+2. Kuk moj album, takze este vsetkym nam chyba zopar dni do prekrocenia tej hranice... ufff

subidubi
23. sep 2009

cauko, tak bola som pozret tie teplaky v Newyorkeri, stali sice super 10€ ale myslim ze za par tyzdnov by mi boli tesné aj tie.
... kocikov je tak strasne vela ze neviem vybrat, ale kamoska ma malú 3-4mesačnú a uz musela dokupit nejaku časť lebo ze jej to bolo tesné. tak asi si dám pozor aby to bolo dost priestranné.
... bola som aj na NT vyšetrení - ultrazvuk + krv a za 2 tyzdne idem do prvej poradne. Babiny co sa robi v tej poradni? sa budeme rozpravat? : )))
... dnes som 12tt+5 a malinky(a) mala 4,6 cm ale citala som na nete ze uz by malo mat tusim 6 alebo 7 cm. ale dr. na uzv nepovedala nic.
... vy ste na tom ako s velkostou malinkeho a tt?
.. kiwinka som zvedava co ti vyjde, budes to vedet tento piatok?

kika29
23. sep 2009

subidubi mne dnes začal 12tt a bola som na ultrazvuku a mám aj prvú fotku. Bábo má CRL 4,12cm a ešte tu niečo je v cm ale neviem čo to je 1.0/7.2cm ???
Všezko je zatial v poriadku ale ešte čakáme na výsledky na vrodené vady ale to príde až na budúci týždeň takže sa to dozviem až v najbližšej poradni či je to ok a to bude 21.10. ☹
Ja som sa tak veľmi potešila fotke. Ked mi robil ultrazvuk tak sa hemžilo malé a doktor sa aj zasmial ako sa mrvý 😀 Ja by som to už aj celé chcela mať za sebou.
Od pondelka nastupujem do práce skončila mi po 5 týždňoch PN 😝

aktakk
23. sep 2009

Subidubi...tak to sa mi zda dost malinke na 12+5. Asi si mala o nieco neskor ovulku, ci? Ale tazko povedat, mne tiez podla netu nevychadza nic. Ja som bola minulu stredu, to som mala byt v 11tt+6 a mali sme 4,62cm. A tiez som citala, ze by malo byt uz 6-7cm. A to sme namali ani nahodou.
Kika- to 7,2cm neviem ci nie je nahodou obal alebo nieco take. Ja mam presne to iste na foto napisane a som sa pytala lekara, ci je to velkost babatka a on ze nie, a spomenul nieco take ako obal ci co.

tantama
23. sep 2009

babulky nestresujte sa toľko porovnávaním z netom.. tie údaje su zpriemerované a občas nepresné a potom ved keby bolo niečo v neporiadku doky by to povedal.. a do finále to drobci isto dobehnú....nakoniec sa nám aj veľký budú zdať 😀 😀

aktakk
23. sep 2009

Ja sa tym ani veru nestresujem, pretoze tie mm sa aj tak podla mna nedaju odmerat 100%. A tiez si myslim, ze ak by bolo nieco v neporiadku, tak nam to oznamia snad.

stacynka
23. sep 2009

ahojte baby, kiwinka na tu zapchu su glycerinove cipky, normalne su dostupne v lekarni, ale netreba casto pouzivat, lebo si mozes zvyknut, ja ich mam doma ale pouzila som raz tiez tusim po styroch dnoch, tak skus, ja mam tiez ten problem so zapchou takze viem o com hovoris, je to hrozne taka preplnene byt 😲 😒 😖

subidubi
23. sep 2009

citam vas pravidelne a neviem ci sa mi to zdalo ze niektore baby ste tu pisali tiez udaje oko 4cm a ktomu 12tt. Vlastne ale este ma napadlo, ze podla uzv má malinký o týždeň menej, tak asi preto, a ze to ze ma v skutocnosti o tyzden menej je zevraj OK. aj na nete som nasla vela takych pripadov 🙂
... vy ste na tom ako? .. ja tiez na prvej poradni sa dozviem vysledky toho NT+krv.
... a co sa este v tej poradni robi? len kecá? 🙂

subidubi
23. sep 2009

oprava textu, nie OKO alebo OKOLO

😀

kiwinka
23. sep 2009

fida no moj manzel chce defcatko na moje počudovanie 🙂 tiez som myslela ze CH bude chciet ale neee on chce malu pipinu ako je mamina 🙂 zenske chce mat doma haha 🙂

aktakk no ja som dnes presne 12tt+6..zajtra 13tt+0 moja posledna MS bola 25jun. a myslim ze druhy trimester zacina 14tym tyzdnom teda ked mas 13tt+1 a viac .. 🙂 takze mna sa to teraz bude tykat uz od zajtra... neviem kedy si ty mala poslednu MS???
My so subidubi prekrocime ako prveee prvy trimester 🙂 myslim aspon,,,ci je tu niekto starsia tehula, halo, hlaste sa ? 🙂 chi chi 🙂

a tie lanove semena mi prave dnes doporucila jedna baba,,,a vidim ze aj tarinka ic hodporuca,ja to tusim skusim 🙂 !

subidubi tak vysledky budem mat uz zajtra,,ze mi zavola podvecer ta milá teta 🙂 tak sa uz neviem dockat!

subidubi
23. sep 2009

kiwi tak potom šup sem s tou infoškou od milej tety 🙂
.. pocuj a tebe ked robili NT alebo naposledz uzv tak aky bol velky malinky? 😀
... pripadne ten udaj čo sa zistuje pri NT, ja som mala 1,2mm ale neviem uz coho to je udaj
... inac mala som vam nieco zistit pri NT v GPN a uz neviem ci to bolo to, ze ci sa 3D uzv plati aj pre ich pacientky, tak ak to bolo toto (sa mi marí ze hej) tak na recepcii mi povedali ze 3D sa pripláca a este niečo a inac setko je v poplatku 🙂

kiwinka
23. sep 2009

aktakk som kukala tvoje foto, vsak tebe je tam krasne vidiet hlavu, brusko aj noha tusim babetka 🙂 veelmi pekny a detailny obrazok,,,nema kazda take foto, velmi pekne sa DR. podarilo cvaknut v spravnom momente 🙂 xixixi krasne..
aj ja mam taku peknu z 9tt kde je detailne vidiet len to zatial neviem dat sem na kona,,mam v tom zmetok, ked mi manzel pomoze potom dam nejak s bozou pomocou 🙂 xiii no velmi pekne,baby kuknite na tu fotku aktakk do albáča 🙂

aktakk
23. sep 2009

Kiwi, ja som mala tiez poslednu MS 25.juna,v knizke mam termin 1.aprila, ale ked som bola v 10tt tak mi napisal ze termin 4.4.2010 podla velkosti, teraz ked som bola min. tyzden, tak mi napisal 31.3.2010. Cize su to stale akesi odchylky, ale podla MS by som mala byt presne ako ty. A podla tabuliek konci 3.mesiac v 13tt+2 , cize 4.mesiac zacina 13tt+3. Niektora z kociek ma tusim taky rozpis v albume.
Hej hej subidubi...vsetko zavisi od toho, kedy je ovulacia ale myslim, ze tie terminy sa skoro takmer vzdy nezhoduju.

Je tu niektora z vas taka, ze jej nechuti jest? Ja mam pocit stale takeho brucha akoby som mala prasknut. A stale neviem , ci nieco zjest alebo nie. Aj ked som hladna a spomeniem si na jedlo, tak ma chut prejde.

Ozaj, ja vobec nechcem vediet co budeme mat, chcem prekvapko.A nakolko je to prve baby, tak mi je to uuuuuuplne jedno Hlavne nech je zdravucke.

aktakk
23. sep 2009

Kiwi...dakujem 😀 , mam este jednu a ta je uplne super, len ju mam doma v pc a akosi som neni schopna ju dat do konika. Tu mam dokonca 3D.

kiwinka
23. sep 2009

subidubi ja som nebola na NT este...na posledy mam uktrazvuk robeny asi 28augusta...potom sme boli u dokiny znova asi 12september kde mi zalozial tehu knizku dala udaje z krvy , EKG, vaha, vyska.... a teraz mam poradnu 01oktober kde sa dohodneme na prenatalnom screeningu , NT....takze mne to este nerobili...takze neviem..
to je inak nieco ako ultrazvuk hej? nemusim sa bat?xiii

kiwinka
23. sep 2009

jej stacynka, spriaznena duša, dakujem za radu!kupim si urcite !!! 🙂 lebo ich pptrebujem, to neni normalne po 4 dnoch raz ist na wecko...dakujem ti za tip!!!

subidubi
23. sep 2009

aktakk a odkial si? teda ak to chces prezradit..
... no a ja rovnako je mi jedno ci chlapec ci dievcatko, ale zda sa mi ze to ide velmi pomaly, uz by som chcela rodit 🙂)))))

aktakk
23. sep 2009

Pridavam nieco k tomu NT:

okolo 11. až 14. týždňa gravidity sa meria NT - Nuchálna Translucencia, je to hrúbka kožnej riasy v záhlaví. Je to významný ukazovateľ chromozómových aberacií, mimo iné môže signalizovať aj Downov syndróm ale aj ťažké orgánové abnormality, najčastejšie srdcovo-cievnej povahy. Embria s trizómiou 21 mávajú zväčša hrubšiu šiju ako normálne embryá. Varovným signálom tiež môžu byť nevyvinuté nosné kostičky, typické pre deti s Downovým syndrómom v tomto období.

kika29
23. sep 2009

ja už jedno dievčatko mám a druhé by som chcela chlapčeka ale môj manžel by rád dievčatko. lenže je to jedno len nech je zdravučké.
Mne zápcha povolila začala som piť jogurtové mlieko. Celkom mi chutí.

kiwinka
23. sep 2009

aha, diky aktakk no tak uz coskoro to prekoname ten rekord a prejdeme do druheho trimestra 🙂 xiiii
uz nech rastieme vsetky pekne a babetka nech su len zdravuckeeee, pokladiky nase najkrajsie buduce 🙂 dnes som nejaka rozcitena ach jaj 🙂

aktakk
23. sep 2009

Subi byvam kusok od Piestan 🙂...momentalne 🙂 , kedze som uz presla asi tri mesta, ci dediny.Hehe. Ale toto vyzera byt uz na dlhsie, nakolko sme uz vo vlastnom 😉

dejna3
23. sep 2009

mne drahý už 3-tí deň skenuje foto z UZV 😝 dúfam, že dnes to už konečne prinesie 😉
ja som bola na sone 10+5tt a mimi malo 35mm.. neviem, či je to málo alebo akurát, ja to až tak neriešim, keby niečo nebolo o.k., tak by doki povedal 😉

babule a koľkého vlastne bude veľká noc? 😕

subidubi
23. sep 2009

ano ano to je ten NT 🙂
kiwi je to vlastne ako normalny uzv cez brucho, len to trosku dlhsie sledovali + potom zobrali krv a spolu by to malo dat nejaky vysledok a hlavne ten udaj NT, ja som ho mala 1,2mm.

... kiwi ale toto NT sa robi len do max 13+6 to budes splnat? teda mudry internet tak pise 😎

aktakk
23. sep 2009

Kiwi, neboj. O chvilku si budeme pisat ako sa balime do porodnice 😝 . Ja si sem tam inak spomeniem, ze uz som vlastne mala byt len asi mesiac a pol pred porodom, keby prve tehotenstvo dopadlo dobre. Ale hlavu hore, toto uz urcite vyjde a coskoro bude na svete male skvrnatko.

kiwinka
23. sep 2009

subidubi ty si z tej vrakune co si pisala, ci mylim sa? ako si stara..?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre