Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

oliinka
24. dec 2009

prajem vám všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov,vela zdravíčka a pohody. 🙂 🙂 🙂 🙂

civavava
autor
25. dec 2009

ahojte babule, zial hnusny zapal priedusiek mi skrizil plany a teda v pondelok nebudem moct prist.....tak som sa na vas tesila....ma drbne...

tak dufam, ze nam to vsetkym vyjde, ked budu base deticky na svete, niekedy v lete v teplucku 🙂

krasny zvysok sviatkov, cmuk

carrie4
25. dec 2009

Babulky, všetkým vám prajem krásne prežitie vianočných sviatkov, veľa pohody a krásnych chvíl v kruhu najbližších.

Dlho som tu nebola, tak vám všetkým gratulujem k zdravučkým dievčatkám a chlapčekom 🙂. My sme dostali pred vianocami najkrajší darček. Boli sme na 4D a čakáme zdravučkú princezničku.

Čarokrásneeeee vianoceeeeee 🙂 🙂 🙂

kamilakd
25. dec 2009

ahojte dievcata dufam ze prezivate pokojne sviatky...civi je mi luto ze si marod ,,ja sa stretka zial tiez nezucastnim ☹ je mi to luto lebo som sa tesila.

zuzana1971
25. dec 2009

carrie a minka21 gratulujem k malym princeznickam 😵

civi uzdrav sa

hlasim, ze ja som zatial ziva a zdrava, len uz aby som bola doma v BA 😝 , Maxik kope ostosest zlaticko moje malicke 😵 , dnes sa mi snivalo, ze sa uz narodil a bol sice malinky ale krasnucky a tak sa pekne ku mne tulil, take male bezbranne kuriatko 😵 bol to nadherny pocit 😵

vejula
25. dec 2009

ahojte kočky. Krááásne sviatky prajem 🙂
Nám ochorel psík hnačkoval nežral, tak bol aj na infuzkach. Ale na štedru večeru bol už s nami. Inač ostatné veci, všetko Ok. Krpec kope v posledné dni, asi ho tlačím tým preplneným žalúdkom, tak si robí mistečko 😀 😀 😀

silvia7
25. dec 2009

ahojte, no babule, ako, papať Vám chutí?? ja som si včera dožičila na večeru iba kapustnicu, nevládala som nič iné k tomu a že mi bolo fajne zle... nemáte podobnú skúsenosť? 😠 ma bolelo bruško a behala som na wc, ale nič moc.. no a zaspala som ako dieťatko už pri Garfieldovi hneď po večeri.. 😉
ale zato sladké mi šmakuje.. i keď na tie ATB mám také divné chute..

uhm, no tak to stretko teda rušíme? či jakoš? 🙂

roxi
25. dec 2009

ahojte baby,

tak ako sviatkujete, my sme poriadne prejedený, malá chce ísť vonku, ale mňa príšerne bolia už 3 deň kríže, tak dnes s ňou fakt ísť nemôžem a spolubývajúci ma naštval, lebo namiesto toho, aby ju vzal von, tak zaspal 😠

ale inak v pohode, teším sa, že si pár dní poleňoším,

roxi
25. dec 2009

a tiež sa chcem spýtať na to stretko, bude teda, či nie a ak áno, presunuli ste to na doobedie, nejako som teraz posledné dni nestíhala čítať, ak som mrkla, tak len narýchlo, takže neviem ako ste to nakoniec doriešili, pravdu povediac, zatiaľ ani neviem či prídem, záleží ako to budú zvládať moje kríže, doobeda sa aj tak chystám k lekárke, má mi dať lístok na neurológiu tak uvidím, čo povedia, lebo už takto nevládzem fungovať

vejula - so psíkom mi je to ľúto, ale hlavne, že mu je už lepšie

a teda malý ma tiež poriadne kope, dúfala som, že keď mám už jedno hyperaktívne dieťa tak to druhé bude kľuďas, ale zatiaľ to tak nevyzerá

roxi
25. dec 2009

zuzi - no teda, ty to fakt nemáš vôbec ľahké, je mi strašne ľúto, ako sa tvoj otec správa, zrejma má ozaj nejaké problémy a mal by sa liečiť, ale problém je, že takýto ľudia si to nepripustia a len ničia všetkych svojich blízkych, možno by ste ho mali celá rodina k liečbe dohnať, inak to bude stále len horšie a horšie, bohužiaľ poznám prípady, že sa s takým človekom už nedalo vydržať a nakoniec to skončilo až tak, že celá rodina sa od neho odsťahovala a on nakoniec zostal v dome sám a len to tam všetko rozpredal a zničil, je to síce už extrém, ale stáva sa ☹

stanusa
25. dec 2009

caute baby,
tak ako papkame a pozerame tv? 😀

zelam skore uzdravenie 🙂

vejula
25. dec 2009

joj roxi tak nech ti to rýchlo úprejde, to musí byť ťažké s tými bolesťami a ešte aj deculo na krku.... Inač psík je na tom už ovela lepšie tak sme moc radi 🙂

silvi čivavka vy sa teda poriadne liečte. Nech ste na nový rok fit.

Inač teraz fičím na jasličkovú pobožnosť, malý bráško tam učinkuje, tak ho ideme aj s maličkým podporiť.

adasik
25. dec 2009

Caute babule,
zuzi- prajem ti skorý navrat domov a aspon si uzivaj krasne chvilky s Maxikovim kopaním 😉

silvi-aj mna źvykne-chvalabohu nie casto-pobolievat brucho...pomaha tepla sprcha a poloha embria v postielke...skus...

My sa chystame k nasim, tak ak by som sa nahodou nedostala cez vikend k netu-prajem vam krasny zvysok vianocných sviatkov...papa

dejna3
25. dec 2009

ahojte

tak ako sviatkujete? ja tento rok veľmi netlačím zákusky, lebo sladké mi teraz nechutí, zato zemiakový šalát sme už mojou zásluhou komplet pojedli 😀
čítam, že aj vaši drobčekovia kopcujú o 106... tak aj ten náš drobček sa rozkopkal, občas je to až bolestivé, keď sa tak nejak pretáča a robí mi na bruchu mexické vlny 😝 aj malá presne tak isto silno kopkala, to budú asi 2 rovnaké šidielka 😵

babule, ja sa na stretko nemám ako dostaviť, takže mi je ľúto, že sa nestretneme, ale vy ostatné si to užite 😉

minius
25. dec 2009

babenky aj ja sa oneskorene pripajam vsetko len to najlepsie do Noveho roku aby sme tak vsetky vykrocili spravnou a zdravou nozkou, nech tie nase zlatinka davaju o sebe jemnucko vediet ked sa im to tam v brusku vyplna a kludne prezitie zvysku Vianocnych sviatkov!!

My sme mali dnes na obed morku a prisli aj buduci zatovia a ujovia tak nam bolo veseluuuucko ale len som zavidela ten konacik a Jack Daniels ale aspon sa zajtra nezobudim s bolestou hlavy 😀

civavava
autor
26. dec 2009

ahojte kocky, tak tieto vianoce su na p..., ked som chora..najradsej by som len lezala - zial nemozem, vcera sme sedeli pol dna u nasich, dnes ideme do Sale k svokrovcom ....TAAAAK sa mi nechce..... 😠
nastastie nemam tepotu, ale strasne ma boli hrdlo, priedusky a hlava od hlienov....sodoma gomora..a to sa o tyden vraciame do Luxu, dufam, ze nebudem musiet sedet 10hodin v aute v takomto stave 😠

malinky kopka tak s mierou, ciitm ho doobeda a vecer, jest mi moc nechuti, a ani necitim ziadne chute jak mam plny nos.....

tak pekny dnik prajem a carrie & minka, gratulujem k dievcatka, zuzi, tesim sa ze maxik kopka a ze je v brusku vsetko OK 🙂)

kamilakd
26. dec 2009

ahojte dievcata dajte sa do poriadku aby ste boli co najskor fit...u nas je hnune pocasie leje no fuj nikam sa neda ist 😒 dnes je stefanska a ja prvy krat zostavam doma...so zvedava ci aspon v TV nieco bude...male kopka ale uz 3ti den zle spavam mom strasne sny priam az nocne mory budim sa potena a s krikom polovicka dostva infarkt pri mne...

civi aj u nas starky so starkou nam dali ponozticky a dostali sme euricka na kociarik 😀

civavava
autor
26. dec 2009

kamilkaaa, tak super 🙂) takych ponozticiek nech je cim viacej 😀 😀

tunak je krasne slnecno, aj nasim trhacom sa konecne pacilo vonku.... 😝

ja sny nemam lebo nespim 😠 a teraz s tou chorobou je to uplne nula bodov 😠 😒

seuska
26. dec 2009

caute baby. mam obmedzeny pristup k netu, tak len v rychlosti. Prajem Vam krasne sviatky. A prosim Vas dajte mi vediet na tel.c. 0905688502 ci sa kona stretko aj ked je civavka chora, ktorej prajem samozrejme skore uzdravenie... tak cakam na nejake sms ci sa mam na Vas tesit alebo nie.... dakujem a pekne sviatkujte po sviatkoch si Vas vsetky docitam... pa pa vsetkym...

zuzana1971
26. dec 2009

27. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 25 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 27 týždňov.
Ste v 3. trimesteri - v 7. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Vaše dieťatko v tomto týždni stále zdokonaľuje svoj mozog. Centrum myslenia je väčšie a zložitejšie. Od jeho zrodenia mozog prešiel dlhú cestu. Už v prvom týždni sa z nervovej rúry vytvorili tri bublinky, tzv. mozgové mechúriky, z ktorých sa časom vytvoril predný a zadný mozog a miecha. Už v druhom týždni od počatia sa dali rozoznať dva výklenky, hemisféry a začali vznikať nervy. V šiestom týždni malo vaše bábätko jednoduchý mozog a centrálnu nervovú sústavu. O týždeň neskôr bol základný nervový systém už takmer hotový. Od vtedy až doteraz, každú minútu vzniká 250 000 neurónov. Nečudo že vaše dieťatko vníma všetkými zmyslami, preciťuje všetky vaše radosti i starosti...

Aké sú vaše pocity
Začína sa tretí trimester tehotenstva. Počas tohto trimestra prejde vaše telo najväčšími zmenami veľkosti a pohyblivosti. Zväčšená hmotnosť sústredená v prednej časti tela bude narúšať vašu normálnu rovnováhu, a preto si osvojíte nové držanie tela. Zväčšená hmotnosť bude taktiež sťažovať pohodlnú polohu v spánku, ohýbanie, sedenie, výber vhodného šatstva. Môžu sa ohlásiť bolesti chrbta alebo opuchnuté čelnky.

Za všetky tieto útrapy sa vám však čoskoro dostane odmeny. Teraz je čas začať s prípravami na pôrod, dojčenie a šestonedelie. Možno ste už začali navštevovať kurz prípravy na pôrod a rodičovstvo. V nasledujúcich týždňoch vám tiež prinesieme odkazy na zaujímavé články, ktoré vám môžu pomôcť sa zorientovať.

Telesné príznaky
A nezabudnite – pite dostatok tekutín. Odborná verejnosť odporúča cca 1,5 - 2 litre denne, počas dojčenia môžete množstvo tekutín ešte mierne zvýšiť. Pamätajte však – všetko s mierou. Ak váš organizmus tekutiny odmieta len čo sa na ne pozriete, je pravdepodobné, že také množstvo nepotrebujete.

A čo piť?

Najvhodnejšia je čistá odstáta voda, nenasýtené minerálky (vhodné sú tie, ktoré majú obsah sodíka nižší ako 200 mg/l), rozriedené 100% ovocné a zeleninové šťavy, príp. čaje.

Pred užívaním bylinkových čajov sa poraďte s odborníkom, či sú vhodné aj pre tehotné. Pozor, ovocné čaje sú často príčinou zvýšenia množstva žalúdočnej kyseliny. Zelené a čierne čaje nie sú pre tehotné veľmi vhodné, ale jedna šálka denne vám ani dieťatku neublíži.

Určite sa vyhnite limonádam s obsahom cukru, kofeínu a chinínu…

Pri kupovaní ovocných džúsov si prečítajte zloženie! Najmä malé, tzv. detské krabičkové džúsy obsahujú množstvo cukrov, vody a prísad, ale len minimum ovocnej zložky.

Kravské mlieko považujte za potravinu, nie tekutinu. Sójové, ryžové či iné obilninové alebo orechové mlieka môžete do svojho jedálnička bez zábran zaradiť. Pozor však, ak máte na niektorú zo zložiek týchto mlieko alergiu…

Vyšetrenia, ktoré vás čakajú
Najneskôr tento alebo budúci týždeň by ste mali absolvovať skríningový glukózový test, ak ste mali pozitívne výsledky v moči alebo trpíte opuchmi, či máte akýkoľvek iný predpoklad na tehotenskú cukrovku.

Tip:
Už je načase nosiť oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť a obmedzovať. Zvoľte si podprsenky bez kostíc, môžu byť i športové na gumičku, bez zapínania. Veľké tričká, voľné nohavice – ideálne na šnúrku, aby sa dali povoliť spolu s narastajúcim bruškom. Do práce či „medzi ľudí“ sú ideálne dlhé tehotenské šaty, ktoré netlačia a pod ktoré si môžete obliecť i teplejšie oblečenie. Ak ste tehotná v lete, je to o to jednoduchšie. Nezabudnite, v tomto prípade, na pokrývku hlavy.

ttiffanny
26. dec 2009

ahojte kočky!
my sme sa práve vrátili od rodičov - išli sme tam deň pred štedrým večerom. a to som sa v stredu stihla ešte riadne strepať vonku na chodníku 😖 . tak som radšej bežala hneď k dr., aby som nebola celé sviatky na nervy. našťastie ešte ordinoval, tak pozrel malého, ale všetko ok. vravel, že toto je v takomto počasí bežné. takže ja tieto dni len oddychujem, variť nemusím, lebo sme si plno jedla doniesli od rodičov, takže mám veget 🙂 . a do roboty nastupujem až 11.1. a potom už len šesť týždňov do materskej. sa teším, jupíííííí 😀 .

vejula
26. dec 2009

čaviky... Tak u nás boli vianoce v pohodičke. Právwe som prišla od starkých a chystám sa do mesta, bo máme takú menšiu stretávku zo strednej, tak to nemôžem zmeškať. Dúfam že tam nebude kopec dymu, bo to mi dosť vadí a maličkému určite tiež. Tak držtze prsty nech to dobre výjde...

Kami, tak ty dnes tráviš štefana domka??? Tak aspon si dobre oddýchni... A ako to dopadlo s tou lyžovačkou?

čivavka, ty sa rýchlo vylieč, držím prsty nech si už na nový rok fit 😉

aktakk
26. dec 2009

Ahojte kocky...
Tak ja sa po dlhej odmlke opat pripajam. Nepisala som, lebo v praci ako vzdy na konci roka straasne fofry, okrem toho "necakany uder od zivota" tak nebolo ani chuti pisat. Ale uz sa to ako tak vsetko ustalilo, tak Vam prajem este teda kraaasne prezitie sviatkov...teda este toho co z nich ostalo 🙂))))

stanusa
26. dec 2009

caute tehulky,
my sme vcera boli na obed u nasich a dnes k nam prisli rodicia mm. dostali sme kopec darcekov a brasko nam dal zopar euracov do cistych dvd 😀 a mamka pre maleho priniesla zavinovacku a tiez par euriciek 🙂

pokukali sme 3/4D, povytesovali sa a popestovali nase polrocne krsna Tomiho
civavka zelam skore uzdravenie 😉

subidubi
26. dec 2009

ahojtee, ozyvam sa po dlhsej odmlke ale citam vas pravidelne 🙂 Prajem prijemne vianočne sviatky a trosku by som sa chcela povypytovat ohladom kočíkov, či už máte vybratý, a aký a aké kritéria okrem farby a váhy su najpodstatnejsie. Este mam milion otazok ale to potom 🙂 hihi
... ja som tiez bola na 3D a skoro nic nebolo videt, pohlavie nam potvrdil ze dievčatko 🙂

civavava
autor
27. dec 2009

ahojte babenky,

konecne je po vianociach 🙂) teda tesim sa z toho, ze skoncilo obzerstvo, vysedavanie po rodinach..bolo sice fajn, ale stacilo...mozno by to clovek inak bral, kebyze si mozem vypit 🙂)

buduci rok, ak zdravie a peniazky dozicia , pojdeme na vianoce niekde do tepla na vylet, len my s mm a Renuskom 🙂))

dnes konecne mozem lezat cely den v posteli a liecit sa, zajtra asi budem musiet zajst k lekarovi... 😒

subidibi, gratulujem k princeznicke

😵

kamilakd
27. dec 2009

😀 civi krasne brusko manzel mal vytvarnu???no sikovny...len sa daj do poriadku,nech ste fit

idem aj ja to svoje odfotit trocha sa nam zvacsilo inak ja by som len stedrak jedla mnaaam,je tam mak a to moje male nespi vystraja vcera mi dalo taku supu ze aj polovicka zacitila 😀

silvia7
27. dec 2009

aojte 🙂

jeej civi - to bruško je fakt zlaté, že renuška kreslil mm?? 😀 som kukala čo je nové, no šetky sme nejaké chorľavé, tak to nie je moc fajn.. mne tie ATB aj zabrali, i keď svokra sa čudovala, že ako dlho ma to drží, už vyše týždňa a stále mám taký hlas, aj mi odchádza ešte chvíľami a kašlem..

jediné čo mi chutí sú koláčiky.. všetky s kokosom 😝 sú total supeeer, by som ich jedla od rána do večera.. a som riadne znudená, aj mne prídu tieto sviatky dosť oničom.. aj tá choroba urobí svoje a aj všetko.. v tv dávajú hovadiny riadne, rozprávok minimum.. pošlem aj ja foto bruška.. nech nechýbame 😉

sasikas
27. dec 2009

Ahojte....ja som taaaaka prejedena 🙂
....neska som v robote mam sluzbu no normalne som sa uz tesila.....
baby chcela som sa spytat ci ste uvazovali nad epiduralkou pri porode alebo radsej bez?....ja som nad tym doteraz pravdupovediac nerozmyslala, ale kamoska rodila min. tyzden a mala epidural a nevedela si to vynachvalit....tak mi nasadila chrobaka do hlavy a teraz neviem..... 🙂

a tiez ohladom tych kocikov.....uz mate vybrate?...lebo sa v tom akosi neviem zorientovat..... 🙂

sasikas
27. dec 2009

Civi ,pozerala som si Tvoje fotky...kraaaasna izbicka pre Renka....mozes mi poslat cez IP aka je to prosim Ta znacka nabytku?...pripadne webovu stranku?.... 🙂

pozeram ze vsetky uz mate vybavicky pre malinke, ja zatial len zopar bodeniek....no musime sa s manzelom v januari rozhybat a zacat nakupovat...vsak uz sa nam to krati.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre