Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
4. jan 2010

veve - ty vies z ktorej kolonky na vyplate sa rata materska? hruba mzda ci hruby prijem? mierne sa lisia...

moni
4. jan 2010

cicimon, presne ako keby som seba videla 😀 vyrochnena na gauci bud s knizkou, alebo ovladacom v ruke, alebo notebookom, a s nejakym jedlom 😝
zajtra mi zacina prenatalna joga, tak som zvedava ako to zvladnem taka zdarebacena. a este tak neskoro to je ze mozno zaspim po celom dni v praci 😖

vejula
4. jan 2010

jaj moni tak to si doma s maličkou moc neužiješ.. A ako to chceš potom riešiť opatrovateľku alebo ako?????
No ja viem že to môže byť horšie, hlavne nech je maličký dravý, bo to si nikde nekúpim.... Ja len tak, že je to zvláštne že štát narieka že sa zvyšuje priemerný vek prvorodiečiek a štát to stojí veľa financíí, lebo s tým vekom ide ruka v ruke aj komplikácie... A na druhej strane prijmu zákon, ktorý znevýžhodnuje mladé mamičky, ktoré ešte nepracovali.... No moc nechápem tu ich logiku ale čo už... Ako vravím, hlavne nech je to zdravíčko, peniaze sa vždy& nejako nájdu 😀

cicimon
4. jan 2010

moni (ja som tiez monika 🙂) no ja cele vianoce ako pises...ntb, ovladac, obcas nejaka navsteva a same jedlo...takze diki za robotu kde jedlo len cez obed a mimo toho nejake ovocie 🙂)
ja idem od buduceho pondelka na tehu cvicenia, zacinaju o 19.30, tak snad to vydrzim, ale konecne nejaky pohyb 🙂

veve23
4. jan 2010

inak Moni to mas pravdu, nie vsade je materska a prispevky, mozme byt radi ze aspon nieco dostaneme, mam znamu, ta tiez zije v zahranici a tam par tyzdnov si doma a staraj sa, ak muz dobre zaraba sa stara on, inak zena musi ist makat lebo od statu nic nedostane.

grekyna23
4. jan 2010

ten konik je dnes fakt spomaleny, asi ste ho prehriali tolkymi prispevkami 😀 😀 😀
kym som vas docitala to trvalo, ale dobre veci ste popisali, clovek ani netusi, kolko drobnosti sa mu nazbiera, co vsetko treba do porodnice....
a o tych papierovackach ani nehovorim....
niektore ste pisali, ze si z tychto veci robite poznamky, ja to robim tak, ze vsetko co je dolezite si kopirujem do wordu, lebo fakt netusim ako by som to tu po nejakej dobe znova hladala pri tej vasej rychlosti pisania 😵

inac, dnes sme boli na tom 3D , male bolo hlavickou dole a velmi sa skryvalo, aj rucickami si zakryvalo tvar, tak sme ani netocili video, len nam urobil 2 fotky a skusime zase o 2 tyzdne, ale aspon sme ho s mm zase videli

roxi, fandim ti s tou anglictinou, uz nahovaram mm nech je on ten anglicky hovoriaci rodic 😎 🙂

veve vitaj medzi nami 😉

moni
4. jan 2010

veji, no este neviem ako to budeme riesit, lebo to mam komplikovane. skusime opatrovatelku, alebo jaslicky, a ked to nepojde, budeme musiet cosi ine vymysliet 😔 ale ako vravis, hlavne aby boli babatka zdrave 😵
stat bude vzdy nariekat, a miesto podporovania mladych rodin, budu radsej dochodcov oblbovat. ale to radsej nechajme, to je politika 🙄

cici/moni, hehe tak to ja chodim do prace s plnou taskou jedla 🙂 ale aspon tlacim ovocie a nie tie sladke mnamky co sa doma vsade valali 😀

veve23
4. jan 2010

cicimon-len sa chcem spyat tie cvicenia su len tak vecer, alebo su aj doobeda, aj ja by som mala nieco robit len sa nevie rozhodnut

moni
4. jan 2010

veve, presne tak...ak nechces prist o pracu, pekne krasne naspat do roboty, tu po nejakych 2 mesiacoch co je uplne padle na hlavu! nie vzdy sa da vyzit z jedneho platu 🙄 v nasom pripade by to bolo dokonca o tom, ze ak nenastupim, pridem o viza a balim kufre dom 😔 krasa kapitalizmu 😵 ale nestazujem, kazdy mame svoje starosti.

hmm, ako tak citam tym detickam sa moc nechce ukazovat na 3D. potvory male, a my sme take zvedave 😵

vejula
4. jan 2010

joj moni tak snad to nejako vyriešite. Ale verím, že všetko sa dá, uvidíš 🙂 A jasne politiku radšej neriešiť, bo to sa ani vyriešiť nedá

grekyna23
4. jan 2010

a veji, som rada, ze ti je lepsie, vsetky sa musime setrit
zuzka, tebe riadne na zajtra drzim palceky a moje babo so mnou, a maxikov pribeh si napisala uzasne, a ze nevies pisat slohy

baby, o vahe mi ani nehovorte, tie cisla na nasej digitalnej vahe ide hore nejak rychlo... 😨
ale tie dobrotky mi tak ruky podaaaavaju, ja im neviem odolat 😠

moni
4. jan 2010

nejako bolo, nejako bude 😵 malokto to ma dnes jednoduche 🙂

moni
4. jan 2010

grekyna, aj my mame taku pokazenu vahu 😀

grekyna23
4. jan 2010

moni, nase baraniky/byky tvrdohlave sa uz teraz ukazuju a vedia si presadit svoje
ale uz nepotrva dlho a uvidime ich kazducky den 😵 , tesiiiiim, tesiiiiim

veve23
4. jan 2010

cicimon- niekedy je na paske priemerka na vypocet pn, tak nieco podobne je aj na vypocet materskej, ak mas mesacne stale rovnaky pijem tak priemerka je rovnaka, tusim 55 % y brutto na den krat pocet kalendarnych dni, tak niak. Berie sa aj do uvahy od ked si zamestnana. napr. ja som menila v aprili robotu, tak sa mi pocita odvtedy. no a na paske by si mala mat tarifnu mzdu/to je brutto, pripadne sa k tomu pripocitaju odmeny premie, a z toho spolu sa platia odvody, ale ak este pracujes, mzdarka ti to za chvilocku vypocita a presne ti povie kolko budes dostavat

grekyna23
4. jan 2010

musim aj manzela odvazit a ak tak potom zistit, co ma ta vaha proti mne 😠 😠
uz sa nejak necitim vo svojej kozi, ale koli babu urobim cokolvek a hadam tie kilecka potom pojde dolu

moni
4. jan 2010

neviem ci ste citali ten horoskop pre deticky narodene v 2010...to ked sa skombinuje s baranmi/bykmi, mame sa na co tesit 😵
na druhu stranu, ja som tiez baran takze velmi nemoozem kritizovat 🤐

veve23
4. jan 2010

no o vahe ani nepiste, som citala ze v norme je pribrat 10/12 kg, k comu sa blizim uz teraz, sice mi vravia ze to nevidiet, lebo som bola az moc chuda, ale aspon nepotrebujem tehuveci, lebo nosim saty a leginy a aspon mi netlacia na brucho a saty znosim aj potom, lebo niesu tehotenske, len som kupila strih co sa pod prsiami rozsiruje a tak nevidiet kila navyse 🙂

cicimon
4. jan 2010

moni - ja si tiez nosim obed a nejake ovocie, ale aspon usetrim a nejem nejake blbosti z restik, na zajtra uz mam asi 4 krabicky vratane ranajok 🙂

veve - ja som hladala nieco po 18tej, aby som stihala z prace, skus pozret www.maternitycare.sk mozno najdes neico volne este
odkial si z BA?

moni
4. jan 2010

veve, ja som na tom podobne, tiez som zacinala ako velmi chuda. o to viac podla mna vnimame tie zmeny. podla tunajsich tabuliek, ak tvoj BMI bol pred tehu pod 19 tak sa odporuca pribrat 12-18kg, takze tym sa ja ukludnujem bo uz mam 7 kil navyse 😀

silvia7
4. jan 2010

mňa stále ruší ten koník... mi začalo byť divne - v krku pocit ako pred vracaním 😖 pfuj..

cici - no ešte som sa presne nerozhodla, kde pôjdem rodiť.. kramáre mám najbližšie, ale ešte kamošova žena rodila v ružinove a bola strašne spokojná, tak že mi dá kontakt na jej pôrodníčku a tak.. uvidím no.. a ty?? 🙂

dejna3
4. jan 2010

baby, o váhe ani nehovorte 😖 ja síce ani neviem, koľko mám momentálne navyše, ale určo ma to číslo pred poradňou nepoteší 😒 cítim sa už fakt nepohodlne, ťažko si oúvam čižmy a zohýňam sa, ale pri malej to urobím aj 100x za deň 😝 ale cíti, že začínam opúchať, takže aj to urobí svoje na váhe a na pohodlí nepridá ☹ keď si predstavím, že to "najhoršie" ešte len príde... ale stále si opakujem, že to tie 3 mesiace už nejak zvládnem a potom si už budem užívať krásnu voňavú jar a malého drobčeka s jeho sestričkou 😉

cicimon
4. jan 2010

silvia - ja neviem, asi antolska, kedze som z petrzky, nepoznam ziadnych gyn v nemocniciach, tak sa velmi nemam podla coho rozhodovat...a pritom na kazdu pocut aj dobre aj zle..

grekyna23
4. jan 2010

ja som mala pred tehu vzdy pod 55 a teraz som +10, znamy mi hovoria ze mi to pristane, ale to tehulkam pristane vzdy a aj mm sa pacim, tak to asi iba ja vnimam tak inak
no ja sa lucim, bruuu noc

silvia7
4. jan 2010

no baby keď si vezmete, že aké brušisko ja mám na fotke (teraz je už o trošku väčšie opäť..) tak to som pribrala zatial len 6kíl a vyzerám akoby som zajtra mala porodiť.. čižmy si obuť??utrpenie, keď mám byť tak dlho zohnutá.. a nohavičky a gate, či ponožky si obliecť je umenie pre mňa.. aj z vane sa mi strašne ťažko vstáva už.. 😢

veve23
4. jan 2010

cicimon, ja som z Ruzinova, teraz ale byvam vo sv.jure ale to je kusok. pozerala som tu stranku vacina cviceni je vecer ale su tam aj niake cez den, tak to este popozeram , no a este sa musim olepit z domu 🙂 ,dk za info

cicimon
4. jan 2010

ja som zatial pribrala 7,5.....ale kedze som predtym nebola chuda, tak teraz vyzeram skor tucna ako tehotna...

idem aj ja, DN

silvia7
4. jan 2010

no veď to, že koľko ľudí, toľko názorov a skúseností... hlavne v tých pôrodniciach je to také.. zatiaľ som na každú počula zlé ohlasy, potom zase aj dobré, tak to je fakt ťažko.. a záleží aj veľa od rodičky, asi ak nebudeme čakať veľa a budeme aj my milé, tak aj oni tam budú fajn.. snááááď 😝

veve23
4. jan 2010

moni-no to je super ja som mala podvahu som zacinala na 43 kg a rifle 25, teraz sa citim jak tulen, tak ked mozem pribrat do 18 kg tak to dufam neprepisknem, roky sa mi nedarilo pribrat a teraz by so jedla a to doslova aj za oboch. este ze polovicka tiez pribrala, tak sme dvaja tuckovia, len ci to potom yhodim, leo som nosila velkost xs, tak budem musiet vymenit cely satnik ked nic neobecem 😒

silvia7
4. jan 2010

akurát som čítala tému Váha pred tehu a pôrodom a po pôrode... tak sa nemusíme báť, baby dávali hore aj 32kíl!!! a dali dole.. to je individuállne.. a písali tiež že hneď po pôrode vážili to čo pred tehu.. čiže treba rátať váhu bába, plodovej vody, placenty, zväčšenej maternice..celkovo sme naliate vodou.. prsia veeeľa vážia (či ešte len budú??) 😝 a tak...

ja chcem ísť tiež cvičiť - teraz od 10.1. v materskom centre by mali mať aj cvič. pre tehulky, len tam treba cinknúť, mám to o ulicu od domu, tak som zvedavá.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre