Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
10. jan 2010

ja som mávala problém s nespavosťou pri prvom tehu... teraz akosi nie je... som rada, že zaľahnem, taká som unavená 😀

cicimon
10. jan 2010

luca - ja uz teraz mam problem som spanim, len sa otacam z jednej strany na druhu a potom spat s tym, ze ma boli bok....a este 3 mes takto spat..

grekyna23
10. jan 2010

ja tiez este robim, teda zajtra po prazdninach znova zaciname, aj sa mi nechce, aj je dobre, ze nieco budem robit, lebo inac iba lenosim... 😝 ,este januar a februar, uvidime ako sa budeme citit...

cicimon
10. jan 2010

a uz niekomu vypocital gyn. kedy je nastup na matersku? grekyna - nam dvom TP vychadza rovnako (teda ja mam podla morfo 19.4.)

kamilakd
10. jan 2010

baby a to kedy pojdeme na matersku tie co marodia ako je to??nam ukoncia PN daju nejake tlacivo pre zamestnavatela?alebo? ma tu niekto skusenosti?

kamilakd
10. jan 2010

dejni ten sabes treba vyuzit ked je chut 😀 aspon u mna je to tak

cheerlady
10. jan 2010

baby ja neviem,kedy ma posle doki na matersku,ale 1.2. mam dalsiu poradnu a kedze termin mam 4.4.,tak pociitam,ze uz sa ma opyta odkedy na matersku,ved to by som mala ist nejak po polovici februara.ale ja sa uz tesim,ze budem doma,lebo aspon si porobim poriadok doma,lebo teraz sa budeme stahovat,tak budem mat co doladovat este aj potom,no a budem si uzivat nakupovanie veciciek a vsetkeho,co bude treba,kedze este nic okrem par bodyniek nemam 🙂

cheerlady
10. jan 2010

ozaj baby a uz sme definitivne vybrali meno,ak to bude teda naozaj chlapec - ALEX 😵

dejna3
10. jan 2010

kami, ešte dokukám lampáreň a idem na to 😀 😀

gynekológ vám na tlačivo vypíše len PTP (predpokl. termín pôrodu) a nástup na MD si žene určí sama v rozmedzí 8tt najneskôr však 6tt pred TP... tie babuľky, čo sú na rizikovom - gynekológ musí PN ukončiť v čase 8tt pred PTP... ak sa viete v zamestnaní dohodnúť a vziať si na tie 2týždne dovču, tak môžete na MD nastúpiť až 6tt pred PTP... ak nie, tak na MD nastupujete ihneď - teda 8tt pred PTP - ktorý uvedie gynekológ 😉
dúfam, že som to napísala aspoň ako tak zrozumiteľne 😉

jankako
10. jan 2010

Babeny,máte niektora problemy so zrýchlenym tepom??Trieska mi srdce ako dive..V tehu že je to vraj normál...Len mňa trápia aj aritmie...trošku sa bojim,aby to nebola štítna žlaza...podotykam že sa na ňu neliečim,nikdy som nemala s tym problem...som trošku vyplašena,kedže ma aj zimnice zoberaju občas.... ☹
V utorok idem na poradňu,musim hodiť debat o tom s mojim lekárom..
Inak som bola 5 dni v nemocke...Kolaps..Moje telo nejak zle reaguje na tehotenstvo.. ☹

dejna3
10. jan 2010

janka, ja som mala veľmi rýchly pulz, ale až posledný týždeň, čo som malú prenášala... ja by som radšej šla k dr.

cicimon
10. jan 2010

jani - ja mam tiez niekedy pocit, ze ked napr sedim, ze mi srdce bije ako dive a aj tlak mam na kazdej poradni uplne iny...minule sa sestricka smiala...ze 140/70 🙂 (ale neviem, ci nerobili nejakej babe vtedy nejaky zakrok, lebo taky plac co siel z ambulancie by aj kona rozhadzal...) no ale po chvili sa mi to znormalni

grekyna23
10. jan 2010

cicimon, este mi nevypocitali ani nehovorili presny nastup na MD a TP mam stale ten co mi vypocitali na zaciatku, uz mi ho pri morfo nemenili...
cheer aj ja sa uz tesim na matersku, ale este som rada, ze budem medzi ludmi, v praci sme dobry kolektiv, je tam sranda , ale uvidime aka budem chodit domov unavena a vycerpana 😒

cheerlady
10. jan 2010

jankako ja som mala problemy so zrychlenym tepom asi pred rokom a pol,ale to bolo u mna stresoveho povodu,lebo som mala velmi zle obdobie aj v praci aj doma-ocino mal havarku a bol dlho v nemocnici a ja som na taketo veci dost citliva ☹ no a teraz mam nizsi tlak,ale pulz mavam vzdy tak do 90..ked som bola na EKG,tak som mala rovnych 100 😨 no ale to aj z toho pocitu,ze si to uvedomujes,ze ti to meraju,tak je to istym sposobom stres. a na stitnu zlazu som ja bola sledovana od malicka ale nikdy som nebrala lieky,az odkedy som tehu mi dr.nasadila,lebo som mala vysledky na hranici.a vysvetlila mi,ze tie lieky babatku len pomahaju,aby sa spravne vyvijalo 😉 urcite to spomen dr. a chod aj k endokrinologovi a internistovi,nech mas klud na dusi 😉
a ako sa prejavil ten kolaps? 😕 dufam,ze uz si ok,setri sa 😔

dejna takze moze sa ist aj 8tt pred porodom?minule som sa to tu pytala a baby vraveli,ze 6.

inak ja som mala problemy s takou tou malatnostou a tocenim hlavy,no a od piatku beriem zelezo,lebo dr.mi bral krv a som chudokrvna a musim si zaklopat,ze mi to tusim zacina pomahat,dnes mi je celkom fajn 🙂 klop,klop,klop

grekyna23
10. jan 2010

janka, tak to mi je luto, kazde telo to znasa inak ☹ a uz ste v pohode? co zistili v nemocnici?
ale aj ja som mala parkrat pocit, ked som tak lezala, ze mam strasne rychly tep, krcne tepny mi strasne busili, nastastie vzdy mi to po chvili preslo a na poradniach mam tlak vzdy v pohode..

cicimon
10. jan 2010

cheerlady - 8tyzdnov pred ides ak si rizikova resp zo zdrav. dovodov, 6t ak je vsetko ok

evil15
10. jan 2010

ahojte tak a už mám veget a ako tak čítam tak tu sú debaty vo velkoma o všetkom 😉 ako je to s materskou pre tie čo podnikajú??? teda majú živnosť lebo ja mám a ešte som sa nato nejako nepozrela ako to je ???

luca223
10. jan 2010

no ja som tiez zivnostnicka a volala som si na socialku a tam ak mas papier od doktora treba to nahlasit a vlasne tusim poziadat o tu matersku ci co...
a na zivnostenskom mi povedali ze ak cem prerusit zivnost tak sa to da na polroka a ked cem dlhsie musim si to kazdych 6 mesiacov predlzovat a hlavne si o to prerusenie musim poziadat asi 3tyzdne pred predpokladanym teminom nastupu na matersku
teda ak som to spravne pochpila tak nejako by to maly byt...
ale zavolaj si sade co ti povedia a radsej skor ako tyzden pred nastupom

evil15
10. jan 2010

Luca223 ďakujem pojdem tam tento týždeň a uvidím čo a ako mi povedia lebo tieto naše úrady sú strach a hrúza 😀 prístup otrasný ak tam niekoho nepoznáš, ale snáď všetko dobre dopadne 😉

cheerlady
10. jan 2010

grekyna ja som v robote sama-striedam sa s kolegom,takze mna to tam teraz uz vooobec nebavi,skor sa nudim a preto sa hlavne tesim na matersku,ze nebudem mat pocit,ze len sedim na zadku a porobim si co chcem 🙂

baby tak ja som sa prinutila kuknut kociky,ked uz vsetky tu mate nejake tipy,no a zatial u mna vedu ABC Design CONDOR 6S 2010 alebo ATLANTIC Espiro 2009. ale asi skor ten Atlantic,lebo sa mi zda,ze ma priestrannejsiu sportovu cast. idem ich aj hodit do albumu 🙂

saudi
10. jan 2010

hladali ste este nejaky obchod v BA pre deticky, tak na Vajnorskej 136 je Babymarket http://www.babymarket.sk/, nestiham docitat, tak neviem, ci ste sho uz spominali.

saudi
10. jan 2010

bola som na 3D usg, tak nam potvrdili chlapca 🙂 pridala som aj 2 foto: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

jankako
10. jan 2010

No v nemocke nezistili nič...krv je ok.Len som anemicka,ale beriem na to lieky...
Ako sa prejavil kolaps??Ostalo mi zle,ako neprítomna,som normálne nevedla či mi aj záchranku nebudu volať.Tep 120,srdce mi išlo z hrude vyskočiť...trvalo to asi 10 min.../najdlhšich 10 min.v živote/rýchlo som si dala Mg.Pomaly to prechádzalo a začalo ma triasť,neskutočna zimnica...alebo čo.Tak som hned volala mojmu lekárovi,a už ma aj viezli do nemocky.Tam mi od poobedia do rána tiekla Mg infuzka a bolo ok..
Tie zimnice ma trápia stále a potom tie návaly tepla../ako v prechode/a búšenie srdca.
Myslim že naozaj to moje telo nejako nezvláda..Ja len dúfam že to čo mi bolo minulu nedelu sa už nezopakne... ☹ Strašny strach som dostala..
Ale myslim že sa popýtam na poradni na ten tep a aritmie...nech mi potvrdi že je to normál a že nemam sa ničoho báť...
Ja mám tlak úplne nizučky..To je ale ok..Keby bol vysoky,to nie je ok...
Možno som aj precitlivela..neviem...

sasurin
10. jan 2010

Ahoj babulky, ja dnes od rána akosi nemám šťastný, deň ☹ konečne som sa v noci vyspala ale ráno som vstala a tak ťažko sa mi dýcha akoby mi niekto tlačil na pľúca a aby toho nebolo málo tak som ráno varila išla som vyprážať rezne a keď som položila druhý rezeň do oleja tak sa mi šmykol a čľapol dnu a olej vypľasol mne na bruško takže mám tam popáleninu že 2.st. a veľkú asi 4x13 cm. pre istotu sme išli na pohotovosť tam mi to ošetrili a prelepili a každé 2 dni mám chodiť to prevezovať a to zajtra idem do poradne 😖
Lekár mi kázal dnes oddychovať, našťastie ma tá rana prestala bolieť 😀

sasikas
10. jan 2010

ja si tiez myslim ze sa babetka do tej hlbokej vanicky nedavaju len tak pre nic za nic....aj co som sa rozpravala s pediatrickou, tak jej nazor bol vyslovene taky ze do toho vajicka,fakt len na tu cestu v aute...a ze ked aj babo vo vajicku zaspi, tak ho radsej zobudit a prelozit do postielky alebo hlbokeho kocika, aj za cenu ze sa zobudi, ale rozhodne ho nenechavat dospavat vo vajcurku....lebo ze ani na chrbatik to nie je dobre a aj sa im horsie dycha v tom vajicku....a potrvdil nam to aj jeden predajca vTN... 🙂 takze my hlboky vanicku rozhodne kupime.... 🙂

grekyna- k tej postielke Safari...ma to tri vyskovo nastavitelne polohy....teda ak som ta spravne pochopila, ze si sa pytala na to..... 🙂

sasikas
10. jan 2010

ja tiez do roboty este chodim....a aj ked si zanadavam, v podstate som celkom rada, lebo neviem co by som teraz robila...asi by som len prespala cele dni.... 😀 ale zas ten posledn y mesiac clovek asi uz nebude tolko vladat, to je pravda....esteze ten internet existuje a konik.... 🙂 🙂baby to este len bude intenzita pisania ked uz vsetky doma budeme.... 😀 😀

sasurin
10. jan 2010

janka - ja som podbné príznaky ako píšeš mala asi pred 3 rokmi vtedy som ale nebola tehu, a zistilo sa že mám problémy so štítkou tak beriem už 3 roky lieky a teraz v tehu mi aj dávky dr. zvyšuje ale to nemusí byť u teba problém so štítkou možno je to tehu a tá citlivosť

kamilakd
10. jan 2010

saudi gratulujem a maly je aky vegetak

sasurin sakra tak drzime palceky nech sa ti to rychlo zahoji...juuj no to mi je luto preto ja stale pouzivam zasteru ja mam uz velky pupok a sem tam sa aj mne nieco take zadari...este raz drzim palceky

sasika som rada ze aj ty ako farmaceuticka si potvrdila tento nazor o vanickach 😉 ty uz mas kocik vybraty na 100 percent

vejula
10. jan 2010

čavte kočky....
sasurin, fuuu dufam že bruško bude čoskroo dobre a popálenina už nebude bolieť
Inač ja mávam tiež niekedy také divné tlaky na hrudi a možno aj mi viac bije srdce ale trvá to len pár sekund a potom to prejde... Myslíte že to môže byť niečo so štítnou žlazou??? Dúfam že nie, čo by sa mohlo stať mimi???

sasurin
10. jan 2010

kamilka dik si veľmi zlatá verím že všetko bude ok, ešte že bábo je chranené trojobalom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre