Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
12. jan 2010

grekyňa, hylak môžeš, ja som ho brala v dokonca v I.trimestri, keď som čakala sofi

grekyna23
12. jan 2010

dakujem, lebo v leteku, ze poradte sa s lekarom, tam som to chcela prebrat aj s gyn., tak si teda vecer dam, nech nemam prelietavu noc 😅 , lebo uz ma z unavy aj hlava boli 😖
inac babtko v brusku dnes riadne kope, to asi z tolkej glukozy, ale aspon ma potesuje a ukludnuje pri zdrav. problemoch
inac dejna neviem ci hodnoty z gluk. testu 5,11 7,38 5,61 su v pohode? ked uz tak dobre radis 😉

dejna3
12. jan 2010

aj moje veľmi kopkalo po glukóze 😀
ak si dobre spomínam, norma glukózovom tolerančnom teste by mala byť: 5,5 - 8,8 - 7,7, takže je pravdepodobne všetko o.k. 😉

dejna3
12. jan 2010

inak, mne brali pri gtt krv len 2x - nalačno a 2 hoďky po vypití glukózy 😕 výsledky ešte neviem, spýtam sa až na poradni v pondelok

grekyna23
12. jan 2010

jeeee dakujem, aj na nete som nasla podobne hodnoty, tak snad to bude dobre a ja budem sladke moc papat dalej, teda az po diete... 😒
inac, hoci pijem teraz horky caj, stale citim tu hrozne sladku chut z testovania, bleeeee 😠

ono ta stredna hodnota je po tej glukoze a ta tretia, ci to telo dokaze dobre spracovat, aspon ja to tak chapem, tak mozno preto ti nebrali po 1. hodine
fakt neskutocne kopkaa a brusko sa az trasie, sa nam cosi s mm nakukame 😀 este, ze sa neda vykukat 😵

vejula
12. jan 2010

ahojte kočky. Tak som bola na prvej tej tehotenskej profylaxii a bolo fajn. Najprv sme si zacvičili. Pôrod skúšali 😅 A potom nám hovorila o prvej pôrodnej fáze. Tak som o kusok mudrejšia 😀

Inač cukor mám vraj dobrý, tak som rada 😉

Jankako, no ja síce zimnice nemávam, ale občas sa mi tiež dobre potia ruky. No však mudrejšie budeme ked budeme mať výsledky z testov

Kočky tak dnes sa tu hlavne rozoberaju vzťahy s chlapmi. No tak ja tiež nie som na tom ideálne, ako som už povedala nieje dna kedy by sme si neskočili do usmevu. Ale viem že to preto že sa teraz toho vela zmenilo a ani jeden z nás to nemá najlahšie. Aj ked si myslím že by mohol pochopiť, že mám teraz svoje muchy 😅

Inač kočky chcela som sa spýtať obmedzujete nejako vajíčka??? Ja som si dnes urobila omeletu z 3 vajíčok a potom ma chytil akýsi strach, že vo vajach je vitA a že či som neuškodila malému... Ako to máte vy? PApáte vajíčka normálne???

malalady
12. jan 2010

ahojte babule 😀 takže čakáme babiku Nelinku 🙂))) ale 3D sono sa nevydarilo.. ☹ necela sa ukazat.. 🙄

veve23
12. jan 2010

vejula- ja papam, sem tam si dam prazenicu, al. na tvrdo, ja som citala ze by sa nemala pecienka a pastety. ale co vsetko by sa nemalo....... Ja jedine comu sa vyhybam je alkohol, kava a ani pecienku nejem.

dejna3
12. jan 2010

malalady, gratulky k dievčatku 😵
veji, ja sa vo vajíčkach nejak neobmedzujem, celkovo ich nejem často, ale určite asi tak ako netehu 😉
greky, ja som tiež celý deň po teste zaháňala tú sladkú chuť všetkým možným 😝

blondy12
12. jan 2010

veji ja neviem nejako jem vsetko...ale nie vo velkom mnozstve takze obcas si dam aj prazenicu ale to je fakt iba obcas...takze nejako to az tak neriesim...a ja by som napr bez kavy neprezila den..proste jednu denne musim taku klasicku ...je vela nazorov na to ze kava skodi a potom ze skodi ale iba tak nejakxch 5 denne..atd..takze pokial mi chuti a potrebujem neriesim..

malady gratulujem ku Nelinke 😀

dejna3
12. jan 2010

veve - ale veď pečienka obsahuje kys. listovú, tak práve tá je vraj dobrá 😕

malalady
12. jan 2010

dakujem babenky.. 🙂 😀 😵 😵 😵

vejula
12. jan 2010

Ďakujem kočky 🙂
malady gratulujem ku dievčatku, tak budete mať párik 😵 To je super....

malalady
12. jan 2010

ludia všetkeho vela škodí.. 🙂 takže kašlite už na to.. čo škodí a čo nie.. 😉 jasné okrem hentoho čo to obsahuje ta somarinka v tonicu.. inakšie jecte vše.. 😉 to vám aj lekár povie.. 🙄

blondy12
12. jan 2010

pocujte dievcata mne teraz poslednu dobu dost trpnu nohy...aj ked sedim a mam prelozenu tak mi vie strpnut mam to spomenut zaciatkom februara doktorovi?alebo je to normalne?ako nepuchnu mi ale mi vedia trpnut..tak neviem ci to je nieco zle alebo sa to stava..ja idem k dr az 3.2

dejna3
12. jan 2010

blondy, určite to povedz...a kŕče nemávaš?

baby, no ja som sa asi fakt presilila, už druhý deň cítim také "ťahanie" na ľavej strane podbruška.... netrvrdne mi bruško, ani nič iné, ale občas je to dosť nepríjemné ☹

vejula
12. jan 2010

jasnačka kočky, len ja niekedy neviem odhadnuť že čo je vela. Ale tri vajíčka nieje snad až taká katastrofa 😅
Blondy mne dnes na tej príprave trpli ruky ked som bola o ne zopretá... Neviem čím to bude 😕

blondy12
12. jan 2010

dejni mala som obcas krc ale v ramci normy..ako aj ked som nebola tehu...

veve23
12. jan 2010

dejna- no ale ze sa tam zachytavaju vsetky necistoty tak by sa nemala
blondy- ja som bola kavickarka aj fajciar, ale to samo prislo ze mi je z kavy spatne, ale zas pijem colu, kazdy ma nieco, ja jem na co mam chut, ale tiez s mierou

grekyna23
12. jan 2010

malalady, takze sa vam podarilo dievcatko, super, budete mat pekny parik Tobiasko a Nelinka, gratulujem 😉

ja vajcia tiez nejako neobmedzujem, veji, si myslim, ze pokial nejes tu omeletu z 3 vajec denne tak v poho 😎

dejna, ale v pecienke sa zneskodnuju vsetky nebezpecne latky pre telo, tak asi preto sa nemoze
a ani chut hylak kvapiek mi tu sladku chut neprehlusila, moja sestra mala tu tehu cukrovku, tak ten test opakovala niekolkokrat a este teraz po 5.tich rokoch si vie tu chut vybavit 😖

blondy12
12. jan 2010

no napriklad aj ja som bola fajciarka ..fajcit som prestala sama od seba ale myslim ze asi sa k tomu vratim ako privoniam k vinku a jedno s druhym... 😅 ...

ale kavicka mi stale chuti za co som rada sice si robim jednu silnejsiu rano ale pijem iba jednu...a napr.ja som colu nikdy nemusela ani teraz nemusim takze kazdy mame svoje nejako sa ten kofein do nas dostane.. 😀

ja nejem s mierou mandarinky 😀 ..kupim si kilo ako dnes a skoro vsetky zjedene 😝

grekyna23
12. jan 2010

blondy, v tehu sa nemaju prekrizovat nohy, je to aj moj zlozvyk, a tiez mi zrejme z toho v tehu zacali krce 😠

dejna3
12. jan 2010

tak potom neviem, kámoška, keď bola tehu, tak jej neskutočne pečienka chutila a doktorka jej povedala, že v pohode môže, práve kvôli tej kys. listovej 😉

nohy by sa nemali krížiť vôbec, aj netehu, kvôli prevencii kŕčových žíl, ale ja to tiež vôbec nedodržiavam 😀

grekyna23
12. jan 2010

ja pijem to 3v1 po obede, ale to aj koli atmosfere, si dame s mm, k tomu nieco dobrucke, sladke, no mnam, no dnes som mohla iba privonat k mm kave, ma strazi, ale dovolil mi bebe dobre rano, ze to vramci diety mozem 😉

vejula
12. jan 2010

no určite denne nieeee 😉
inač kavičku som pijavala ale pčas tehu ma akosika prešla chuť na nu, ked si na nu spomeniem je mi ťažko... hmmm kto vie prečo, k tomu nevolnosti som od začiatku tehu nemávala.

blondy12
12. jan 2010

veji to je take ako preco u mna vznikla nechut ku kyslemu jedlu a k omackam akurat smotanove mozem ze by som sa aj kupala v nej..ale nejaku asi z toho vypeku a tak nemusim... 😖

no mne ta noha vie trpnut aj ked napr.sedim bez prekrizenych noh... 😨 🙄

grekyna23
12. jan 2010

oki, tak vas opustam, lebo nevyzeram dobre, hlava a oci ma uz bolia ☹
tak zajtra, paaaa

minius
12. jan 2010

zuzi no ty si fakt bola krasnucka nevesticka 🙂 a aky ste peknucky parik!!!

Malady gratulujem k dievcatku a idete vyskusat este raz to 3D, tu sa da ist zdarma ak sa male poriadne neukaze.

A preco sa prazenica nemoze? Ja som tiez pocula vraj vajicka by mali byt dobre uvarene a ziadne namakko hlavne koli salmonele ale ja pravidelne prazenicu so slaninkou 🙂

Blondy mne nohy velmi netrpnu ale zas za posledne dva mesiace mam v nich taky divny pocit akoby boli riadne natiahnute a unavene a dakedy ked lezim tak mi s nimi tak trha 😖 ale ja vobec neviem ked tu nieco spomeniem lekarovi tak mi povie ze co cakam ze telo sa meni a je to tymi hormonami a ja skoncim ako taka panikarka ☹ ☹ ☹ .
A ked nieco spomeniem v poradni tak mi iba povedia ze oni nevedia ze sa mam opytat lekara.
Ja chcem prist rodit domov na SK. 😠 .

dejna3
12. jan 2010

greky, pá 😉
ja tiež pijem kafčo, len v I.trimestri mi nechutila... ale ja pijem takú - že pol šálky kávy - pol mlieka 😉 aj colu so dám 😉

vejula
12. jan 2010

blondy asi tie babena davaju na javo čo potrebuju...
Mini s tými vajíčkami si nerob vrásky, to len taká moja dedukcia, že žltko obsahuje vit A a ten by sa moc nemal. Ale tak myslím že v tom vajíčku sa nevyskytuje až v takom kritickom množstve lebo na nete som čítala že len pečienka by sa nemala ale o vajíčkach v suvislosti s vit A som nič nenašla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre