Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
4. feb 2010

zuvi neboj mimi bude v poriadku, ved nie take choroby maminky prekonavaju pocas tehu a babatka su v poriadku.. hlavne papaj vela vitaminov...

moni ja sa na tu improvizaciu tesim aj ked to bude riadny zaaahul vsetko postihat a do teraz sme si lenosili... hlavne sa tesim na poporodnu depku 😀 a na tie nervaky...

moni
4. feb 2010

zuzkabar, z vlastnej skusenosti poviem ze chlapi prekvapia aj po X rokoch 😅

zuvi, nic neboj, to ze je tebe mizerne, neznamena ze aj babatku je. ono si vycuca co treba 🙂

seus, no obrati sa nam zivot na ruby, ale isto to stoji za to 😵 na depku nebude cas 😀

ninuska8
4. feb 2010

no uz ked tu rozoberate muzov, ja som na svojho tiez nejako naviazana teraz pocas tehu...mam pocit, ze som sa donho nanovo brutalne zalubila a vsade za nim doliezam jak pipka, a o to viac mam mrzi ked si robi co chce a sa mi nevenuje...

no na druhej strane som rada ze je teraz na tyzdnovke lebo sa viem ukludnit a tym padom mam mnesie stresy z mojej neopatovanej lasky🙂))) asi mi sibe🙂)))

inak zuvi ja som bola pocas tehu trikrat chora a dvakrat som brala ATB tak sa nemas coho obavat, lebo moja mala si toho uzila hadam dost, teraz sa len napchavam s vitaminami aby na mna nic nedoliezlo, lebo chripky sa vzmahaju, bojim, bojim, ale verim, ze to bude dobre

zuvinka102
4. feb 2010

no tak to ste ma utesili.. dakujem .. vitaminy jem a aj moja metoda na bolave hrdlo zabrala.. takze sa musim zbavit len nadchy 🙂

pipimiska
4. feb 2010

moni,bud rada ze sme sa teraz nezhodli,aj ked, keby ze to citis aj ty,tak som viac kludna 😀

dejna,teba bolelo na ms a poritom ta cely cas pichalo?a dnes to uz necitis?? 😉

pipimiska
4. feb 2010

a neviete poradit ako sa zbavit alergickych prejavov?tj.kazde rano sa mi spusti nadcha a kycham cely den,mne to nevadi,len som pocula,ze takto mozem preniest alergiu na babo,neviem ci je to pravda 😕

moni
4. feb 2010

pipi, mne sa spusti nadcha na vecer 🙄 ale teda, ja nemam alergiu, len tehu nadchu.
dieta alergikov ma vyssiu sancu ze bude mat alergie, ale s tym nic nespravis 😔

nini, to je krasne co prezivas s manzelom 😵

dejna3
4. feb 2010

pipi, nie, večera ma to "len" bolelo, ako pri ms... a teraz navečer mi to tuším znovu začína 😒
na tom mieste, ako bývali vaječníky ma to pichalo tuším v stredu.. ale prešlo to, tak som sa tým nezaoberala...
inak mne toto druhé tehu nejak často tvrdne bruško... pri sofinke to tak vôbec nebolo 😕

moni, odkedy máš nádchu? ja mám teraz úplne od začiatku a nonstop celý deň 😠

pipimiska
4. feb 2010

dejna,mne dr.vravela ,ze ak citim brusko jak na ms,mam si zvysit davku magnesia..pijes vobec magnezium? 😉

moni,som ti spominala naposledy,ze idem ku hematologicke?

moni
4. feb 2010

dejni, mne ta nadcha nejako pred vianocami zacala, ale vzdy len vecer 🙄 takze zaspat je pre mna horor, fucim ako jezko 😅
brusko mi tvrdlo velmi skoro, teraz len tak obcas ked to prezeniem napr. s upratovanim.

dejna3
4. feb 2010

pipi, magnézko neberiem... mne to začalo v podstate len nedávno a vraj je to už v tomto štádiu normálne... telo sa pripravuje na pôrod...

som zvedavá, čo mi tá nádcha po pôrode poľaví, lebo už tomu ani neverím 😖

gajana1
4. feb 2010

prišla som vas pozrieť ja som prave dopiekla poumyvala riady a som KO

moni
4. feb 2010

ani ja nepijem magnezium lebo jednak to u mna nebolo vazne, jednak mi to neodporucala lekarka, a jednak mu neverim 😉 tiez to beriem ako pripravu svalstva na porod, alebo reakciu na zataz, pripadane zanedbany pitny rezim.
nechcem sa nikoho dotknut, ale slovenske tehule vypiju tolko magnezia ze az 🙄 ale to je v lekaroch 😔

pipi, nepamatam si...len si spominala ze gynekologicka a hematologicka maju rozdielny nazor na cisarsky vs. prirodzeny porod.

dejni, no uvidime o par tyzdnov 😅

dejna3
4. feb 2010

gajanka, aký koláčik si napokon upiekla? 😕
ja ešte vešiam prádlo a navarila som čajík s medom pre nás dvoch maródov 😒

moni, už aby to bolo 😅 ale som si ja teraz určite narobila ešte väčšiu šarapatu so sliznicou tými kvapkami 😒 čo už... ja bez nich nemôžem 😔

pipimiska
4. feb 2010

moni,presne je to na lekaroch,tiez som citala,ze jedny su za a iny proti...ja som magnesko musela pit uz od zaciatku ako prevenciu proti trombofilii..plus b 12 injekcne a ine prkotiny..
preto sa to pytam,lebo sa mi zdalo ,ze sme sa o tom bavili a vcera som u nej bola a zhorsila sa mi krv,takze som prisla domov nabalena s injekciami proti zrazaniu krvi..
ja mam tu nadchu rano kym nevstanem z postele,potom to prejde,cudnee 😉

dejna,myslela som magnesko proti ms bolestiam ,nie proti tvrdnutiu 😉

dejna3
4. feb 2010

pipi, nie tie bolesti nie sú také silné, že by sa nedali vydržať...... je to len nepríjemné a pobolieva to stále rovnakou intenzitou... už som aj premýšľala, či to nie je z prechladnutia, no ale to by asi pobolievalo celý deň? 😕

ja mám pri ms nenormálne silné bolesti a kŕče - takže toto je pre mňa pohoda... ja som dokonca ani kontrakcie nepociťovala až tak hrozne... dr. so sestričkou vtedy len krútili hlavou nado mnou 😅

stacynka
4. feb 2010

babulky, som rada ze som vas inspirovala s granatirom. ja ho robim tak ze uvarim zemiaky v supke, osupem, uvarim cestovinu. potom osmazim cibulku hodim zemiaky, tie tiez trosku posmazim paprika sol korenie cestovina a hotofka.
dnes sa mi inak opat podaril 🙂, granatir je inak haklivy na skysnutie hlavne v lete treba ho hned ako vychladne supnut do chladnicky.

Vejul gratulujem ku skuske, parada uz mozes len na babo sa sustredit

stacynka
4. feb 2010

jaj a to magnesko, mne v takom 18 tyzdni zacalo riadne tvrdnut brucho tak mi predpisali magnesko a oddych, a aj tak tvrdlo tak mi aj davku zvysili, ale ze ak bude lepsie ze mam zmensovat davku, ze si to mam regulovat. a som si ho nakoniec aj vysadila, dr. mi sice hovorila ze mam ho brat dve tbl. denne ale naco sa dopovat ked sa to zlepsilo
a inak max ze do 30 tyzdna by sa malo brat lebo ze potom mozeme "prescasovat" 🙂

stacynka
4. feb 2010

tusim uz seci spite, tak aj ja idem, keby sa tu niekto zastavil tak dobru noc 😉

pipimiska
4. feb 2010

co znamena prescalovat 😅 😅

stacynka
4. feb 2010

prescasovat som myslela ze prenasat

monva
4. feb 2010

ahojte tehule 😀
niekto tu spominal bolesti na lavej strane v oblasti vajecnikov - no mozu to byt aj "zastavene vetry" to tiez zvykne potrapit.

No s tym granadirom som vas dobre namotala, tusim som ho radila Kike v utorok, ked mala tie crevne problemy a papala len suchare s cajom a asi Stacy to hned aj zrealizovala, sikovna 😀
Seus - my si mozme zalozit kucharsky spolok 😀 😀 😀 ked sme uz pri tom, co planujete varit na vikend? Zeby som sa teraz namotala ja? A inak co si pisala, ze ti minule skysol kvoli slabo scedenym cestovinam, ja to praveze robim naschval tak, aby nebol taky "suchy" no ma nenapadlo, ze by sa mohol skazit. Dam si aj ja nabuduce pozor.
Ozaj Seus, kde budes rodit ty?

moni
4. feb 2010

pipi, no tak pichanie nezavidim 😒 ja sa teda injekcii nebojim, ale co je vela je vela 😒 no ale ked to musi byt, tak to musi byt.
kamoska zas berie magnezium na znizenie tlaku, to beriem, takisto ako tvoj pripad. verim ze aj krce v nohach su neprijemne, ale niekedy sa to prehana 😔

dejni, moja kamoska sa pohadala so sestrickou lebo ta jej podla monitoru hovorila ze mamicka tak pripravte sa na silnu kontrakciu. a kamoska nic necitila, sestricka povedala ze to nie je mozne 🙂 tak sestricka znova, a kamoska ze tak snad vie co ju boli a co nie 😀
bodaj by to vsetky maminky mali take 🙂
s tymi kvapkami ta sliznica asi ozaj dostala zabrat, no ale inak by si nemohla vobec dychat, takze ani tak dobre, ani tak 🙄

dejna3
4. feb 2010

monva, šak na víkend sme vybrali karfiol 😀

moni - to isté ja - sestrička hovorí: tá bola riadne silná, bolela dosť? a ja že: kedy? už skončila? 😀

dejna3
4. feb 2010

a napokon mi to aj tak bolo na dve veci, keďže malá išla cisárskym 😅

monva
4. feb 2010

A som zabudla - gratulujem veronikam k dnesnym meninam 😉

A este aj vejulke k DPS-ku 😉
ale som nepostrehla, to si si ho veji robila v Nitre, alebo v Ziline? Ja som tiez robila popri VS aj DPS v Ziline.

pipimiska
4. feb 2010

moni,ani ja sa nebojim,ale to sa ma pichat vedla pupku,treba vytvorit riasu,ale v tomto stadiu je vytvorenie riasi pre mna velmi bolestive,ale tak pre babo secko 😉
do kedy pracujes?lebo ty zvyknes tak zrazu zdrhnut 😅

grenadir robim zajtra na veceru 😀

stacynka,jaaaaj,a preco prenasat,vies aj dovod? 😉

moni
4. feb 2010

jooj, ja som karfiol zozrala uz vcera 😀 tiez sa mi zidu nejake tipy 😅

ruti sa na nas snehova burka, a to pre tuto oblast znamena vacsi/mensi kolaps. dnes musime ist urobit nakup lebo ked nas zafuka, tak aby sme poniektori nepomreli od hladu 😀

monva
4. feb 2010

Dejna - jaaj jasne, hlava derava (tehu-demencia 😀 😀 😀 ) uz si spominam - karfiooool

teraz som si urobila depku pred MM - o desiatej vecer som nam robila volske oka a ked som ho jedla, moje bolo polotekute, tak som sa vyplasila, ci neschytam nejaku pliagu z toho (salmonela, alebo vcera v seriali Dr. House tusim vraveli aj o toxoplazmoze z nedostatocne tepelne spracovanych vajec) tak na mna MM kukal, ci mam vsetko v hlave v poriadku 😠

gajana1
4. feb 2010

dejna zatial mam taky marhulkovy so smotanamy a venčeky z odpaľovaneho cesta ale ešte asi zajtra jeden upečiem uvidim ako sa bdem citiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre