Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
12. feb 2010

kami 😀
nespala lebo kopala jak diva, ona sa hrozne rada vozi 😅

dejni, asi by si to mala predebatovat so svojou lekarkou. mozno bude mat viac info.

dejna3
12. feb 2010

no ja mám práve dokiho, ktorý z nemocky TO odišiel práve do nemocky v PE... takže to je aspoň pozitívum v tejto situácii...
ide mi vlastne o to, že som celé tehu psychicky nachystaná ísť do našej pôrodky, kde to už poznám a mám skúsenosti a teraz toto... a TO má aj BFH, chodia sem ženy z celého SK, tak je aj toho škoda 😒
navyše, keď sme bez auta, to bude tiež trošku problém

dúfam, že sa to ešte nejak utrasie...

lebo celkovo aj nemocnica by tu strašne chýbala.... si neviem predstaviť, jak sa budeme trepať zakaždým do nitry 😝

kamilakd
12. feb 2010

moni no tak sa treba spolahnut ze tomu moc nerozumie 😀 zabka mala...

danka mozno sa to utrasie a co je BFH?ale ja ti to presne zistim od prednostu dnes nebol cas bo sme sa dost ponahlali

moni
12. feb 2010

dejni, no tak bez auta to bude zaujimave 😖 snad sa to nejako utrasie. verim ze ta to rozhodilo, ked si uz bola na cosi nachystana.
bfh je babyb friendly hospital.....a tych je na slovensku ozaj malo 😒 teda, chvali sa tym kadekto, ale realita je asi ina. alebo ked je bfh, tak nie je mommy friendly 😖

dejna3
12. feb 2010

kami - baby friendly hospital ... v TO sa uskutočnil prvý pôrod do vody na SK, majú tam aj tú "stoličku" na rodenie a pod. oni musia spĺňať určité podmienky starostlivosti o rodičku aj o dieťa, aby mohli mať ten titul...

no tí drobci vedia niekedy riadne prekvapiť, sa nestíhame hocikedy čudovať, čomu všetkému už rozumejú 😀 😀

cicimon
12. feb 2010

ja si davam prave obed..cinske rezance so zeleninou

a na plavarni bolo uplne fajnovo

veve23
12. feb 2010

dejna...neviem, ale to nemozu tak narychlo, neboj to sa mozno menia niake zakulisne veci a pacientov sa to nebude tykat, to neni tak lahke, asi najlepsie zistit fakty aby si sa zbytocne neplasila...neboj odrodis to tam
moni..to vas dobre poslali na piatok do roboty, pozor aby si sa neprepracovala
..som zjedla pomaranc a krpec je jak besny, normalne disco piatok 😀

ludka140281
12. feb 2010

ahoj babule.....uz som tu daaaavnooo nebola....podrastli sme,pribrala som 14kg a nevladzem vobec nic.... 🙄 vsetko ma neskutocne boli,nespim........uz nech sa nam narodi

moni
12. feb 2010

veve, velky pozor davam 😀

dejni, snad to dobre dopadne! hlavne ked su tam mamicky/rodicky spokojne. sice management ma altruizmus na haku, ale hadam sa to nejako vyriesi.

cici, mna uz kruti od hladu, veru taka cina by bodla...asi sa cestou z prace zastavime v bufete 😅

evil15
12. feb 2010

Ahojte babulky zase ste toho popísali ani som si všetko nestihla prečítať ale len tak zbežno asi viem 😉 no my sme boli dnes na tom gastroentrologickom vyšetrení a doktorko sa netváril velmi nadšene zobral mi 4 ampulky krvy a v pondelok zase tam,no a asi budeme musieť rodiť sekciou ak sa potvrdí že ide o slepé črevo ☹ všetko by som zvládala len keby dr nebol na Heydukovej čo je na moju psychyku hrozné, pre tie čo nevedia je to onkologický ústav ☹ a videla som tam aj nejaké detičky no hrúza čo Vám poviem ☹ 😢

aktakk
12. feb 2010

Civi- tak to je parada, ked babovka chutila na prvy krat 😉 . Ja osobne som tiez neni velmi na pecenie- takze ked peciem, cakam co z toho vyjde. Okrem toho robim vsetko od oka, kedze som neni schopna kupit si kuchynsku vahu 😝 .

Moni- preco nemas narok na dovolenku ???

moni
12. feb 2010

evil, a nemala si ty podrazdeny pankreas? ci to si zas pletiem s niekym inym? 😕
hmm, heydukovu poznam 😔 aj narodny onkologicky na kramaroch. chodili sme pre vzorky 😔 vzdy som bola mimo ☹

ludka, no uz sa to blizi, musime vydrzat. ja tiez fucim ako lokomotiva....taka sirokorozchodna 😀

aktakk
12. feb 2010

Fleury- ja praveze plet okej. Ale si pripadam ako "rozpuceny zemiak" a taka cela nemotorna....No proste velryba na suchu.

dejna3
12. feb 2010

aktakk - ja tiež nemám váhu, ale mám taký super hrnček sú na ňom mierky - mililitre a gramy (zvlašť cukor, zvlášť múka) 😅 je to super vecička 😉

joj, blíži sa to, ale pomalyyyyy 😅

evil15
12. feb 2010

moni ano pankreas to mi povedal chirurg a dnes mi druhý dr povedal že to skôr bude asi slepák tak sa sa už v tom nevyznám 😕 uvidíme po vyšetreniach budúcy týždeň mám aj poradnu tak uvidíme aký bude verdikt 😨

aktakk
12. feb 2010

Evil, moni- no onkologicky ustav sa stal pred Vianocami nasim zial asi do buducnosti casto navstevovanym miestom...Je to hroza. ☹

cicimon
12. feb 2010

prave som dotlacila cokoladu....celu a sama 🙂

moni
12. feb 2010

aktakk, nemam narok lebo nie som zamestnanec 😔 som taky macko-pes, povinnosti ako zamestnanec ale prava nie 😔 vsetko mam na dohode so sefom kedze som tu akoze na "treningu"
to sa vsetko viaze na viza...no komplikovane 😝

kamilakd
12. feb 2010

VEVE o tej TO nimocnici to hrozilo uz cez 3roky ved to bola velka afera aj v TV su tam nejake stranicke a politicke veci...ale musime zistit presne o co ide ci bude len zmena majitela alebo tak lebo zatial im vypovedali najomnu zmluvu...takze vesele a pritom to bola porodnica vychytana na celom slovensku...

EVIL??? no tak to mi je luto a dufam ze to nebude ten slepak 😠 a tie deticky no viem si predstavit ake si mala pocity..ale nesmis si to tak brat.

aktakk
12. feb 2010

Dejni- tak to je super...ja ked neviem tak si chytim do jednej ruky napriklad maslo, a podla toho do druhej muku..a ci su asi vahovo rovnake 😀

Moni- tak to je fasa!!!

fruchtbar
12. feb 2010

ahojte babulky,prave som dosila par veci,tak sa vam chcem hned aj pochvalit.....dala som do albumiku!

evil15
12. feb 2010

Kami dakujem no uvidíme snád sa všetko ukáže budúcy týždeň, a nebudem musieť rodiť sekciou lebo to by som nehcela nakolko sa bojím tých všetkých ihiel a rezania a tak už len pri predstave mi behá mráz po chrbte 😨

kamilakd
12. feb 2010

aktak a preco tam budes casto chodit?

cicimon ako bolo?jaj cokoladka treba energiu doplnit

moni ale si sikovny macko pes 😀

aktakk
12. feb 2010

Evil- mne brali slepak v marci. Starej krave a ze "detska choroba" 😝

evil15
12. feb 2010

no ja som tiež neni najmladšia 😀 😀 😀 😀 😀 len sa bojím aby drobček bol v pohode tak dodržujem dietu aj ked mám chuť na véééééla vecí 😉 ale držím sa 🙂

kamilakd
12. feb 2010

evil ja som tiez stracho prd musime mysliet na krpcov ten moj zasran sa neotocil a je stale v tej istej poloho ako naposledy a krpanovi sa asi nechce lezka si priecne ritulov dolu

cicimon
12. feb 2010

kamila - plavaren aj sauna boli fajn, malo ludi, pohodka
potom som sla este do mesta, nachodila som sa jak kon, tak som rada, ze sedim.... a ked mm dosiel domov, tak pochvalil aj zasielku co dosla a jeho otazka "ake bolo demo na matersku?" 😲

aktakk
12. feb 2010

Kamilakd- kvoli mojej polovicke 😒. V novembri/decembri mal diagnostikovanu rakovinu. Nastastie po operacii sa mu vysledky upravili a nemusi (klop, klop, klop) absolvovat ziadne chemoterapie...ale musi byt pod prisnym dohladom, cize chodime na kontroly...boli sme uz 2krat a caka ho to uz cely zivot. Ale keby aj, len nech sa vysledky nezhorsia. Co Vam poviem, bolo to na zblaznenie ked mu na to prisli.

evil15
12. feb 2010

no to ja uvidím vo štvrtok v poradni ako je otočený/á a či sa už konečne ukáže a nebude robiť drahoty 😉

moni
12. feb 2010

aktakk, no ja sa velmi nemozem stazovat, lebo moj sef je jeden z tych normalnych a snazi sa mi maximalne vyjst v ustrety. tu su velmi tvrde podmienky, malo dovolenky, 6-8 tyzdnova materska....radsej nepokracujem 😔

evil, no ja sa necudujem ze ani poriadne nevedia lebo babatka nam posuvaju vsetky organy. radsej by som ti "priala" slepak ako pankreas, slepak sa da vybrat ale pankreas je potvora. tak ci tak musis vydrzat a cakat ako sa to vyvrbi 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre