Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
25. feb 2010

dobru noc baby...myslite zajtra namňa a držte mi palce,ab som zase nešla ležať/mám poradnu/..pápá
carrie neboj,je to ok.niektore cítia stále riadne pohyby a niektore pomenej..pokial sa hybe,tak je dore.aj ja už cítim inak pohyby/bolestivo,pregulovanie,vydúvanie/už to nie su take nadskakovance..ale hybe sa cely deň...

carrie4
25. feb 2010

taký škaredý sen o bábatku, že to nedopadlo dobre... no psycho. ale to bude asi tými hormonmi. od začiatku tehu sa mi snívali hlúposti, ale teraz sa mi také sníva, že sa zobudím uplne spotená. včera aj dnes som si zabudla da mg... žeby to bola príčina 🙂

alicc
25. feb 2010

ahojte,
tak dnes som bola na poradni, pracovalo sa normálne a vraj od pondelku by sa to zas v nemocnici malo dať do starých kolají, takže zatial sa nemusím stresovať 😉 , na to bude čas aj za mesiac 😀 .

v poradni všetko ok, krčok drží, výsledky predoperačných vyšetrení sú v poriadku, akuráť v strere mám streptokoka, takže som vyfasovala antibiotiká každých 8 hodím 1. asi sú mi ťažke na žalúdok lebo hned ako som si dala prvú asi o pol hodinu-hodinu mi prišlo tak zle že som sa nevládala ani hýbať, a bola by som vyvrátila aj vianočné pupačky. ale už to polavilo, tak som zvedavá čo povie telo na druhu davku 😝

idem si vás prečítať

moni
25. feb 2010

ahojte, hlasim sa 😅

tak my sme do 2 v noci pozerali hokej, nedopozerali sme, ze sak naco vidiet ako chlapci prehraju, a oni takto! za to rano bolo krute 🙄
dnes som si bola pichnut v nemocnici Rh Ig, skoro ma tam vystrelo! najprv som musela cakat na registraciu, potom tete trvalo polhodinu kym vyplnila formular (uz chapem preco sa musi pre-registrovat pred porodom, by ma drblo sediet tam s kontrakciami 😀 ), potom zas dalsie cakanie kym som sa dostala so ambulancie. no a tam teta zistila ze od mojej lekarky som nedostala kompletne krvne vysledky 🙄 tak zas cakat kym ich faxnut (aspon ze som sa nemusela trepat po ne). no a potom trva hodinu kym to pripravia. vybavena som bola za 30s, bum jedna do zadku a bolo 😅
lenze nedostatok spanku a to cakanie ma tak dorazilo, ze som napisala sefovi ze dnes sa tam ani neukazem. este stastie ze je taky mily, nakazal mi oddychovat 🙂

evil, drsna dieta 😔
fleury, jeej tak si asi dalsia na rade 😵
civi, snad ti to rychlo bez manzela ubehne, a renko vydrzi na tatina!
dejni, ja mam v brusku hokejistku...ta zas co stvarala v noci pri zapase so svedmi, mna islo vyhodit z gauca 🙄

moni
25. feb 2010

jankako, drzime palce na zajtra aby vsetko dobre dopadlo!

alicc
25. feb 2010

a ozaj bola som aj na EKG, aale to kvoli tým predoperačným vyšetreniam pred cisárskym, takže už mám všetky papiere nachystané - už len rodiť, ale to dúfam ešte nejakých 5 týždnov vydrží. od dnes som na MD a dalšiu poradnu mám 11.3.

ráno som aj ja počúvala hokej a práve som bola v obchode, to ste mali vidieť tie tváre ludí pri pokladni, len sa šírila vlna radosti, dokonca aj pokjadničky boli usmiate 😀 😀 😀

denisa1111
25. feb 2010

Tak to bude tym Mg,ale urcite to bude vsetko ok,akurat kukam ordinaciu ,tak sa trochu odmlcim,dufam ze tuDnes nebude ziadny porod,lebo uz mam bobky,hlavne ked nam teraz hrozi prepcasny...tak pekny vecer

kika29
25. feb 2010

ja mám obavy z toho že ked to na mňa príde v noci tak neviem s kým necháme malú aby ma mm mohol odniesť do pôrodnice. ved ju nemôžem budiť o 2-3h ráno. už som sa opýtala sestri či by nespávala v tom období u nás keby niečo.

aj ja tie kopance mám už pomenej ale zato to naťahovanie a tlačenie ma bolí aj teraz to robí auuuu a cítim ju dosť často aj v noci aj cez deň.

michalag
25. feb 2010

kika, presne toho sa bojim aj ja, aspon keby sme mali auto tak ho tam nalozim a hodim k mamine ale takto ... 😒 , uz sme rozmyslali aj tak ze 1-2tt pred terminom by sme maleho zaniesli ku starkej len je otazka ci by tam tie 2tt vydrzal a tiez to moze prist aj skor alebo mozem dokonca prenasat takze naplanovat sa to uplne neda ... ak na nieco pridete kludne daj tip 😉

kika29
25. feb 2010

tarinka, zuzka a minka sa neozvali?

ja som bola von s malou sa prejsť v meste a som teraz zničená nejako ma bolia laby 😀 a aj žalúdok ma kus morduje asi to železo 😝 snad to prejde.

kika29
25. feb 2010

michalag ved aj ja neviem že kedy to príde a teraz by tu musela sestra spávať už od teraz ked človek nevie kedy to vypukne. ja tiež neviem od kedy tu bude.

seuska
25. feb 2010

Ahojte kocky.
Chcem sa vas opytat ze v nedelu ideme na lyzovacku do Tatier a jasne ze mm chce ist aj do Aquacity. Ja do bazena urcite nepojdem, lebo sak furt tie moje mikozy, nechcem aby sa to zhorsilo, ale napriklad do toho Vital svetu by som sla, ze sauny kvetinova, bylinkova, mentolova a je tam aj Kryokomora. Co si myslite? mozem toto vsetko absolvovat?

alicc
25. feb 2010

seuska ja si myslím že kryokomora nie a ostatné sauny podla toho, či si chodila aj pred tehu, ak ano a organizmus je zvyknutý, tak potom asi možes ale ak nie tak by som to už radšej teraz neskúšala.

aj my ideme v pondelo do Oščadnice, aj tam je sau na vírivka ale ja to asi vynechám, ak by sa niečo stalo vyčítala by som si to, miesto toho budem radšej chodiť na prechádzky a vela oddychovať, doma to akosi neviem, vždy si nejakú robotu nájdem.

monva
25. feb 2010

Babinky - maminky, vidim, ze mame podobne obavy. My mame sice svokrovcov nedaleko od nas, za 5 min. su pesi u nas a postrazia maleho, horsie to bude cez den, lebo svokra chodi do prace este a svokor by sa o maleho nevedel postarat (ani obliect, ani nakrmit, a prebalit uz vobec nie ...), no a zase obliekat ho a brat zo sebou a ku tomu moje stresy a kontrakcie - no hruza. Viem, ze to nejako musime poriesit, no vzdy ked na to myslim, tak sa kvalitne vystrasim a vecer neviem ani zaspat.
A ked by sme dosli k nemocke, manzel vezme tasky a ja maleho za ruku??? 😀 😀 😀 no neviem, neviem ☹

michalag
25. feb 2010

ako tak citam tak nie len my mame obavy co bude s malym ..... ja sa este bojim co ak to pride akurat vtedy ked budem s malym sama, kde ho dam 😅 , ale v najhorsom ho budem musiet zobrat so sebou do nemocky, aj ked si to neviem zivo predstavit a lekari by boli asi velmi "stastni" 😅

dejna3
25. feb 2010

alicc, takže v nemocke to ako tak fiči? ako to vyzerá na gynde? nepobrali prístroje? kto mal dnes službu v poradni?

my to máme zariadené tak, že keď pôjdem do pôrodky, mm si berie dovču , aby bol doma so sofi... a kebyže ma to nečakane chytilo v noci, tak zavoláme našim, aby došli k malej, bývajú cca 10 minút pešo od nás

moni, že hokejistka 😀 no ja neviem, čo mám v bruchu... asi všestranne šporotvo zamerané dieťa 😀

moni
25. feb 2010

seuska, suhlas s alicc. kryo by som nesla, a saunu podla toho ci si chodila pred tehu. skus zistit ci nerobia prenatalne masaze, mne sa to velmi pacilo. tiez som bola v jednom lyziarskom stredisku, a ziadne ine aktivity som nemohla (tu do sauny a virivky tehule ani nepustaju, akonahle je teplota nad 37C), a ta masaz bola super 😵

civavava
autor
25. feb 2010

janka, drzim palceky na zajtra!!!

moni, aj nas je asi hokejista, kope statocne, najma vecer 🙂 som v jazykovke poskakovala na stolicke kazdych 5 minut ako ma kopkal do mechura, pod rebro.... 😅 certisko akesi 😵

seus, kryokomoru urcite nie, saunu neviem, fruchtbar ale chodi pravidelne do sauny tak asi sa to moze....mne povedal doki, ze plavanie je naj....len tie mykozy keby nehrozili...ja kym som plavala, bolo to moc dobre na moj bolavy chrbat..skoda, ze uz nemozem 😠 😒

babule ja idem spat, bo dnes som moc nelezala, uz som musela aj so psikmi ist von poobede jak odisiel mm...tak nech Renko nevykukne predcasne!!!! 😎

dobru nocku vsetkym a na zajtrajsie poradne len dobre spravy!

veve23
25. feb 2010

seus....kazdy ma na to iny nazor, kryo urcite nie, a ked nechodis do sauny pravidelne by som to neriskovala v tomto stadiu, ja sa priklanam k moni a alicc ze radsej niaku masaz, relax. Radsej nech ta natru cokoladkou 😎 alebo sa skrasli, neviem ake sluzby tam ponukaju, ale urcite aj priamo tam poradia co je pre tehotne 😉

cicimon
25. feb 2010

caute,

no ja sa zajtra zas chystam na plavaren a do sauny a ked nastupim na Md, chcem sa objednat aj na nejaku tehu masaz konecne

a mam ist este ku kamoske, co ma 3mes maleho, tak pojdeme kocikovat 🙂

idem si uzit treti dovolenkovy piatok po sebe 🙂

vejula
25. feb 2010

kočky, no ja síce bábo doma nemám, ale tak som rozmýšlala že ked ma to chytí tak chlpáča najprv zavezeme ku našim a potom do nemocky, ved určite neporodím do dvoch hodín takže snad stíhame 😎 Ale jasnačka že psíkanemôžem zrivnávať s dieťatkom to len tak trocha ku téme... Aby ste sa neurazili 🙂

seus ja by som asi saunu neriskovala, predsa len je to namáhavé na organizmus a nech náhodou neporodíš tam 😀

a môj maôičký tiež sa viac len prehadzuje a prevaluje a kope pomenej... Ale je to mié 😵

seuska
25. feb 2010

diky baby. O tej kryokomore som si to nasla na nete ze tehule nemozu. Som myslela aspon na tu saunu, ale zas tie listky do aquacity su tak drahe, ze 26 eur za to ze si tam polezim pri bazene asi mozem okakat!!! Plavanie by som brala sice, ale kvoli mikoze to fakt nejdem riskovat.... Do sauny som nechodila ani pred tehu.
Veve su tam aj masaze aj cokoladova, ale tak neviem, lebo sak na bruchu tiez lezat nemozem tak asi ani z masaze nic.
Moni a to je aka ta prenatalna masaz?

moni
25. feb 2010

seus, pri prenatalnej masazi lezis na boku, a mali by sa vyhybat clenkom, nejakym bodom na chodidlach a krcnej chrbtici. tu na to musia mat nejaky certifikat ze su kvalifikovani aj na tehu masaze, neviem ako je to doma 😒
niekto mi spominal ze na tom bol, ale ani za svet si nespomeniem kde to bolo 🙄

veve, veji, a ostatne kyselinarky, ako dnes zaha?

cicimon
25. feb 2010

seus - alebo sa skus spytat specialne na tehotenske masaze, tie su ok. Ja som sice este nebola, ale chcela by som ist a co som zistovala, robia to po sediacky alebo po leziacky naboku

a sauna - ak clovek chodi pravidelne, tak by to malo byt ok

veve23
25. feb 2010

seus, tak hej, ini sa budu zabavat a ty nic, vsak ostanes s malou 😉 , nech ta hodia do obchodaku, alebo si urob radost u manikerky alebo tak a budes mat aj ty relax. Ale zaplavat si mozes s tymi tamponnmi, oni su prave na to by sa ti tam nic nedostalo

moni...dnes ma mama narodky tak som bola u nasich, opatrne som jedla, tatko mi donieol jahody 😀 a jedla som velmi opatrne, ale musim si zaklopat ze zatial vsetko ok, ale vysadila som na 2 dni zelezo, a zaha sama osebe sa da zvladnut, teda uz som sa ju naucila zvladat, treba ju prejest, len nie vzdy sa zadari......
a ty co Moni, zaha poslucha? inak mne parkrat pomohla citrovoda a vcera som z nej hodila sablu, a to som si dala doniest niake extra citrony extra stavnate bio a bla bla, no a som myslela ze sa zblaznim, s kyseliny bola kyselinisko ☹, ale doteraz pomahala tak neviem

veve23
25. feb 2010

Moni....teraz ma napadlo ze bola taka kauza KYSELINARI...co ludi lividovali v kyseline, tak pekne si nas nazvala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majca424
25. feb 2010

alicc ty ideš do Oščadnice? jeeej, ja tu bývam 😵 😵 😵

moni
25. feb 2010

veve 😀
mna to napadlo az potom ako som to odoslala do akej partie som vas/nas zaradila 😀

ja si za tu zahu mozem sama, ved napriklad vcera na obed plnena paprika, poobede kysle kiwi a pomaranc a na veceru grecky salat. no bodaj by som nemala kyselinu 🙄 celkom mi zaberaju mandle, tu citronovu vodu si nechavam v zalohe 😅

veve23
25. feb 2010

Moni....vsak aj ja, predvcerom mi bolo strasne, to sa spojila zaha s kyselinou a blbo zo zeleza, vtedy so jedla len suche tycky, vcera bolo lepsie, az vecer ta kyselina a dnes tak opatrne, s kazdeho trosku, ale tiez som dala na ranajky kiwi, potom te jahody, rezne ☹ a mama mi nabalila segedin, ale ten som len ochutnala a hned som vedela ze to nedopadne dobre....vsak to pazrave sme a potom......

no az uz stikutame jedna radost 😀

cicimon
25. feb 2010

moni - ale zas uzi si teraz jedlo, kym sa moze 🙂 ked som pocula co vsetko by sa nemalo pri kojeni....hned by som si dala nejaku klobasu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre