Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

marika1902
26. mar 2010

inak ja si beriem do nemocky aj teplaky po vizite si dam tie nohavicky aj teplaky mne je dost blbe chodit cely den v nocnej koseli 😝

veve23
26. mar 2010

ahojte...
no vidim ze mame zas dobru debatku 😀 , ja mam tiez tie vlozky z lekarne aj tie erotikus gatky dokonca s farebnymi okrajmi, ja si neviem predstavit ako budem mat tu vlozku, ja vlozky vobec nenosim, tak to bude zabava si zvyknut 🙄

jankako
26. mar 2010

aha seuska ja som myslela že ideš už teraz ako ja..ja mám TP v piatok,ale že už pondelok donemocky a budu to ako mi to povedal,že stimulovať..
idem variť.zatial pá nepopíšte toho vela 😀

marika1902
26. mar 2010

veve inak aj ja som tamponova iba ku koncu mrchy si davam vlozku cize tiez super. A to taku tu extra tenku a tieto su hrube jak slak a to mi zname odporucili ze prve dni si mam dat dve ze pre istotu 😝 😝

annika11
26. mar 2010

kiwinka:
ja som od košíc a ty?

veve23
26. mar 2010

Marika...no vsak to, ja aj ked mam intimku tak ju citim..to aj mne kamoska vravela ze si mam dat aj dve, no to bude 😝
Inak baby co uz mate deturence, to kolko budeme nosit tie vlozky?

annika11
26. mar 2010

ja mám vložky...značka SAMI ..tiež žiadna výhra, ale už radšej také erotické gaťky, než byť len s vložkou. Ja som si k nočnej košeli pribalila kraťasy, že si ich natiahnem po vizite. Nebudem tam pobehovať s holým zadkom, zahaleným len do sieťkovaných gaťušiek 😀 😀 😀

fruchtbar
26. mar 2010

baby,ako vas citam,tak som rada,ze sa ziadnymi vlozkami zaoberat nemusim,vsetko dostanem v nemocke a doma si spravim po svojom,mam ten klobucik na zberanie krvi 😉

mne sa maly tiez otocil uz 28 tt dole hlavou

a poculi ste,ze ked daju zene vyvolavacku,tak sa spravidla aj natrhne,lebo ten porod uz nie je fyziologicky,tym padom je telo prinutene pracovat rychlejsie a nestihne sa dostatocne pripravit a uvolnit ???? 😨

My mame dnes k obedu zelenu sparglu a nove zemiacky...juuuuj,satesim 😝 😉

kiwinka
26. mar 2010

ano marika,, aj u nas vyzaduju len vložku v nemocke,, na vizite rozhodne! a ze by sme tak mali chodit cely pobyt v nemocke,, no ved hlavne, aby nam to nespadlo dtial haha 😀

ludka140281
26. mar 2010

no moja mala je stale hore hlavickou....jej sa moja dierka nepaci 😀 😀 😀 tak sa k nej netlaci
napriek tomu mi doki vravela,ze nevidi dovod na cisarak,takze mam trosku strach co to vlastne odomna ocakava
😖

kiwinka
26. mar 2010

frucht, ale ten klobucik- pohárik na zbieranie krvy... nie je vhodny po porode,,,, opytaj sa na gynde co ti nato povedia.. 😅

na vizitu len s vloskou budem, po vizite natiahnem erotikuš gatky s vloskou, aj ked mi dojde navsteva,, a zase rano na vziitu len vlosku a tak,,, takto to budem riesit... ja ziadne teplaky ani kratase nie,,, ze to tam musi dychat,,po kazdom cikani by sme sa mali umyt vodou pre lepsie dychanie a aby sa nam tam daco nevytvorilo na rane... takze potiť to v niecom okrem sietkovych gatiek asi neni dobry napad, lebo si privodime problemi,,, ja to vidim takto,,,
no bude tio velmi prijemne vazne!!

inak a po cisarskom, tiez zena krvaca????? ako to je????
mne ked operovali vajecnik,,, tak to bola brusna operacia mam jazvu celkom velku zvislu, nie vodorovnu, a teda krvacala som,,ze to je zasah do tela a zenske organy sa museli ocistit ci co... takze asi pri cisaraku tiez zena krvaca ze?

veve23
26. mar 2010

Kiwi, asi ano, aj po cisaraku sa musi vycistit, to je asi individualne kolko sa ktora zena cisti, aspon teda myslim.

Inak Aj ja si myslim Frucht ze ten poharik si davat zo zaciatku asi bude aj boliet ......a moc by som tam nesachovala s prstikmi, ale vsak kazdy si spravi posvojom

kikarv
26. mar 2010

kamoška krvácala po cisarskom riadne, neviem ako dlho ale behala s vložkou.

u nás tiež vyzita iba s vložkou a potom som sa obliekla.

kiwinka
26. mar 2010

ja sa zase nenormalne potim,,kto sa prida do klubu ? 😀
aj 5krat sa mozem sprchovat a stale dookola to isté,,uff...

na obed dnes len mrazena pizza a puding som si uvarila s piskotkou som mala chut trosku 🙂

annika11
26. mar 2010

ludka140281

mne dr. tiež nič nepovedala, vraj, že malá má hlavičku hore a, že nález je v poriadku...tak asi sa ešt uvidí, možno nechcú nič uponáhlať.

Inak sestra po cisárskom krvácala, ale nie toľko ako po normálnom pôrode. Ja si myslím, že sa telo nejako musí prečistiť. A rezali ju vodorovne, že vraj bikiny rez, tak povedal doktor 🙂

dejnas
26. mar 2010

ahojte,
baby, ja vám verím, že si to neviete predstaviť s tými vložkami... navyše my sme si dávali v pôrodke dokonca 2 naraz, lebo to krvácanie bolo občas dosť silné... ale uvidíte, že tieto veci nebude až tak riešiť... ja osobne som veľmi vďačná za vynález sieťkovaných nohavičiek, lebo tie vložky v nich dobre držali 😉 ja som ich nosila ešte pár dní dokonca aj doma...

kiwinka, samozrejme, že aj po cisárskom žena normálne krváca... klasické 600-nedelie... veď sa musí vyčistiť 😅

kika, no ja by som určite ohľadne stolice, či cikania neklamala... ani nevieš, aké problémy si môžeš spôsobiť, keď zatajíš, že si ešte nebola 😖 cievkovanie nie je určite nikomu príjemné, ale až tak bolestivé to určite nie je, pokiaľ zvládneš pôrod, tak je hlúposť báť sa cievkovania

kiwinka
26. mar 2010

dejna dakujem 😀 sa nevyznam no 😀

no cievkovanie je neprijemne, ale da sa vydrzat jasnacka!

alicc
26. mar 2010

ahojte kočky,
tak ja som práve doupratovala celý byt, všetko mi tu vonia, periny prezlečené, tak už budem len trochu piecť k sviatkom a vegetovať a čakať na den D.
ale už ma bolí celý človek, a tie nohy ako keby som ich mala doštípané od os. mm sa smeje že mám také chnapky 😀

alicc
26. mar 2010

jasné že sa cievkovanie dá vydržať a ani klistýr nie je na zomretie aj ked už teraz mi je to nepríjemné 😝 , ale určite by som to tiež nezatajovala

annika11
26. mar 2010

ja som akurát doumývala okná 😎
ja si myslím, že klystýr, cievkovanie, vložky a všetky tie nepríjemnosti sa dajú vydržať, keby to bolo všetko také strašné, nerodilo by toľko žien....a predsa pôrodnosť stúpa 😉

marika1902
26. mar 2010

inak baby co idu rodit s epi budu cievkovane tiez. teda moju kamosku cievkovali 😝 😝 Ja sa toho priserne bojim. inak ja som celkovo dost strachoput k dr. chodim len z prinutenia a musim mat doprovod inak sa na pate obraciam. Dokonca som v zivote nelezala v nemocnici takze pre mna je to premiera a ak mam pravdu povedat mam z toho hrozu. ☹ ☹

malalady
26. mar 2010

dejnas a kde sa dajú kkupit tie sietkované nohavičky,?? 😒

annika11
26. mar 2010

malady:
ja som si nohavičky kúpila v lekárni alebo skús v zdravotných potrebách

marika1902
v nemocnici som tiež nikdy nebola viac ako 1 deň, tak sa toho tiež bojím...bojím sa, že sa budem cítiť opustená a bude mi smutno

marika1902
26. mar 2010

inak baby ako ste sa pobalili? Viete ked nad tym rozmyslam do porodnej sali si asi nemozem vziat cely bagel asi si zbalim dve tasky jednu taku prirucnu kde si dam uterak par vloziek WC papier a doklady hygienicke potreby a tak a ostatne dam asi do niakej cestovky. hladat tieto veci asi popri kontrakciach nepojde

marika1902
26. mar 2010

malalady v kazdej lekarni ich dostanes 😀

tarinka333
26. mar 2010

Magic, ja som spinila hned, ked som sla do poradne a trvalo to do dalsieho rana. Ale bolo mi povedane, ze keby som mimo poradne spinila, tak mam cas sa zbalit a mam ist do porodky. Ak by som krvacala cerstvou krvou, tak do porodky hned!
Kikarv, mne sestricka hovorila, ze existuje taky pripravok, ktory Ti pomoze sa "vyprazdnit" doma, ale ze mamicky si ho velmi nepochvalovali, lebo tie creva su tak pokrutene, ze ten pripravok vyprazdnil polovicku, no a zvysok skoncil... vies kde.
Kiwinka, do porodnice by Ti aj zakazali asi vlozky s kridelkami. Oni totiz rano pridu a povedia... Ukazte vlozku... no kym ju odlepis s tymi kridelkami 🙂 🙂 🙂 Jaj mam tiez take poporodne bez kridelok. Jedna sestricka mi vravela, ze vlastne podla mnozstva vymenenych vloziek a podla farby a mnozstva krvi na vlozke vedia Dr. zistit, ci krvacas v norme, alebo az prilis. To preto to "ukazte vlozku"... fu ale ponizujuce to bude riadne 😠

marika1902
26. mar 2010

annika a od kial si?

dejnas
26. mar 2010

alicc, ty si nedáš pokoj s tým upratovaním? 😀 😀 😀

baby, ja mám tiež dosť energie, bohužiaľ ma obmedzujú tie bolesti sedacieho nervu, nemôžem sa zohnúť, krívam a stále to bolí ☹
práve som neplánovane dovysávala 😝 lebo bublinka mi na chodbe rozsypala krupicovú kašu, pokiaľ som bola v kúpeľke 😠 😠 a samozrejme ešte stihla do toho postúpať a poroznášať to po byte 😠 ale už dostala aj po zadočku, lebo to neurobila prvý krát a dobre vie, že má zakázané brať tieto veci do rúk...ani necekla 😅

malalady, tie nohavičky zoženieš v lekárni... ja som si kúpila 3 ks, to úplne stačí... keď ich aj trošku preperieš, sú o chvíľu suché... a sú výborné aj po sekcii (ty tuším tiež ideš), lebo ti vôbec netlačia na ranu 😉

dejnas
26. mar 2010

annika, tak že by si sa cítila opustená si fakt neviem predstaviť 🙂 veď tam budeš mať svojho drobčeka 😵 😵 😵

marika1902
26. mar 2010

Inak tie nohavicky su dva druhy. Ja mam take papierovo latkove no proste jednorazove pouzijes a vyhodis saj s vlozkou tych mam asi 7ks tie pouzijem v prvy den ked nebudem mat sil prat a druhe su tie sietkovane tych mam 2ks co sa daju aj oprat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre