Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martina05
26. mar 2010

Ahojte, tak som vás dočítala...Dnes som bola na Ri a CTG, všetko ok, ak do 1.4. neporodím, mám prísť ....MM je v pohotovosti, už sa nevie dočkať...

grekyna23
26. mar 2010

dejna, ti verim, ze mas strach ako to bez malej zvladnes, vsak ste spolu denno denne a je medzi vami silne puto, v tom mame mi prvorodicky vyhodu, ze doma nenechavane bez nas ine dietatko
pri kazdej navsteve ti bude luto, ked bude odchadzat, ale ty predsa pojdes ku dalsiemu babatku a tych par dni musite vydzat a potom uz budete vsetci doma spolu 😉

martina05
26. mar 2010

SEUS, Jankako vyzerá to tak že Veľkú Noc strávime v nemocke.... 😕 😕

silvia7
26. mar 2010

ahojte baby, ako sa cítite?
tak ja stále nič.. práve sme sa vrátili z prechádzky - boli sme na železnej studničke aj s hafankou, tak krásne tam je, kvitnú snežienky, toľko mamičiek s kočíkmi a už aj väčšími mimi, no tak sme sa s drahým tešili, že čoskoro aj my budeme chodiť kočíkovať Danka 😉
aj fotky sem dám nejaké s bruškom.. dnes som 40tt+1deň hmm... to leeetí.. a mne nič nie je 😉 akurát častejšie sedím na lavičke, keď dakam ideme.. 🙂)
by ma zaujímalo ako sa má Zuzka s Maxíkom a aj Civavka s Renuškom a ako sa zotavili po sekcii a ako si spolu nažívajú a zvykajú 🙂 mohli by sa ozvať trošku.. ale verím, že majú iné radosti ako písať na koníka 😝

grekyna23
26. mar 2010

martina a coze sa s tebou tak ponahlaju, vsak termin mas az 5.4., ci to iba na poradnu mas dojst?

grekyna23
26. mar 2010

silvia pekne fotos, dankovi sa teda u teba riadne paaaaci 🙂
moje male cka a susedia cosi vrtaju, dufam, ze nie dlho....

moni
26. mar 2010

ahojte, idem vas docitat ci pribudlo ci nepribudlo ;)

silvia7
26. mar 2010

greky - dakujem pekne 🙂 no hej, šak domček má ako palác veľký, tak myslím, že vyliezať sa mu preto nechce 😝 😵

silvia7
26. mar 2010

musím off, drahý chce ísť na pc.. potom sa stavím 🙂

dejnas
26. mar 2010

greky, no práveže som zvážila, že na návštevy ju asi ani radšej nebudú brať, lebo to by sme plakali obe ☹ pre ňu bude isto lepšie, keď ma neuvidí celý čas, než keď ma zbadá po nejakých 2 dňoch a zas bude musieť odísť bezo mňa ☹

silvi, pekné fotky 😉 no vyzerá to, že napokon - predsa len sa približuješ k nám aprílovkám 🙂

ja tiež rátam so sviatkami v nemocke 😝

martina05
26. mar 2010

Grekynka...mne ten termín stále menia, začínali sme 25.4., potom 5.4, 4.4. a dnes na sone mi lekárka povedala, že jej to príe na 40tt a 2.... Hlavne že máme tie prietoky obré, otvárama sa....

martina05
26. mar 2010

Baby, idem si dať zmrzku ..... 😀 😀 😀

seuska
26. mar 2010

Mati supeeeer, aspon mam pokoj s Velkou nocou a budeme to mat za sebou.... Ja som tiez chcela ist uz 31. marca, aby bola mala narodena 1. aprila, ale vraj to je este skoro, tak idem az v sobotu 3. aprila na vyvolavacku.... Neviem ci je to spravny nazor, ale som rada ze to nebudem pretahovat este dalsie dva tyzdne.... aj ked dnes ma nejak od obeda popichava v podbrusku.... mate to niektora? mam sa stresovat?

grekyna23
26. mar 2010

dejna, zazila som to v nemocnici, ked jedna zena chodila z kazdej navstevy uplakana, a to mala 6 rocneho syna, ked tie deticky su take naviazane na maminy..
martina, takze ty takto ides predbiehat ine cakatelky 😉

grekyna23
26. mar 2010

my s mm si tiez davame vzdy po obede nanuk 😀 😀

dejnas
26. mar 2010

baby ste ma tu "nakazili" nanukmi 😀 ja už od stredy tiež fičím na "míšovi" 😀 😀 😀 musim zavolať drahému, aby mi cestou z práce nakúpil ďalších 😉

aktakk
26. mar 2010

Kika- ja som bola v stredu minuly tyzden na poradni. Doktor ma pozeral a na druhy den mi odisla zatka. A inak v ten den sa mi snivalo, ze mi odisla, tak to bola sranda... No a co sa tyka bolesti, tak som mala take tvrdnutie bruska...ked tvrdlo, tak som si myslela ze to malinka sa tam natahuje, lebo to bolo take akoby v okoli pupka keby vystrcila chrbatik ale na oboch stranach po lavej aj pravej strane a dole ma to tlacilo akoby na krcok... Ako vravim, vobec som netusila ze to je ono. No a v piatok som bola skrz tu zilu opat u doktora vecer o siedmej a povedal, ze som uz otvorena na 2cm a ze v nedelu ma sluzbu, tak mam prist. Lenze po ceste domov som dostala konktrakcie...co som si stale myslela ze to mala tam tak strajkuje...ale kedze to bolo kazdych 5minut, tak som si zacala mysliet, ze je to asi ono a volala som opat doktorovi a kazal mi prist. Tak ma pozrel a po dvoch hodinach uz som mala nalez 3-4cm...tak ma tam nechali, dali mi infuzku na streptokoka a vodu mi doktor praskol az okolo druhej v noci, lebo mi museli tie ATB ucinkovat 4hodky. A potom to uz boli "ozajstne kontrakcie" asi tak kazde dve minuty ale jedna kontrakcia trvala asi tak celu minutu. A az do tej osmej rano som to musela vydrzat. Potom dali infuzku a islo sa rodit....

sasikas
26. mar 2010

no aj ja som prave dotlacila nanuk...mnaaam.. 🙂 ale kludne by som zvladla este jeden.... 😅

minius
26. mar 2010

dejni bude to aj pre malu tazsie hlavne ked ste cele dni doma iba vy dve tak si zvyknete jedna na druhu. Mozno na druhej strane je dobre ze budete par dni bez seba aspon si s novym babuliatkom na seba zvyknete a Sofi si pomalicky zvykne na malicky prirastok.
Uz ju pripravujes na to ze s nou par dni nebudes? Mozno ta prekvapi a o tatika sa bude ona starat! 😉

Mne dnes prileti mamina a uz sa neviem dockat. Mne vysiel termin podla sona v 27 tt na dneska ale maly je zatial slusny a vrti sa v brusku tak tajne dufam ze vydrzi do zajtra. A potom by mohol prist ja by som velmi chcela aby sa narodil v marci. 😅

grekyna23
26. mar 2010

ja tiez vravim, ze tie nanuky a keksiky robia nejake male 😨 alebo treba aspon 2 😀

minius
26. mar 2010

aktak a uz sa cits lepsie? A rodila si bez Epi?. Aj mne teraz casto tvrdne brusko ale som myslela ze to je iba z toho upratovania a umyvanie dlazky po styroch. 😕

tarinka333
26. mar 2010

Seuska, ty uz ces rodiiiit ? 😀 A ja ze sa pockame do porodky 🙂

moni
26. mar 2010

annika, ako hovoria kocky, niektore babatka sa vedia otocit aj tesne pred porodom, ale spoliehat sa na to rozhodne netreba. existuju aj specialne "hmaty" na otocenie babatka, ale to musi robit lekar a veeelmi to boli :(
takze hadam si to panacik maly rozmysli.

pri vyvolanych porodoch vraj byvaju silnejsie a rychlejsie kontrakcie, lebo ta chemia vsetko zblbne. tu sa napriklad dava cipok ktory urychluje otvaranie a makknutie krcku, a potom IV oxitocin. tiez nenechavaju dlho prenasat.
no som zvedava 🙂

uz vam zacinam zavidiet, ze sa vam to blizi. ja sa uz tak tesim na malu, aj ked brusko mi bude chybat 🙂

minius
26. mar 2010

moni tu nechaju prenasat max do 43 tt a vyvolavaju akymsi gelom
A to brusko bude aj mne veru chybat. Ja som z tych stasntejsich mne to ani nevadi pri spani uz som si aj privykla na tu lavu stranu. Len je uz tazke pri chodzi a nemozem chodit dlho. 😖

monva
26. mar 2010

ahojte 🙂
seuska, tarinka - no mali by sme sa fakt dohodnut, kedy to na nas pride 😀 😀 😀 prva zavola a ostatne budu behat hore-dole po schodoch, aby privolali porod 😀

monva
26. mar 2010

inak mna od stredajsej poradne boli chrbat - dole pri kostrci, take je to neprijemne, ale nie je to pravidelne, raz je to polhodku vkuse, potom par hodin nic ...

kikarv
26. mar 2010

aktakk takže voda ti odtiekla až tam. hm a zátka bola taká hlienovoružovkastá?
to čo opisuješ ohľadom bruška tak ja mám tiež. tvrdé ako skala, tlačí ma to dole velmi, ťažko sa mi chodí, ked sedím a chcem sa postaviť tak ma to v podbrušku a dole bolí. boky mám pocit akoby ma ťahali. lenže zátka mi neodtiekla len mám taký biely hlienový výtok. a bolesti sú také že nepravidelné. a ešte čo mám tak tlaky na konečník. stále si myslím že mi treba ísť na velkú a idem sadnem sedím ako trúba a nič 😠 . a mám aj pichanie zo spodu v nútry.
ja sa bojím že nebudem vedieť kedy je čas ísť do nemocnice. hovorý sa kým plodová voda neodtiekla netreba sa plašiť lenže kolkým plodovka odtečie až tam. pri malej som hned vedela že ten deň porodím. hned ako mi odtiekla zátka tak postupne po niekolkých 2-3hodinách sami bolesti stupňovali pomáli mi odtekala plodovka a ked prišli bolesti pravidelné už som vedela že treba ísť. ja sa len spolieham že to bude aj teraz tak nejako lebo ja porodím aj doma asi 😅

aktakk
26. mar 2010

Minius- ja sa uz citim okej, len zadok este troska citim ale to je uplne v pohodicke.

monva
26. mar 2010

aktakk - a ako malinka v noci? ako casto papate?

minius
26. mar 2010

aktakk ja ti tak zavidim v dobrom samozrejme, ze uz mas potom a mozes sa vytesovat z barborky. A ako spinkate?

minius
26. mar 2010

aktakk ja ti tak zavidim v dobrom samozrejme, ze uz mas potom a mozes sa vytesovat z barborky. A ako spinkate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre