Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
17. jan 2011

@maya30 jasne je to skoro ako hruba muka, ved mozu uz kludne mucne, aj ked hovorim keksiky davam, rozok, chlebik...ale aby som urobila uz konecne polievku zo zaprazkou na to som sa nejak zatial nedala🙂)

cicimon
17. jan 2011

@lenushka no ja davam malej kukuricnu krupicu, taku zltu. a ona ju v poho zje.... obyc krupica je vraj agresiny lepok a do roka by sa nemala
praveze to mlieko len do varenia do roka..

@maya30 nie obyc sosovicu ale cervenu... ono to ma taku oranzovu farbu, normalne sa to vola ze cervena sosovica, davam to so zemiakom a mrkvou a rascou.... to staci 5min pred koncom varenia, ona sa kratko vari - nie je ako klasicka ale je bez supky, tak sa skoro rozvari a netreba ju pasirovat ani nic

annika11
18. jan 2011

@lenushka ja varím malej podľa jedálnička z ,,múdrej knihy,, 😀 ked chceš, pošli mi do ip mailovú adresu a ja ti pošlem vzorový jedálniček. Mám ho v pc v pdf formáte. Chcela som si ho tu nahodiť, ale nemám cestu k otcovi na pc, aby som to naskenovala, tak som si to prepísala. Je k tomu aj zopár receptíkov.

annika11
18. jan 2011

ja používam zatiaľ nestle krupicu detskú, ale malá mi ju v mliečku nechce, nechutí jej nejako, tak ňou zahusťujem polievočky.
Inak teraz nedávno mi prišli pod ruky burizony, ja ich zbožňujem a malá tiež 🙂 nie tie sladené,ale obyčajné. Sú bez ečiek, čisto prírodné, takže by to malo byť v pohode. Burizonmi sa tiež dá zahusťovať a dá sa z nich urobiť kaša alebo môžete zamiešať do výživky...Malá sa strašne teší, lebo jej chrumkajú v ústočkách. Stále jej trošku nasypem aj do misky, aby si zlepšovala úchop, ale zatiaľ je z toho len neporiadok a máločo sa dostane do papuľky 😀 😀 😀

lenushka
18. jan 2011

@annika11 jeeeej, burizony, to je super napad 🙂 Ok, dakujem pekne, poslem 🙂

annika11
18. jan 2011

@lenushka obyčajné burizony, mňa to napadlo len teraz nedávno v obchode 😉 bez chémie, čistá ryža a fajné sú 😀 😀 😀

lenushka
18. jan 2011

@denisa1111 dnes som malemu robila vajickovu polievocku, ale ziaden uspech:( "Zjedol" asi 3lyzicky, minimalne 5x ho striaslo, vypluval a to bol koniec jedenia 😒 Takze nabuduce ;) Nevadi, vyskusame nieco ine 🙂

denisa1111
18. jan 2011

@lenushka nuz co dieta to iny nazor,nas drobec ju miluje a to je hoodne vyberavy...skus este ten kuraci vyvar...

miska246
19. jan 2011

Maminy a ako sa vlastne robi ta vajickova polievka? 😝 😝 😝

p69majka
19. jan 2011

🙂 ahojte dievčence. som konečne späť. asi týždeň som sa nemohla prihlásiť. mala som niečo s IP adresou. no už to ide a teším sa hrozne. musím počítať o čom píšete a určite sa zapojím. pekný deň. 🙂

p69majka
19. jan 2011

@miska246 aj my to robíme, ale normálne za ručičky po troške.Sárka sa ku všetkému stavie a popri gauči urobí pár krôčkov. je zlatá a už si udáva aj smer. 🙂

ivka1603
19. jan 2011

@p69majka
Ahoj Majka....Sárka je šikulka 🙂 Aj Rastík sa snaží, ale aspoň stáť na nohách 😀 a darí sa mu, aj keď sa mu občas podlamujú kolienka....

p69majka
19. jan 2011

@maya30 ahoj. ja to robím asi podobne. len ja už dávam aj ovsené vločky a chystám sa na pohánku, lebo som ju konečne kúpila. inak okrem spomínanej zeleninky dávame petržlen, ružičkový kel, špenát, kaleráb už sme mali aj trošku kukurice. rozmýšľam aj nad luskovou fazuľkou, ktorú mám v mrazničke zo svojej záhrady. tak uvidíme. 🙂

p69majka
19. jan 2011

@annika11 ahoj. pošleš aj mne receptíky na obohatenie? ďakujem.

p69majka
19. jan 2011

@ivka1603 to aj nám, len super keď sadne na zadoček, ale niekedy ešte spadne aj inak a to je potom plačúúúúú.. ☹

p69majka
19. jan 2011

@annika11 aj my používame takto burizony. a keď kukuričné chrumky jej dám do misky,ta k jeden zoberie a ostatné vyvalí na zem a ohrýza misku 🙂

p69majka
19. jan 2011

@miska246 ahoj. dáš si uvariť zemiačky nakrájané, trošku rasce drvenej, zaprášiš trošku múkou hladkou, keď sú uvarené zemiačky a dáš rozmiešané žĺtko nakoniec a vidličkou trošku rozmiešaš to žĺtko. potom pretlačíš alebo rozmixuješ. 🙂

annika11
19. jan 2011

@p69majka pošli mi do ip mailovú adresu, dúfam, že tam nájdeš nejakú inšpiráciu. Ja podľa toho varím, len zopár vecí obmieňa, lebo na pondelok je tam paradajková polievka so žltkom a malá mi ešte nepapá paradajky, takže robím zemiačik, jablčko, špenátik a mäsko. Alebo, čo je tam na stredu, že hrášok s kyslou smotanou, tak som už robila tak, že som namiesto smotany dala biely jogurt.....

mňááááám, také lakocinky tie naše detičky papajú 😀

baby ja už mám asi nejaký deficit z tých mixovaných a roztlačených jedál alebo čo, minule som varila kurací vývar ( pre dospelých) a pred podávaním som doňho dala kúsky mäska a cesnačik a celé som to vymixovala. No neskutočne dobré to bolo 😀 ked chcete trocha obmeniť kuraciu polievku, odporúčam 😉

Včera sme v tescu kúpili mrazený špenát, taký tescový obyčajný, ale predstavte si, že ked som to otvorila, tak som zistila, že je to pekne po lístkoch stočené do takých guličiek a krásne nadávkujete do jedla detičkám. Malej som dala do polievočky jednu guľku 😀 páči sa mi to, zdá sa mi to lepšie ako špenátové ,,kocky,, a niekde som čítala, že treba deťom variť z takých lístkov a nie z pomletých, ale neviem prečo....takže odporúčame, jeden z mála tesco výrobkov, ktoré sa oplatí kúpiť. 😒 🙂 🙂

aaangella
19. jan 2011

@annika11 ahoj prosim ta poslala by si aj mne recepty ja obmienam len par jedal zisli by sa mi dakujem ti pekne

aaangella
19. jan 2011

@annika11 ja obmienam len zemiak ,mrkvu ,hrach , karfiol , masko , zltko a brokolicu a jasne ze aj rezance zisli by sa mi dajake recepty

karmelka77
19. jan 2011

@annika11 ja kupujem spenat cely normalne listky a to davam na paru a tak to potom s ostatnou zeleninou pomixujem🙂) a chuti, akurat je cely od toho...
Inak baby aj Vam teraz deti ked papaju pchaju si ruky do ust a potom nimi prejdu po celej tvari, lebo odrzau sa potrebuju poskrabat alebo si pretriet oci??? Mna ide porazit pri tom krmeni teraz, to je hruza vsetko je od toho vratane neho a potom sa rozculuje ze mu utieram tvaricku...no hruza...🙂))

lenushka
19. jan 2011

@karmelka77 Kraaaasne si to napisala 🙂 Akoby si bola pri nasom papani 😀

@annika11 ten spenat Tescovsky mame tiez, uz neviem, ako dlho, a tiez som si ho pochvalovala 🙂 aj pochvalujem 🙂 Som si nevedela predstavit, ako by som odrezavala z toho pomixovaneho zamrznuteho kvadra...:D Presne jedna "gulka" staci na jeden obedik a tiez nam chuti 🙂

karmelka77
19. jan 2011

@lenushka a ja ze len to moj cert takto robi🙂)) uz niekedy fakt kolabujem a ked ma uplne ze vytoci nahucim nanho niekedy sa rozreve a niekedy ked aj nahucim sa otocim aby ma nevidel tak potom si mysli ze nie nanho ale sa aspon ukludni...idem mu asi kupit ten prsiplast na krmenie...🙂))

annika11
19. jan 2011

@karmelka77 toto presne robí aj moja a dokonca minule ked mala rezance, začala si ich vyťahovať z úst a ,,študovať,, , že čo to vlastne je 😀 😀 😀

annika11
19. jan 2011

@aaangella pošli mi do ip mailovú adresua pošlem, dúfam, že tam nájdeš nejakú inšpiráciu 🙂

miska246
19. jan 2011

@p69majka Dakujem za fajn receptik, takze zajtra na obed sa vari vajickova polievocka 😉 😉 😉 Ja nemam vobec inspiraciu 😖

miska246
19. jan 2011

@karmelka77 😀 😀 😀 My sme na tom podobne, u nas je normalne ze po obede vyberam malej z vlaskov kusky jedla a vlhcenymi vreckovkami jej utieram hrudnicek 🙂 🙂 🙂 🙂 A vzdy sa komplet zababrime - pancusky, body, no hruza.. A najlepsie na tom je, ze mala mi uz par krat tak pacla po mojej ruke, ze sme komplet ofrskali stenu... Ocko iba zuri, lebo povedal, ze taky isty farebny odtien nenamiesa 🙂

ivka1603
19. jan 2011

@karmelka77
Ahoj...no môj malý robí pri kŕmení presne na chlp to isté ☹ na šťastie mám kúpený ten velikánsky podbradník z Tesca a nie je potom celý špinavý, len na tváričke...je to dobrá vec... 🙂

karmelka77
19. jan 2011

@miska246 no nastastie my vlasy nemame, ale dnes mu to skoncilo v uchu🙂) a presne - vyrazi mi lyzicku z ruky a ja len hladam kde to skoncilo🙂))
@ivka1603 no asi cez vikend niekde zbehnem kupit ten podbradnik, lebo pridem o nervy a z neho bude koli mne tiez nervak, aj ked uz je🙂))

ivka1603
19. jan 2011

@karmelka77
Tie veľké podbradníky majú na 100% v Tescu, máme v bielom (doktorský) aj v červenom (požiarnicky) a deti sú v tom podarené 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre