Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
3. mar 2010

Ahojte,
tak dnes mame opat krasny dnik 🙂
Pozeram, ze minka tu bola vecer, skoda, ze sme sa tu nestretli, ja som zalomila vecer ako po sichte v bani a sms som si nasla az rano. Skvele, ze Vaneska prosperuje a za chvilku uz bude domka 😵 😵 😵 Chcelo by to pridat aj fotky do albumu!! 😉

Dnes sa mala zahadne prevaluje, o nieco jej asi ide 😀 Vsak za tuto noc nabrala tolko energie, ze sa mam na co tesit 😅

kika29
3. mar 2010

janka a čo dobré ideš variť?

fleury
3. mar 2010

kika nam v nemocke davali bezne pit cierny caj, pritom dr mi vravel, ze cierny nech nepijem v tehu, tak si vyber..

jankako
3. mar 2010

kika mne moja krpata pravidelne večer pichá do krčka...prstene su tiež už dole,už ich ani nedám späť,nejdu.
kríže sú zatial ok,nebolia..ja som zase zahlobila mužovi večer že rodim...lebo mi srtvrdlo bruško a ja mám pritom taky bolestivy krč v podbrušku...mňa preistotu sfúkol že nech prestanem dristať..no on mi určite neuveri,ked pojdem rodiť. 😝
myslim že pigi možeš.ja pijem dlhšie už len ten,lebo z ovocneho ma páli záha....nesprav si ho silny.a tie čo piju cele tehul kávu?tak tebe určite zašialku č.čaju neuškodi...

fleury
3. mar 2010

janka no super, ze si sa konecne vyspala 🙂

inak aj vasi drobci v bruskach tak dlho stikutaju? moja aj pol hodiny...aj 4x za den

jankako
3. mar 2010

dobre ráno spachtoš 😀 😀
no veru moja riadne čká..tiež strašne dlho a pekne mi to vidno aj nabruchu,ako mi nadskakuje.. 😅

fruchtbar
3. mar 2010

Dobre ranko,
cierny caj kradne zelezo,preto nie je v tehu odporucani....
Ahoj Minka,super,ze si sa ozvala,uz sme boli ako na ihlach .... tak drzime palceky aj nadalej... ! 😀

U nas svieto krasne slniecko 😀 😀 😀

Maleho odnesiem z nemocky v tej perinke,co sem vcera vecer hodila Stanusa,ta je super,mam aj v albume....a este mam jeden overal,pod to body,plienku,ponozticky a rukavicky a samoska ze ciapocku !

fleu,ten moj sa tak zahadne prevaluje uz tri dni....neviem,az mi robi starosti,akoby ani nespal,zo dstrany na stranu,kope ako z divych vajec,jeden kopanec schytal vcera aj mm 😝....no hroza,dufam,zesa teraz tak vycerpa,ze potom pol roka prespi 😉

U nas sa to vola 1.schädellage a 2. schädellage,to znamena,ze je hlavickou dole a bud ma chrbatik na pravo alebo na lavo.....vo stvrtok na sone bol v lavo a v piatok rano uz v pravo....ten moj si robi disco....ale na co je dobre vediet,neviem ani ja,aj tak si to male robi co chce!

jankako
3. mar 2010

kika zapečenu brokolicu,to je rýchle dobre nenáročne na prípravu a šuchnem aj zemiačky dotruby ked už bude rúra vyhriata

kika29
3. mar 2010

kávu pijem len nesku s mliekom aj to len jednu šálku denne a dakedy vôbec podľa chuti a nálady. urobila som tak že do 1l vody som dala 1 vrecúško čaju.
janka tak to máš mm v pohode ked nepanikáry 😀 môj sa asi bojí toho ked mu poviem že rodím 😀 pri prvom bol bledý ako stena a len chodil hore dole nebolo mu všetko jedno 😀 😀 😀 a z práce ma kontroluje či som v poriadku. mňa pálenie záhy teraz už pár dni prešlo konečne. dnes som len 1x bola v noci na wc a celkom dobre sa mi spalo len to prevaľovanie z boka na bok neviem si už nájsť polohu lebo ma už bolia boky 😒

jankako
3. mar 2010

ozaj,moja mala včera visela na pravej str.brucha tak hore vyššie,cely deň som tam mala tvrdu hrču a krive brucho 😀 😀 😀 som sa inak nasmiala natom krivom bruchu...

fruchtbar
3. mar 2010

baby zahranicarky, prave som sa nieco dozvedela,co som teda nevedela.....aj ked zijeme v zahranici ,mozeme poziadat Slovensko o tych 800 € co sa platia pri narodeni !

kika29
3. mar 2010

no mne sa tiež mm vysmieva že mi malá vytrča riťulu už teraz 😀 v čera som ju celkom dobre cítila mrvila sa troška viac ako iné dni. teraz mám mrvenie dole nízko v podbrušku.

jankako
3. mar 2010

ale kika určite sa nič nestane z trocha čaju..
no moj muž nie je taky stresák ako napr.ja..najlepši bol jeho brat,ked rodila jeho žena pred 4rokmi.v deň TP išla rán o 6.00.na wc,odtiekla jej plodova voda,tak išla zamužom že nech vstáva...a ten jej zahlobil že nech si ešte lahne,že má čas 😀 😀
tie nočne prehadzovačky mám aj ja,ale myslim že každá..

kika29
3. mar 2010

už tu sa pekne vyjasnila obloha a svieti slnko. bolo by dobré niečo porobiť ale ked sa mi nechce velmi 😅 asi budem polihovať ked ma pobolieva to bruško dnes leháro 😀 si urobím.

fleury
3. mar 2010

frucht tak na toto sa spolieham aj ja, ze tieto vecne boje, ktore zvadza v bruchu teraz, sa prejavia kludom po porode..inak dam malu na brucho manzelovi, nech si to potom uzije aj on!!! 😀

ja mam vecne hrcu na bruchu, kedze len lezim mala sa prevaluje podla toho na ktorom boku prave lezim 🙂)

fruchtbar
3. mar 2010

no ten moj takisto,ale najkludnejsi je,ked lezim na chrbate...to sa ja mne najviac paci,neviem,na boku ma boli brucho a krize,jedno na ktorom boku ! Vtedy je aj brusko take male,mäkke a rozplestene.... 😀

fleury
3. mar 2010

tak to moja je najbesnejsia prave ked lezim na chrbte, aj mne sa vtedy blbo dycha, nie zeby na boku bola kludnejsia, ale aspon ja mozem dychat 😀

tak dnes mame ten pekny datum, ktoze nam porodi?? 😀

fruchtbar
3. mar 2010

mne sa dnes uz dva krat snivalo,ze som porodila....ale to asi neplati ?

fleu,preco vlastne nemas ziaden albumik ?

jankako
3. mar 2010

dátum som už aj ja očumovala,ale radšej pssst...nemalujme čerta na stenu..aspoň 1,5 týž.umňa..potom mi je to egal.. 😵

veve23
3. mar 2010

Ahojte baby,

ste ma posledne dni namotali, tak umyvam okna, som si dala zavazok ze dnes 3 , tak 2 uz mam a robim si pausu.....ale aspon budem vidiet co sa deje vonku 😀
Mna krpec kope stale, prevaluje sa jak chce, najma ked som na chrbte....ale ja neviem rozoznat ci nozickou alebo cim.....sa mi zda ze posledne dni ozil a spi asi len ked ja spim, inak drzi tempo s maminou 😀 aj okna umyva a to ho nenutim 😉

fleury
3. mar 2010

frucht lebo som leniva ho urobit 😀 mozno sa k tomu dnes dokopem 😉

jaj inak mne sa dnes snivalo, ze stanusa chcela ist rodit. Som ju stretla niekde na horskej chate a ona tam sedela s vecami do porodnice v kabate oblecena, tak som sa jej pytala, ci uz ma kontrakcie a ona ze nie, ale ze uz chce ist rodit, len caka na mm, kedy sa vyspi a vezme ju do nemocky 😀 😀 teda ja vas tu v snoch postupne vsetky odrodim 😀 😀

fleury
3. mar 2010

veve tak to ja dufam, ze moja mala nebude opakovat po mne a neprelezi pol roka len na gauci 😀

ninuska8
3. mar 2010

dobre ranko baby, tak minke a malej blahozelam a verim, ze sa skoro budu doma vytesovat...

ja mam tiez zajtra poradnu tak dufam, ze dobre dopadneme, lebo v poslednej dobe mam dost tlaky na lonovu kost...

inak dnes mam doma robotnika, maluje izbu taky expert, sa citim jak v ordinacii s tym Mirom Nogom🙂)) ale aspon dajaky zmena, mala kope pod rebra jak silno🙂))

pekny dnik

ninuska8
3. mar 2010

pisem jak madar, prepacte:! a to som slovencinarka!!!xixxi

stanusa
3. mar 2010

ahojte,
tak poradna dopadla dobre - krv a ster na streptokoka a premohol sa aj prehmatat krcok, je makky -tak asi dobre.
tlak v pohode az na vahu opat + kilecko 😝 tymto tempom naberiem peknych 25 kg do konca, ale uz tych par kil navyse zvladnem, aj ked teraz uz fucim ako stara loomotiva 😝 😅

fleury 😀 ty mas teda podarene sny...mne sa nic nesniva, alebo si nic nepamatam

ninuska tak ked bude ako Miro tak sa priprav, ze do porodu ho tam mas kazdy den

idem dosit hniezdo a paplonik, potom hodim foto
tak papa

stanusa
3. mar 2010

jaj a od zajtra som na MD 🙂

fleury
3. mar 2010

stanus tak to mas super, ze je uz makky, blizi sa ti to 🙂
za tie sny ja fakt nemozem, to mam z toho konikovania 🙂))

denisa1111
3. mar 2010

Ahojte babulky,skoda ze nemame doma net,bo kyw to na tom mobile napisem a nie vzdy to odosle...tak som si Vas opat precitala...tak to pravidelne natriasanie znamena,ze drobcekovi sa cka?a ja ze z neho bude boxerista🙂pomaly sa nam to blizi...

martina05
3. mar 2010

Ahojte.... No dnes máme kráásny dník...slniečko svieti-SUPER. Cez obed príde mamina, chystá sa mi poumývať okná ...
Ja dnes varím len taký ľahký obed pečené zemiačky s tvarohom a kyslým mliečkom... Inak ja mám za posledné týždne neuveriteľnú spotrebu mlieka, jogurtov a podobne...

My máme kúpenú zavinovačku do autosedačky Red Castle Nomad... a v nej pôjdeme aj z nemocky...

Stanus - gratulujem k dobrým výsledkom, my sa chystáme na stery a vyšetrenia v piatok, tak dúfam, že to bude všetko ok...

vejula
3. mar 2010

čavte kočky tak ja som tiež prišla z poradne. Tiež mi bral výter na toho streptokoka aj krv mi brala to neveim na čo 😕 Vraj som ešte celkom zavretá tak moj maličký sa neponáhla.

Len ma trocha vystrašilo že mám v moči krv na jeden + to neviem či je zlé ale sestrička ani doktor mi na to nič nepovedali... A ešte ako som sa vrátila od doktora tak cítim zo spodu svrbenie... Ako naschvál teraz ma to začne svrbiť kedby aspon pred poradnou že mu to môžem povedať, ale ako naschvál po poradni... A myslíte že keby som mala tu mykozu tak to zo spodu vidí?

No idem ja inač este za sestričkou nech mi pozapisuje veci do materskej knižky lebo som si ju doma vyložila ked som kukala že o kolkej mám tu poradnua zabudla som si ju dať naspäť do kapsičky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre