Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
23. mar 2010

Tak gratulujem k Renkovi 🙂 🙂 🙂 Az mi zimomriavky nabehli, ked si uvedomim, ze takychto sprav tu bude pribudat cim dalej tym viac 🙂

marika1902
23. mar 2010

civi gratulejeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀

domika9
23. mar 2010

ahojte všetkym mamičkam gratulujem a babätkam prajem vela zdravíčka

my ešte držíme pokope a dr. vravel že ešte čo -to vydržím že to nebude skor ako po sviatkoch

zuzkabar1983
23. mar 2010

Ahojte baby,

aj ja sa pripajam ku gratulaciam a Renkovi a stastnym rodicom prajem len to najlepsie.

Mam jednu otazocku .... idete si niektora dat odobrat tu pupocnikovu krv?? Spolu s kamiloukd sme boli na prednaske o tom, ale mne to prislo dost take ...... ako riadny business, .... ale neposledy ked som bola u dr tak sa ma na to pytala, ci to chcem a ja ze nie, no a moja doktorka mi povedala, ze si to mam este riadne zvazit. Tak teraz vaham a neviem sa rozhodnut. Nie ze by som mala 800 eur len tak v skrini, ale bojim sa, aby som si v buducnosti nieco nevycitala. vy mate na to aky nazor??

vejula
23. mar 2010

jeej čivavka mooc gratulujem ku Renuškovi, už sa teším na fotečku 🙂 Ale Renko je taká dlhá žižalečka podla mier, bude to asi atlét 🙂 😀

Inač kočky tu odsaavačku vyvárate celu, či čo na nej vyvárate??? LEn tie flaštičky? Ja vôbec neviem. A ako dlho to varíte v teh vode?

jankako
23. mar 2010

Tak gratulujem Civi k Renkovi...a pozdravujem..Tak dlhý bol dosť,ale váhu mal aku nižšiu..Ved on to dobehne 🙂 ..a bude z neho riadny chlapisko..
Maťa dúfam že aj my porodime buduci týž..v piatok poradna,tak snád sa to už nejako pohlo...
Tento týž.nech ešte vydrži,ocko nie je doma.V piatok večer možme rodiť..

jankako
23. mar 2010

zuzi my si ideme dať...

jankako
23. mar 2010

ozaj kami a zuzi..*Peťka je oddnes v nemocke..

monva
23. mar 2010

CIVI - GRATULUJEEEEEM 😵 😵 😵 a prajem vsetko naj-naj rodicom aj malemu Renkovi 😉

Zuzka - aj ja este vaham nad pupocnikovou krvou, hlavne kvoli moznosti vyuzita (25% sanca) pre surodenca, Danko ma oslabeny imunitny system a atopicky ekzem, ak by nahodou veda pokrocila a mohlo to pomoct, to by bolo super. Mna najviac presvedcilo, ze moj doky ma o tom sam nepresviedcal 😀 dokonca sa ma to len spytal asi pred mesiacom, ci chcem epi a odber pupoc. krvi, ze ak chcem, aby som mu dala vediet a odvtedy uz o tom nevravel, tak som sa ho opytala ja a on, vraj pri svojich detoch si to daju odobrat. Tie peniazky vlastne co na to dame potom dostaneme v ramci prispevku pri narodeni dietata a priplatku k prispevku.

Veji - odsavacku som celu sterilizovala, len ta pakova cast, kde je kovova suciastka, sa nesmie sterilizovat v mikrovlnke (kvoli kovu - to by mw buchla), ale moze sa vyvarat. V navode mas napisane, ako dlho vyvarat. Myslim, ze je to 3-5 minut.

stanusa
23. mar 2010

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 civavka gratulujeme k malému princovi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

martinka tak malá je už pekná kočka a pomaly sa chystá 😉 minule jedna známa nechápala z tých látkových gaťuší, že aké sú zlaté, ale už ich odskúšame čoskoro

vejula dnes som sterilizovala všetky časti v mikrovlnke okrem podstavca

zuzka pupočníkovú nejdeme brať, ani nás na to nikto nenahováral aj veľa peňazí to je

teraz je na rade s cisárskym Alicc a dovtedy možno silvia a už neviem ktorá iná ešte, jááj a fleury - ale tá by mala ešte trochu potiahnuť

cicimon
23. mar 2010

ohladom toho sterilizovania - myslite, ze je to potrebne robit uz teraz? nie je lepsie to vyvarit - cumle aj odsavacku az tesne pred pouzitim?

moni
23. mar 2010

my nebudeme odoberat pupocnikovu krv. sice sa to vyskumu kmenovych buniek leju velke peniaze, ale prakticke vyuzitie je zatial mizive. nepredpokladam ze sa o 2-5-10 rokov vela zmeni. kazdy si to samozrejme musi zvazit sam, vela zavisi od rodinnej anamnezy, vtedy by som sa asi na to inak divala.

no som zvedava ci tie zarucene "urychlovace" porodu budu fungovat na nasu malu, skusime tak o 2-3 tyzdne 😀

rene je veru spagetka 🙂 hlavne nech sa rychlo spamata ze uz nie je v brusku, a civavka nech nema ziadne komplikacie a veeeeela mliecka.

stanusa
23. mar 2010

monva kovová súčiastka? medela ju tam nemá 😲 celá je plastová...

martina05
23. mar 2010

Zuzi, ja som o tom stráášne veľa čítala aj na nete aj v odborných časákoch a zaujala ma najmä jedna prednáška primára z hematológie v BA, ktorý to tiež označil za komerčnú záležitosť.. Môj lekár mi povedal, že podľa neho to môže mať význam ak dôjde k povoleniu klonovania kmeňových buniek o čom ale silne pochybujem...nakoľko ide o veľmi citlivú záležitosť chránenú medzinárodnými dohovormi ... Tiež m štve že CEPTRA o odbere a využití neposkytuje objektívne info a fakt podľa mňa ťažia z toho, že každý si hovorí, čo ak sa to raz bude dať použiť a budem to potrebovať. Ja skôr podporujem verejné registre, tie boli využívané častejšie....Podľa info od ôjho lekára bola krv využitá len 3-4 X aj to vo všetkých krajinách spolu...Takže mi sme sa nakoniec rozhodli, že odber vylučujeme, ak tak darujem krv do verejného registra...

CIVAV, GRATULUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stanusa
23. mar 2010

cicimon v návode je, že to vyserilizované vydrží 5 hodín, veď baktérie sú všade okolo nás
ja som len tú odsávačku a cumlík s obalom pre malého, ostatné až pred používaním

vejula
23. mar 2010

Dakujem kočky. Ja ju idem vyvárať, lebo sterilizátor nemám, rakže vyvarím všetko. Inač mám odsávačku chicco. A cici ja si idem tu odsávačku pre istotu zobrať už do pôrodky keby sa nahodou malý nechcel prisať, nech mám s čím odsávať 😉

cicimon
23. mar 2010

no ja tiez nemam strilizator, budem len po starom v hrnci 🙂 ale to asi az tesne pred pouzitim. V nemocke vraj maju - teda pozicaju a neviem kolko by bolo platne vyvarenie doma niekolko x dni pred pouzitim..

martina05
23. mar 2010

Moni, jedna moja známa mala syna chorého na leukémiu a povedali im že aj keby pupončíkovú krv mali, bola by im kvôli genetike na nič, lebo malý zdedil nejaký patol. gén po rodičoch... no neviem či som to správne pochopila ale takto mi to podala...Každý kto v mojom okolí má odobratú krv mi v podstate ani nevedel vysvetliť prečo, jediný argument, čo ak raz ....

moni
23. mar 2010

cici, ja by som tiez nevyvarala velmi dopredu. ved to trva par minut + vychladit .
aj tak je to len pre lepsi pocit teraz na zaciatku, maloktora maminka sterilizuje X mesiacov 🙂

stanusa
23. mar 2010

ja som kúpila sterilizátor kvôli tej odsávačke, aby som ju náhodou nepokecala v hrnci, keď je požičaná

cicimon sterilizujem pre lepší pocit asi 😅

cicimon
23. mar 2010

moni - asi tak....a zas aj ked teraz vyvarim cumel, dam do sacku....no aky to ma potom efekt po mesiaci? to bude mozno ucinnejsie tesne predtym oplachnut vodou, ak by nebolo kde vyvarit - co v nemocke asi nebude ako 🙂

martina05
23. mar 2010

Stanus, inak veľa ľudí nechápe tie látkovky, väčšinou si každý predstaví štvorec, ktorý sa žehlí a vyvára a plienky ako voľakedy ...

tarinka333
23. mar 2010

Zuzkabar,
my si ideme dat odobrat tu pupocnikovu krv. Ide totiz o to, ze je to cele take citove vydieranie. Nie zeby sme na to nejako extra mali, ale zase nemozem povedat, ze tych 800 eur niekde nenajdem (z hypoteky momentalne, ktoru mame na domcek) a okrem toho, stat mi da tych 25 000.
Pytala som sa aj dokiho a ten to odporucil. Ci to mal naucene, neviem, ale viem, ze keby som to nedala, mozno by som si to bola vycitala.
pozitivom na tom je, ze teraz zaplatim zalohu 250e, pri porode mi pupocnikovu krvu odoberu, do 4 tyzdnov mi pridu domov vysledky, ci vobec bolo odobrate dost krvi, ci nebola kontaminovana, ci je pouzitelna a hlavne, do kolkych kg je ta krv pouzitelna. Kamoska 1 ma do 16 kg, druha az do 48 kg. na tychto zakladoch sa potom mozes rozhodnut, ci si ju nechas zmrazit, alebo nie.
Ak sa rozhodnes, ze ju nechces nechavat zmrazit, tak Ti zalohu 250 eur vratia.

moni
23. mar 2010

martina, presne tak, dobre si to pochopila. niektore leukemie su sposobene mutaciami ktore su uz aj v pupocnikovej krvi. vo vacsine pripadov sa preto pupocnikova krv neda pouzit na auto-transplantaciu, ale pre surodenca. no a ked je surodenec, tak sa da odobrat kostna dren.
ten argument "co ak raz" je velmi silny, neda sa presvedcit. chapem rodicov ktori sa rozhodnu pre odber, hlavne ak maju nejake skusenosti zo svojho okolia.
treba len dufat, ze deticky bude zdrave a nebudeme musiet mysliet na takeho vazne/smutne temy :(

monva
23. mar 2010

stani - kovovu suciastku mam v odsavacke Canpol Babies, jasne, ze ak nie je - tak kludne aj v mw sterilizovat 🙂

Martinka - myslim, ze pouzitie pupoc. krvi nie mozne pri geneticky vrodenych ochoreniach - na stranke ceptry je, ze pri leukemii sa da pouzit, ale nie ak vznikla do 2 rokov veku dietata ...

martina05
23. mar 2010

Moni, vďaka za názor ...Jasne , treba myslieť pozitívne a povedať si, že ani my ani nikto v našom okolí nebude podobný transplantát nikdy potrebovať....
Ozaj Moni, viem, že sa ťa to tu už niekto pýtal...ak to nie je tajomstvo, aké meno máte vybraté pre drobčeka...???

veve23
23. mar 2010

Cici..aj ja mam taky nazor ako ty, sterilizovat budem az pred pouzitim, teraz sa mi to zda zbytocne, aj tak sa to do pouzitia zas zabakteriuje 🙂 , necham to v obale ako nove a ked bude treba vyvarim a sup sup hotovo, vsak dam zovriet vodu v rychlovarnej nalejem do hrnca a necham to tam tych 5 min a hotovo....

moni
23. mar 2010

martinka, s tym menom este nie sme uplne rozhodnuti. chceme take aby sa dobre vyslovovalo aj v slovencine aj v anglictine, okrem toho potrebujeme 2 mena (tu sa dava aj stredne meno, aj ked sa velmi nepouziva). takze mame nejake pracovne verzie, a uvidime ked uvidime malicku 🙂

tari, tak drzime palce, aby sa podarilo odobrat co najviac v super kvalite!

tarinka333
23. mar 2010

Moni, dakujeme.
Ide o to, ze sme raz chceli, potom nechceli, potom hej, potom nie...
Keby to bolo zadarmo, tak nikto neriesi!!! Ale je to cele marketing a citove vydieranie. No my sme sa vydierat nechali. Ale budem mat aspon svedomie kludne, lebo ja by som sa urcite trapila tym, ze mala som nechat odobrat a tak...

magic08
23. mar 2010

no, ak mozem svoj nazor, tak my sme sa rozhodli pupocnikovu krv odobrat. Je to dost penazi, ale uz na ine hluposti sme peniaze vyhodili, ktore nam vobec nechybali. A clovek nikdy nevie, ci o par rokov nebude potrebovat pomoc, pre svoje dieta. Samozrejme, ze myslime pozitivne, ale treba mat v zalohe aj plan B. A co sa tyka pouzitia krvi v pripade surodenca... aj 25 % moznost vyuzitia je lepsia ako nulova.

tarinka333: my sme platili zalohu 280 eur, vy 250?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre