Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
17. apr 2010

Nooo, tak renko už je riadny chlap, bude mať už pomaly mesiačik, ten už musí mať riadny ťah 🙂

maličký pomrnkal, ale zdá sa že znova chrapoší ale už to nevidím na dlho lebo papal o pol desiatej takže už pomaličky ide jeho hodinka...
Inač chrust ma taku bdelu hodinku od 2 v noci do 5 ráno 😒 Takže trocha vymenený režim, no tak bdieme v noci spolu 😝

cheerlady
17. apr 2010

baby s tym papanim ja som bola v nemocnici na nervy-Risko,ked sa narodil,mal rovnych 4000g,potom schudol na 3600g-co je vraj normalne ubytok na vahe po porode do 10%.no a potom sa 3dni drzal na rovnakej vahe,nic nepribral,ja som bola z toho hotova,aj to kojenie v nemocnici bolo nic moc,no ale tu doma uz papa pekne,tak som zvedava v pondelok kolko bude vazit 🙂

grekyna23
17. apr 2010

cheer, a to idete uz k detskemu v pondelok?
my ideme k detskemu az o 2 tyz\dne, ale vcera bol u nas detsky doktor aj so sestrickou a povedali, ze kebyze mame zaujem, tak mam zapozicaju domov tu detsku vahu, aby sme mohli sledovat kolko papa a aj elektricku odsavacku.no a vychrlili tu na nas kopec informacii, esteze bol aj mm doma, ze aj on pocuval, co a ako. a oni tiez doporucovali nedokrmovat, ze doma v klude sa to rozbehne, tak ma ukludnili

cheerlady
17. apr 2010

grekyna no podla zakona do 24hod od prepustenia musis ist k pediatrovi,cize my sme mali ist v piatok,lenze to mala volno a sestricka je mm znama,tak hovorila,ze mame prist v pondelok.ja tiez dufam,ze sa doma pekne rozpapa.

inak som sa vazila po prichode domov a prisla som o 8kg lahsia,takze uz mam na sebe len 4kg z tehu 😲 🙂 ale poviem vam,ze som prisla taka vystavena,unavena,celkovo slaba,ze bol najvyssi cas,ze nas pustili,lebo som bola fakt jak troska 😖 dnes uz mi je lepsie,ked som sa aj ako-tak vyspala.

a co sa tyka porodu,tak do nemocky som prisla o deviatej rano,o dvanastej som dostala vyvolavacku-kontrakcie kazdych 5minut,ale dali sa vydzat.o stvrtej poobede mi prepichli vodu a to sa spustili kontrakcie kazde 2minuty,takze som bola skoro non-stop v bolestiach.o piatej prisiel mm,dali mi epi-uzasna vec!neviem si to bez nej predstavit,kedze maly sa narodil o desiatej vecer,ze by som dovtedy bola v tych bolestiach.no a samotny porod-pre mna nie moc dobry,lebo dr.bol dost drzy,ja som sa snazila z celych sil,lenze maly mal rovne 4kg,tak to islo velmi tazko,az druhy lekar mi potom stlacil brucho a maly bol konecne na svete 😵 mm plakal ako maly chlapec,bol to pre neho uzasny zazitok a aj ked najprv nechcel ist k porodu,teraz to vobec nelutuje 🙂 no lenze potom prislo sitie - zaziva bez umrtvenia a tristvrte hodinu!myslela som,ze odtial uteciem,dr.bol dost surovy a este aj drzy-idiot,by som bola zvedava,ako by sa on tvaril,keby som mu "ho" zaziva "stopkala"! 😠 este aj teraz ma to boli,musim si dat na to repik,nech sa to co najskor zahoji ☹

moni
17. apr 2010

ahojte dievcata, no ja som stale mimo z veve, snivalo sa mi ako som ju chlacholila, lebo velmi plakala 😔 takze moc som toho nenaspala.
vcera som zas poslickovala, kazdych 15 minut a dost dlho, ale nakoniec nic z toho...no co, august to isti 😀

cheer, no tak to bol cisty idiot ten lekar!

ostatne maminky pozdravujem, pomojkajte svoje poklady 😵

cheerlady
17. apr 2010

moni na teba som myslela,ci uz nahodou nie si "rozpadnuta" 😀

moni
17. apr 2010

cheer, no veru este som pokope, aj ked uz ma kazdy posiela 😅

domika9
17. apr 2010

baby neviete mi poradiť vraj ma manžel narok na 5 dní volna ked sa narodi dieťa ale my sme nič take v zakone nenašli , neviete nahodou niečo o tom ?
mne to povedal dr. - ale neviem ako to myslel či tak že z jeho dovolenky mu musia dať 5 dni aj keby im to v robote nepasovalo alebo su to nejake dni navyše ako napríklad P-čko ? v zakone sa píše len o čase nevyhnutnom na prevoz z a do nemocnice
tak ak niektora o tom niečo viete napíšte mi , dik

zuzana1971
17. apr 2010

Maxik ma dnes presne mesiac 😵

FLEURY mne kazali v porodnici kojit 10 min z kazdeho prsnika a az potom dat nutrilon, takze asi nevadi ked sa miesa materske mliecko so susenym, takze ja najprv skusam kojit, 10 minut to ale nikdy nie je, lebo tolko mlieka nemam, Maxik taha kym mu daco ide, ked prestane tak skontrolujem, ci nevymysla, alebo ci naozaj uz nic nejde a potom mu dam nutrilon, zarabam 3 odmerky a 90ml vody, vacsinou to vypije, niekedy nie vsetko, tak to vylejem, co zostane, lebo sa to nema odkladat kvoli salmoneloze mi povedali v porodnici
Ja krvacam uz mesiac, ale je to stale slabsie a slabsie

GREKYNA nemam pocit, ze by Maxik odmietal prso, lebo sa mu z flasky lepsie taha, on v pohode taha z prsa, kym mu ide, no ale mozno je to individualne, alebo je este prilis maly na to, aby na to uz dosiel 😀

vejulka ten tvoj maly je velmi krasny, pozerala som minule fotky

zuzana1971
17. apr 2010

moni, mala by si pucovat dlazky, frucht to pomohlo 😀

evil15
17. apr 2010

tak už som doma nachvilku bola som pozrieť kamošku v pôrodnici v TT vo štvrtok sa jej narodila dcérka no podla toho čo mi hovorila do TT by osm nešla rodiť 😨 prístup lekárov hrúza a sestričiek ani nehovoriac, ale povedala že na 600nedelí je to celkom dobré len je nahnevaná lebo malú jej dokrmujú UM 😠 a ona to nechce lebo má mliečko svoje len jej nikto nechce pomôcť s malou aby sa prisala poriadne lebo jej sa to nejako nedarí 😅 ale povedala že sa teší domov v pondelok už bude mať svoj klud a pohodu, a najlepšie je že ju nechali trápiť 14 hodín a nakoniec jej aj tak spravili sekciu dobré nie!!!!!

cheer vitajte domka pozerala som foto malého je naozaj krásnučký ešte raz vám obom želám veľa zdravíčka a hlavne veľa veľa mliečka 🙂 a k tomu dr ja by som ho poslala asi do ... nemám rada takých ludí 😠 😠 😠

cheerlady
17. apr 2010

ja som mala tiez problem,ze maly sa nevedel poriadne prisat a nebyt jednej milej doktorky,ktora mi s tym pomohla-lebo nemam vystupene bradavky,tak by som asi ani nekojila!lebo v nemocnici sa kazdy len vypytoval-"kojite,kojite?tak sa snazte!"ale ze by to niekto ukazal ako,to nie 😠

evil15
17. apr 2010

som zvedavá ako to bude u nás lebo mne povedala dr že by som nemala mať problémy lebo moje dve kamošky 🙂 sú ideálne na kojenie tak uvidíme čo povie princeznička ked sa narodí 😉

cheerlady
17. apr 2010

evil dakujem 🙂

cheerlady
17. apr 2010

evil ani ja uz s tym problem nemam-staci ich len trochu pomasirovat a su z nich stupliky 😀

cheerlady
17. apr 2010

zuzka gratulky k 1.mesiaciku 😵

majca424
17. apr 2010

ahojte 🙂
moni, zase strašíš s augustom??? 😀 😀
zuzi, joooj, aj ja už chcem aby mal ten môj aspon 1 mesiac 😀 samozrejme, tiež gratulujeme 😉

evil15
17. apr 2010

no nič babulky idem ja zase preč ideme gratulovať svokrovi tak aspoň sa najem 😀 😀 😀 papa

janicka11
17. apr 2010

Domika,počuj,veru si dala dobrú tému s tým maželom.Mna by to tiež zaujmalo,lebo kedže byvame v Púchove a rodiť chceme tu v BA takže manžel teraz tu je somnou bývame u svokrovcov,ale on pracuje v čecháh.Tak vobec nevieme načo má on nárok...Bola by som rada keby má búduci mesiac niečo na výplate.Aby sme neboli potom sklamaný.Už je tu somnou týžden,a vyzerá to tak že určito aj buduci týžden tu budeme celý..Tak ak niekto niečo otomto vie dajte mi vedieť.Zákonom sa moc nerozumiem.Papapa---(((

grekyna23
17. apr 2010

cheer, aha, lebo my sme nemuseli k pediatrovi, lebo u nas chodi pediater k detickam domov do 48 hod. ,po prepusteni z nemocnice 😵 vychvalil malu aj nas prerobeny bytik, no zlaty bol a sikovny 🙂
a super, ze sa ti epi osvedcila a pomohla 😉
ja som porodom zhodila 6 kg, cize ostava este 10 😨 ale najviac ma hneva, ze este nedam obrucku na prst 😠
a tu je pribeh mojho porodu:
o 3 rano mi pomalicky zacala vytekat plodov ka, potom hodka take tvrdnutie bruska kazdych 7 min, o 4 vytieklo viac vody, to uz ma mm hladal v kupelke a ze ci ideme a ja s usmevom hovorim, ze hej, no nechcel mi verit. potomm som isla skompletizovat taku do porodnice, mm zatial prehnalo 😀 , potom som sa isla sprchnut a aj som sa oholila, lebo zakon schvalnosti, vecer sa mi nechcelo, ze vsak rano sa obriadim, isla som sa obliekat, mm prehnalo 2x 😀 😀 .dosli sme do nemocnice, otvorena na 2 cm, tak som isla na vzdycharen, tam o 11 zacali silnejsie bolesti kazde 2 min, dali ma asi po 5 raz na CTG, ale ze stale nic, tak zas na vzdycharen, a to hovorim sestricke, ze to este ??? ze vsak ja uz rodim 😅 , take som mala bolesti.potom som pol hodku tlacila na takej cvicnej stolicke a to som uz bola fakt otvorena, ze som rukami citila hlavicku, sestricka ma dala na porodne kreslo, zavolala doktorku a po dvoch kontrakciach bola malinka Emka na svete 🙂 , presne o 13:15.hned mi malinku ukazali, sestricka mi doniesla tasku s mobilom, tak som hned vyvolavala o dusu.potom mi malu zas prisli ukazat a dali mi ju aj prisat. a hned som si povedala, ze ten porod nebol az tak strasny.
a clovek by povedal, ze porodom vsetko konci, ale kdeze. vypila som asi 8 poharov vody, aby som sla na malu, ale ani po 6 hod. od porodu sa mi nedalo, tak ma museli jednorazovo vycievkovat, a potom to uz bolo nastastia v poriadku. a to nie je vsetko, po nejakom case sa mi dole na pol zadku vytvoril krvny hematom, doktorka hned, ze uspime a vyoperujeme, ale kedze som predtym jedla a pila, tak nemohla byt operacia, tak naordinovala nejst, nepit, pol noci mi tiekli infuzky,nieco mi pichli, rano to kukli a nastastie sa to polepsilo, tak k operacii nedoslo.ale bola som v nemocnici velkou atrakciou, kazdy si to musel kuknut 😅 😝 😅 , ets epo dvoch dnoch prisla aj sestricka z porodnej saly, ci sa moze posriet a ze ako je to mozne, ze ked ma odvazala z porodnej saly, ze som tam nic nemala.davali mi na to rozne maste, obklady, aj doma si mam davat lioton gel, ale akosi nie je cas chodit tu s holym namastenym zadkom 😅
teraz je z toho klasicka velka modrina, hyri to vsetkymi farbami, uz je to ovela lepsie.
tolko kapitola POROD v knihe MOJ ZIVOT 😀 😀 😀

cicimon
17. apr 2010

caute,
my sme boli dnes prvykrat s malou von, sa jej to pacilo 🙂 a dosla aj kolegyna na navstevu, tej sa mala tiez pacila 🙂

ja mam doteraz dole 11kg, este 4 - ale uz som v poho obliekla normalne nohavice, tesim sa

moni
17. apr 2010

grekyna, no krasne si to zvladla! a aj manzel 😀 😀 😀

cicimon, suuuper...z teba bude do leta kocka jak lusk 😉

zuzi, nastastie nemam dlazky...a okrem toho, frucht prenasala, takze to radsej nebudem pokusat.

mam zas poslickov, kazdych 10 minut, je to trosku neprijemne ale moc neboli, tak neviem 😕

kamilakd
17. apr 2010

moni a co ze by to nieco znamenalo????hmmm?ja som bola dnes vonku a troska ma laplo slniecko ale krpec nedal ziaden naznak ze by chcel ist von 😅 ty ma asi predbehnes

aktakk
17. apr 2010

AHojte,

tak my sme boli dnes na vylete u babiny a dedka...malinka bola ako cukricek, prespinkala skoro vsetko 😀 .

Moni, nooooo mozno je tvoj cas uz!!!!

Baby, dnes som sa vazila a tak uz mam od porodu -17kg, tak som happy z toho!

moni
17. apr 2010

no ja neviem dievcata, furt cakam ze to zacne viac boliet 😀
toto je len take neprijemne, ako pred kramami, a trochu krize...asi cosi zjem, hodim sprchu a uvidime.

aktakk, -17kg je suuuper!

michalag
17. apr 2010

Ahojte 🙂

moni zeby? 😕

aktakk
17. apr 2010

Moni, no ja som prve bolesti ani nejak nevnimala, len ako neprijemne...takze mozno prisiel den "d"

Inak, to sitie za ziva co pisala Cheer si vobec neviem predstavit...ja to nechapem, preco lekari ked je taka moznost umrtvit to, to neumrtvuju.

kamilakd
17. apr 2010

aktak vyborne a to ti ide samo ti kila dolu????

moni no tie kramove bolesti mavam aj ja aj krize ale potom to prejde 😅

miska a ty???

moni
17. apr 2010

asi mi neostava nic ine nez cakat, manzel akurat odbehol do prace takze uvidime co z toho bude.

aktakk, no to sitie nechapem ani ja! mm povedal ze by tomu lekarovi rozbil tlamu 🙄
ja by som sa urcite stazovala, aj ked viem ze poporode je kazda mamina rada ze to ma za sebou, babatko v naruci, a na tieto neprijemne veci sa snazi zabudnut

kamilakd
17. apr 2010

a to sitie nechapem ani ja ked mala EPI preco jej nedopichli...alebo to tam mala take citlive ze uz asi nepomohlo 😅 alebo vnutorne necitila a bolelo to vonkajsie sitie kto vie ale hlavne ze to uz ma za sebou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre