Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
29. nov 2009

čafte kočky... Nom ja som práve prišla od našich.
Pipi čo sa týka pitia ja som vždy pila veľa. Ale teraz pijem asi trochu menej ako predtým, hlavne večer. som bola zvyknutá vždy večer vypiť pohár vody a ešte aj v noci som mala vždy po ruke nejaké tekutiny. No ale teraz večer moc nepijem lebo sa mi nechce vstávať na WC.... A s WC-kom mám problém len občas, tiež nie že by som mávala zápchy ale občas to ide ťažšie. Aj mi to príde že dufam že sa nič nestane ale potom si poviem že to by museli byť snad iné tlaky aby som bábo vytlačila...
A sny mámvam blbé ale to celý život... Že umieraju moji blízky alebo že umieram ja... Nom minule sa mi snívalo že som pozerala ako maličké kope a potom som sa pozrela na plachtu a bola celá krvavá. No a skončilo to tak, že som vlastne vykrvácala a zomrela som aj ja... A ešte aj po smrti ako musím splatiť všetky hriechy čo som napáchala, tak som sa začala boriť v močiary a také blbosti... Ale nejako si to neberem, lebo u mna su nočné mory od malička dosť obvyklá záležitosť.
čivavka, tie foto si dám na moja svadba, už mám foto sdoma, tak ked to tam nahádžem tak dám vedieť 😉
A cheer tak včera bol asi fakt nejaký prekliaty den... Dnes už je to oveľa lepšie (klop klop)

blondy12
29. nov 2009

no vidis cheerlady aj nieco zle je na nieco dobre nie? 😝

obcas sa clovek tym hadkam nevyhne... 😠

inac baby chcem sa opytat, tie co citite pohyby tak kde tie pohyby citite? ja stale teda tak nizsie, az pomaly pri vajecnikoch niekedy co ma vie aj trosku zaboliet, alebo tak pod pupkom...tak vyssie necitim...asi to je blbost co sa pytam no len by som chcela vedet ci to nie je zle ze tak dole ho citim

moni
29. nov 2009

blondy, ja ho tiez citim tak dole, okolo pupku malokedy. preco myslis ze by to malo byt zle? jednoducho tak nam narastli bruska, a tak je otocene babo 🙂
mam za sebou hroznu noc, neviem ci mi tvrdne brusko alebo to len babo vyvadza. niekedy mam brusko ako kamen, ked sa krpec pritlaci o brusko uplne mi hrcu urobi. a pritom citim ako mam stiahnute svaly maternice. vcera mi to zacalo vystrelovat do az krizov, takze jasne ze som sa celu noc sledovala a moc som toho nenaspala 😒

vejula
29. nov 2009

Blondy moje je uložené tak že má hlávku pod pupkom a nožky nad pupkom... Takže ho cítim podla toho čím hýba.. Ale nožky ma zrejme viac do vnutra lebo silnejšie cítim pohyby tam kde ma hlavičku...
A moni... To máš ťažké čo s tými krížmi... S tou hrčou to poznám aj ja... No a s krížami je to v poslednom časi o trošku lepšie.

kamilakd
29. nov 2009

tak ja citim pohyby len dole v podbrusku celkom nizko...som sa na to pytala teraz v piatok a ze je to vsetko v poriadku,vraj sa teraz viac pozorujeme...ja citim pohyby len jeden tyzden a mala som strach ze ci je to vsetko v norme,ale vraj je....blondy ty si kedy zacala citit prve pohyby,?a este k tomu pitu,moj lekar tvrdil ze vsetkeho vela skodi pit treba ale tiez to netreba prehanat lebo vraj telo teraz vodu zadrzuje,naciedat sa mame tak ako nam chuti ale ten 1,5l minimalne...a kakanie skuste psylium do vody alebo do jogurtu...

moni
29. nov 2009

veji, no mne tie krize nepresli ani cvicenim 😒 ale vcera som bola poplasena lebo som mala take bolesti ako pred kramami a nejako mi to az dozadu prechadzalo. no divne, budem to musiet s lekarom prebrat. ale uz vidim ako mi povie ze je to v tehotenstve uplne bezne 😀

este ma napadlo k tomu traveniu, velmi dobre su lanove semiacka. ak jete jogurty, staci to zamiesat do toho, a malo by pomoct 🙂

kamilakd
29. nov 2009

moni to nie je celkom dobre ze ti tak skoro tvrdne bruseno...a vystreluje bolest do krizov mne sa zas otaca na mechur a mam tie palenia a rezaky ale rozbor mocu negativny,moja svagrova m ala tento problem s krizami skusala masaz a teplu flasu alebo ten gelovy vankus co strcis do mikrovlnky,a pamatam si ze jej dost pomahala reflexna masaz...

grekyna23
29. nov 2009

ja citim pohyby dole ale aj okoko pupka,a tiez poznam to tvrdnutie bruska, ze sa male uplne natlaci na stenu bruska, som to spominala aj dokrorovi a povedal ze je to normalne,ze odkedy sa zacalo pohybovat, tak si brusko viac vsimam. a vcera v brusku riadne tancovalo, raz bolo napravo a raz na lavo, az vytrcalo z bruska.

kamilakd
29. nov 2009

moni ziadna bolest ktora pretrvava viac ako 3dni nie je normalna to co mas za lekara,male ti mozno nejak tlaci niekde do zadu,a fit lopta nepomaha?a co tak plavanie?

vejula
29. nov 2009

Moni ja som včera a predvčerom presne tie bolesti ako pred ms... A mamina mi hovorila, že v tom čase ked by som akože mala mať ms tak to tak môže bolieť... Inač aj som teraz taká nervozna jak ked som mala dni.

moni
29. nov 2009

vidim ze nie som sama takze to naozaj bude normalne 😀
kamilald, no ja mam mini-brusko uplne nizko takze urcite male na nieco tlaci, lenze s tym sa neda nic robit. okrem toho sa roztahuje panva a niekomu sa stane ze sa pri tom pricviknu nervy. idem skusit este masaz, no a ked nic ine tych 5 mesiacov to nejako vydrzim 😀

civavava
autor
29. nov 2009

ozaj kamilka, ty nechces k nam to tabulky? 🙂 kuk na

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

a ak ano, posli mi udaje 🙂

blondy12
29. nov 2009

kamila ja citim pohyby dost skoro na prvorodicku...

ale akoze dnes miesto ucenia radsej premyslam nad takymi blbostami asi kde by sa tie pohyby mali citit... 😝 , mne brucho tvrdlo minule, ale to som sa premahala...tak potom to preslo ked som oddychovala.....

grekyna23
29. nov 2009

inac, my uz mame morfologicky ultrazvuk za sebou,robil mi ho doktor, co mi robil aj 3D, inac mam doktorku, a tak boli pri morfo pri mne 2 doktori, jeden meral a druha zapisovala, a taki boli mili, ma vychvalili, ze radost robit ultrazvuk cez taku brusnu stenu a ze som ukazkova mamina. Viem ze to hovoria kazdej mamine 😀 ale aj tak to potesi to pocut a hlavne ze je vsetko v poriadku. 🙂
a bol s mani aj MM a cely den pred tym bol ako na ihlach z toho, ze tam ide a to ja som ho chcela zobrat aj k porodu 😅

blondy12
29. nov 2009

jej grekyna krasne fotecky mate?

a uz viete co to bude?ci nechcete vediet?

grekyna23
29. nov 2009

dakujem blondy,
zatial nevieme a asi vydrzime do porodu,vsak nikdy ti to doktor nepotvrdi na 100% a nech nie su zbytocne vymienania oblecenia, keby ze to nevyslo... 😅

kamilakd
29. nov 2009

blondy a to je asi v ktorom tyzdni ci citila???no moni to sa mas ja som bola vcera v divadle a brusko mam fajin 😀 to moja svagrina mala take ked bola v 8mom...dufam ze nebudem ako veleryba,boze ja ked vidim tie velike bruska tak vam poviem ze mam z toho strach ☹ moja polovicka mi teraz vravi ze tulencek..som mu povedala nech si to vymeni,a baby ja som stale hladna sa snazim si varit oddelenu a jest take dietnejsie lebo hroooza,mavala som 55kg a teraz uz mam 70kg 😅 to s hormonalnej a teraz tehu...mi je do placu

vejula
29. nov 2009

no kamilka mi niečo hovor o tom hlade, ja som teraz dojedla jablkové koláče a som si povedala že na dnes stačilo... Tak dúfam že vydržím 😅

kamilakd
29. nov 2009

grekyna krasne bruseno,ja by som nevydrzala cakat ja som si dala jonasovi vypocitat spatny kalndar a poslal mi dievcatko,a na poslednom sone mi povedali ze chlapec a ked som sa pytala ze ci sa nepomylil a ci to nie je pupocna snura sa zacal smiat ...tak ja neviem ja som vsetko nakupila komplet len biele 😀 pre istotu

moni
29. nov 2009

my mame morfo az 8.12. a sme hrozne zvedavi ci sa ukaze ta mala potvora 🙂
vcera sme boli v kine a asi sa babu nepacil film lebo kopal o dusu. a inac sranda ze sa vzdy prebudi ked idem jest 😅
ja som pribrala len nejake 4 kila, ale na mna je to vykon kedze som take tintitko cely zivot. ani si neviem predstavit ze budem tlacit kotlik pred sebou 😵

kamilakd
29. nov 2009

vejul no krasne ja si hovorim stale ze hadam stacilo ale v piatok tu bola tema jedlo a ja som normalene nslintala babeny pisali ze klobaska hmmmm mnam a ze halusky a jedna tu pisala o mandarinkach 🙂 sak ja som normalne tak slintala ze som si sla nakrajat klobasku 😀 a potom ma polovicka vyhresila

blondy12
29. nov 2009

kamila no prve take pohyby som citila uz v 17tt...ale to nebolo take intenzivne ako teraz, asi mam nejake prilis aktivne, citim ho kazdy den, hlavne vecer, ale aj cez den no pomenej, asi viac spi, ale nastastie ma nebudi v noci, a ked sa rano prebudim citim iba take jemne pohyby /(asi aby maminu nezobudilo) 😀

aj doktor sa mi cudoval, ze uz citim, ale fakt to nebol vymysel, lebo toto co teraz citim viem, ze su pohyby a bolo to rovnake len nie take intenzivne...ale tak podla sona co mi narychlo urobil sa nezmylil v termine porodu...

vejula
29. nov 2009

No ja som sa tiež strašnew rozjedla. Ale ked poviem drahému aby ma začal krotiť tak to odmieta... Že on je rád ked papám... No takže to je ešte ťažšie. Sama sa len ťažko ustriehnem 😖

kamilakd
29. nov 2009

sikovna ja som cakakala na tie bublinky a veru neprisli ja som citila kopkanie a som sa bavila bolo to take stuchnutie..a tiez tam ma asi disco....aj teraz ja uz neviem ako sa mam dat stucha a teraz neviem ci mu vadi ze tu tukam alebo len tak...inak baby prihovarate sa vasmu mimi? ja ani moc nie sem tam 🙂 a pocuvate mozarta? 🙂

kamilakd
29. nov 2009

😅 vejul ja sa krotit neviem ale nechcem byt ako tank cjcela by som sa po porode vratit na 55kg 😅 juj ale neviem ci sa mi to podari,

gajana1
29. nov 2009

Ahojte ja vas nestiham poriadne čitať len preletim očami
Teraz vyberam kočik ale neviem sa rozhodnuť som zvedava čo manžel poradi.

Mňa poslednu dobu tak bolia križe že ani ležať nemôžem ☹

kamilakd
29. nov 2009

gajana a aky by si chcela kocik? inak tie dvojicky sa vam ako podarili normalnou cestou?

domika9
29. nov 2009

žienky vy už všetky citite pohyby?

kamilakd
29. nov 2009

domika ahoj no ano a ty este nie?ani trolinku? neboj len sa neplas to pride

domika9
29. nov 2009

no pred par týždnami som si myslela že asi ich citim ale to postupne prešlo a teraz to necitim vobec takže to pohyby asi neboli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre