Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
28. jan 2010

ok baby,,tak uz v tom mam jasnejsie, len ma mrzi ze som preserkala tu platbu do 2 piliera,,teraz celu MD a rodicovsku mi to nebude nabiehat =/

tantama
28. jan 2010

no práve mi volala šefka že jej v socialnej povedali že tam nemusím vôbec chodiť len ona má odovzdať tlačivo ako zamestnávateľ a ona je povinná to dokladovať nie ja... takže len dajte doklad zamestnávateľovi a hotovo je po starostiach.. 😀 😀 😀 😀 😀

veve23
28. jan 2010

kiwi, tak to sprav teraz alebo zavolaj ci sa to m moze dodatocne

vejula
28. jan 2010

Ďakujem dievčatá za povzbudenie... Ja som sa teraz aspon poriadne najedla nech som troška spokojnejšia... No a s tým dôchodkom... Riaditeľ povedal že ju vyhodiť nemôže... Ja fakt netuším prečo ,ked je riaditeľ a ona je už v dôchodkovom veku... To ju tam musí držať kým sa nerozhodne odísť??? TRebars aj 80 ročnu, alebo čo? Ja sa tomuto systému vôbec nerozumiem... Veve je pravda ako si hovorila, že potom z toho vznikaju nezhody, lebo mne sa môže zdať dôležité toto tamto a ked muž povie že na to nemáme a nieje to nevyhnutné tak ma to aj trochu urazí... Viem že keby boli peniaze, tak sa stavia ku týmto veciam uplne ináč... Sranda ako sa to začalo všetko kašlať po tej finančnej stránke. Vždy mm robil aj popri škole pracoval, a teraz ked vyšiel s titulom tak sa nemôže zamestnať... 😔 No ale dosť bolo o mne.

A mini nahodou Samuel Jan nieje zlé... KEd sa ti to ku nemu hodí tak super. Teraz je v mode dávať dve krsné mená 😉 Ako aj ja si myslím že samkov je teraz veľmi vela ale to na Slovensku... U vás to tak vôbec nemusí byť takže smelo do toho. Inak páči sa mi aj Oliver 😉

minius
28. jan 2010

vejulka aj mne sa to zda byt riadne nespravodlive ze mladi ludia, hlavne ti co maju rodinky musia cakat takto na niekoho kto by si uz mal dochodok uzivat 😠
Ale ja to vidim podla mojej mamci ona je riadna aktivna dochodkyna a doma neposedi ale ona ma vnucatka a zahardu tak ma o zabavu postarane.

A babenky dakujem vsetkym za rady tak Samuel sa mi uz odpacieva. 😀 Ako paci sa stale ale nechcem mat meno co ma kazdy druhy chlapcurik.
Takze este mozno Benjamin? 😀

alicc
28. jan 2010

ahojte,
tak teda vy píšete ako dračice. 😉
my sme sa boli včera korčulovať, malá dostala v predstihu za vysvedčenie korčule, tak sme ich boli otestovať a kedže jej to išlo výborne ako keby ich mala na nohách už stí krát, tak sme sa obuli aj my s mm a pokorčulovali sme sa takže aj malinké sa už korčulovalo. 😀 😀 😀

inak dnes je krásne - uplne rozprávkovo, u nás stále valí sneh , to čo som odpratala, už zas môžem ale nevadí, pohyb na čerstvom vzduchu prospeje aj mimi v brušku 😵

mne sa chlapčenské meno tiež páči Daniel

veve23
28. jan 2010

mini, Benjamin je genialne, jeden znami v AT ma Benjamina a je to zlate, u nas nie tak caste ale v zahranici v pohode, ......ale zda sa mi to take detske meno, neviem ako dospelacke, ale pohoda 🙂

vejula
28. jan 2010

no ja mám tiež takú aktívnu starku, ale na dôchodok išla normálne... Tak lenže ona má teraz taku sukromnu cukrárničku, kde pekáva na svadby na objednávku aj s maminou a občas ked je čas aj ja pomáham... No a popri tom má kozičky, sliepky.. Takže sa vôbec nenudí. Ale ona to nerobí pre seba, fakt nam velmi pomáha.. Aj ten bytík v ktorom bývame tak kupila ona, ešte tesne po prevrate za facku, a do teraz sa to prenajímalo a teraz tu bývame my... Keby sme ju nemali tak neviem neviem...

mini a vy chcete potom dojsť bývať na Slovensko???? Či akoto máte naplánované... Inač mne sa celkom páčili aj mená ako Damián a Timotej ale mm mi ich zamietol, jemu sa totiž vôbec nepáčia, tak som si tak pomenovala aspon chlpáčika, sa vola Timinko 😀 Ale je sranda ked na neho volám a rodičia sa smeju že im sa tak volá dieťa... Ako minule v parku som na neho volala že Timi a rodičia že aj naša dcérka sa tak volá - Timea... Ale tak som si to vykompenzovala aspon. A na Dominikovi sme sa zhodli hned. To ked som navrhla tak hned suhlasil, takže fajn 😉

ttiffanny
28. jan 2010

ahojte kočky!

kiwinka

čo sa týka toho 2. piliera, tak do SP treba dať to tlačivo Oznámenie o účasti na star. dôch. sporení, časť A do 30 dní, ako vám bude priznané materské. nie je pravda, že 30 dní pred nástupom na MD. takže v pohode to stíhate. tlačivo na MD, ktoré vám dá lekár, doplní zamestnávateľ a buď vy, alebo on, ako sa dohodnete, to zanesie (pošle) do SP. ja si to urobím osobne (pre istotu) a vtedy dám aj oznámenie ohľadom toho 2. piliera.

ttiffanny
28. jan 2010

ináč baby, chodím na cvičenie pre tehotné a včera sme preberali 1. dobu pôrodnú. celkom mám z toho dobrý pocit. normálne sa začínam na ten pôrod tešiť. nie som divná??? 😀

stanusa
28. jan 2010

aha tak 30 dni po priznani materskeho...takze stihame to, ved prave ze sa mi to akosi nezdalo
najlepsie sa informovat v soc. poistovni o presnom postupe, ved uradnicky su tam na to
a tiez si to pre istotu odovzdam osobne

tifany ja s avobec netesim, ale tesim sa ked bude po 😀

vejula
28. jan 2010

tiff my sme tiež na prvej hodine preberali tie porodné fázy 😉 A ja som sa tiež začala tešiť... Tak asi to je ich práca nás nevystrašiť 😀 No však uvidíme potom ako to bude vyzerať 😅

zuzana1971
28. jan 2010

baby tak moja gynekologicka je proti cisarskemu a pisala som aj na mama a ja, tam jeden gynekolog tiez nie je za cisarsky a pisala som do tretice dalsiemu co mi poradila kamilkaa tak si to precitajte, lebo ja uz fakt neviem, inak moja diabetologicka aj anestezilogicka boli za cisarsky, takze mam 3 nazory za cisarsky a 2 proti cisarskemu

Vyvolavany porod alebo cisarsky rez?
Autor: Zuzana1971, zaslané: 28.01.2010, 00:24:27
Dobry den, prosim o Vas nazor ci pri mojich diagnozach je vhodnejsi cisarsky rez - diabetes mellitus 1 typu na inzuline, vek matky takmer 39 rokov, takychardia a kolapsove stavy, zla zrazanlivost krvi picham si injekcie Fraxiparine, v tehotenstve viackrat hospitalizacia kvoli hroziacemu potratu (silne krvacanie, hematom), anemia. Moja gynekologicka navrhla vyvolavany porod v 38 tt. Taktiez Vas chcem poprosit ake su vsobecne rizika pre dieta pri vyvolavanom porode vseobecne a pri mojich diagnozach. Po 1 potrate a dlhorocnom nedareni sa otehotniet bude toto dietatko moje prve v 39 rokoch, nerada by som bola, aby sa mu nieco pri porode stalo. Dakujem vopred za odpoved, zuzana
Autor: MUDr. Jozef Španka, zaslané: 28.01.2010, 09:13:00
vzhladom na to , čo píšete by som bol na 100% za cisarsky rez, na klinike kde pracujem by bol indikovaný určite......indukovaneho porodu sa netreba bát ale u Vas to rozhodne neprichádza do uvahy, vysoke riziko prevažuje na benefitami vaginalneho porodu... mate minimalne 3 diagnozy z kt každá jedna len je indikáciou na cisarsky rez. neprinaleží mi však montovat sa do plánov Vašej porodníčky...postupoval by som inak!.....nexcem byt na 1 strane Noveho času🙂

dejna3
28. jan 2010

ahojte,
mini, mne sa páči aj samuel aj alex, radšej by som asi alex dala - tých je momentálne menej, ale verím tomu, že o pár rokov ich bude veľaaaaaa... ako všetkých mien, ktoré sú na SK populárne 😝

môj brat sa volá alexander, keď sa narodil (má 23 rokov) všetci sa čudovali, že aké meno mu to naši vybrali 😠 😖 a teraz je vlastne v kurze 😀 😀

babule, ja som asi jedna z tých "šťastnejších" (ťuk ťuk, nech nezakríknem), ale ja som bruško vôbec nenatierala, ani teraz nenatieram a strie žiadne nemám 🙂 inka, ja som o tom čítala, že je to gemetika, a keď sa majú urobiť, tak vraj ani natieranie nepomôže ☹

veji, a nemôže ísť manžel do nejakej práce aj totálne mimo špecializáciu? my sme s mm dohodnutí tak, že keby náhodou niečo, tak pôjde robiť doslova aj "mukla", aby dačo zarobil (nejaký stabilnejší plat) a zvyšné sa bude snažiť nahnať so fotením...

a na dôchodok, najmä v týcho sférach nechcú kapacity veľmi vyháňať... môj je docent, učí na VŠ, teraz mal 62r. a už sa nevedel dočkať dôchodku a oni ho teraz prosia, nech vydrží aspoň do konca letného semestra... lebo by im chýbal ten jeho docentský titul...

dejna3
28. jan 2010

zuzi, a nemôžeš ísť rodiť inam? 😕

zuzana1971
28. jan 2010

dnes som mala zase super zazitok zo slovenskou postou, napriek tomu, ze som bola doma zas mi postarka nedoniesla zasielku, ale len hodila zlty listok, ale kvoli tmu aby n am na vrieskala za jej netazilo ist na 2. poschodie a vrieskat tu po mne ze som na nu podala pisomnu staznost ( ja som jej povedala, ze nie na nu, ale vseobecne) a ze nech jej podpisem, ze nevyzadujem pisomnu odpoved na moju staznost. Odmietla som, Ked odisla hodinu som sa spamatavala a potom som napisala dalsi pisomnu staznost, ze zase mi nenosia zasielky a ze tu po mne vrieskala a nutila ma napisat to. A najlepsie je, ze ten list co mi posielala kamilka 1 triedou, aby som ho dostala hned na druhy den, a za to aj zaplatila, tak mi ten zlty listok o tej zsielke hodili do schranky az z 7 dni!!!

tantama
28. jan 2010

zuzi ja si myslím že ak ty chceš cisarsky a ja osobne si z laického pohladu myslím že by bol najlepší musi ti pôrodník vyhovieť... ak nie navrhovala by som zmeniť pôrodníka alebo aj nemocnicu... aký má význam vyvolávať pôrod ked nikto nie je presvedčený že to dobre dopadne a tvoj stres a strach o maxíka by to len mnohonásobne zhoršil... skus sa ešte raz dohodnuť s porodníkom...

veve23
28. jan 2010

Zuzi, tak to je tema fakt pre gynekologov, ale co som pocula Spanka je odbornik, asi by ta mal niekto nezavisle vysetrt , alebo ukazat celu tvoju dokumentaciu niakemu nezavislemu dr. , ale v tomto ti neviem radit

domika9
28. jan 2010

ahojte vidím že tiež začínate zistovať čo všetko nam treba vybaviť preda po porode tak poviem vam že je toho dosť našla som toto a myslím že je to dosť pochopitelne rozpísane tak možno to pomože aj vam 🙂

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55

minka21
28. jan 2010

Awojky,som tu dlho nebola boze vy ste toho popisali!!!sak to nemam sancu precitat! 😵

v 26+6 sme zacali sa otvarat,cely krcok otvoreny az po placentu, a malinka sa pytala na svet,tak lezim uz treti tyzden v nemocnici,tak ma udrziavaju,a bez infuzii dlho nevydrzim,sa to spusti odznova,takze si tu polezime,a domov pojdeme uz s malinkou v naruci🙂 inak tie kontrakcie to je nieco strasne,ved ak pojdem rodit normalne,tak nemam sancu tie bolesti vydrzat!!!
ste tu niekto co tiez lezkate a dlho budete?

babule drzkajte sa,hlavne sa teraz setrite az je vsetko v poriadku! a pekne papkajte🙂 nasa ma uz vraj 1400 gramov,plus minus🙂a vraj to bude asi to dievcatko🙂)))

domika9
28. jan 2010

ahoj minka tak to mi je luto že si nemožeš užívať tehotenstvo ale hlavne že udržali a čo den le k lepšiemu ja som sa sice otvarať nezačala ale po vianociach cca 24tt som začala dosť špiniť tak som sa bala či to nieje zatka ale našťastie krčol bol a je ok ale prečo sa mi spustilo špinenie dodnes neviem ale už je to ok niekolko dni som nešpinila vobec

dejna3
28. jan 2010

fúha, minka, tak silno držím palčeky, nech tam maličká čo najdlhšie ešte pobudne, držkajte sa! 😵 😵 😵

fleury
28. jan 2010

Ahoj minka,
tiez mam uz nariadene lezanie do konca tehu, len zatial som chvalabohu doma, uvidim v pondelok po poradni..Ja som sa zacala otvarat v 22 tt, tak ma hned zasili, inak by som na tom bola rovnako ako ty na udrziavani v nemocnici uz len, co mi hrozi aj teraz, ked zacne steh povolovat.
Drzim ti palce, nech to s malinkou potiahnete co najdalej! 🙂

vejula
28. jan 2010

No dejni on robil aj mimo oboru, má strašnu smolu... Jedna firma v ktorej robil - s takými ergonomickými stoličkami, robila strašne svinstva ked sa všetko dozvedel dal výpoved a ešte sú mu dlžní 1500Eur ktoré mu nikdy nezaplatia, lebo maju kopec dlhov a veľa sudov pred sebou, dalšia práca ktoru robil, tak tam zarabal min plat a navyše každodenné zdrby od riaditela, totalny buran... Tam totiž predával také drahé matrace ludom ktorý už boli hospitalizovaný a maju nejaké zdrqavotné problémi... Šef ho posielal s 30 tisicovými matracmi do sociálnych rodín, že nech predá a ked nepredal, ešte dostal vynadané, že to nevie a neviem čo... A samozrejme dobré kšefty si nechával pre tých čo tam už robili niekolko rokov... Už ja som normálne plakala ked som počula ako s ním hovorí cez telefon.... Teraz začal robiť v jednej firme jeho kamaráta, lenže to sa zas ostatní začali buriť že im berie prácu a tak, takže obaja uznali, že to nemá zmysel. A to sa stalo dnes. Sme total zufalí... No teraz nemôže ani na nejaké stavby alebo čo v takomto počasí, a aby teraz išiel kdesi preč do zahraničia, to moc nechcem ostať doma sama,a teraz ked už je to pomaly tu by som sa ja bála sama bývať...
Ešte v Bratislave sa dá zohnať práca, ale tu v Za je to strašna bieda....

Zuzi byť tebou tak určite vymením lekára a trvám na cisárskom, keby sa náhodou pri pôrode niečo zlé stalo, už ti bude zbytočné potom niečo riešiť... Určite by som to riešila teraz kým je čas. Držím palčeky.

tantama
28. jan 2010

ahoj minka tak sa v nemocke držkajte a hlavne nech je malinká čo najdlhšie v brušku....

lucinka1104
28. jan 2010

zuzi mne to poštárka robí bežne 😠
dnes žerem ako kyselina ak neprestanem zachvíľu vzlietnem som ako balón 😝
minak držkaj sa ja som bola v nemocnici mesiac kontrakcie mavam ale sa neotváram som po serklážia držíme sa dobre tak snad sa aj vam polepší

minka21
28. jan 2010

dik kocky,drzime nohy hore,a nepustim🙂 uz som si aj zvykla spat dole hlavou,ale zaciatky boli všelijake🙂

fleury no hadam nepovoli,lebo fakt je najlepsie byt domka,ja som ze ma tiez zasiju a pojdem domov,ale asi koli tym kontrakciam tu musim byt,ked sa mi to hocikedy moze spustit,
vsetko som sa chystala kupovat po vianociach,aj izbicku zariadit,no nemam toho vela,ale ked tak objedname cez net,a drahy izbicku zariadi aj bezomna,len najhorsie na celom je ta nemocnicna strava🙂 to su tu fakt niekedy soky🙂esteze mi nosia z domu,inak by sme tu isto chudli🙂 a som sstastna ze tu uz mam book a mozem sa bavkat cely den na nete vecicky obzerat🙂

vejula
28. jan 2010

jej minka, no tak sa držkajte v nemocke, a vydržte to pekne až do termínu... A gratulujem ku dievčatku 😵

zuzana1971
28. jan 2010

minka tak sa drzte v nemocke a gratulujem, ze to bude princeznicka 😵

minius Samuel Jan Daly je velmi pekna kombinacia, ale k Daly sa hodi vela mien, to mas super, a skratka Sam je tiez velmi pekna

tamtamka pekne brusko
este sa skusim v utorok porozpravat vazne s mojou gynekologickou ci nie radsej cisarsky 😝

kiwi a druhy pilier tak to som zvedava, ako mi ma dat gynekolog mesiac pred nastupom materskej papier o nastupe materskej aby som to mesiac predtym mohla poslat do socialnej 😝 dlasia divnost na SK len buzerovat buduce mamicky 😝 ja to poslem potom, ked mi da gynekolog papier o materskej a nech skusia nieco povedat 😀 aj tak som na PN a nemozem chodit, tak co...idem napisat aj ja so allianzu, tam mam ten moj druhy pilier

fleury
28. jan 2010

minka zasivaju tusim len do nejakeho 26 tt, potom uz davaju len pesar spravidla, ale len ak nie je ziadna infekcia a zapaly..Ale ked uz si mala kontrakcie, tak ti ho uz asi nedaju. Ja som lezala pred vianocami takze som tiez bola zufala, ziadne darceky nakupene, naviac strach, ze ma nepustia na sviatky domov..je to fakt hlavne po psychickej stranke zataz byt v nemocnici, ta nuda tam plus tie rozne zazitky, ktore ta tam neminu..ja som napriklad nepochopila, ze baby po potrate vo vyssom stadiu davali na izbu k tehulkam pred porodom, ja by som sa zblaznila asi..a ta strava to je samostatna kapitola, ja som tam za tyzden dala dole 2 kila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre