Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
3. feb 2011

@karmelka77 a aky sunar davas ? Nutradefense alebo obycajny ? A kolko vlastne stoji ? Rozmyslam ze prejdem tiez na sunar ked nam uz nebudu predpisovat bebu ha, tak zhanam informacie ... v teme Umele mlieka ma akosi odignorovali, tak aspon ty mi prosim ta porad 😔 😝
No veru zacinaju dostavat rozum tie nase zlaticka, ale mozno ho to prejde ked mu das pauzu...alebo ho to v tejto zime proste nebavi 😀
Moj konecne pochopil princip lezenia, tak uz spekuluje, dnes to skusal proti celu postele, stale si tam tukol hlavicku ale nedal si povedat 😀

karmelka77
3. feb 2011

@maya30 ja davam Sunar complex, nutra defence je dost drahy ten tu stoji nejakych 14 EUR, tento complex stoji 10,- EUR ale v akcii sa da kupit za 8 EUR...Inak tento sunar complex obsahuje aj probiotika, hovorim to preto ze je aj Sunar obycajny a ten neobsahuje probiotika. A este sunar complex je aj v bananovej prichuti🙂)) akkoze pre zmenu..aspon toto som zatial nastudovala🙂)) a je aj sladky oproti Bebe, takze mu viac chuti a mam pocit ze ho aj viac zasyti...inak davam do pozornosti toto: http://ozene.zoznam.sk/cl/100309/255414/Dieta-v... a to asi hovori za vsetko aky ti nasi drobci su:(( ja mam tiez pocit ze skor ho to prestalo bavit, lebo ked ho sledujem doma, ze pri nicom dlho nevydrzi tak to plavanie je tiez asi o tom istom...no mi lozime tiez uz veselo, rano s nim uz nemozem ostat v posteli lebo by hlavicky skakal🙂)

maya30
3. feb 2011

@karmelka77 super, dakujem za info, tiez som rozmyslala nad inymi prichutami...a samozrejme zaujimala ma aj cena, kedze HA stoji 900g balenie vyse 20Eur, tak bez receptu nemienim platit take sumy
Ten horoskop ma pobavil, no zbohom ak je to pravda, v rodine take povahy ani vobec nemame, a to s tou skolou ma uplne zabilo 😀 ...

maya30
3. feb 2011

@karmelka77 teraz pozeram ze my sme uz prvy den v znameni byka, no ale to tiez nie je ziadna vyhra, podla horoskopu bude lenivýýýýý, so sklonmi k obezite 😀 😝

karmelka77
3. feb 2011

@maya30 no pekne je to drahe teda...inak kamoska si minule dala predpisat u lekarky 10 ks. Nutrilonu HA koli tym zmenam a nebol problem, skus si dat viac kusov napisat 🙂)) no nas ten horoskop bohuzial asi tiez bude platit a to mal byt tiez byk🙂) povodny termin bol 28.4.:)) tak teraz neviem co je lepsie🙂) ci byk alebo baran...to si clovek nevyberie.)))

p69majka
3. feb 2011

@karmelka77 tak to je super, že tak dobre kakáte. nech vám to vydrží. Sárka teraz tiež začala kakať len raz denne, vždy ráno. No ale teda sa riadne pokaká, je to cítiť 😀. tiež niekedy až body okaká. jej to tiež stačí, aj keď donedávna kakala aj tri krát. oni si to už asi sami regulujú podľa potreby. To plávanie ma mrzí, ale však už ste sa niečo podučili a môžete chodiť aj na vlastnú päsť. len asi by bolo dobré s nejakými inými detičkami. toto je dobré, keď človek býva v meste, že môže robiť takéto aktivity. nám to na dedine nehrozí. no ja by som zase do mesta bývať nešla, som spokojná aj s celou rodinou. 🙂

karmelka77
4. feb 2011

@p69majka ja byvam sice v BA ale v casti kde su rodinne domy, takze sme tu jak na dedine🙂)) no budeme chodit sami niekde, sme min. 3 baby ktore tak chceme chodit a deticky sa poznaju tak snad to bude super🙂))

dzlucia
4. feb 2011
lenushka
6. feb 2011

Ahojte 🙂 Kde ste baby? Ako umyvate malickym zubky? A s cim? Pouzivate uz aj zubnu pastu? Ď

cicimon
6. feb 2011

@lenushka s takou tou gumenou kefkou na prst... a pasta sa ma pouzivat az ked budu vediet same vypluvat

karmelka77
6. feb 2011

@lenushka ja uz pouzivam malu kefku a aj pastu dam...no nie je to kazdy den musim sa polepsit🙂)) a pasty davam minimum🙂) len aby tam nieco bolo...

karmelka77
6. feb 2011

@cicimon tak ako pisu v poslednom odstavci - pastu som dala len dva krat a veeelmi malinko🙂))) keby som mala sledovat co vsetko je v zelenine a v ovoci a v dalsich potravinach ktore teraz jedia, tak je chudak hladny 🙂)) takze raz za cas neublizi...

lenushka
6. feb 2011

@cicimon Dakujem, aj my mame tu kefku na prst a mame aj taku sadu z DM-ka. Je tam masazna kefka, ked este babo nema zubky, masazna kefka a male zubky a klasicka detska kefka. Uz som mu skusala aj s klasickou kefkou, len som nevedela, ci to nie je skoro a ci aj pastu netreba.. Je pravda, ze sa tiez musim polepsit, @karmelka77 😉 Tiez neumyvame kazdy den.. :( A to klasicky min. 2 krat denne?

karmelka77
7. feb 2011

Cafte baby🙂) tak zajtra mame 10 mesiacov a uz vieme vsetko okrem chodenia🙂)) uz od piatka sa Filipko pri vsetkom postavi, krasne si sadne hocikde...vacsionou uz stvornozkuje a nie ze sa plazi...🙂)) parada, som si akurat dnes uvedomila ze sme boli v poradni 15.12. a vtedy sa "len otacal" a teraz ho neviem zastavit a musim stale pri nom striehnut..tak v stredu ideme do poradne s dobrym pocitom🙂)) ale budu nas ockovat tak zas bude plac:((( ale vydrzime🙂) som zvedava kedy zacne chodit, ked za dva mesiace spravil take pokroky🙂)

annika11
8. feb 2011

@karmelka77 kráááásne 🙂
my od predvčera chodíme na nočník.... 😉 viem, že je ešte skoro, ale večer sme vyskúšali nový nočník,posadila som ju a ona sa vycikala, tak sme to ráno skúsili znova a znova sa vycikala, potom aj na obed a zase večer...takto je to už dva dni 😉 tak rozmýšlam, že ked sa takto skamarátila s nočníkom, tak by sa možno oplatilo pustiť sa do toho... 😉 Beba je na tom asi tak isto ako filipko 🙂 dokonca som si všimla, že skúša rovnováhu a niekedy sa drží jednou rukou a pomaly sa púšťa skúša, či postojí sama, možno to znamená, že už bude aj chodiť??? 😉

my máme dnes tapý papací deň, malá práve zjedla kúsok papierovej lepacej pásky, už som nestihla vybrať z úst 😒 za chvíľu na ňu pozerám, že má zase niečo v ústach a ona prežúvala čiarový kod 😅 pravdupovediac ani neviem, odkiaľ ho zlepila, ale predpokladám, že z nabíjačky na notebook 😅 teraz trhá na framforce časopis, tak znova striehnem 😀

@lenushka my máme tiež takú kefku z DMka a malá ju zbožňuje, aj ked nemá ešte zúbky, usilovne si masíruje dasienka 😀

lenushka
8. feb 2011

@annika11 Princezna krasna 🙂 Aj nas maly sa uz vie pekne postavit, takmer o vsetko 🙂 Aj sa snazi pustit sa jednou ruckou, ale este si neveri :D Taktiez sa uz tak pol na pol plazi a stvornozkuje 🙂 Ale do chodenia sa mu este ee 🙂 Predvcerom som ho chytila za rucky, nech spravi par krockov, aj ked s tym nesuhlasim, ale nech si skusi a co spravil :D Pokrcil nozky a cakal, kym sa s nim niekam pohnem :D:D Doslova sa na mna zavesil :D:D Takze si este pockame 🙂
Na nocnik som uz aj ja pozerala, ale neviem, aky chcem 🙂 a tiez neviem, ci to nie je skoro, ale vidim, ze mozno ani nie 🙂 Nechcem asi taky obycajny, aky maju v Tescu, ale ani neviem, ci chcem ten hrajuci..alebo aky... Hmmm, to bude dilema:D Tak vela stastia nadalej 🙂

lenushka
8. feb 2011

@karmelka77 Tak kraasne napredujete 🙂 Nerozumiem tomu, ale my sme boli na poradni 8.12. a opät ideme az 2.3.:( Nie je to dlho? A tiez nas bude cakat ockvanie :( Vobec sa netesim, lebo co sa ockovania tyka, tak to maly zvlada celkom dobre, ale bezprostredne po ockovani bol uz dvakrat chory...:( V den ockovania nic, po ockovani mierna teplota a na druhy den uz horucky na obklady a nasledne lekarky a atb :( Nerozumiem tomu. Snad po poslednom ockovani nebude chory :(

lenocka84
8. feb 2011

@lenushka prečo sa ti to zda dlho? keybze nemate ockovanie, uz by Vam mozno dala tak za pol roka
nas caka ockovanie az v aprili, ked bude mat 1.rok
schema je 3-5-12 niektori dr ale ockuju 3-5-11

lenushka
8. feb 2011

@lenocka84 neviem, lebo je este malicky... Ked bol babätko, chodili skoro "dobrezene" kazdy mesiac, mesiac a pol a teraz po troch mesiacoch :D Po roku sa uz na poradnu vobec nechodi, ze? Bude mi to chybat, lebo teraz je ako tak po d kontrolou... A potom len ked bude chory, ze? 😒 😠

karmelka77
8. feb 2011

@annika11
@lenushka no my uz tiez chodime za ruky, alebo ho chytim pod pazusky a ideme, on si to vyslovene pyta🙂)) a pekne prekracuje nozkami, tak som zvedava kolko mu bude trvat naucit sa chodit sam, lebo mu to ide s pomocou super, ale to odkedy je v choditku🙂)) co sa tyka tej poradne - podla toho co viem malo by sa do roka chodit kazde dva mesiace, aspon mne to tak lekarka vysvetlovala, akurat neviem preco uz zajtra mame ockovanie, ale to sa tiez tvarila ze medzi 10-12 mesiacom, tak ideme hned na prvy termin🙂) my mavame teploty vzdy po ockovani presne po 12 tich hodinach, ale vzdy to bola len jedna teplota dala som panadol a bolo, akurat nozky ho boleli este dva dni...
@lenushka a to ti maly aj ochorie, ze treba atb??? Nie su to len tie sprievodne teploty?

karmelka77
8. feb 2011

no tu je kalendar ockovani, tak asi to moja lekarka chape tak ze zajtra zaciname 11 mesiac tak uz moze... http://www.zzz.sk/?clanok=3407

lenocka84
8. feb 2011

@lenushka jasne, potom uz len raz rocne tusim a ked bude chory 🙂

lenushka
8. feb 2011

@karmelka77 🙂 Super 🙂 Ja sa na to tiez tesim, ked bude takto chodit 🙂 Ja som nechcela choditko a ani za ruky nechcem, aby chodil, lebo ked zisti, ze sa to tak da, tak tak ako pises, bude to vyzadovat a maminka pride o chrbat :DSkusim to nechat na jeho vyvoj... 🙂 Po postielke a po ohradke sa vie prejst 🙂
K ockovaniu. Ano, 2x bol ockovany a 2x besprostredne po nom, ako som pisala dostal horucky, isli sme k lekarke, brala nam krvicku z prsteka, boli tam bakterie a atb :( Vysvetlila nam to tak, ze "ta" choroba v nom uz bola, len ockovanie to urychlilo... 😒 Neskor nastupili aj mierne sopliky.. Na pneumologii nevidela suvislost medzi ockovanim a chorobou a nad tymto vysvetlenim sa len pousmiala... Tak neviem... 😠

lenushka
8. feb 2011

@lenocka84 Skoda, lebo ako som pisala, teraz je pod akou takou kontrolou... a potom?

lenocka84
8. feb 2011

@lenushka no neviem asi ako u dospeleho nie? raz rocne preventivka? netusim
ale urcite sa totalne zredukuju tie kontroly

cicimon
8. feb 2011

tak dalsia poradna az v 3 rokoch... prip este 18mes.. http://www.zzz.sk/?clanok=30
a u dospelych su preventivky 1x za 2 roky..

annika11
8. feb 2011

@lenushka my ideme na poradňu až 22. marca 😉 a čo sa týka očkovania, tak nám povedala, že až v apríli, počítala nám 6 mesiacov od posledného očkovania a kedže bola malá kvôli chorobe očkovaná neskôr, tak to takto vychádza...

lenushka
8. feb 2011

@annika11 ciii, takze este neskor, ako my... Aj my sme mali posunute ockovanie, uz hned to prve... a budeme poslednym skor ockovani ako vy... Hmmm, snad doktorka (nasa) vie, co robi... 😒 A aky mate nocnicek?

annika11
8. feb 2011

@lenushka obyčajný 🙂 také kresielko, ani nehrá, ani nevonia 🙂 trošku ma hnevá, že malá nedočiahne nohami na zem, tak neviem, či ešte nedokúpime nejaký ,,prechodný,, aby sa z neho vedela sama postaviť a , aby sa naučila sama aj posadiť.
Dnes další úspešný deň. Zatiaľ to robím tak, že ju dávam na nočník ráno, ked sa zobudí, ja si zatiaľ umyjem tvár zuby....a ked urobím kuk do nočníka, už tretí deň je tam nacikané 🙂 dalšie cikanie na obed, ked ideme prebaľovať a spinkať, potom ked sa zobudí a pred kúpaním...takže asi 3-4x denne mi pravidelne ciká...teraz už len musím vychytať tie medzichvíľky 😀
Dokonca dnes naobed do nočníka aj kakala 😉 kým som čakala, že sa vyciká pozerám a ona krásne vykonala obe potreby 🙂 ušporili sme jedno umývanie zadočka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre