Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

marika1902
11. apr 2010

Bobre ranko kinderka aj mamicky 😀 😀

Gajanka gratulujem krasne miery 😀 😀
Grekyna drz sa nech to mas rychlo za sebou 😀
Ludka Karinka je nadherna 😀

Deniska pocula som ze zelena stolica je uplne normalna ak kojis 😀

denisa1111
11. apr 2010

jej tak dakujem,bo v porodke vraveli ze ma byt zlta,kto pridava babatka do fotoblogu aprilovcatka,bo aj nas simonko by sa chcel pripojit,ci mam poslat civavke foto?

cinocka
11. apr 2010

marika: uz som sa chcela na teba pytat...ci uz nerodis 😀

marika1902
11. apr 2010

deniska zelena je preto lebo mu prejde velmi rychlo cez crievka 😀 Inak normalne by mala byt ako pises zlta. Ale neboj ak kojis zelena je normalna Ak by si umelo krmila je to zle.

marika1902
11. apr 2010

cinocka este nie. Dokonca mam pocit ze aj kontrakcie ustali. mala som ich kazdy den skoro stale a teraz uz dva dni nic 😝 ☹

domika9
11. apr 2010

zelena stojica je z toho že babo pije predne mlieko a nedostane sa ku zadnemu 😉

evil15
11. apr 2010

baby čo dnes varíte poradte mi ja vôbec neviem ☹

zuzana1971
11. apr 2010

julia karinka je nadherna 😵
gajanka krasne miery a super, ze parik 😵

grekyna drz sa!

deniska1111, sme tu uz 4 co maju babatka problemy s ockami 😝 , nam kvapky nepomohli, momentalne skusame masticku
moj maly mal tiez zelenu stolicu a problemy s kakanim, zacala som mu davat trochu prevarenej vodicky,uz mal vcera zese zltu a v primeranom mnozstve

zuzana1971
11. apr 2010

deniska1111 fotky Simonka osli civavke,ona spravuje tabulku, len maj potom strpenie,nestiha sem chodit velmi casto

denisa1111
11. apr 2010

dakujem babulky,tak uz som kludnejsia,tak jej tie foto poslem,bo ich mam zatial len vo svojom blogu

blondy12
11. apr 2010

Ahojte dievcata.....nebola som tu uz strasne dlho, teda neodpisovala som ale citam Vas a vsetkym mamickam gratulujem a tesim sa s Vami ...krasnucke babatka mate...ja som bola aj v nemocnici 2tyzdne a teraz som doma a tak v podstate cakame kedy to pride..........chodime po vysetreniach .......sme trosku mensie tak preto,a uvidime ci pockame do terminu alebo pojdeme na cisarsky...v utorok ideme zas na vysetrenie a sa uvidi......drzte sa dievcata......

kamilakd
11. apr 2010

bambulky caute gratulacia k novym babatkam no uz nas tu zostala fakt iba hrstka 😅 som zvedava ktora pojde najblizsie....

Blondy ved uz sme patranie chceli vyhlasit ci si OK..tak sa nam drzkaj a nepredbiehaj sa ako niektore maminky 😉

Zuzka no ja planujem kazdy vecer kupkat aby som daky rezim pred spanim vypestovala...a radili nam tak aj v porodke ved nemusis stale v samponiku staci len vodickou...no ja mam kupeny aj ten olivovy olejcek ale aj z awentu mliecko a Dejna mi poradila hipp olejcek...tak uvidime....a to prebalovanie no ja pred kojenim prebalim ale ved tie plienocky by mali byt suche aj ked si tam cikne nie????...no a tie ocka to je teda udel dufam ze sa to da rychlo do poriadku a neposlali vas ocnemu???

zuzana1971
11. apr 2010

ahoj kinderko kamilka...veru aj ja budem kazdy den kupkat, ked to tak citim, olejcek mi dali v porodnici este, taku malu flasticku, tusim olivovy, este mam...
no ja ked som prebalovala doteraz plienky DM newborn a Huggies newborn, tak raz za 3 hodiny bolo ciknute, ale bolo v podstate este suche, ale aj tak som prebalila, ja krmim kazde 3 hodiny tak mi to tak vyhovuje....No tieto DM midi 4-9 kg su katastrofa, chcek vyskusat este Tesco fialove, ale nemam sa ako dostat do Tesca momentalne....tak miniem najprv tie DM shitove....
na ockach nevidim zlepsenie, no ved 15.4. ideme na odbery, to bude brat 7 dni uz tu masticku, tak povedala, ze skontroluje aj ocka, k ocnej nas neposlala...
inak mne sa viac osvedcilo prebalit po krmeni,este sa stihol obcas pocas krmenia pokakat....alebo ked dam polku flasticky mliecka,prebalim a potom druhu polku, lebo uz sa mi 2x pogrcal, ked som mu to dala naraz....

zuzkabar1983
11. apr 2010

Gajanka gratulujem k babatkam !

Kami no budem musiet nieco ine ako ten olivovy olej, lebo mam pocit, ze vobec nepomaha.

Deniska co sa tyka tej stolice .... v porodnici aj nasa dr mi vravrli, ze pokial kojis stolica by mala byt zlta. Ze ked je zelena moze to znamenat, ze babatko ma nedostatok tekutin. Ja som sa bala ci mam dost mliecka a ked som bola na prevaznie tak prva otazka bola aku ma maly stolicu. Skus mu dat trosku prevarenej vodicky ako spravila Zuzka, alebo sa na to spytaj aj dr. A este som sa pytala ako casto ma mat stolicu. Vraj je to individualne ale kojene deti sa nemusia vykakat aj 3 dni, lebo to mliecko sa cele spotrebuje.

kamilakd
11. apr 2010

juj zuzka drzte sa s ockami...a asi vas poslu na ten preplach kanalikov...to robili aj mne a to som jaka stara koza...babatka pri om placu ale nic to nie je a potom sa ulavi...som zvedava ako prebalovat buem ja 🙂 ze kedy je dobre pred ci po??,

zuzkabar no skus ten hipp alebo mliecko dake ale skus len vzorky to mavaju aj v lekarnach aj drogerkach vraj aj nivea je vyborna a je dobre znasana...inak idem v utorok zas na poradnu ak nieco potrebujes tak mi daj vediet prinesiem 🙂)))

maminy ja budem asi ako teliatko sak vy ste uz ako pekne zabehnute....

stanusa
11. apr 2010

ahojte
fleury riadne prekvapenie si nam tu urobila 🙂
gajana gratulujeme aj my, naozaj pekne miery mate 😵 ako si nakoniec rodila? tusim si mala az zajtra ist do nemocky...

aj Gabko ma problem s jednym ockom, v nemocke mu kvapkali oftalmo-septonex a teraz kvapkam mat. mliecko, to mi kazala aj lekarka
na mliecko si varim zaprazene polievky, teple obklady alebo sprcha je tiez dobra a casto aj odsavam, teda okrem zivej odsavacky aj pakovou
kupeme kazdy vecer, okolo 8, natieram telovym ml. s olivovym olejom(Johnson), ale maly sa zacal nejako supat tak prejdem na oliv.olej, potom nakrmime - aj z cicika aj s nutrilonom a tak po 9 davame spinkat a vydrzi aj do 2 🙂
plienky menim tiez podla zakakania, lebo ked ma mokru alebo pokakanu tak spusti rev...niekedy aj pred kojenim a potom aj po, lebo sa znova zakaka alebo len zaprdi, a cika dost vela a vcera ked uz bol okupkany a nakremovany tak sa nam zacikal 🙄 😀 dnes to zopakoval pri prebalovani

kamilakd
11. apr 2010

stanusa ahoj a nie je to neskoro o 8mej kupat a o 9tej davat spinkat? 😕 nam lekarka detska radila ze by to mala byt tak cca okolo 18tej a spinkat okolo 19tej...a ako ti ide kojenie? a tie zaprazene polievky to je sice recept starych materi ale je to blbost 😀 ale ja som polievkova takze pohoda....vraj treba vela pit tekutin

mackopuf
11. apr 2010

Ahojte,som tu nová a chcem sa spytať,či je tu niktorá z Martina 🙂 .

stanusa
11. apr 2010

kamilka nam spinka cely den s prestavkami na papanie a prebalovanie, snazim sa dodrziavat casovy interval tie 3 hod. nie vzdy nam to vychadza- ked sa zobudi skor alebo nevie hned zaspinkat, tak sa nam to posuva potom...
kupanie sme takto zacali, uvidime ako nam to pojde...inac aj nam v nemocke sestricka hovorila ze kupu okolo 6
aspon 3 l tekutin by sa mali vypit - babske recepty uz som vyskusala vtacie mlieko, cierne pivo, rascovu polievku (rasca je dobra na tvorbu mlieka), caj

mackopuf
11. apr 2010

Ahojte,som tu nová a chcem sa spytať,či je tu niektorá z Martina 🙂 .

stanusa
11. apr 2010

kamilka si sa pytala na kojenie - ziadna slava, ale prikladam ho zakazdym 😕
mlieko mi zacalo tak tyzden po sekcii, posledne dva dni je ho uz o cosi viac - rano sa uz pekne nacuckal 😅

stacynka
11. apr 2010

ahojte baby,
gratulujem gajanke k babetkam naozaj krasne miery
co sa tyka toho prebalovanie tak ja som maleho timka prebalovala vacsinou po kojeni lebo vzdy ked papal sa mi dokakal, samozrejme ked som videla ze je dokakany som ho nenechala ale ked mal len ciknute som pockala kym sa napapa a potom menila plienku, ale kazdy podla babetka sa musi prisposobit
co sa tyka kozmetiky tak ja doporucujem nivea baby, s tou som bola max spokojna inak maleho som kupala bud s cistou vodou alebo s klasickym bupi mydielkom a vzdy potom natrela telovym kremom nivea a mal nadherne hebku pokozku, a na ritku tiez som od nivey pozivala krem ten nam vyhovoval najviac aj teraz mam kupeny
v porodnici mi ho okupali v johnson kozmetikou a sodoma gomora, takze treba fakt odsledovat....

stacynka
11. apr 2010

este som chcela zuzke napisat ze mi sme boli s tescoplienkami maximalne spokojny, len take tie najvacsie ked som kupila maly mi chytil alergiu na ne, neviem ake teraz su, teraz mam najmensie pampersky kupene a potom uvidime. potom sme pouzivali z lidlu v takych malych balikoch co su balene sevene, tie su tiez fajn, a ked bola akcia tak sme celu krabicu vzdy brali

tarinka333
11. apr 2010

Ahojte kinderka aj nekinderka.
No myslim, ze uz len ja, Frucht a Cheerlady sme kinderka take, ktore v TP mali iba jednocislie, nie dvojcislie... Ja uz cem rodiiiit, ale nejako ma to moje male motovidielko v brusku nepocuva. To je barancek ako vysity.

stacynka
11. apr 2010

no tusim ste stichli idem nieco robit teda.... zatial pa

cinocka
11. apr 2010

mackopuf: ja som skoro z martina 😀

cicimon
11. apr 2010

caute,
gratulujem k novym babatkam !

mne sa zatial osvedcili tesco newborn a prebalujem zvycajne pred kojenim - mala hned po kojeni zaspi domrtva...
kozmetiku nepouzivam, max do kupela par kvapiek olivoveho oleja alebo z nivei ten pumpickovy sampon do kupela a na vlasky, kupem kazdy druhy den. Svokra mi doniesla tasku Bumchen kozmetiky, ale ako som pocula, ta je jedna z najalergizujucejsich, tak nejdem pouzivat..

kamilakd
11. apr 2010

STANUS tak nam pekne poskusaj co je dobre na tvorbu mliecka,boze ale 3l fu sak to budeme chodit cvrkat na wc.... a to ze ti malinky tak krasne spinuska ti tichucko zavidim...som zvedava ako to bude u nas...aky rezim si najde to nase

STACY no ten johnson je daky zacarovany som pocula ze miminka nan zle zareaguju....

TARINKA a sak mu zaspievaj mozno si to rozmysli...no a FRUCHT to je tiez pripad ta sa drzi a drzi a fici jak duracelka snad do vecera male prehovori ked dnes chce rodit 😉

cicimon
11. apr 2010

no a cez den sa snazim pouzivat latkove

zuzkabar1983
11. apr 2010

Co sa tyka toho prebalovania .... v nemocke nam kazali prebalovat pred kojenim, no a ked som prisla domov, tak som volala s laktacnou poradkynou a ta mi kazala prebalovat po kojeni. Pravdou vsak je, ze som sa o tom rozpravala s detskou primarkou a ta mi povedala, ze jednoznacne pred kojenim, lebo po kojeni by ho mohlo boliet brusko a zle mu zapasovat, ze potrebuje trosku klud kym mu stravi. Samozrejme ked mam pocit, ze ma uplne plnu plienku tak ho tak nenecham.

Inak mne sa maly posledne dva dni vykakal do vanicky, ked som ho kupala 😀 Co sa tyka toho casu o kolkej kupeme .... kazdy den je to ine ale zhruba okolo siestej. Ono ja mam pocit, ze ten rytmus este neni pravidelny, raz spinka dve hodinky, raz tri a niekedy len hodinku a pol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre