Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cifroska
20. jan 2010

Ahojte babulky.Len som sem nakukla.

Tak ja dnes robim palacinky a hlivovu polievku.Mnam 🙂

evil15
20. jan 2010

Hoj tak palacinky by som si dala ale tá polievka niééééééééééééé a to môžeš jesť hríby v tehotenstve???? mne to dr zakázal hríby a pečienku že nemôžem ☹ a ja vééééélmi lúbim pečienku s tarhoňou ...

silvia7
20. jan 2010

Bré ránko

tarinka - ono niektoré tie kurzy sú v skúkromných študiach a potom také, čo Zuzka písala, že bola a bude chodiť, tak tie v nemocnici sú zadara a aj sú povinne sa mi marí... čiže ako už budeš chodiť do nemocky na kontroly tie týždenné, tak tam ti povedia, že kedy je "príprava na pôrod" a pôjdeš a nič neplatíš... resp. v BA viem, že to tak funguje... a ja som tiež našla 4týždňový kurz a že 96ečiek - no neondí im?? ah jaj... 🙄

Zuzi - vitaj doma
😉 k tej Jandovej viem, že baby si normálne musia volať - aj ty si sa musela "vopred nahlásiť" k nej?? vďaka.. a na kedy ti teda dali ten vyvolávaný pôrod - aký termín ti tam stanovili? inak ja osobne si tiež myslím, (aspoň čo čítam aj v marcovkách a inde) že by si mala mať cisársky - veľa cukrovkárok tam toto písalo, že oni idú cisárskym.. tak potom nechápem..

roxi
20. jan 2010

ahojte baby,

zuzi - super, že si už doma, kocúrik sa určite potešil, ozaj čo sa týka tej zrážanlivosti máš trombocytopéniu - teda málo trombocytov - krvných doštičiek, alebo niečo iné, ja mám to a tiež som pri malej nemohla mať epi, ale neboj dá sa to prežiť aj bez a teraz sa držali trombocyty v norme do 6 mesiace a zas je ich mále, ale liekdy zatiaľ nemusím, tak dúfam, že vydržím bez nich až do konca, pri malej chceli, aby som kvôli tomu rodila cisárskym, ale pár týždňov pred pôrodom sa to trocha upravilo tak uprednostnili normálny, len som musela rodiť na Kramároch, tam mali mať pripravenú krv, keby sa náhodu niečo zvrtlo, ale všetko dopadlo super, tak neboj, hádam aj tebe sa to ešte zlepší a nebude ti treba ani vyvolávačku - či to chcú kvôli cukrovke?

michalag
20. jan 2010

stacy, v sobotu som bola v meste a kupila som malej polodupky, bodynkko, ciapocku a rukavicky a vyzera to ako keby to bola suprava a potom som isla kuk moju maminu a tam sme uz prehadzali najmensie vecicky ktore treba oprat, ozehlit, ale to budem robit az niekedy v marci, ale tiez som si to musela poobzerat a tiez som nemohla uverit ze to niekedy nosil aj Samko ... ako ten cas leti ze...

roxi
20. jan 2010

tarinka - tie predpôrodné kurzy, alebo takú predpôrodnú prípravu zvyknú robiť aj v nemocniciach, skús sa spýtam tam, kde plánuješ rodiť, tam to býva zdarma a napr. na Kramároch bývali aj cvičenia pre tehuľky, tiež zdarma a dokonca sme mali aj prednášku ohľadom kojenia, aj nám premietali nejaké video a pod., takže skús obehať nemocnice, prípadne obvolať, iste to robia vo viacerých, mne sa to páčilo, mohli sme sa aj všeličo povypytovať a tak.,

a je pravda, že do pôrodnice si toho treba veľa priniesť, ale bohužiaľ s tým si nepomôžeme, ono napr. ja som aj tak mala vlastné aj pyžamá aj župan, niekde vraj dávajú erárne, na pôrod je asi lepšia erárna, lebo svoju si hneĎ zakrvavíš a s tými podložkami sa mi to zdá logické, (na Kramároch an nadštandarde ich dávali, nemuseli sme mať svoje), ja som mala aj svoje, lebo keď ušpiníš napr. plachtu a pod. tak kde budeš niekoľkokrát denne zháňať sestričku, aby ju vymenila, zas na našom oddelení tých sestričiek nebolo tak veľa, takto si len tú podložku vymeníš, keď je krvavá a cítiš sa lepšie, a zakrvavíš to aj keby si si dávala neviem aký pozor, lebo aspoň ja osm po pôrode krvácala poriadne aj v noci, tak to neustrážiš 😖

jankako
20. jan 2010

zuzana že hypochonder???!!čo mám ja hovoriť,5 krat v nemocke ☹
vejula ten tep nebol až taky vysoky,mne vyšupol už aj na 120..určite to bolo tym kúpelom,že Ti tak prišlo zle..
adasik,ja cikam tiež stále..aj mne to lezie dobre na nervy,a že sa cika len prve tri mes.a potom ku koncu..no figu..ja čúram nontop aj v noci..len keby som nezačala mať tie problemy..som urologicky prípad.
dne doobeda sa príde pozrieť na mna urolog..moč na kultivácii som mala neg..som zvedava čo povie..dúfam že ma budu chcieť zase trápiť cievkovanim a sonom mechúra..pomocccc,len to nie.. 😢
inak lekára poznám,je fešák,už som si aj obočko vytrhala,neviem či sa neprimalujem 😉 keby ma muž počul..ten by mi dal 🙂

jankako
20. jan 2010

tarinka to sa myslim že ešte može zvrtnuť..moja šuška je dole hlavinou už od 29tt..neviem do kolkeho týž.je to v poho...že to ešte beru že sa može zrtnuť..ale asi dokoncA,čI??alebo žeby do nejakeho 38tt???

silvia7
20. jan 2010

jankako 😀 treba si "spríjemniť" pobyt v nemocke - ale jasneee, že len tak primeranee... hehe.. 😀

ja som dostala nejaký výtok baby... jak som bola ráno na wc, tak nohavičky vlhké a biely výtok... asi cinknem dr. pre istotu.. ale keď vraj to je normálne.. 😒

kamilakd
20. jan 2010

ahojte babule no v dnesnej dobe a v niektorej nemocke je to hruza...nedaju nic 😅 a ani kazdy den neprevliekaju postele u nas ani tie kosele na porod nedaju...do porodky pojdeme zbalene ako na 2tyzdnovu dovolenku ved len zupan kolko miesta zaberie 😅 a este ten pribor hrncek no hruuuza.v cudzine je to standard a unas vysoky nadstandard.no co uz veru.musime zazmurit oci verit ze vsetko lahko pojde a na 5ty den budeme vo svojom doma aj s nakladikom....

kurzy no tak to je kapitola sama o sebe ja sice chodim so zuzkou a platime si tu hodinu ktorej sa zucastnime mne pride take nefer zaplatit cely kurz ved co ked sa nieco udeje a budete musiet ostat doma

pupocnikova krv no to je tema sama o sebe je to tazky busines 😅 a tak trochu vyhodene peniaze ... ja som nad tym uvazovala ale uz ani nahodou ta krv sa neda tak jednoducho vyuzit v pripade potreby ako o tom hovoria ten proces je troska o inom ale sak na kazdej je rozhodnutie....

roxi u nas ani na nadstandarde tam je akurat sprcha na izbe telka mikrovlnka a moze tam za tebou stale niekto chodit.ja si myslim ze na tych izbach by ta sprcha mala byt nie ked aj nie je nadstandardka...nie aby museli maminy chodit cez chodbu...ach jo nase zdravotnictvo

kamilakd
20. jan 2010

silvika vraj to je v tehu normalne...pokial ta nesvrbi a je bieli tak ok

roxi
20. jan 2010

kamilakd - na krámoroch pred tým 2,5 rokom bola tiež na nadštandarde len sprcha a wc, nemali sme ani telku ani mikrovlnku, prádlo nám tiež nemenili každý deň, ani si nepamätám či vôbec menili, príbory vlastné, jesť sme mohli na izbe, návštevy na izbu nemohli, akurát, že pre bába sme mali erárne oblečko, perinku a že nám dávali vložky a toaleťák, ale izby boli pekné, čisté, čo by mala byť samozrejmosť, inak v podstate nič extra, ešte sa pokazilo potrubie tak sme boli v auguste v horúčavách nejakých 22 hodín úplne bez vody - takže hygiena žiadna, proste vtedy boli celé Kramáre - teda nemocnica odstavená od vody, takže ani sprcha, ani si umyť ruky, či spláchnuť wc, to nám len manželia nosili minerálky z bufetu, aby sme si aspoň ruky mohli umyť, toto dúfam, že už nezažijem

tarinka333
20. jan 2010

Silvi, no ja by som v Saci v KE chcela rodit, ale aj tam stoji predporodny kurz nejakych 40eciek... 😕
Jankako, ze obocko vytrhane, ja odpadnem, kvoli lekarovi, haha 🙂 Ja zas holim tam dole, ked idem na poradnu, zeby som si hanbu neurobila 😀
Roxi, ked si predstavim taku situaciu, az ma striasa, si predstavim vsade tu krv, ani umyt, ani sprchnut, ani splachnut... teeeeda, normalne psychicky teror... 😠

vejula
20. jan 2010

čavte babule. Tak mne je už lepšie, som sa vyspala...
Teraz som dostala trošku paniku, jedna kočka mi písala že rýchlo do nemocky, že to bol kolaps, tak som volala mojmu gyn, možno trochu dívné že gyn, ked mi bolo na odpadnutie, ale tak nič iné ma nenapadlo a on povedal že kludový režim vela piť a keby sa to zopakovalo tak nejaké interné vyšetrenia... Tak snad to je OK. Babulky mám normálne strach. Zavolala by som aj všeobecnej, ale tá už má ma zaradenu ako histerku asi. LEbo minule mi hovorila,ked som tam bola kvôli tomu tepu a tej štítnej žlaze, že nech mi zoberie krv,tak mi povedala, že už aby som porodila, že sa zbláznim... A ked sa narodí, že zas budem stresovať. Že sa nemám tolko sledovať a tak. Tak nechcem dráždiť. Akože zlatá je veľmi, vždy mi krv zobrala ked som ju požiadala na niečo... Ale tak krv mám vraj dobru, moč negatívny, čiže ta preklamsia asi ťažko...

PRepačte kočky že vás tak otravujem stále takýmito problémami... Dúfam že vás to už neotravuje.

silvia7
20. jan 2010

ah baby, ja si tiež myslím, že také veci by mali byť štandard a nie nadštandard!!!! dokelu.. kam idú tie prachy, čo stále platíme??a na čo to platíme... akože mňa fakt dorazila situácia s mojím otcom, ktorý keby nemal známeho na kramároch, tak by ešte dva mesiace - do marca čakal na vyšetrenia a príjem do nemocky a to mu praskla cievka v mozgu!!!!! proste tu sa všetci starajú a pomáhajú (myslím štát), až keď je neskoro!!! to fakt sú veci, ktoré nechápem.. Kamoška bola v Holandsku, že boli pozrieť v nemocke známeho a že to bolo neskutočné... z parkoviska ich do haly v nemocke odviezli na takom malom autíčku - golfovom, krásne priestory, všetko pekné farebné, čisté, že tam nič nesmrdelo ako tie naše nemocky, ľudia milí, vysmiati... služby super.. že tam aj pacienti sa usmievali... proste ja neviem, beriem, že sme postkomunistický štát a že sa to porovnávať nedá, ale tu všetci len sľubujú pred volbami a nič z toho nesplnia nikdy!!! čo urobili pre ľudí, aby mali lepší život a lepšie podmienky preň...

sorrka baby.. normálne mám chuť pridať sa s niekym do štrajku alebo sa odsťahovať 😀

jankako
20. jan 2010

tarinka mala som ho ako Brežnev,nech nevyzeram ako zanedbana... 🙂 tak to aj ja pred poradnou bojujem v sprche so žiletkou,kedže si už dobre nedovidim tam dole..muža doma nemam že by ,mi pomohl..už som aj jedno zrkadlo roztrepala,pri holeni 😀 muž sa jeduje že len kvoli poradni sa holim 😀 😀
minule som si sadla do vaneže si ohollim nohy,to už asi nebudem skúšať pokial nemam muža prisebe..som sa ledva vykiepila z tade..a to nemam ani take brucho,že by mi to robilo problemy 😀 všetko z vane popadalo,no aj to zrkadlo padlo zaobeť...

veve23
20. jan 2010

dobre rano...
tak som docitalaco ste popisali...
k vareniu, dnes zemiakove noky s orechami a mliecna husta polievka, zajtra asi francuzke zemiaky.

vytok by mal byt ako pise kamilakd, ak nesvrbi a nepali pri moceni, treba at intimku a vsetko je ok

ja by som chcela nadstandart, najma koli tej sprche, len dufam ze bude volny, niekde so citala ze treba jeden toaletak na den, ja si asi vezme vlhke utierky aj pre seba a stare uteraky a zupan, problemmam lens tou nocnou koselou, lebo nemam ani som neni zvyknuta spat v koseli

tlak som mala vcera 99 na 62, ale ja mam vzdy nizky

roxi
20. jan 2010

vejula - myslím, že tie stresu sú len tým, že si prvorodička a nevieš, čo môžeš čakať a čo je dobré a čoho sa máš báť, neboj, aj ja som stresovala a niekedy letela do nemocky, len aby bolo všetko ok, asi to bolo len nízkym tlakom, chce to kľud, vyložené nohy a ako to radili, veľa piť, ale skôr len čistú vodu, nie minerálky, tie tiež nie sú moc dobré vo veľkom mnostve, držím palce, nech sa tlak ustáli 😉

jankako
20. jan 2010

silvi aj ja som okusila zdravotnictvo v inej krajine a tiež si tu pripadam ako sto rokov za opicami..a v mnoho veciach..rovnáme sa vyspelym štátom iba v tom,že platime za všetko nenromálne sumy...ale platy a starostlivosť a celkovo...0 bodov.. 😖

jankako
20. jan 2010

veve s tou košelou sme dve...ale po 5-tich pobytoch v nemocke si začínam zvykať..

silvia7
20. jan 2010

Tarinka - tak to je potom sila... ale veď oni by určite mali pomáhať bud. mamičkám s tým, že poradiť čo a ako... a nie za prachy... jaaaaaj ja by som vraždila tých ziskuchtivých!!!

jankako - ja si nohy holím tiež tak vtipne... ľavá ide okey ale pravú nohu.. ufff.. to cez brucho sa nejak ohnúť - aj ked po sediačky... no nejde to dobreee.. a baby, skúšala som so zrkadlom sa holiť ale kedže ja vidím tak nahov.o do dialky, tak jedine s okuliarmi a tie sa mi zahmlia vždy v kúpelke, takže som to vzdala a šla po pamäti.. dorezaná trochen, ale ookey... a tiež sa holím len na poradňu 😀 😀 😀 😀

jankako
20. jan 2010

ani ja sa neviem pred zrkadielkom..to je tak opačne 😀 a ked som akože oholena,kuknem a každy ,,5chlp len oholeny,,inak vždy som sa čudovala ked mi tehotne kámošky vraveli že je katastrofa s holenim že si nedovidia..nešlo mi to dohlavy,že čo je na tom take zložite...no a vidim už aj ja... 😖
to je nuda,ale ako aj doma..ved doma som tiež skoro cely deň sama...pokial nepride mamča z práce...

silvia7
20. jan 2010

vejul - kľud, fakt si myslím, že pokiaľ si platíme zdravotku, tak potom nech dr. robia pre nás všetko, čo majú a aj keď chceme od nich "niečo viac" mali by vyhovieť.. prípadne zmena lekára.. neviem, ja som práve ten prípad, že ja ani nepociťujem tehu.. a vôbec neriešim nejaké veci.. mne keby drahý nepovedal, že ale toto a toto povedz na poradni lekárke, lebo si tehotná a môže to súvisieť, tak ja jej vždy poviem no problem 😅 čiže ako vás tu čítam, tak mám normálne pocit, že som taká salámistka.... ah jaj..

ozaj mne kamoška hovorila, že na pôrodnú sálu si mám vziať staré tričko dáke dlhé, ktoré ked sa zakrvavý, tak ho vyhodím alebo tak... alebo že holá!!!! že ju to ťahalo, tak ho vyzliekla a bola holá... no neviem, ja som neni exhibicionistka... 😕

juliap
20. jan 2010

ahojte babulky, no ja dnes varim na obed granadiersky pochod. varim kazdy den, lebo mm si potom berie na druhy den do prace, takze tak, ale niekedy mi dochadza tiez inspiracia, a ked mi teraz ani na chut nic nejde, tak sa musim vecer vzdy povypytovat tych mojich, co by chceli ... 😅

no nase zdravotnictvo je fakt ... u nas v po si akurat tie podlozky nemusime doniest, oni davaju 1 plachtu normalne a 2 plachtu tak poskladanu len na to miesto pod zadok a ked je zaspinena, tak ti ju vymenia rano pred vizitou.

co sa tyka tych kurzov, ja som nebola ani pri jednej na niecom takom, ked som bola minule na poradni, tak sa na ne jedna tehulka pytala sestricky a ta jej povedala tiez, ze niekedy je to len zavadzajuce a niekedy dokonca tym mamicky vystrasia, ako tam opisuju tie fazy a ake budete mat bolesti ... a ze manzel ma masirovat v prvej faze chrbat a podobne hovadiny a u nas napriklad manzela pustaju dnu az ked idete na stol rodit, tak neviem, ci by masiroval cez dvere alebo ako.

silvia7
20. jan 2010

jankako - presne si to vystihla, že čo a ako... presne!!!!!

ja som včera varila uuha asi tri hodiny... robila som karfiolové rezne a varené zemiačky (chutilo to preeesne ako vypražany karfiol, len oveľa viac roboty okolo toho) 😀 a a aa štrúdlu jablko-škorica... ktorá už nie je ani..

silvia7
20. jan 2010

juliap - nooo cez dvere by toho teda vymasíroval 😀 😀 😀 ja som od začiatku tehu pozerala na nete kadejaké kurzy a chcela som chodiť, no vždy som sa nejak pozabudla a hľadala som iný a aj lacnejší a vidíte.. kks, 31tt podľa tehu knižky a nemám žiadny kurz ani nič.. no dnes by som mala ísť cvičiť do materského centra, tak som zvedavá 😉 a fakt, že voľakedy to všetko inak fungovalo, neboli kurzy, neboli cvičenia.. (ok, určite to pomáha viacerým ženám) ale prežili a sme na svete.. aj ked som mojej mamči hovorila o odsávačke soplíkov, tak ona na mňa pozerala, že: "ja som nič také nepoužívala a žiješ a si zdravšia ako ktokoľvek .." takže.. ale jasne, že všetko pokročilo a my sa prispôsobujeme a učíme a chceme ísť s dobou 😉

tarinka333
20. jan 2010

no s tymi nohami to je tiez tragedia.. myslim holenie, ale od kedy som tehu, tak mi na nohach chlpky rastu velmi riedko a nadivoko, takze kedze som tiez kratkozraka, tak ich nevidim a neholim, haha 🙂
Hm a s tym starym trickom... no som riesila to, ze ked Ti hned po porode budu chciet dat male prisat sa na prsnik, ako sa k nemu dostane? Aj tak Ta potom vyzlecu do hola, ked nebudes mat gombiky alebo otvory na kojenie. Dokonca som citala, ze pre Sacu musis mat gombiky, inak dostanes erernu koselu. fuh... 😉

veve23
20. jan 2010

ja tiez varim skoro kazdy den a tiez mi dochadza inspiracia, v poslednej dobe mam problem ked som dlho pri sporaku, tak asi z tepla alebo co sa mi toci hlava a je mi na odpadnutie....

civavava
autor
20. jan 2010

ahojte babule,

jankako, drzim palceky nech ta cim skor pustia z nemocky a vyliecia ti tie neduhy 😔

zuzanka, vitaj doma! jeej , ze Maxik je uz dole hlavickou, super!

Nase bubo lezi priecne furt a asi tak aj ostane 🙂)

ja som tiez rada ze musim na cisarsky, aj keby som nemusela tak by som si to tu vyziadala, podla mna je to lepsie a najma tunak s mojim lekarom a pristupom v nemocke sa fakt nicoho nebojim, navyse moze byt pri mne aj manzel, nie ja na SK, kde k CS nikoho nepustia.... 🙄

mam aj ja zoznam do tunajsej porodnice a mam si doniest len pyzamo, zupan, zubnu kefku a pastu , papuce, uterak a tehu podprdu a nejake oblecko pre maleho..vsetko ostatne dostanem... vraj aj hreben a fen , to uz aka haluz 🙂

mne zacina predporodny kurz 25.2., tak som zvedava.... 😉

inak uz si zvykam bez sladkosti, v piatok bude tyzden co drzim tu cukrovkarsku dietu, celkom sa to da, ale uz aby bolo po 😖 😠

jankako
20. jan 2010

holá??tak to by som asi ani ja nešla..ale bože jedna nočna košela za 150sk.je tam toho.ale pračka to vyperie..ved máme kadejake zázračne prachy na trhu,nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre