Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
4. mar 2010

ozik, a nikto nevie, či zuzka zajtra rodí alebo nie? a či bude mať cisársky alebo prirodzene? 😕

alicc
4. mar 2010

aktakk dobrú noc a veru aj ja sa poberiem, to upratovanie ma nejako zmorilo, takže sa majte pekne a malinké nech v noci spinkajú a netancujú, nech maminky môžu spinkať. 😉

kika29
4. mar 2010

volala som so sestrou a tá chudinka sa mi posťažovala. mali vyzitu a ona zase mala tie bolesti v podbrušku a hovorila doktorovi a on ju utešoval že je v poriadku. lenže v čera jej velmi doktorka čo mala službu nepovedala skoro nič o bábätku tak sa bála a rozplakala sa pred prímarom. Tak aby ju ukludnil tak ju zobral na vyšetrovňu vyšetril ju zo spodu zmeral krčok a urobil jej ultrazvuk bábätka. Všetko je v poriadku kčok ako má byť, bábätko pomerané od hlavky až po nožičky ukázal jej ho na obrazovke všetko porozprával. Sedela tam skoro hodinu a že jej aj príbehy z praxe porozprával že bol velmi milý tak teraz je úplne kludná a spokojná. Velmi sa jej ulavilo.

moni
4. mar 2010

cici, tak do kuchyne netreba svokricku pustit 😉

dejni, no ja tu nacvicujem a snazim sa napchat co najviac prstov, ale nejde 😅

evil15
4. mar 2010

veji my by sme aj chceli vedieť čo to bude ale nechce sa nám ukázať drobec jeden no a doki to usúdil ževraj podla velkosti a toho a akú má polohu teda to mi povedal tak uvidíme idem tam zase 22.3 tak sa necháme prekvapiť 😀 😀 😀

no ja si myslím, že by sa nám mohol drobec narodiť klude 11.4 v tedy už budem mať pokoj od všetkých osláv a veci podobných 😉

cicimon
4. mar 2010

moni - ona sa uz boji, ze co tu bude robit....keby som ju chvilu nechala, tak mi tu poprace cely byt aj s pivnicou - este dobre ze sme min sobotu umyli okna 😀
A odpoved na otazku, co chce robit 3 dni resp kde ist sme dostali odpoved " byt co najviac s vami" 😲

vejula
4. mar 2010

no mne ciciky ležia na brušku lebo je hned pod nimi, takže ja ked sa sprchujem najprv nadviohnem jednu kozenu umyjem zložím potom druhu nadvihnem namydlím a zložím 😀 😀 😀 Je to smiešne 😝

dejna3
4. mar 2010

tu je absolútne super viditeľné "padnutie" bruška 😉
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=51

dejna3
4. mar 2010

cici 😲 a ty prečo upratuješ, šak si jej mala nechať trošku roboty 😅 aspoň by nemala toľko času, aby bola čo najviac s vami 😀

dejna3
4. mar 2010

veji, super opis 😀 😀 😀

cicimon
4. mar 2010

dejna - no sak hanbu si nespravim, nie ze potom zas budem rok pocuvat, ako nam tu poupratovala (ked sme sa stahovali tak dobrovolne prisla na brigadu a vyriadila cely byt, aj ked ju nik nepytal) a tak - tak nech sa radsej nudi pri TV abo nech vari, to by som viac ocenila - nejaky kolacik 🙂 veru, snad nieco donesie 🙂

moni
4. mar 2010

cici, no veru mali by ste vymysliet nejaky program, aby nebola ponorka ked budete 3 dni zatvoreni doma 😖
ved nam poreferujes ako to dopadlo 🙂

evil, tak drobcek vas natahuje 🙂

cicimon
4. mar 2010

no ja dufam,ze aspon pocasie vyjde a nebude prsat - ze sa bude dat ist niekde do mesta a mala v plane Ikeu, ale pondelok vidim blede...to asi cely den doma...az vecer jedna navsteva

vejula
4. mar 2010

dejni na to ombrázku to fakt dobre vidno, tak to potom si určite všimnem.

evil jaj takto taký malý tajnostkár.. A je milí ako si plánujeme dátumy a aj tak si krpci spravia ako sa bude im páčiť 😝

dejna3
4. mar 2010

cici, ale jasnačka, to bola sranda, i keď v takom štádiu tehu by to bolo úplne pochopiteľné 😅
inak mne pri prvom tehu chodila pomáhať upratovať mama, keď som mala tie problémy s ľadvinami (krvácanie, bolesti...)... a naše susedky ma ale vôbec nešetrili od služieb vo vchode 😝 pritom ma zo 3 krát videli odchádzať sanitkou do nemocky a vedeli aj, že mám problémy 🙄

vejula
4. mar 2010

dejni tak to je fakt sila toto... Takéto susedky. No ale v takýchto situáviach najviac spoznáš charakter človeka.

cicimon
4. mar 2010

dejna - no nasi a aj svokra byvaju 500km, takze s nejakym pomahanim velmi neratam, aj ked nasi chodia castejsie...Ale zatial to zvladam celkom ok, a zajtra zapojim mm do vysavania 🙂)

dejna3
4. mar 2010

cici, no to nie je bohviečo... ja mám svokru v zahraničí a ja by som zas uvítala, keby aj častejšie došla na Sk a naši bývajú 10min. pešo od nás, takže mi dobre padne, keď mi má kto pomôcť 😉
veji, a službu som mala aj 2tt pred pôrodom 😝

moni
4. mar 2010

dejni, tak susedky su pekne rakety 😠 my sme platili nejaku pani, a teraz tuto sa tiez ktosi stara o chodbu.

u nas sa mm zapaja dobrovolne, kupelna je na mne, ale vysavanie je jeho, aj dlazka v kuchyni. mame taky hlupy americky vysavac ktory ma sto kil a treba ho vlacit so sebou 😠

dejna3
4. mar 2010

moni - no to je jediné, čo mm neprinútim - aby poumýval schody, keď mám službu... nechce, aby ho tak susedky videli 😝 čo už... aspoňže doma pomáha 🙂

veve23
4. mar 2010

no ja mam 2 prsty, ked som to spravne pochopila, ja si nic zdvihat nemusim 😠
a mne nikto nepride upratat ☹ , hlavne ze som vcera umyla okna, no polovicka brble ze nema ozehlene, moze byt rad ze mal navarene 😀 , co z toho vypliva????? zajtra musim zehlit.....neznasam zehlenie 🙄

moni
4. mar 2010

dejni, no tak to ani moj by nesiel saskovat 😅

veve, zehlenie neznasam 😝 nastastie teraz mame susicku takze je po starostiach, vynimocne nejaku koselu alebo bluzku prebehnem. no a krpatej budem asi na zaciatku, pre lepsi pocit.

ked sa ja pustim do okien, tak isto bude nasledujuce tyzdne prsat, zakon schvalnosti 😀

dejna3
4. mar 2010

kokso, teraz bola v ordinácii dosť detailná sekcia dvojičiek... 😨

žehlenie 😝 😝 ja kupujem také oblečko, čo sa nemusí žehliť 😀 chvalabohu drahý chodí v športovom, obleky a košele le na výnimočnú príležitosť

a sofinke som tiež žehlila len zo začiatku 🙂 a teraz podľa potreby ...

seuska
4. mar 2010

Boze Vas docitat, to je hotovy "porod" 😀

Vam co uz chodi po rozume?! Ze druhe baby? Ja tu mam stresy z prveho porodu a vy uz snivate o druhom.... niektore ste fakt masochistky... 😉

Ja som mala ist dnes na poradnu ku svojmu dokimu ale som bola vcera v tej Saci tak som nesla, musim zavolat aspon sestricke ze idem rodit do KE, som zvedava co mi povie?!

Mne sa uz tak nechce doma upratovat ze az... Chodim do prace a vecer jak dojdem domov mam dost, ale cez vikend uz aj mm zapriahnem....ved uz ho mam doma...

Minka Vaneska je uzasna, uz je taka silnejsia aj na fotkach, Vam tisko zavidim ze o dva tyzdne ju mate uz doma, je to herecka...

A vcera jak mi dokino povedal ze krcok mam 2 cm, to je vela ci malo?

veve23
4. mar 2010

no to sa pripajam, to moje motovidlo neni absolutne na domace prace, ja ho nedonutim ani doma nieco spravit, maximalne ze vyhodi smeti, inak nula bodov, ......to ja mam doma taku Barbinku 😀 😀 😀

moni
4. mar 2010

seuska, no pocas tyzdna nestiham upratovat ani ja. ani nahodou! som rada ked riad umyjem 😅

2 cm je na 36tt tak akurat, nie?

cicimon
4. mar 2010

no ja som umyla kuchynu a mm som prinutila umyt sporak 🙂

a zajtra pokracujeme v utierani prachu, vysavani a umyvani dlazky 🙂 a este treba pozehlit, co som dnes vyprala..

veve23
4. mar 2010

cici...normalne rozmyslam ze to je super napad, alebo vlastne dobra motivacia, ked ma niekto prist, napr. nasi alebo polovickina mamina, vzdy upratujeme ako dive, nech ukazeme ake sme vzorne 😀 , nasi dojdu tak za dva tyzdne, to uz aby som zacala drhnut, bude Velka noc tak by som mala spravit jarne upratovanie.

domika9
4. mar 2010

baby čo ste už na materskej ten papier čo vam dal doktor ste šli potvrdiť ku zamestnavatelovi a ten ste si potom odniesli na socialku? alebo ste ho nechali u zamestnavatela ?

cicimon
4. mar 2010

veve - to presne aj ja hovorim - ze aj castejsie by k nam niekto mohol chodit, nech robime aj vacsie upratovanie ako utieranie prachu a vysavanie 🙂 je to fakt motivacia

dominika - ja som ten papier dala zamestnavatelovi - on to ma nahlasit myslim ze 3 dni na SP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre