Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzkabar1983
26. aug 2010

@lenushka Ja by som spravila cerstvu. Vsak tu co mas urobenu spapaj ty. Predsa je to pre dieta nieco nove ... aspon tak som ja planovala, aspon prve tyzdne robit vzdy cerstve. A drzim palce, aby zajtra viac chutila 🙂 Skus mu dat tak pol hodinku po tom ako sa zobudi, aspon nebude unaveny. Ale inak 3 lyzicky na prvy krat je super!!!

mona12071
26. aug 2010

@lenushka neviem ako chces ale ja som si navarila na 3 dni a dve davky som dala do mrazaku nic sa tomu nestane a mas to prichystane 😉

karmelka77
26. aug 2010

@lenushka zalezi od toho ci si mu z nej davala, lebo ma sa dat do mraznicky len taka do ktorej si nedala lyzicku s jeho slinami...

firstbaby
26. aug 2010

@zuzkabar1983
ahoj,no super nazor...dakujem...mh,my sme horucavy prezili v horach,vzdy sme odisli z bytu na chatu a tak som nemala pocit,ze potrebuje malicka aj vodu ci cajik...dokonca mam velmi dobru laktacnu poradkynu,ktora povedala,ze mam ponuknut radsej prsnik a ak je dietatko smadne,tak si potiahne...fungovalo to fajn...ale vy ste riadni...myslim vahovo 😉 to my mame 6540 gramov ale za to dlha je ako tyzden pred vyplatou...🙂)

firstbaby
26. aug 2010

@karmelka77
mh,vies,neber to v zlom,ale ja som si presla takymi istymi problemami ako ty a stale kojim...mala sa taktiez narodila po cisarskom reze, v nemocnici som si odtrpela svoje ale moja tuzba kojit malu bola silnejsia a vacsia ako vsetka ta bolest...mala mi plakavala na prsniku,podotykam,ze prvykrat sa prisala az doma po prichode z nemocnice a plne som ju zacala kojit az 8 dni po jej narodneni.....mala som obrovsku nadprodukciu mlieka,isty cas som mliecko aj darovala do mliecnej banky....po 2 mesiacoch,kedy sa uz zdalo,ze vsetko je fajn a zacnem si kojenie aj uzivat,prisla bombo - zapal prsnika,40-tky horucky,slane mliecko a neuveritelna bolest...napriek tomu som neprestala kojit a mala vsetko vytahala,o 2 tyzdne na to dalsi zapal a po kultivacii mm mi zistili,ze mam zlateho stafylokoka,musela som prejst na atb 8 dni ale pocas tohto obdobia som stale kojila....ja neodsudzujem...len som si povedala,ze pre dietatko sa oplati bojovat a som rada,ze sme tento boj rozbehli...🙂) mas inac krasneho drobca....🙂)

karmelka77
26. aug 2010

no vidis a ja som nakoniec rada ze to tak dopadlo🙂)) ja uz nebudem vysvetlovat nikomu podrobnejsie nic co sa tyka mojho kojenia a nekojenia, je to cisto moja vec ale nelutujem, aj ked som chcela. Moj maly je kludne dieta od malicka a zatial ziadny problem nemame...keby som mala nadprodukciu mlieka ako ty je to ine, ale u mna nebolo nic a v tom je velky rozdiel...a bolo to potvrdene aj lekarsky niekolkokrat...

annika11
27. aug 2010

@firstbaby ja ti závidím tú nadprodukciu mlieka 🙂 máš šťastie, aj ked si si s tým veľa vytrpela. To ja som mala opačný problém. Zo začiatku všetko super, malá sa prisala hneď na sále, mliečko sa tvorilo jedna radosť a ako padol druhý mesiac, tak začalo z ničoho nič odchádzať. Nepomohli homeopatiká, kvapky na prír. báze, čaje, ani častejšie prikladanie...niekomu to proste asi nie je dané. Dnes má malá vyše 4. mesiacov a ja ju kojím 2x denne a dokrmujem. Nikto neberie v zlom, čo si napísala, ale ako je každé dieťa iné, tak ak každá matka. A to, že každá nekojí ešte neznamená, že to pre ňu bolo ľahké to vzdať. Ja som si svoje tiež vyplakala a preto to, či kojím alebo dávam um už neriešim...

annika11
27. aug 2010

@lenushka nevzdávaj to 😉 určite mu zachutí alebo mu zachutí iná zeleninka. To ja ked som bola malá, som mame tiež nechcela jesť tepelne upravenú mrkvu a nejem ju dodnes. Zato zbožňujem surovú 😉 Ochutnal a to je dôležité...možno by ozaj trebalo vystihnúť takú chvíľu, ked nebude unavený a bude mať dobrú náladu...
Kým nie je dávka komtaminovaná slinami je podľa mňa v poriadku ked odložíš do mrazáka. Sestra robí dávky na dva dni a odkladá do chladničky. Aj pre mňa je ťažko odhadnúť množstvo zeleniny a nikdy neviem koľko spapá. Zvyšok odkladám do takej nádobky na ľad a robím ľadové zeleninové kocky, tie potom vyklopím a dám do sáčka. No a nabudúce vyberiem iba jednu-dve kocky, ktoré použijem 😀 a dá sa tak aj super kombinovať napr. 1 kocka mrkvy+ 1 kocka jabĺčka. Ked sa nezje použiješ do polievky alebo zješ ty sama. Včera som si namrazila tekvicu...som zvedavá ako bude chutiť.
Ženičky a s čím chutí dobre tekvica? zemiak? jablčko?

firstbaby
27. aug 2010

@annika11
dakujem za reakciu,je to pekne ako si to napisala....viem,ze my matky si musime pri dojceni niekedy vela vytrpiet a som velmi stastna,ze doteraz kojim a viem aka som stastna,ze kojit mozem naplno... 🙂 ani moja mamina nebola ta "lucky" a kojila ma iba tri mesiace,lebo jej z bradaviek striekala krv a tak pri mojich tazkostiach pri kojeni som sa velmi na nu nemohla obracat...ja vas maminy co dokrmujete um velmi obdivujem,lebo to musi byt narocne pripravovat stale cerstve um....klobuk dolu.... 😉

firstbaby
27. aug 2010

@karmelka77
ok,ja to beriem a viem,ze je to osobne kazdeho vec a dokonca velmi intimna zalezitost...ako som uz predtym napisala,velmi obdivujem maminy,ktore krmia um... 😉

lenushka
27. aug 2010

zuzkabar, mona, dakujem za nazory 🙂 @karmelka77 dakujem, ano, krmila som ho z tej misticky, takze dnes bude cerstva 😉
@annika11 krasne pises o tom kojeni.. mas pravdu...Mam taky isty nazor, a vies, ze odkedy sa netrapim tym, ze mam malo mliecka, sa maly tak na prsniku nezlosti? Ked odtiahne hlavicku, tak ho este asi trikrat prilozim a ked uz aj stvrtykrat sa na mna pozrie, tak skonstatujem, ze mu uz nejde a dam mu druhy... Obcas mu to staci a obcas nie, dam mu flasku a je spokojny 🙂 A ked ho vecer niekedy nekojim a odsavam, z jedneho vytiahnem niekedy aj 130!
Dakujem za povzbudenie 😉Ano, s tymi kockami som uz citala, len mi to nie je celkom jasne... Ved tie zasobniky na kocky ladu su male, ci? Kolko g tam vojde napr. mrkvicky?

annika11
27. aug 2010

@lenushka kým ešte málo papá, tak ti to bude stačiť, ved rozmrazíš 2-3-4 kocky ak bude treba. Ja som už rozmýšlala aj tak, že dám do sáčku jednu dávku, urobím uzlík, dám dalšiu, zase uzlík...atd. Potom ked zamrzne, len odstrihnem jeden taký batôžtek... ja nevážim presne na gramy, koľko malá zje. Odhadujem to len podľa misky.
Inak baby ocenila by som nejaké rady, ako zamrazujete a dávkujete zeleninku?

annika11
27. aug 2010

napadla ma ešte jedna vec... 🙂 idete s drobcami na nejaké nepovinné očkovania???

karmelka77
27. aug 2010

@annika11 predstav si ze ja som dala tekvicu s mrkvou a maly sa ide potrhat🙂) dnes mi spapal 100g🙂)

karmelka77
27. aug 2010

@firstbaby vies uz som si tu na fore vypocula dost za to ze nekojim, aka som ja zla matka a ze si nevytvorim dobry vztah s malym...samozrejme nie tu v aprilovkach🙂) ale uz to tiez neriesim....kazdy mame iny nazor, a moj je dokonca opacny na kojenie ako 90% zien na SVK, takze ma to uz nejak netrapi...🙂)

annika11
27. aug 2010

@karmelka77 no vidíš....super 😀 vyskúšam aj ja...

firstbaby
27. aug 2010

@karmelka77
pozri,kazda matka je ina a pre teba je urcite dolezite,ze maly prospieva a ze je zdravy...pre mna je dolezite nieco ine...ja nikoho nesudim a viem,ze kazda mame ten svoj pribeh okolo porodu a kojenia a inych metod pri nasich detickach...🙂 ja som chodila na kurz pre buduce maminy a tam to kojenie tak nadherne opisovali,az sa mi to zdalo neuveritelne a skutocnost bola a stale je uplne ina....kamaratka mi hovorila,ze kojenie si aj tak zacnem uzivat az po 6.mesiaci,ked zavediem prikrmy,lebo zatial sa niekedy citim ako "dojka" 😉 a inac nema ta ani co trapit...mala by si byt stastna,ze mas maleho zdraveho a ze vam to spolu ide...🙂

annika11
27. aug 2010

@firstbaby a, že nebudeme musieť odvykať od prsníka 😀 😀 😀 stále si spomeniem, ako moje dvojročné krsniatko uprostred hypernovy kričalo na sestru ,,mama daj cicííííííí...,, a popritom sa jej snažila vyzliecť tričko 😀 😀 😀 vtedy nám to bolo trápne, ale teraz sa na tom stráááášne smejeme 😀

firstbaby
27. aug 2010

@annika11
ale ved to je strasne zlate...🙂 jasne,ze je to v tej chvili mozno trosku zahanbujuce ale mne to priprada velmi naturalne a prirodzene... 😀 fakt mile.... 😉

karmelka77
27. aug 2010

@firstbaby ano ale nie v dvoch rokoch🙂) bola som na jednych promociach a bola tam jedna zena s asi trojrocnym dievcatkom...mala vymyslala, az nakoniec mamina vytiahlia cici a pred vsetkymi tam zacala kojit...to uz co je?? AKoby by neexistovali cajiky a flasky...neboj mna to uz fakt netrapi...

karmelka77
27. aug 2010

@annika11 mame maly problem, tekvica s mrkvickou nam neskutocne chuti ale dnes sme uz tri krat kakali a posledny krat to uz bolo podstatne redsie...co sa mohlo stat?? Zatial sa maly tvari ze ho brusko neboli...ale neviem...

annika11
27. aug 2010

ja si myslím, že netreba panikáriť. Ak ho nebolí bruško...možno mu tak rýchlo vytrávilo. 😉 počkaj a uvidíš, čo z toho bude.

firstbaby
27. aug 2010

@karmelka77
pozri,tak ako ty mas na to svoj nazor,tak aj mam na to svoj nazor...ano,trojrocne dieta si predsa placom alebo inymi vecami nemoze dozadovat cici ale ak zena mlieko ma a chce kojit,podotykam chce,tak v tom problem nevidim... 🙂 ale podla mna nie pred vsetkymi,ale niekde v sukromi....🙂)

karmelka77
27. aug 2010

@firstbaby ked si potrebujes pokecat o kojeni na to su tu ine temy..ja uz naozaj nemam zaujem tuto temu rozoberat.

lenushka
27. aug 2010

@karmelka77 Tak tak 🙂

lenushka
27. aug 2010

Dnes sme mali trosku väcsi uspech ako vcera 🙂 Netvaril sa dvakrat nadsene, ale spapal "mensiu polovicu"😀 misky.
Inak, nie som si ista, ci ste to tu uz rozoberali, ale davate olej alebo masielko? Ake? Vraj je to potrebne, lebo mrkva...obsahuje vitaminy rozpustne v tukoch...

maya30
27. aug 2010

ahojte myslim ze ta otazka preco sme na UM bola polozena mne, tak este kratko vysvetlim a uzavrime to, lebo tu zacina byt neviem preco horuco... 😕
My sme sa o druhe dieta snazili 5 rokov, potom sa prislo na to ze mam vysoky prolaktin, brala som lieky a konecne sa mi podarilo otehotniet...Po porode mi neprislo mlieko pravdepodobne nasledkom liecby kedze prolaktin je zodpovedny za tvorbu mlieka a po porode sa prirodzene zvysi cim sa vytvori mlieko. Tym ze bol u mna liekmi dlhodobo znizovany, mlieko sa mi nevytvorilo. Sem tam som objavila kvapku na tricku, preto som 3 tyzdne skusala vsetko mozne aby sa mi rozbehla laktacia, ale nic nepomohlo, akurat ze tych par kvapiek mi dopomohlo k zapalu prsnika. Maly medzitym uz davno stratil saci reflex, takze hrcu v prsniku velku ako vajce som krvopotne vytlacala pod sprchou mesiac (jeden operovany absces prsnika mam uz za sebou). Samozrejme zase som zacala uzivat lieky na prolaktin takze s kojenim som sa definitivne rozlucila. Jednoducho je to tak ze su zeny ktore skratka kojit nemozu, co mnoho ludi doteraz nechape. Ja som najlepsi priklad toho ze aj taketo veci sa stavaju, pretoze starsieho syna som plne kojila bez akychkolvek problemov a pri druhom mlieko nemam, nie preto ze som sa malo snazila, ale ho proste nemam.

@annika11 ty uz si aky perfekcionista, ze taketo mraziace finty vymyslas 😀 ? Mne sa na tom mrazeni nezda akurat to, ze ci te zelenina nepreberie pach napr. z masa, hmm?

annika11
27. aug 2010

@maya30 nie, lebo to dávam do sáčku 😀 aspoň sa mi nezdá, žeby to prebralo, necítila som... 😀 nie som perfekcionista 😀 len si chcem uľahčiť život 😀 😀 😀

Tak sa teda všetky dohodnime, že nebudeme riešiť, prečo dávame um 😉

maya30
27. aug 2010

@annika11 ved to je v pohode - ulahcis ho aj mne 😉 🙂
suhlas - uz ani muk 😉

annika11
27. aug 2010

@lenushka gratulujeme k tej ,,menšej polovici,, 😀 odkáž viktorkovi, že ak chce mať rebeccu za frajerku musí veľa papať 😀 😀 😀 Zaujímavé meno ste dali, voláte ho viki alebo šimon??? 🙂
Ja by som chcela dať olivový olej, len som ešte nekúpila, ale najbližšie kúpim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre