Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
1. sep 2010

@ivuska1807 my sme menili peniaze, ale švagor mi akurát hovorí, že oveľa viac sa oplatí platiť kreditkou.

mona12071
2. sep 2010

pekny den prajem maminky ako sa mate/ja som sa konecne dostala na net 😒 dnes mi mm odysiel do prace oi dovolenke 😀 ako sa mate?
my sme zacali papat masko a ovocie a zeleni na nam chuti viacek ako ovocie mam asi zvlastne dieta 😀

juliap
2. sep 2010

@mona12071 aj nas tatik mal dovcu ... tak mame sa zmrznuto, horor uplne, jaka kosa je a to som si chcela zacat s malym uzivat prechadzky, ked uz kocice budu chodit do skoly, ale takto ... 😝
my zatial neprikrmujeme, mame MM az od 6 mesiaca budeme mat nieco viac chi 😎

mona12071
2. sep 2010

@juliap pocula som ze je u vas zima tu je pekne v uk uz 4 dni nam krasne svieti slniecko ako neni horko ale ani zima 😀
jo na mm mas este cas 😀

juliap
2. sep 2010

@mona12071 tak to pocasie zavidime ... najhorsie je, ze jedden den bolo 30 a hned na druhy 14, tak otras skok nielen pre dospelych, ale hlavne pre deticky, vcera sme isli k mamine, tak som malemu musela dat oteplenu bundu, taky vietor studeny, zima jak v ruskom filme ...

annika11
2. sep 2010

@mona12071 ahoj 😀
my sme na tom asi rovnako 😉 dala som už mojej aj ovocie, lebo zeleninku už papká celkom pekne, ale tvárila sa akoby som ju chcela otráviť, vykrúcala ústa tak, že sme sa išli s manželom popučiť...tiež mám ten pocit, že zeleninka jej chutí viac

mona12071
2. sep 2010

@annika11 no dnes mal banan a celkom mu isiel urcite lepsie ako jablcko 😀

mona12071
2. sep 2010

@juliap no tak to nezavidim ☹

miska246
2. sep 2010

@ivuska1807 jaaaaaaaj, som ta zle pochopila, to je ta vycerpanost 🙂 🙂 🙂 Nasa Timka mala v poslednej poradni 6740 gramov a 63 cm, a to nam chybal tyzden do 4 mesiacov, tak myslim, ze teraz bude snad aj nejakych 7a pol 😅 😅 😅 No a s tou vanickou sa budem snazit co najdlhsie vydrzat aj ja... A kojite sa, ci papate UM?

karmelka77
2. sep 2010

my sme dnes maly divny den, nechcel mi vobec papat zeleninku a ked som mu dala banan, zjedol skoro polovicu ale vztapati to cele vyvratil...neviem co to je, ci este dosledok ockovania, alebo co sa deje...

maya30
2. sep 2010

ahojte, my odvcera uspesne papame mrkvicku, zda sa ze mu celkom chutila, len este musime doladit koordinaciu lebo mrkva bola vsadeeee 😀

ivuska1807
2. sep 2010

@miska246 nie, nie, zatiaľ žiadne UM a vlastné ani nič iné okrem materského mliečka. a vy?

miska246
3. sep 2010

@ivuska1807 Aj my sa zatial stale kojime, aj ked obcas sa potrapime, ale nechcem to vzdavat, ked mi Timka pekne pribera...no ona je obcas taky moj malicky azuritko, ale ja som si uz zvykla 😝 😝 😝 O par dni uz budeme mat 5 mesiacov, strasne to leti... Ale tesim sa, este jeden mesiac a sup na prikrmky, minule sme si kupili uz aj tanierik s lyzickou 😀 😀 😀 a vy sa pekne kojite? Mne sa obcas zda, ze mam prazdne prsia... 😕 😕 😕

miska246
3. sep 2010

@ivuska1807 A ukazte sa nam aj vy, sme zvedave... 😎 😎 😎

karmelka77
3. sep 2010

Baby poradte - uz treti den mi maly nechce jest zeleninu a ani ovocie, dokonca mi to ovocie aj vyvrati ked sa mu podari nahodou nieco zjest!!!

juliap
3. sep 2010

@karmelka77 tak mu urob dietu, jeden / dva dni mu davaj zase len mliecko, zaludocek dietatka potrebuje asi oddychnut, tak ziaden stres ... 😉

karmelka77
3. sep 2010

@juliap diky🙂) teraz spapal trochu jablcka s mrkvovou stavou ale v jednej ruke som mala lyzicku a v druhej hrkalku🙂))

maya30
3. sep 2010

@karmelka77 aj my mame dnes krizu, vcera aj predvcerom mrkvicka v pohode, dnes uz po prvej lyzicke hysak, ani mlieko ho neukludnilo, tak zaspal s placom hladny...ked sa zobudil skusila som to este raz, znova to iste, horko tazko sa ukludnil a vypil flasu mlieka...no, dufam ze mal len zly den, uz teraz mam obavu zo zajtrajska

karmelka77
3. sep 2010

@maya30 presne toto mame teraz my...dufam ze ich to prejde...skusim mu spravit asi masko🙂)

ivuska1807
3. sep 2010

@miska246 tiež sa len kojíme a tiež sa mi stáva, že mám pocit prázdnych pŕs, no našťastie sme si vždy doteraz vystačili len s materským mliečkom. ak sa mi občas zdá nepokojná, tak papkáme častejšie.....hodíme sem nejaké fotečky, len tatík je mimo SR, má so sebou notebook, kde sú všetky fotky. takže keď príde domenko.

miska246
3. sep 2010

@ivuska1807 oki, budeme sa tesit 🙂 🙂 🙂

annika11
3. sep 2010

@karmelka77 mne sa pozdáva ten návrh, čo tu padol, že mu urob 1-2 diétne dni, len s mliečkom...možno si potrebuje trocha oddýchnuť od tuhej stravy.

annika11
3. sep 2010

my sme dnes papali mladý hrášok, čo sme kúpili v maďarsku...ale poviem vám, nemalo to taký úspech, ako tekvica+mrkva... 😀 zdalo sa mi dokonca, že jej to vôbec nechutilo. Neviete s čím by som to mohla pomiešať, aká zeleninka by k tomu pasovala???

firstbaby
4. sep 2010

@miska246
no my uz sme 2 tyzdne v sportaku a je to parada...tieto chladne dni mala pospi viac ako niekedy pocitam...🙂 a dnes do rana spala 9 hodin nepretrzite... 😎

karmelka77
4. sep 2010

@annika11 skus brokolicu, aj ta je zelena🙂)

annika11
4. sep 2010

@karmelka77 že tiež je zelená 😀 😀 😀 dobrá odpoveď napadlo ma to, ale nemala som a tak som tam dala zemiačik...hm, spapala, ale viac krát asi hrášok sám o sebe už nie...skôr budem skúšať s čím chutí dobre 😀

almita
4. sep 2010

@miska246 ahoj miska,akurat som precitala tvoj prispevok a o prazdnych prsnikoch by som ti vedela rozpravat 🙂 tiez sa mi to stale zda,ze mam malo mlieka, niekedy ked to stlacam,tak netecie ani kvapka a moja ninka pri jedeni sem-tam nervaci...tiez zvadzam kazdodenny boj,ci nie je hladna,ale chcem to vydrzat...prekonala som uz dva zapaly aj par tych laktacnych kriz, tak dufam,ze to aspon do 6-teho mesiaca vydrzim.Nasa Ninka ma 7,5kila a mame 4 mesiace a 1tyzden.tak sa stale presviedcam, ze hladna nie je...som myslela,ze babätko sa narodi a dojcenie je samozrejmost, ale vobec to tak v praxi nefunguje...

sisinka76
4. sep 2010
ivuska1807
5. sep 2010

@miska246 ocinko nám sem hodil pár fotečiek, možeš mrknúť...

annika11
5. sep 2010

@maya30 a mrkva sa ťažko čistí 😒 😀 😀 aj my sme tak prvý krát pochodili a padli za obeť pančuchy, aj plienka, aj tričko, rebeccine, aj moje 😀 minule som už rozmýšlala, že musím kúpiť taký ten plastový podbradník, najľahšie sa čistí 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre