Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzkabar1983
31. mar 2010

Baby, Kamilka este neporodila. Mala kontrakcie, tak bola vcera v nemocnici, dali jej injekciu na plucka, ze je otvorena, ale maly este nie je tak nizko. Teraz je domka, tak mozno sa coskoro ozve.

michalag
31. mar 2010

idem ja do obchodu, lebo som dostala chut ma parky 😅

potom sem nakuknem 😉 🙂

zuzana1971
31. mar 2010

tato pozdrav danka a silviu 🙂

kika tie biele overaliky su nemocnicne, ten tmavomodry svoj, teraz si mozes v nemocke obliekat mimi do coho len chces 😀

stanusa sa pytala na moj cisarsky - po rozhovore s anesteziologom som chcela spinal aj on bol za, ale operater a hlavny anesteziolog nepovolili a musela som mat celkovu, zobudila som sa za 55 minut a vrieskala som od bolesti na celu nemocnicu, ako keby ma vrazdili, chodili sa na mna pozerat ako do ZOO kto to vrieska 😀 , az kym mi nestiekla infuzka ca. za hodinu proti bolesti, mala som aj take tazke 2 kilove vrece piesku na bruchu no dovi, sestricky na pooperacnom mi nevedeli vobec nic o malom povedat, tak som nevedela ci je zivy, zdravy, ci nie je v inkubatore, ci to je vobec chlapcek...o 2 hodiny doviezol anesteziolog dalsiu po cisarskom tak som na neho kricala z postele nech mi ide povedat ci je maly ok, tak mi povedal, ze zdravy, miery...maleho som videladruhy den rano ze mam vstat, som myslela, ze uz NIKDY nevstanem, no potrebovali postel, a museli ma poslat prec, tak som musela vstat, sestricky si pozerali facebook a tesco letaky , vobec mi nepomohli, pomahali mi 2 praktikantky a sanitarka co tam nahodou boli...odviezli ma na nadstandart (som si zaplatila) a tam uz po mne ani pes nestekol, sama som musela ist do sprchy, este ze som neodpadla...ta co mala po mne cs mala spinal, tak som jej zavidela, nic necitila 7 hodin a zatial jej stieklo x infuziek proti bolesti, ona telefonovala , smiala sa, ja som tam skuvinala od bolesti a zavidela jej spinal...ale kaslat na to, mam to uz za sebou a Maxika pri sebe 😵

fleury, kamilka sa vcera vecer chystala do porodnice, lebo jej tvrdlo brusko 2x za hodinu (kontrakcie?)

fleury
31. mar 2010

zuzka maly je nadherny 😵 sestricky ta mali zjavne v prdelke, aj po celkovej narkoze sa daju bolesti pekne tlmit infuzkami predsa.

inak miska tu asi pisala, ze jej mala tlaci na krcok..moja toto robi kazdy den minimalne raz, ale ta bolest je taka, ze si musim okamzite lahnut 😝

juliap
31. mar 2010

zuzka, tak to mate pekne oblecka v nemocke pre mimi, aj to je fain, ze mu mozes dat aj svoje veci ... u nas maju deticky nemocnicnu kosielku, taku naskrobenu, aj perinku, svoju kosielku a svetrik mas mat len pre pripad, ze sa mimi pogrcka a nedaju ti nahradnu alebo ked je chladnejsie, tak miminku nahodis svetrik, inac svoje veci, az ked idete domov ... 😅

fleury
31. mar 2010

julia a ty ako pokracujes? musis lezat tiez stale?

juliap
31. mar 2010

ja stale kludovy rezim, 6.4. rano najprv na hematologiu, potom hned na poradnu, tak som zvedava, co mi povie, lebo aj ked lezim, tak ma svist tlaci aj brusko mam dole, tak uvidime, ale chcela by som potiahnut tiez az do toho TP 24.4. to by bolo najlepsie

juliap
31. mar 2010

no vsak dievcata maju 19.4. rodicko v skole, tak dnes emca zahlasila, ze ked sa na nu zacne ucka stazovat, tak ma rovno z rodicka povezu ... 20.4. je narodeny synovec a to bol aj prvy datum, co som mala napisany, tak mozno

fleury
31. mar 2010

ja mam termin 20.4. 🙂 Ale uz 12.4. sa mam hlasit na prijem, ak dovtedy nic nebude..uz tam chodim jak na klavir 😝

marika1902
31. mar 2010

baby prave som odskusala monitor dych ci funguje to vam poviem to je vreskot ked sa nic nedeje. Inak stacilo aby som mala ruku na madraci a pekne blikalo zelene svetielko a ked som dala ruku prec do 20s sa to rozpipalo az ma usi boleli

tarinka333
31. mar 2010

AHOJTE zienky,
tak ja som tiez stale kinderko.
Inak blahozelaaaam k babatku novemu 🙂

michalag
31. mar 2010

fleury, tak to znamena ze je potom uz nizko?

zuzi, no sestricky nakopat, hlavne ze facebook funguje 😠

ja som si nakoniec kupila slaninku 😝 , tak som zvedava dokedy ma nebude palit zaha 😅

fleury
31. mar 2010

miska mala by byt nizko, ked citis to pichanie takto castejsie. Mne dr povedal, ze je to v pohode, ze v tomto tyzdni to uz je normalne, ze tlaci na krcok, takze to boli. Ale ta bolest je hnusna, ako keby niekto do mna ihlicou pichal 😝

fleury
31. mar 2010

miska vsetko naj naj naj Samkovi, dneska oslavuje narodeninky ako pozeram 🙂 Tak to mate a budete mat s kikou skoro rovnako stare ratolesti 🙂

michalag
31. mar 2010

fleury presne mam ten isty pocit a niekedy mozno aj dvoma, tak snad aspon pojdu lahsie von

michalag
31. mar 2010

fleury dakujeme 🙂 🙂 🙂 , Samko hned prve co vstal tak bolo dnes mam narodeniny huraaaa 😀 😀 😀 , no bol zlatucky 😵

fleury
31. mar 2010

miska tiez dufam, ze pri porode to bude iba plus, ze je uz takto nastavena na unikovy vychod 😅
My sme s mm v pripade chlapceka uvazovali nad menom Samuel 🙂

kiwinka
31. mar 2010

baby,, uz piaty krat neodtieklo nic,, tak sa to nejak zabrzdilo... tak teraz neviem ci vobec nieco bude 😀
som si dala slabsi obed, aby som nebola prejedena keby nahodou...

no zuzka,, ale po spinale sa lezi 24hod,, takze mas aj viac casu na oddych aj na stecenie infuziek od bolesti.. a po celkovej anesteze sa lezi menej. ja neviem co je lepsie no,,, ale je pravda ze sestra mala ist s tebou od sprchy a byt pri tebe!!! kurnik šopa a to bol nadstandard??? inak su tam take mlade setry skoro vsetko,,ja som lezala na 8b na nadstandard teraz jednu noc a parada! ale tie sestry mi dosli trosku "nezaucene" .. ale inak boli vsetci moc milí.

fleury
31. mar 2010

kiwi vsak sa dockas, neboj 🙂
Karolinka chce byt aprilova, tak ju nechaj este jeden den v brusku!!! 🙂))))

lucinenka001
31. mar 2010

kiwinka - termin mas 1.aprila? TAK TO Ti gratulujem, lebo aj ja. Ale dnes sme boli na ultrazvuku aj ma pozeral, ale niesom otvorena takze mame prist v piatok a to bude uz 2.aprila. Ale ja som zatial nemala take vytoky ako opisujes Ty. Ja uz by som bola tiez rada, aby sme to mali za sebou. Ale povedali mi ze nie je dovod vyvolavat porod, lebo by sa to skoncilo cisarskym. Chcem sa Ta opytat, cez den chodis vela ci si doma vacsinu dna? lebo ja neviem co robit aby sa to spustilo ☹ . A este k tomu som aj riadne nachladena. Hroza.

lucinenka001
31. mar 2010

Kocky mna by aj zaujimalo kedze je to prve babetko do kedy sa caka ked sa nic nedeje. 2 tyzdne? Ved ma porazi. Idem sa skusit nejako natriasat 😀 . Ale nie , srandujem 🙂

kikarv
31. mar 2010

no som doma.
gratulujem Silvii a prajem rýchle zotavenie 🙂
no čo sa týka nás tak som na 2 palce otvorená, doktor to vidí na víkend že pôjdem tak som zvedavá. prietoky sú v poriadku a CTG tiež. bruško mi tvrdne smial sa aký má tvar a ešte mi povie že niekto má šišaté bruško ja ho mám také hranaté ked stvrdne. vyšetril ma zo spodu a že už začína aj špinenie ale ja som si to ešte nevšimla len on. krčok je poriadne skrátený a sám ostál prekvapený že som sa už takto otvorila že vraj nebudem mať ťažký pôrod. tak to mu potom pripomeniem ked by bol opak. v sobotu slúži mohlo by to prísť v tedy 😀

fleury
31. mar 2010

kika, super sprava, takze cez vikend uz mozno budes mamicka !! 🙂

fleury
31. mar 2010

a kde sa flaka moni? uz tu mala o takomto case predsa byt!! 😀
a cicimon??

lucinenka001
31. mar 2010

kikarv - ahoj . mozem sa Ta opytat prosim Ta ? Mne ked tvrdne brusko tiez ho mam take hranate a do boku? To sa ale drobec zapiera tak do boku nie ci to mas kontrakcie? Dakujem 🙂

kikarv
31. mar 2010

lucinenka môže sa aj zapierať a bruško stvrdne ale môžu to byť aj tie falošné kontrakcie. pokial nemáš bolesti tak sú to len asi poslíčkovia. mne teraz napr. ukázalo CTG len slabučké kontrakcie a bruško mi tvrdne velmi často. dakedy mám pocit že je viac tvrde ako mäkké.

kikarv
31. mar 2010

fleury a možno už zajtra 😀 rehocem sa a zároveň aj bojím 😅 bože už sa to blíži nejako mi zredlo v z.....u 😀
teraz som kus nervozna bo mi mama volala že brala záchranka sestru do nemocnice tak som zvedavá že čo je s ňou. od rána velmi zvracala a nechcela ísť k lekárovi trúba 😠 a aj tak musela. hnevám sa bo neviem načo čakala do teraz. 😒

michalag
31. mar 2010

kika, super, tak to vyzera ze cez vikend pribudne dalsie babatko 🙂

lucinenka, to uz zalezi od dokiho ci vas necha max 1alebo 2tt pokope

kikarv
31. mar 2010

lucinenka a ešte mne ked sa zaprie malá o bok tak ja to cítim na dotyk že tam je. ty necítiš ked sa ti opiera o bok?

kikarv
31. mar 2010

michalag veru sviatkovať budeme asi v nemocnici 😀
idem si ja po malú do škôlky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre