Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
3. mar 2010

veve no mne ho poradila kamoska a ona mi prave toto spominala ako vyhodu,ze nemusela sa trepat kazdy tyzden do ruzinova,ze chodila normalne k nemu do poradne.a to ma teraz uz druhe babatko a aj teraz tak chodila k nemu.

moni
3. mar 2010

z amniocentezy vedia povedat ci ma babatko dostatocne vyvinute pluca, takze drzime palce aby bol maxik za vodou 😵

veve23
3. mar 2010

fuuu, no musim sa ho opytat ako to je, ja mam sice vybaveneho dr. na porod, ale po znamosti, nie zazmluvneneho, tak uvidim, potom aj ja k nemu budem chodit do konca.....este ze som sa ta spytala, jasom myslela ze to automaticky 😉

kika29
3. mar 2010

babenky čo ešte nemáte pripravené postielky kedy sa ich chystáte poskladať? ja by som už aj poskladala len môj mm ešte povedal že je čas. ☹ 😖 ja by som už aj skladala hned. keby som ju vládala vytrepať z pivnice tak si ju poskladám sama. ale je ťažká a nemôžem dvíhať ťažké tak musím čakať na mm kým ho to chytí 😖 😖

moni
3. mar 2010

kika, my sa chystame asi o mesiac poskaldat, stale nemam matrac. nenatahuj sa s tym sama, tazke je to jak fras. manzel to sikovne zlozi, co sa budes ty trapit.
inu zabavku si najdi 😅

fleury
3. mar 2010

kika bud v klude, my este postielku stale nemame, teda mame zajednanu, ale furt ju nevyrobili este, to ma clovek tak, ked si kupi slovensky vyrobok 😠 😅 ale cez vikend by uz mala prist

juliap
3. mar 2010

ahojte tehulky, no ja som dnes absolvovala interne, tak som zase dopadla:

zvyseny cholesterol ale ze je to vraj v tehu normalne, no mam trosku podietkovat, tak uz fakt neviem co budem jest a ako, ked teraz jem len male porcie, vecer uz vobec nejem, lebo mi tlaci s nozickou do zaludka ... to bude sranda, asi len voda a rozky

objednana na echo so srdieckom, lebo mi zacina tym ze tlaci na branicu mierny selest, a spomenula som mu aj ze som mala problem pri emke s tlakom pri porode, aj ked som ho mala nizky, tak chce vylucit akekolvek riziko

no a do tretice idem na hematologiu na kompletne hemokoagulacne testy, lebo mam hodnotu dedimerov 750 a ma byt nizsia ako 250, tak sa vytesujem, ze ked sa potvrdi, tak si budem musiet pichat tie injekcie na riedenie ci co, a pritom mam nizke zelezo /napisal anemia stredne tazkeho stupna/ ... tak uz fakt neviem ... babulky, niektore ste pisali ze chodite na hematologiu, koli comu, tiez mate hodnoty z odberov zle?

inac ostatne vysledky v poriadku, aj stitna zlaza aj cukor, ze 4.6 a to som rano pred odberom vypila sladeny cajik, tak mam skor nizsi cukor, moc konecne o.k bez streptohajzlika

evil15
3. mar 2010

Ahojte bambulky ako sa máte dúfam, že všetk poradne dobre 😀 😀 😀

písala Zuzka konečne sa niečo deje, dnes o nej rozhodol prednosta, že zajtra jej budú pićhať nejakú ihlu do brucha a budu jej vyberať plodovú vodu a ked bude Maxík zrelýtak v piatok jej bude robiť jej doki za 7tis. pôrod ale ešte sa nevie či to bude CS, tak zatial takto
som jej napísala že na nu myslíme a držíme palčeky a nech sa nebojí všetko dopadne dobre 😉

fleury
3. mar 2010

julia ja chodim na hematologiu kvoli anemii, mam nizsi hemoglobin aj zelezo+mala som aj trombocyty znizene .. neviem, co idu tebe zistovat, ale ja stale nemam vysledky po 2 tyzdnoch od odberu!! Inak cholesterol mam aj ja zvyseny cele tehu 😝

juliap
3. mar 2010

hej a este ze mam nizsiu hodnotu mineralov, tak ci nechodim casto na wc, no tak som mu povedala, ze chodim aj ze ja menej pijem, lebo som nebola zvyknuta vela ani pred tehu, tak ze sa musim prinutit viac pit ... budem asi sediet cely den s krcahom vody na wc, lebo si neviem predstavit, ze ked teraz beham kazdu pol hodku, tak ked zacnem viac pit, tak sa mi neoplati uz ani z toho wc vstavat ... 😀 😀 😀

fleury
3. mar 2010

evil uz pisala civavka o zuzke 🙂

kika29
3. mar 2010

ked ja by som chcela mať všetko pripravené. nechcem aby mi to pripravovala svokra. chcem si urobiť všetko po svojom podľa mojich predstáv. a kedže človek nikdy nevie kedy sa ohlási drobec tak by som nechcela byť zaskočená 😀 som trúba čo?

juliap
3. mar 2010

fleury ja mam ze hodnota d-dimery 760 a ta ma byt hodnota do 250, tak riadne zvysene, no a ze to moze indikovat bud zapal v tele alebo pozor, hrozia trombozy, tak ani jedno ani druhe nie je dobre ... 😒

ninuska8
3. mar 2010

ahoj juliap, ja chodim pravidelne na hemat.mam vrodenu trombofiliu a teraz v tehu si picham injekcie na riedenie krvi-Clexane, nie je to nic hrozne, pichaju sa pod kozu su to take male ihlicky, ja si picham do ruky, resp. sestra mi picha...je to dolezite najma aby sa vyziva dostavala k babatku, lebo hrozi upchatie ciev a prietokov ale aj tebe sa moze upchat dajaka zila, tie DDmery mas fakt dost vysoke tak sa objednaj co najskor, ale neboj🙂

anemia je v tehu normalna, asi ti predpisali zelezo, tak sa to zlepsi... a co sa tyka srdca s tym aj ja mam problemy idem to zajtra riesit, mam pocit, ze to bude tachykardia, mam velmi vysoke pulzy a niekedy mi akoby tak tazko bilo...neviem, aj ked si nedopadla najlepsie nezufaj, vsetko je jak ma byt a hlavne mysli pozitivne, nasim mamam nikto nerobil nijake testy a ktovie ake tiez boli anemicke a neviem co este a nestresovali, takze pohodka🙂))

kika29
3. mar 2010

pozerajte správy vraj spadol výťah s 9 tehotnýmiy ženamy

juliap
3. mar 2010

ninuska, s tym zelezom to mam tak, ze uz ho beriem od novembra, no a ono hajzlik stale ide dolu, tak neviem, ci mi zmeni druh ...
tie ihlicky viem, mamka ich tiez mala, ona chodi pravidelne na hematologiu, tak zajtra idem za jej dokinou, no a dr inter mi povedal, ze mam sledovat ak by sa mi nieco nepozdavalo s pohybmi babatka, tak ist hned do nemocky, no na to si nemozem stazovat, praveze by mi bodlo, keby si svist trochu v tom brusku aj pooddychoval

juliap
3. mar 2010

ninus a ako ty, este mas problem s nohou, stale pricviknuty nerv, ci uz lepsie?

kiwinka
3. mar 2010

takze mame nove spravy o zuzke,,, uff,, ze ihla do brucha? sakra, o tom som este nepocula teda a v 37tt,,,sa mi to zda divne,,ved ako je rizikova amniocenteza do kelu... verim, ze to dopadne vsetko OK, myslim na zuzuku caasto...!
ja som dnes tak unavena babule... cakam na MM,,, snad sa nezopakuje "hádka" ako ráno.. HM.. 😅

moni
3. mar 2010

joj dievcata ked citam ake vselijake problemy mate, hned si musim klopat, ze mna zazrakom vsetko obchadza 😔
drzim palce, nech vsetko porodom odozneje!

fleury
3. mar 2010

julia tak tie hodnoty neovladam co si uvadzala..

ja mam problem s trombocytmi a hemoglobinom, u mna hrozi vysoke krvacanie pri porode, tak to sleduju

moni
3. mar 2010

kiwi, tu sa robi bezne amnio na vyvoj plucok v tych vyssich stadiach tehotenstva, ked sa chcu presvedcit o ci su dostatocne vyvinute. najvacsie riziko pri amnio su stahy maternice (okrem ineho), ale v 37tt to nevadi.
len sa cudujem ze jej to vobec idu robit, ved kolko babatiek sa rodi v 37tt a su v poho 😕

fleury
3. mar 2010

kika kukala som tie spravy, sila, ze ziadna z nich neprisla o babo pri tom soku

moni veru tak, bud rada, ze nemas problemy, ja sa citim ako kripel totalny 😝 😀

fleury
3. mar 2010

moni no presne tak, tiez sa divim, ze v takom vysokom tt idu robit amnio, mi to pride fakt ze zbytocne vytrapenie zeny

kiwinka
3. mar 2010

moni,, hej, to s tiez cudujem, ze v 37tt jej to idu robit, ved aj skor su narodene babetka a su OK...
jaj v USA sa to bezne robi? som nevedela....nepoznam to ,,,mozno aj tu je to bezne,,neviem.
Tak snad to bude vsetko v poriadku! 😀
u,, boli ma tusim ladvina ☹ sakriš

fleury
3. mar 2010

kiwi ako mm, zjedol na veceru palacinky? 😀

kiwinka
3. mar 2010

fleury,,on este neni domaaaaaaaaaaa, tak cakam xixi 😀 ale ja ich zjem ak ich odimietne 😀

cheerlady
3. mar 2010

veve no a kedy k nemu ides najblizsie?ja v utorok,tak sa ho pre istotu spytam,ale myslim,ze je to tak 😉

no baby ja som mala cholesterol na hranici este aj pred tehu 😖 a to pritom vobec nejedavam nejake nezdrave a mastne jedla 😠
inak mna este v 3.trimestri dr.neposlal na ekg,musim sa ho to najblizsie opytat 😕 a tiez beriem zelezo a musim mu pripomenut,nech mi vezme kontrolne krv,lebo minule na to asi zabudol a ja tiez 😒

fleury
3. mar 2010

kiwi spravny pristup!!! 😀 moj tiez siel radsej z prace na futbal, ked pocul, co mi ma navarit 😀 😀

moni
3. mar 2010

kiwi, no bezne sa to robi ked hrozi predcasny porod. asi aby vedeli ako sa postarat o babatko po narodeni. mne len prislo cudne, ze najprv zuzku otocia hned vo dverach, a teraz jej idu robit dalsie testy a vysetrenia. zrazu kolky zaujem 😖

fleury, ja som teda amnio nezazila (aj ked sme zvazovali), ale ako trapenie mi to nepride 😒 len zas to je o dovere v lekara, na zuzkinom mieste by mi nebolo vsetko jedno.

cheerlady
3. mar 2010

a k tej postielke - ja tiez rozmyslam kedy ju poskladat,lebo ju mam vedla postele v krabici,ale cez vikend asi poviem mm,nech ju poskladame,aj ked tam hned nedam navliecky a take veci,ale aspon uz bude stat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre