Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
8. mar 2010

ahoj MInka, gratulujem ku 2 kilečkám 😵 je užasne že tak pekne priberá 😉

A čo sa týka mm pri pôrode tak moj tam bude a som rada. Inač moj mm tam bude aj počas tej prípravej fázy ked budem mať kontrakcie, tak ta pani na predpôrodnej hovorila že nám može medzi kontrakciami mm kríže masíroať a tak. To som rada, lebo boh vie kolko tam budem čakať kým ma zoberu na kreslo 😝 A myslím že je lepšie ked je tam niekto kto mi bude pomáhať, možno len hlavu pridržiavať ked nebudem vládať alebo vlhčiť pery vreckovkou lebo vraj pri tom dýchaní velmi zoschnu. Neviem ale myslím že byť pri pôrode nieje povinnosť muža ale to najmenej čím môžu pomôcť žene pri jej trápení. Ale to záleží aj od ženy, čo si myslí že je pre nu najlepšie.

roxi no ak to tvoje levíčaTKO BUDE Také ako som bola ja tak ju nenechávajte s maličkým samu, lebo ja som bráška aj poškrabala v postielke, tak strašne som žiarlila na maminku 😅

seuska
8. mar 2010

jeeej Minka mala je uz aka velka oproti tym prvym fotkam, fakt uz je taka baculka... super, strasne sa teskam ze Vam to tak nakoniec vyslo... je to paradnica mala....

fleu aka si ty obetava s tym odpisovanim, len ze by si skor neisla ako ja.... teda dufam ze tvoja mala nas nepredbehne, lebo ma este cas....

KAmi jak ti zavidim ten poobedny spanok.... pekne sny 😀 ja sa tu musim drbkat s DPH..bleeeee....

roxi
8. mar 2010

vejula - pamätám si, že si písala, že si bola tiež pekne žiarlivá potvorka, ale ono je to v podstate prirodzené, len pre rodičov o niečo náročnejšie,

a nebojte baby, ja som sa tiež bála, keď som čakala malú, že ako ju budem kúpať, obliekať a zo začiatku som sa jej bála dotknúť, ale ono to príde samo, proste obriadiť to malé musíte, takže to zvládnete a potom to už bude hračka 😉 , kúpanie nám ukázali v pôrodnici, čo som ocenila, ale ja som malú kúpala minimálne, toho sa ujal manžel, že ke´d s ňou nie je cez deň, tak aspoň večer si to chcel vynahradiť,

fleury
8. mar 2010

seus mozne je vsetko, ja musim este 2 tyzdne vydrzat a potom to uz je len na malej, kedy si zmysli .. 🙂
A ty ako, dohodla si si nejakeho porodnika v Saci?

roxi
8. mar 2010

minka - vaneska je už krásna slečna 😵 , už aby bola s vami doma, nevraveli ti, kedy si ju môžete už zobrať domov? či ešte musí troška zosilnieť?

roxi
8. mar 2010

a čo sa týka manžela pri pôrode, ten môj tiež zo začiatku nechcel, ale ja som chcela, aby bol, nebol tým moc nadšený, ale nakoniec súhlasil a potom vravel, že bol rád, že bol, teraz by chcel byť, ale nevieme ako nám to vyjde, ak budem rodiť cez deň, tak Lea zostane u kamošky a môže ísť so mnou, ale ak v noci, tak musí zostať doma s malou a ja si asi len vezmen taxik, prípadne zavolám sanitku, takže si to odkrútim sama,
ale čo som počula, tak vraj je lepšie, ak partner pri pôrode je, jednak pre mňa to bola veľká opora, už len to, že tam bol, aj keď veľmi vám nepomôže, zvládnuť to musíme aj tak samé 😉 , ale aj kvôli tomu, že vraj personál sa správa o niečo lepšie a ústretovejšie, keď je tam chlap, ono pri tých bolestiach, nemáme už energiu bojovať za svoje práva, čo v našich nemocniciach ešte bohužiaľ občas treba

tarinka333
8. mar 2010

MInka, tak Vaneska je uz buclosko 🙂 Krasne pribrala.
Ikushik, ja si Ta tiez pamatam, neboj sa, vsetko bude dobre, ja som taku nostalgiu prezivala v novembri 😔

K sexiku... my tiez nic, raz som po nom mala 3 hodky tak fajne bolesti, ze radsej pockame...

roxi
8. mar 2010

ikush - určite je ti v tomto období smutno, ale asi to tak malo z nejakého dôvodu byť, nemala by si sa už trápiť, veď čoskoro sa ti iste podarí znova otehotnieť a budeš sa môcť tešiť z krásneho bábätka, veľmi ti držím palce, aby ti to vyšlo

seuska
8. mar 2010

fleu nemam porodnika, citala som ze v Saci su vsetci dobry, tak asi nebudem ani nijakeho si dohovarat... necham to na nahodu, zatial mam zo Sace dobry pocit ze su vsetci mily, tak pochybujem ze by sa to menilo aj pri porode... porodim a poviem ti ci treba nabuduce zajednavat 😀 😀

Tariiiii co je to ten sexiiiiiik? 😀 Pomaha to na palenie zahy???? 😀 😀 😀

roxi
8. mar 2010

a čo sa týka sexíku, tak asi sme na tom už všetko rovnako, na som sa asi pred týždňom konečne oholila, nech budem pripravená, keby niečo a odvtedy nič, môj zahlásil, že on nie je pedofil 😅 a že si radšej počká na džungľu 😀 ☹ , to sa teda načakáme, lebo ja som po pôrode krvácala dosť dlho, tuším celých 6 týždňov a vzápätí som dostala menzes, takže ma čaká dlhé obdobie abstinencie 😖

seuska
8. mar 2010

Prave mi pisala Tamtamkaaaaaaaaaaaaaaaaa:

Ahoj Seus, zajtra o 9:00 mam sekciu. Drzte nam palce. Strasne sa bojim, ale zaroven som rada, ze uz to bude za nami.

fleury
8. mar 2010

seus, dik, ale ja v saci rodit nebudem ani nabuduce 😀 😀

tak tamtamke drzime palce, zajtra uz bude mat malu pri sebe 😵 😵 druhe dievcatko do tabulky 🙂

jankako
8. mar 2010

baby chcem sa spýtať,periem vecky,možem použiť aj aviváž??hocijaku???

michalag
8. mar 2010

tantamka, zajtra rano na vas budeme mysliet 😵

janka, ja som na zaciatku nedavala avivaz az neskor som postupne zacala davat a skusat ci malemu nebude vadit

jankako
8. mar 2010

zajtra pribudne miminenko!!!!jéjo..v kolkom tt je tamtamka???držím palčeky silno...

jankako
8. mar 2010

dik miška,tak nedám ani ja..na dve pračky som nedala..ešte jednu periem..a nejako ma chyta zase panika,že či mam toho dosť,a neviem dočoho ju budem obliekať..čo jej mám obliecť ked pojdeme napr.k lekárke..

fleury
8. mar 2010

ja tiez nedavam avivaz

fleury
8. mar 2010

janka ty sa uz hlavne upokoj a nestresuj samu seba tolko 🙂 Ja verim, ze po narodeni babatka nam materinsky instinkt mnohe veci ulahci 😉

aktakk
8. mar 2010

Tak Tamtamke drzkame pasticky, urcite to dobre dopadne a malinka bude rast mimo bruska!!!

Jankako tiez nedavam avivaz.

michalag
8. mar 2010

janka, ja toho nemam o nic viac ako mam v albume tak ked sa nato pozriem tak mam obavy ci malicka bude mat dostatok oblecka, ale co ved potom sa dokupi ak by chybalo 🙂

minka21
8. mar 2010

dik🙂sak ju aj krmia poriadne🙂a vlasy ma po tatovi🙂 mama je na tom biedne🙂 domov si ju vezmeme az ked bude papat pekne,

tantamka je v ktorom tyzdni?

michalag
8. mar 2010

tantamke svieti pri mene 36tt, ale ci naozaj to netusim

fleury
8. mar 2010

ivka a ako sa ma to druhe babo, co sa narodilo predcasne s Vaneskou?

seuska
8. mar 2010

Tamtamka je v 36 tyzdni, ma v passe termin 11. april, ale neviem ci to je ozaj tak.... Nooo zajtra budeme mat nove aprilovciatko..... jaj, len nech im s Gretulkou vsetko dobre dopadne....

Ja sice neperiem este aj avivaz nebudem davat zatial....
Prave som objednala monitor dychu a k tomu je Captiva zadara ako darcek, ale ja ju nechcem tak ju predam... podla mna za kos na plienky 40 eur je luxus...

fleury
8. mar 2010

no ved mozno pribudne aj zuzkin maxik este tento tyzden

aktakk
8. mar 2010

Fleury- ale to nevie ani Pan Boh, lebo aj toho uz urcite lekari zmiatli !!!

vejula
8. mar 2010

ikus drž sa 😔 a uvidíš čoskoro bude lepšie....

inač ja som aviváž dávala, prala som ešte pred tým ako sa tu začalo písať o tom že aviváž nedávate, no a nebudem to všetko prať znovu predsa.... A zas žehliť. Ja si myslím že pokial bábatko nebude mať nejaké problémy tak aviváž nemôže vadiť.

tantamke tržím prsty na zajtra, nech sa všetko dobre podarí, a Grétka je v poriadku

fleury
8. mar 2010

aktakk 😀 hehe, tak to mas pravdu!!

fleury
8. mar 2010

vejul samozrejme to nemusis prat znova, to ze ju viacere nepouzivame neznamena, ze sa nesmie 🙂 😉

aktakk
8. mar 2010

Vejul presne tak, babatko kludne moze vsetko znasat dobre, aj avivaz. Ak by nahodou nie, tak potom poperies, teraz to vobec neries.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre