Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
16. mar 2010

stanusa - ono tá váha sa už presne určiť nedá, je tam stále možná odchýlka +-500 g, ale to by mal malý aj tak nad 3 kg, tak sa im to zdá už celkom dosť, donosenie skonštatoval, keď urobil sono, prehmatal bruško a skonštatoval, že kľudne by sa už mohol narodiť, že je vraj už úplne donosený, neviem podľa čoho všetkéhé tak usúdil, vyšetroval ma taký starší doc. tak možno už aj podľa oka vie 😀 , ešte ma dal pre istotu aj na pásy, či sú prietoky ok, tak vraj všetko v poriadku, na ďalšiu kontrolu idem až budúcu stredu, ak ešte budem v celku,

a baby, ako píše stanusa v pôrodnici treba pripomenúť, že máte strept. a potrebujete antibiot., lebo si môžu nevšimnúť, alebo v tom zhone na to zabudnúť, ak bude viac rodičiek tak niekedy tam vraj býva chaos

grekyna23
16. mar 2010

fleury, vsak tiez neviem ako to dopadne, mozno po 1 plienke s tym sekne a po 5 min, ked sa ukludni tak bude pokracovat 😉
ale nie, plienky su v pohode, ale uz som ho strasila tymi ostatnymi malymi vecickami a rukavmi a vsetkym, a on ze to aj to treba? a ja ze ano vsetko, tak sa na to uz aspon psychicky pripravuje, ale verim, ze on to zvladne, nic ine mu neostava 😵

stanusa
16. mar 2010

fleury našla som takú syrovú omáčku a cestoviny k tomu, tak skúsim...to by som bola rada, kebyže v termíne 😉

grekyňa tak k takému štádiu samostatnosti, sme sa ešte nedopracovali. 😵

ludka140281
16. mar 2010

ahojky babule....vcera na ctg mi sestricka povedala,ze mala slabsie dycha a doktorka zas,ze do 3 dni mam mat urobene kontrolne interne...dnes rano som od 6hod Do 8 cakala na internom a ta .......sestricka sa na mna vyvrieskala,ze sa trepem do dveri a su tam starsie zeny co maju prednost a horsiu diagnozu ako ja.....ja mam prist o tyzden v pondelok,vraj dovtedy neporodim,ked mam termin 5.4.....tak som revala ako babatko.....mala sa dusi a to vraj nieje az take zle 😠 😠 😠 😠 😠

lucinka1104
16. mar 2010

ludka to je strašnéa nedá sa ti isť niekam inam na interné???

fleury
16. mar 2010

ludka vidim, ze aj u vas sa najde zopar empatickych sestriciek, ja som si tiez uz uzila..mala si na nu navrieskat aj ty

stanusa
16. mar 2010

roxi, môže byť že vie podľa skúseností a tá váha je úplne super, tak nech sa ti to už rozbehne 🙂

fleury
16. mar 2010

ja som tiez strasne zvedava na vahu nasej malickej, tie udery co mi dava nasvedcuju, ze papa dobre 😅

grekyna23
16. mar 2010

ludka, ta sestricka si asi mysli ze je primarka alebo co? vsak ked lekar povie do 3 dni a ona ta objedna o tyzden, to si ako predstavuje??? 😠

roxi
16. mar 2010

ludka - to mi je ľúto, že si zažila taký prístup, mala si tvrdiť, že lekárka ti povedala, že je to súrne a že musíš mať to vyšetrenie a aj výsledky čo najskôr, čo keby si tam skočila ešte raz, prípadne aj s manželom, to by si určite nedovolila takto vyletieť alebo zavolaj svojej dokine nech zavolá do tej ordinácie a vysvetlí im, že tie vyšetrenia potrebuje, je to fakt otras ako sa niektoré sestričky vedia správať

stanusa
16. mar 2010

ludka nenapísali ti papier na interné? a čo odišla si odtiaľ?
nechápem to 😖

fleury
16. mar 2010

ozaj nevie niekto kedy zuzka bude rodit?

sasurin
16. mar 2010

ahoj dievčatá, dlho som tu nebola naše deti furt okupujú PC ale občas som sem zakukla počítala čo nové. Blahoželám všetkým bábätkám a ich mamičkám - nech sú všetky zdravé a robia maminkám len radosť, platí to aj pre tie ktoré si ešte užívajú v našich bruškách.

Inak aj ja sa hlásim do klubu streptokokov 😀 , minulý tt, mi dr. dala vaginálne tb. ale začalo ma od nich všetko páliť, tak mi včera zamenila za akúsi masť tiež vag. aj vy beriete niečo na toho streptokoka?

ludka140281
16. mar 2010

na papier mi doki napisala:rizikove tehotenstvo,3x potrat,odoslana na predoperacne vysetrenie koli tazkemu dychaniu v 39tg..........to im asi nestaci.....chcela som sa vratit,ale nedokazala som koli slzam ani rozpravat....pojdem zajtra,snad to vydrzime a zoberiem si maminu,ona je prudka a nenecha to tak. Dnes som uz priliz nervozna

roxi
16. mar 2010

ono problém je, že sme teraz precitlivelé a niekedy neviem správne zareagovať a brániť samé seba, ja som tiež pri prvom tehu bola dosť rozhádzaná a stačilo, že sa na mňa niekto škaredo pozrel mala som dosť, ale teraz som už neodbitná, keď raz niečo treba, tak treba a ono tie sestričky sú málokedy ústretové, aj keď nájdu sa aj výnimky, no treba sa naučiť, nenechať sa odbiť a trvať na svojom, to som sa naučila aj pri behaní po vyšetreniach s malou, keď som si pomyslela, že by som sa tam mala trepať s malým bábom zas len preto, že sestrička si zmyslí, že dnes sa jej nechce odoberať malému bábu krv, tak to teda nie, musela som sa naučiť nedať sa, inak by som po lekároch behala 100x a väčšinou zbytočne, veď zo začiatku to tak aj bolo, takže baby nedajte sa

ludka140281
16. mar 2010

sasurin,mne vcera predpisala candibene tablety do dierky....nikdy predtym som ich nemala

stanusa
16. mar 2010

dobre spravíš, už budete vedieť čo za prípad vás tam čaká a nedajte sa jej odbiť
dobre je zobrať aj muža, pred nimi majú rešpekt

to vidím aj na poradni, ako sa rôzne sestra správa k pacientkám...jednu pošle do paže a druhej sa podlizuje ako keby bola super star 😀

minius
16. mar 2010

Dobre ranko 🙂

Ludka no to je riadny pristup! 😠 Skus to urobit tak ako hovori Roxi. A tie nase hormony na vsetky strany ja by som sa im tam tiez rozplakala 😖

No s tym streptokomom to mate super. Ja som bola pri troch odlisnych lekaroch nech mi to urobia uz som si aj vymyslela kadejake vytoky aby mi to spravili a oni ze to urcite nebude ono, ze to by mi objavili aj v moci a povedali mi kopec somarin. Tu sa to robi iba privatne, mne nevadi si to zaplatit ale nech mi to niekto poriadne urobi. 😠
A jedna lekarka sa ma pytala ze na co to chcem. Ma od jedu skoro porazilo 😕

roxi
16. mar 2010

na toho streptokoka som brala tiež vagin. tabletky, len niekedy nemusia zabrať, tak preto treba ešte stihnúť tie antib. tesne pred pôrodom, lebo bábo sa môže nakaziť pri prechode pôrodnými cestami, aspoň také čosi som niekde čítala, ale viem, že niekedy sa to nestíha, potom asi antib. dávajú pre istotu priamo bábätkám, ale to už neviem iste, pri malej som takýproblém nemala

fleury
16. mar 2010

minius ty ked tu pises o tehotenstve v UK, aspon na chvilku mam pocit ake vyspele zdravotnictvo tu mame 😀 😀

minius
16. mar 2010

fleury ja sa furt stazujem .... 😀
Technika je tu dobra a vraj pri porode alebo take spravanie ako Ludka zazila to by sa tu nestalo lebo by sa bali ze ich zazalujes alebo podas staznost.
Ale ta starostlivost o tehotne je riadna bieda!

sasurin
16. mar 2010

ludka a to si bola v PO na tom internom vyšetrení?

o tom streptokokovi som čítala že ak sa nelieči tak bábo môže po pôrode dostať zápal očných spojiviek ale vraj dr. hneď po pôrode babetkám dávajú do očí kvapky aby to nedostali tak neviem čo je na tom pravdy, pri predchádzajúcich deťoch som nič také nemala tak netuším 😨

cicimon
16. mar 2010

caute
tak ja som dnes sla do obchodu a boli mi dobre az tretie topanky, co mam take opuchnute nohy...este ze som sa nemusela ponahlat na bus

a tiez hlasim uspesny nakup pre malu v lekarni 🙂

grekyna - budem musiet aj ja preskusat mm, ci bude schopny zehlit po porode 🙂

a k tomu sladkemu - ja na obed vytiahnem buchty na pare z mraznicky a za poslednych 20min som zjedla jednu cokoladu...

minius
16. mar 2010

joooj cicimon ty si moj druh zeny 😀, ja som uz dotlacila cely balik cokoladovych pernikov na ranajky 😀
Ty si spominala ze mas problemy s rukami. Mas ich take strpnute a dakedy aj krce?

roxi
16. mar 2010

sasurin - mne zas môj gyn. vravel, že väčší problém je, že bábo môže mať pri nakazení sa silný zápal pľúc, tak vraj preto je dobré si tie antib. pred pôrodom ustrážiť, ale myslím, že ak sa o tom vie, tak by to zas nemal byť až taký problém, hlavne ak je to nie je bábo nejak moc predčasne narodené, tak by už aj tie antib. malo zniesť aj keby ich podali už priamo jemu po narodení, keby sa potvrdilo, že sa nakazilo, aspoň dúfam, že to tak je

musím bežať, pa baby

ludka140281
16. mar 2010

,bola som v Sabinove,tu su 2 interne...prve mi povedali,ze k nim nepatri podla obvodneho lekara a druhe ma vysetri o ten tyzden......

cicimon
16. mar 2010

minius - bola som v obchode takze bola aj coko 🙂
hej, mam strpnute uz tak prsty na rukach, ze uz skoro nic necitim a v noci je to taka bolest, ze ma az klby bolia. Dnes som sa skoro zlakla, ze som si zlomila ruku v zapasti - sak nic necitim a tak som ju blblo polozila...
Cez den je to este celkom ok, ale vecer a v noci bolia hlavne klby

minius
16. mar 2010

cici pozri si IP.

joj mna teraz po tom sladkom trapi zaha 😠

minius
16. mar 2010

a coze dnes planujete robit babeny?

Ja som stale v pyzame, asi aj pozehlit by sa nieco patrilo a urobit nieco.....

fleury
16. mar 2010

mna tiez po sladkom pali zaha furt aj po jablku 😠
som si zamilovala novy dzus..ribezlovy vystriedal cappy hruska, pijem ho na litre!!ale riedim je moc sladky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre