Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
21. mar 2010

akurat pozeram, ze je to 3:3: chlapci:dievcata 🙂

vejula
21. mar 2010

babyyyy... Máte niektorá taký strach či som jediná 😒 Ale také že nie ani z bolesti, ale z toho ako zvládnem celu tu zmenu, to dieťatko, joooj... Čo je toi somnou???

cicimon
21. mar 2010

vejul - no ja si to nejako velmi este neuvedomujem, asi preto, ze to babo este je dnu a nie je tak realne 🙂 ale fakt si neviem predstavit, ako sa on budem starat a tak.....

stanusa
21. mar 2010

vejula neboj nič, zvládli iné aj my zvládneme 😉
my sa už taaak tešíme, ja by som najradšej rodila aj dnes, uvidíme zajtra na poradni či nejaká zmena

sa neviem vytešiť z našich bábätiek 😀

kami díky, ešte asi 1 foto spravíme do konca 😅

vejula
21. mar 2010

cici ja sa najviac bojím toho ako príjimem tu zmenu... 😒 Snad je to len taký počiatočný stres, a verím tomu že ked budem maličkého držať v rukách tak budem šťastná a všetko bude tak ako má byť...

cicimon
21. mar 2010

jj - mne to pripada stale take nerealne, tak som zvedava, ako to potom pojde. Hlavne ked som male dieta nemala na rukach roky a skusenosti tiez ziadne..

zuzkabar1983
21. mar 2010

cici dik za ten link. Vsetky deturence su nadherne. Ja sa uz tak neviem dockat .... este viac som sa navnadila teraz ked som bola v nemocnici .... ked ma poslali na pasy na porodnu, tak sa tam prave narodilo babatko a bolo pocut ten nadherny prvotny plac ..... take to bolo nadherne. Uz nech mam drobca pri sebe 🙂

A vejula podla mna je normalne, ze mas obavy z toho co bude, vsak je to najvacsia zmena v zivote, ale pevne verim, ze to kazdna z nas bravurne zvladne ...

fruchtbar
21. mar 2010

ahojte baby,
gratulujem novym maminkam a ich babätkam.... 😉

Obavy mam aj ja,ale len z natrhnutia,lebo tu nenastrihuju automaticky ako na SK,oni nechaju tu zenu jednoducho natrhnut... 😕

Baby ja mam tolklo energie a citm sa tak dobre,u mna porod iisto este dlho nehrozi,aj ked by som si uz zelala.....mm sa ma uz pytal,ci nechcem ten ricinovy kokteil vypit 🤐 ,ale to nechcem!

Civavka,super,za dvadni mas Renka pri sebe,krasne.....si urcite uz silno vzrusena a sa tesis!

A co je s Fleu?? Nepisala ziadnej z vas ???

zuzkabar1983
21. mar 2010

Ja som take malinke este v rukach ani nedrzala, ale kazda jedna mamina mi povedala, ze sa sama nespoznam ..... proste materinsky cit je materinsky cit ..... ja tomu verim ...

vejula
21. mar 2010

Jaj baby tiež dufam že to zvladnem všetko, len dufam že nechytim nejaku poporodnu depku 😒 Bo niektoré ženy že také dostanu... No ale nejdem myslieť na to najhoršie, verím že všetko zvládnem, bez komplikácii. A hlavne treba teraz myslieťž pozitívne a nemôžem sa báť tých najhorších scenárov... Bude to OK 😉

Idem ja do kostolika a potom na obed ku našim, tak všetkým prajem pekný nedelný den a dobru chuť ku obedu. 🙂

cicimon
21. mar 2010

zuzka - no ja myslim, ze nam ani ine neostane, ako ten materinsky instinkt a nejako to proste zvladnut, asi to pride samo 🙂

ffrucht - fleu je nezvestna, asi uz porodila - uvidime 🙂

zuzkabar1983
21. mar 2010

A ked naposledy fleury pisala tak uz mala kontrakcie, ci isla na poradnu a od vtedy sa neozvala? joooj vobec nie som v obraze ....

stanusa
21. mar 2010

frucht o fleury žiadne správy, isto je v nemocke odvtedy ako jej dali dolu steh, ktovie či už aj nemá malú na svete 😵

to natrhnutie alebo nastrihnutie - sestrička mi vravela, že to záleží aj od tlačenia aj od pôrodnej asistentky, ona rodila dva krát nad 4 kg a ani raz nebola...tak ale to sa časom zahojí, nie?

vejula aj tebe dobrú chuť, idem ja pokračovať vo varení.

cicimon
21. mar 2010

zuzi - ona pisala v stredu, ze vo stvrtok ide na poradnu a ze ak sa potom neozve, ze rodi 🙂

fruchtbar
21. mar 2010

ja som naposledy drzala na rukach malinkeho chlapceka,prisiel na svet v 37 tt a vazil 2,1 kg....teraz ma uz mesiac a ma tri kila a je este stlae neuveritelne maly....mama cele tehu fajcila 🙄 ,tak asi preto....bol bez perinky a tak strasne zranitelny....a malicky

fruchtbar
21. mar 2010

nechapem,tu v rakusku nebali ziadna mama svoje dieta do perinky,nosia ich na rukach take dokrcene,chudatka chulia sa,tlacia pod pazuchy,zimka im je a urcite maju strach a neistotu z tolkej volnosti...ani postolky nedavaju,ked maju tu pampersku ani nevidno,ze maju plienku....to nemoze byt dobre na nozicky....myslim,ale kazdy ma iny nazor 😵

zuzkabar1983
21. mar 2010

jaaj, tak hadam da skoro vediet 🙂
Idem ja trosku popratat, lebo ideme na obed ku svokrovcom, tak aby som to stihla .... Zatial sa majte krasne ....

lenka7984
21. mar 2010

Ahojte
mate niektora skusenosť s puchnutim nôh. Je to nebezpečné pre mimi. a viete prečo puchnu nohy?
Ďakujem vopred za info.

elfi1
21. mar 2010

lenka - mne puchli nohy trosku v priebehu tehu - vtedy to dr. sledovala - aby sa nezadrziavala prilis voda v organizme. a potom ku koncu mi puchli dost a v porodnici som ich mala ako papuce. takto ku koncu je to bezne a nemyslim, ze by to bolo nejako nebezpecne pre mimi. len to na poradni spomen dr.
a este viem,ze mne vtedy kazala drzat taku neslanu dietu. co najmenej alebo vobec solit. a bude to OK. po porode to bude pomaly ustupovat.
snaz sa mat nohy co najviac vylozene hore ak mas doma moznost
papa

a vsetkym Vam drzim palce, aby boli miminka lahko na svete. my budeme mat 1.aprila 1 rocik 😀 . ani neviem ako

marika1902
21. mar 2010

dobre ranko baby, boze vy ste take ranostajky 😀 Ja nevstavam skor ako o deviatej. Este kym mozem nech sa vyspim. Potom to bude vo hviezdach aky Kubko bude ale v kutiku duse dufam ze to bude dobrucke dieta 😀 😀 .

inak aj ja mam strach co bude ale viem ze krok bude udavat Kubko a mne nebude zostavat nic ine len sa mu prisposobit. Inak ja sa najvic bojim kojenia ci to zvladnem ci budem mat spravnu techniku, lebo od toho dost zavisi spokojnost Kubka teda aspon prve dva mesiace.

sasikas
21. mar 2010

lenka- zle je ak opuchaju velmi a mas k tomu vysoky tlak a bielkovinu v moci....vtedy hrozi preeklampsia.....ale ak len tie opuchy tak myslim ze netreba stresovat, ako pise elfi obmedzit sol a vykladat nohy vzdy ked sa da.....a urcite povedat dr na poradni..... 🙂 skus si este odmerat tlak ak mas moznost..... 🙂

marika1902
21. mar 2010

inak kolegovej zene koli preeklampsii vyvolavali porod ☹ dr. mal strach mala moc vysoky tlak

monva
21. mar 2010

ahojte babule,
v noci som mala svoj prvy "konikovy" sen - snivalo sa mi, ze SEUSKA porodila 😀 , Seus - ozvi sa, nech viem, ze si o.k. 😀

maly bol cele rano nervny, precikal sa v postielke, nechcel sa mi dat obliect a svokrovci ho mali brat do kostola, no tak ma vytocil, ze jednu schytal a potom sme plakali obaja, on na mna " mamka pomojka" a ja som ho mojkala a cicikala, tak mi to bolo luto, no jeho ked chyti rapel, tak s nim sije 100 certov a ja mam teraz problem sa zohnut, nie to este obliekat "stonozku za jazdy" ...

a malinka sa mi nejako nehybe, vzdy ked rano vstanem - tak kopka, alebo po niecom sladkom, teraz som uz dala aj keksy, aj kavu, neviem, ci je tiez vytocena z Danka, alebo len tvrdo spi, tak som si este urobila 1/2 litra caju, hadam ju to preberie ...

sasikas
21. mar 2010

vejul- inak aj ja mam take obavy ze ako to vsetko zvladneme.. 😲 ...teda ci budem vobec vedet co s takym mrnousom robit, ako to okupat, chytit a tak....teda sestra ma 2 male deti.....tu mladsiu som prebalovala asi raz pred rokom a precikala sa az do ponoziek....teda asi tak s mojimi skusenostami..... 😀 😀 ale sak ono to hadam pride....ked to tolke mamicky zvladli.....co sme my horsie, neeeee?.... 😀 😀

sasikas
21. mar 2010

monva- aj mne sa vcera rano neako malo hybala, v podstate az do pobedia,tiez som mala stresy a uz som myslela ze behnem na pohotovost....ale k veceru sa rozkopcovala jak besna...

monva
21. mar 2010

veji - je to uplne o.k., ze mas obavy, ja som sa danka bala okupat, tak mi ho chodila kupat svokra a potom sa priznala, ze mala asi vacsi strach ako ja (a to je zdravotna sestra 🙂 ) aj teraz mam strach najma z toho, ako budem kojit pri dankovi, ci malej nebude robit zle, ako budem zvladat oboch, ci sa v noci nebudu navzajom budit.
Neviem, ci som vam hovorila, no MM sa odstahoval este v lete zo spalne, najprv bol chory, tak sme nechceli aby nas nakazil, rano nas aspon o piatej nebudil, ked vstaval do prace, no ked som sa ho teraz pytala, ze kedy sa do spalne vrati a ako poriesime s detmi spanie, tak povedal, ze sa vrati, ked bude mat mala rok a uz nebude plakavat 😠 skoro som ho roztrhla.

stanusa
21. mar 2010

monva ani náš malý nie je veľmi aktívny, včera večer sme s mm hládkali o 106, lebo celý deň okrem rána mal veget...nakoniec spravil pár pohybov, lebo muž už mal ucho nalepené na brušku a aj ho asi potlačil
a práve teraz sa mu začalo čkať 😀

kolegyňa mi vravela, že keď došli s prvým synom domov, položili ho na posteľ a s mužom pozerali na seba, že čo teraz budú s ním robiť 😅

marika1902
21. mar 2010

monva tak to ti nezavidim s mm. Sa chce zbavit vsetkych starosti? No toto. 😒 Moj mm si to bude pekne uzivat vsak cele dni je prec v praci chodi domou az vecer tak nech si Kubka uzije aspon v noci 😀 😀.

stanusa
21. mar 2010

neviem, ale nebude ti malého budiť bábätko, keď budú v jednem izbe?

stanusa
21. mar 2010

v jednej...

ja práveže ani nechcem mm zaťažovať s malým, keď si pomyslím že celý deň v robote a ani v noci by sa nevyspal...
ale sľúbil sa, že bude pomáhať ako sa len dá - veď je to jeho prvé 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre