Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
7. máj 2010

konečne som uspala malú. celý večer plakala a neviem prečo ☹ skúšala som všetko možné a nič nezabralo teraz odkvajcla od únavy. ako zistím či ju bolelí bruško?

kikarv
7. máj 2010

oprava bolí bruško

evil15
8. máj 2010

bré ránko tak my máme prvú noc doma zasebou ale môžem povedať bol to HOROR ☹ od 20.45h do 3h sme uspávali malú nie a nie ju uspať stále plakala dala som je papať a zaspala na max 20 min a to bolo stále, len by bola na mojom prse a dudlovala ☹ čo stým mám robiť??? dakujem

seuska
8. máj 2010

dobre ranko...
vsetko naj Monikam k vcerajsim meninkam, vela zdravicka... 😵

Evil ja si myslim ze len Viktorka este nebola aklimatizovana, predsa len zmena prostredia. Nasa mala tiez prvu noc doma vyvadzala a teraz prespi 6 hodin v kuse. Tak len bud trpezliva, kazdou nocou to bude lepsie ked si bude zvykat na prostredie a rezim..... my sme malej od zaciatku tvorili rezim a ten sa nemeni, hoc si niekedy trosku poplackala, obrnili sme sa trpezlivostou a vydrzali sme a teraz sa uz sama pyta placom kupkat o siedmej a potom do postielky do tmy... a gratulujem, mala je rozkosna... 😵

stacynka
8. máj 2010

ahojte baby 🙂
ked uz ste tu opisovali tie vase porody tak pridam aj ja svoju story, vo stvrtok okolo jedenastej mi zacali kontrakcie najprv kazdych patnast minut, ale uz som vedela ze "toto nerozchodim" tak svokra si zobrala maleho k sebe na obed spat ze keby sa to rozbehlo nech nemusime ho budit. potom som sa isla sprchut a pozerala telku a nakukala na hodiny, a potom som zistila ze mi ten cas strasne pomaly ide ked vysedavam tak som zacala upratovat 😀
takto to islo dalej a o stvrtej uz som mala kazdych pat minut,sak som vam to tu aj pisala, tak som svagra zburcovala a isli sme, v porodnici ma uz tatino cakal, kym som dosla na ambulanciu bolo pol siestej, a to som vraj mala krcok 1,5 cm a na 4 otvorena ale kontrakcie silne jak slak, tak mi dali klistir, asi pol hodku som pendlovala zachod sprcha, a naraz moj muz ze uz mame ist do boxu, tak som si este pomyslela ze preboha co tam budem tolko robit, a oni mi hned prepichli plodovku, a uz tlaky prisli, a porodna asistentka ze este takych 10 minut vydrzte a dychajte, lenze to sa nedalo zastavit tak mi dr. hovori ze kludne tlacte, maly vysiel asi na tretiu kontrakciu o 19. 23 samozrejme nastrih bol. lenze tu sa moja story nekonci lebo mi nesla porodit placenta, tak robili vsetko mozne tlacili brucho, sparali sa vo mne a stale nic, vsetko ma tak strasne bolelo, potom uz isli burcovat aristu ze ma uspia lebo do pol hodiny sa musi placenta porodit, tolko dr. co tam bolo pri mne....
nakoniec nejakym zazrakom ju zo mna dr. vytiahol, neviem ci mi tam ruku celu nestrcil 😒 ☹ stratila som vraj pol litra krvi
a potom taku pol hodinku sitia, co ma bolelo strasne, lebo uz som bola taka ubolena ze koniec
no a este som si v sobotu musela dve transfuzky "cucnut" lebo krvny obraz uzas, a teraz musim brat zelezo dvakrat denne, lebo este stale nic moc...
ale tedynko je nadherny, strasne sa tesime z neho, takze urcite to vsetko za to stalo.... ale teda neni pravda ze druhy porod je vzdy lahsi teda aspon ten moj nebol

stacynka
8. máj 2010

ty brdo inu story som napisala 😀
este gratulujem monikam k vcerajsiemu sviatku 🙂

marika1902
8. máj 2010

Ahojte babeny som sa tu dlho nezastavila ale mm mi predal laptop tak teraz nemam pristup. Dnes mi z milosti pozical ten svoj.

Inak my s kubkom sa trapime strasne s kojenim neviem este ako dlho to vzdrzim. na jednom prse mam asi 7mm dlhu trhlinu a pri kazdom odsavani praskne (musim odsavat kojit sa neda) kedze odsavam uz som prekonala jeden zapal lebo ta odsavacka neodsaje uplne vsetko . kojim iba z jedneho prsa ale nie vzdy mu to staci cize sem tam dokrmim odsatym mlieckom z flasky na co si kubko velmi rzchlo zvykol a nechce poriadne tahat z prsa. Uz sa mi stalo ze som ho pat hodin vkuse kojila to bol des. Jedine pozitivum je ze mi krsne spinka v noci.

babeny gratulujem k babatkam nemam sancu to precitat vsetko ale videla som fotecky krasne deturence mate 😀 😀

marika1902
8. máj 2010

stacynka no paradny porod si mala.Si si musela vytrpiet. inak to sitie bolo aj pre mna tym najhorsim zazitkom z celeho porodu 😝 😝

fruchtbar
8. máj 2010

jeee,tak vy uz chystate druhe babenko? Fleury o 2 roky chcem aj ja,a mozno aj trosicku skor,tak si budeme pisat spolu !!! 😀
I ked som sa pri porode dusovala,ze uz nikdy v zivote,po porode som mm hned povedala,ze dobre,tak o rok zas.....oci na mna vyplestil jak hovado 😀

Tarinka,ja ti poslem moju mamku,ta ti tvoje dietko urcite na cumel nauci ....ja som si to nepriala a po jej navsteve pyta maly len cumel a ked ho nedostane,tak si ide ruky "zozrat" !

Ci malemu nie je zimka,viem podla toho,ked ma teple brusko....brusko by malo byt tak ci tak stale teple,lebo inac dostane bolesti !

fruchtbar
8. máj 2010

Ozaj dobre ranko a pekny cely den !

zuzkabar1983
8. máj 2010

Ahojte babenky,

tak ja sa pridavam do lkubu tich, co planuju do dvoch rokov dalsie babo 😀 Akurat dnes som mm vravela, ze ako ten cas leti, Patko je uz veliky (aspon mne tak pripada), rastie ako z vody a ze ani sa nenazdame a budeme mat dalsie 😅

Stacynka si si musela vytrpiet ... ale hlavne ze je to za tebou a ste s malinkym domka. Prajem vsetko len to najlepsie!

Ja som dnes chcela vyupratovat cely byt, ale akosi sa mi do toho nechce, tak pojdem s malym von a necham to na poobedie 🙂

Seus inak klobuk dole, ze sa ti uz podarilo vytvorit taky rezim ... ja ako chcem tak chcem, ale nejak sa mi nedari. Maly papa kazde tri hodinky cez den (to je presny ako digitalky) ale v noci je to vzdy ine .... raz spi 4 hoinky, potom len 3 inokedy zas 5 ... no a preto mi kupanie vecer vychadza vzdy v rozlicny cas ... vlastne vsetko zalezi od toho ako spi v noci.
Ty kupes kazdy den o siedmej? A ked nahodou spinka, tak ju aj budis, ci posunies cas kupania?
JA by som uz taak chcela mat nejaky ten rezim ☹

vejula
8. máj 2010

čaute kočky...

Tak v prvom rade všetko najlepšie monikam k meninkam... Včera som už nejako nestihla na konika 😝

inak tiež mame zajtra krstinky 🙂

zuzkabar my malého nebudíme a kupeme ho od tej siedmej do deviatej ale už sa nam stalo že aj o desiatej večer ked malý potiahol spanok... Budiť ho nechcem, aj ked vraj by som mala, ale nerobím to. Mne by sa tiež nepáčilo keby ma budili v tom najlepšom 😉 😀

marika1902
8. máj 2010

babeny ja kupavam rano lebo kubko nechce po kupani spat tak sme to takto vzriesili aby v noci nebuntosil 😀 😀 Inak moj poklad cez den moc nenaspi jedine kde prespi je v kociku a spava tak dve hodiny a je zas hore ale v noci prespi tak 4 hod max. Aj teraz na mna kuka tymi svojimi ocelovymi ockami 😀

vejula
8. máj 2010

marika mne zas Domčo po kupani spi jak v oleji... Aj 5-6 hodín... Minule sme chceli jeden den vynechať kupanie a mlaý bol 6 hodín v kuse a nie a nie zaspať... Tak sme sa o 22.00rozhodli že okupeme. A ked sme mu povedali, že "ideme kupkať" taký usmev na nas hodil, no zlatý bol 😀 😀

marika1902
8. máj 2010

vejul moj vobec nemam rad kupanie preto kupem len kazdy druhy den a kazdy druhy den ho umyjem mokrou zinkou zahybky a ritulu 😀 😀

vejula
8. máj 2010

Tak Kubko nemá rád vodičku? Ale časom sa nauči, určite 😉 Dominik je asi po mne, ja som od malička vodný žive nikdy som sa vody nebála, a moj mm ten zas radšel iba tak pri kraji, on nieje zrovna velký plavec, ale tak každý sme v niečom inom. On zas skočil padakom, to ja by som asi nezvladla, my stačilo ked som išla takým toboganom čo tam bol asi 2 sekundy volný pád a som myslela že zošaliem 😀 😀

marika1902
8. máj 2010

aj ja som vodny zivel takze asi sa podal na mm 😀 😀 A to by som rada zacala chodit od 4roch mesiacov na plavanie aj s drobcom

vejula
8. máj 2010

marika ja tiež chcem chodiť, a uvidíš že to bude iné, že sa mu to začne určite páčiť, aj to že možno v tej vaničke si príde taký vystrašený ale ked ho budeš mať v bazéne na sebe, tak to bude inak vnímať... Inač Dominik tiež hrabka ručičkami akoby sa chcel vždy uistiť že sme tam pri nom... A to robí vždy aj ked ho vyzlečem-taký vystrašený pohlad nahodí a začne hrabkať ručkami...

annika11
8. máj 2010

ja som niekde čítala, že bábätká sa spočiatku boja vodičky, lebo v brušku mali rúčky trocha stiesnené a teraz sa ľakajú, keď ich odrazu majú voľné, najviac sa to prejaví pri kupkaní, aj my to prekonávame, ale už je to v pohode

iva87
8. máj 2010

tak po dlhsom case sa pripajam

pre mariku, len to s tym kojenim vydrz, naozaj to stoji za to, ja som mala taku velku trhlinu na lavom prsniku, kubko mi ju kazde kojenie nanovo rozhryzol , naozaj sme si uzili svoje, revala som prve tri tyzdne pri kazdom kojeni, ale kojit som neprestala, tiez som dostala zapal, horucky, antibiotika, ale ustali sme to a po styroch tyzdnoch sa trhlina zacala sama ucelovat, pomalicky, ale predsa a dnes uz kojime bez bolesti, ver mi viem ake to je tazke, ale uvidis aka budes na seba hrda ked to vydrzis...ja som maleho kojila cely cas aj z toho poraneneho prsnika, poradila mi to laktacna poradkyna, vraj mliecko a detske sliny su najlepsim liekom na prasklinu, pri odsavani som mala este vacsie bolesti ako pri kojeni

no nas maly kupkanie miluje, vzdy sa vo vode krasne upokoji, ale my sa kupeme kazdy druhy den, doktor povedal, ze dokonca staci aj kazdy treti, ked bude trosicku vacsi tak budeme kupat kazdy den

grekyna23
8. máj 2010

ahojte, tak konecne mame aky taky slnecny den 🙂
my kupene vecer medzi 7-8, podla toho ako sa mala zobudi, inac nasa po kupani tiez nespi tak hodinku, dve, ale to vlastne nespi kazdy vecer, potom sa znova napapa a v noci pekne spinka 😵
teraz by mala spat este taku hodinku a potom sa vychystame a pojdeme kuknut do mesta na ten program na den matiek 😉
stacynka, joj, chudatko, si si vytrpela, ale Teo ti to uz teraz urcite vsetko vynahradil 😉

grekyna23
8. máj 2010

iva, tak som rada, ze sa ti to hoji, mne pomohol ten Multi Mam a uz sme tiez zahojeni 😉
inac, dnes rano som davala malu odgrgnut na mne na brusku a tak mi fajne grcla do vystrihu, az po pupok mi tieklo 😀 😀 😀

iva87
8. máj 2010

peti tak dufam, ze sa v meste stretneme, lebo sa aj my chystame. nech uz konecne uvidim tu vasu princeznicku 😉

zuzana1971
8. máj 2010

pripajam nejaky ten den uz stare fotky, ze sa uz pomaly nezmestime do kocika 😀 a trochu tam vidno aj tie nase nestastne zapalene napuchnute ocka 😔

a dodatocne monike, monve a cicimon vsetko naj k vcerajsim meninam

iva87
8. máj 2010

No nas maly si odgrgnut vobec nechce, mozem ho aj hodinu nosit, radsej potom grcka kazdych 5 minut a maminka ho prezlieka, utiera a pozoruje, vzdy ked otvori ocicka a kukne na mna ako mu menim plienocku pod hlavou tak sa spokojne usmeje a spinka dalej 😀 horsie to je v noci ked aj hodinu pozeram ci sa nahodou nepogrckal a nema mokre pod hlavickou 😝

iva87
8. máj 2010

Peti a davas si ten Multimam pred kojenim alebo po kojeni??

marika1902
8. máj 2010

ivka vsak ja to nevzdavam aj ked pred kazdym odsavanim som v strese a pouzivam bepanten masticku ale veru neviem ci to ma niaky ucinok ale uz som vyskusala avent aj calciovku a nezabralo a kojit sa neda lebo je to strasna bolest ☹ ☹

marika1902
8. máj 2010

ivka inak ani moj si vobec nikdy neodgrgne ale nastastie grcal mi iba asi tri krat ale zato prdi ako stary chlap 😀 😀

iva87
8. máj 2010

marika no ten nas si tiez rad poprdka, aj vcera v pizzerii pustil taku strelu az sme sa sli od smiechu popucit, tak ale vdaka tomu nemame problemy s bolestami bruska 😉 a dufam, ze ani nebudeme mat...

iva87
8. máj 2010

tak aj ja pridam aspon jednu fotecku nasho milacika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre